قالب وردپرس افزونه وردپرس

درآمد تشخیص رنگ خودرو چقدر است ( باور نکردنی ) ؟!

درآمد تشخیص رنگ خودرو چقدر است و یا بهتر است بگوییم درآمد کارشناس تشخیص رنگ ماشین چقدر است ؟ حتما با خودتان گفته اید این کار رسما سود خالص می دهد اصلا درآمدشان چقدر است آیا می توانیم ما هم به این کار وارد شویم و یا خیر ؟

در این بررسی به تمامی مواردی که به آن فکر می کنید پاسخ می دهیم از درآمد کارشناسان تشخیص رنگ تا موارد بسیار مهم در این حوزه پس در صورتی که به این حوزه علاقمند هستید با گواهیران همراه باشید .

پیشنهاد مقاله : سوالات آیین نامه رانندگی !

درآمد تشخیص رنگ خودرو

درآمد کارشناس تشخیص رنگ ماشین چقدر است ؟

در این بخش به بررسی درآمد تشخیص رنگ خودرو می پردازیم . اما بیایید در ابتدا حداقل حقوق در ایران را بررسی کنیم و بعد با هم به سراغ درآمد از این حوزه بپردازیم . حداقل حقوق در ایران چیزی در حدود ماهانه 8 میلیون تومان است و این یعنی شما هزینه های بسیاری را باید با این حقوق بپردازید .

اما کار در این حوزه چه درآمدی دارد ؟ بیایید مستقیما به سراغ درآمد در این زمینه برویم و بعد به سوالات بعدی شما پاسخ دهیم . درآمد شما در این زمینه را به صورت هر خودرو ورودی حساب می کنیم . ماشین های داخلی برای این که بخواهند بررسی بشوند به دو صورت در ابتدا باید انتخاب کنند : 1 – بررسی فنی 2 – بررسی رنگ .

در اینجا کارشناس رنگ ماشین از مشتری سوال می کند آیا می خواهید دو مورد را بررسی کنیم و یا خیر اما در هر صورت برای ماشین های داخلی بررسی رنگ حدودا 500.000 تومان و برای فنی 250.000 تومان است و این یعنی درآمدی معادل 750.000 تومان برای بررسی یک ماشین .

حالا این مورد برای ماشین های خارجی چیزی در حدود : تشخیص رنگ 1.000.000 تومان و فنی 600.000 تومان شروع است و این یعنی 1.600.000 تومان در مجموع . بسیار عالی حالا بیایید ببینیم درآمد شما در این مورد در مناطق مختلف تهران به چه صورت است .

در صورتی که شما در یک مکان شلوغ باشید که بیشتر به پلاک گذاری ها نزدیک است روزانه چیزی در حدود 20 ماشین برای بررسی به مغازه شما می آیند و این یعنی درآمد حداقلی روزانه شما حدودا 10 میلیون تومان تا 24 میلیون تومان می باشد .

شاید بگویید عجب درآمد خوبی اما آیا واقعیت دارد ؟ 100% بله و می توان گفت در صورتی که شما در یک نقطه بسیار شلوغ شهر تشخیص رنگ تاسیس کنید در اینجاست که متوجه درآمد تشخیص رنگ خودرو به معنای واقعی می شوید و این درآمد شما به قدری زیاد است که شما حتی نمی توانید تصور کنید . اما اگر شما بتوانید دو تونل نوری در مغازه خودتان ایجاد کنید و در روز حدودا 40 ماشین را بررسی کنید درآمد شما واقعا خیلی زیاد می شود و این یعنی در این بازار که ماشین ها در ایران بسیار نرخ خرید و فروش زیادی دارند بهترین کاری است که می توانید انجام دهید .

پیشنهاد مقاله پیشین : درآمد کارشناس فنی و بدنه ماشین در ایران چقدر است ؟

درآمد تشخیص رنگ خودرو

چگونه باید وارد این کار شویم ؟

برای ورود به بازار کارشناسی تشخیص رنگ خودرو دو راه وجود دارد که در اینجا به بررسی این دو راه می پردازیم . 1 – شما می توانید از فنی حرفه ای ها و یا دوره های ماهانه این کار وارد این بازار شوید 2 – می توانید ب مدت 6 ماه به صورت تخصصی در یک مکانیکی و بعد به مدت 6 ماه به صورت تخصصی در یک صافکاری نقاشی کار کنید و بعد دوره های گفته شده را بگذرانید .

در این صورت است که شما واقعا یک فرد بسیار حرفه ای خواهید شد و درآمد شما بعد از 1 سال آغاز می شود و این یک مورد بسیار مهم برای شماست که باید در کارتان خیلی خبره باشید در غیر این صورت اگر تشخیص اشتباه بدهید شما پایتان گیر است و باید خسارت هم به مشتری بپردازید پس باید خیلی در کارتان حرفه ای باشید در غیر این صورت بدون شک در این کار موفق نخواهید شد .


البته پیشنهاد من این است که شما باید در این کار به صورت بسیار خاصی ماهر باشید و برای اینکه موفق شوید باید هزینه کمتری دریافت کنید در این صورت است که مشتری های شما زیاد خواهند شد .

هزینه های اولیه به چه صورت است ؟

ببینید شما در ابتدا نیاز به یک مجوز و دوره حرفه ای دارید که این موارد را چیزی در حدود 10 میلیون تومان حساب می کنیم و حالا نیاز به مغازه دارید . در این حالت شما باید در یک جای بسیار شلوغ مغازه خود را تاسیس کنید در این حالت است که بهتر است رهن کامل کنید .

برای این منظور شما باید حدودا 5 میلیارد رهن کامل مغازه بدهید در حالا حدود 350 میلیون تومان هزینه جک و تونل نور و پرینتر و سیستم دیاگ و لپ تاپ شماست که البته به این مبلغ حدودا 90 میلیون تومان برای تلرانس اضافه کنید . اما سود بانکی 5 میلیارد چیزی بیشتر از 100 میلیون تومان است آیا شما درآمد ماهانتان بیشتر از این خواهد شد ؟

100% بله . در صورتی که شما مغازتان را در جای شلوغ تاسیس کنید درآمد روزانه شما حدودا در بدترین حالت 15 میلیون تومان است و این یعنی ماهانه 450 میلیون تومان درآمد شماست و در سال حدودا 5 میلیارد درآمد شماست پس خیلی می صرفد .

درآمد تشخیص رنگ خودرو

آیا موتور سیکلت ها هم برای تشخیص رنگ می آیند ؟

ببینید اصولا خیر اما موتور های گرانقیمت که باک های آنها بسیار گران است برای مثال موتور های از برند بنلی و یا سی اف و یا موتور های سنگین , برای تشخیص رنگ پیش مکانیک ها می روند نه کارشناس تشخیص رنگ .

در هر صورت اگر شما بخواهید درآمد خوبی داشته باشید باید در این کار حرفه ای باشید و سیاست کاری خوبی داشته باشید و همینطور در جای شلوغ و مربوط به بازار خودرو کار کنید در این صورت است که درآمد شما زیاد خواهد شد در غیر این صورت می توان گفت درآمد شما آنقدر ها هم خوب نمی شود .

البته رقبا را هم باید در نظر بگیرید در صورتی که در یک منطقه بخواهید کار کنید باید بتوانید رقبا و هزینه های دریافتی آنها را بررسی کنید و قیمت رقابتی ارائه دهید در این صورت است که درآمد شما زیاد خواهد شد . در هر صورت درآمد تشخیص رنگ خودرو را هم به صورت مختصر بررسی کردیم و دیدیم که اگر شما مواردی را تعیین و بررسی کنید می توانید درآمد زیادی از این راه داشته باشید .

گواهیران .

گواهیران
5/5 - (5 امتیاز)

2 دیدگاه

  1. با سلام خداوکیلی مختصر و مفید ینی همین دمتون گرم مثل خیلی جاهای دیگه تو حاشیه نرفتی کارت درسته

  2. درود بر شما
    بسیار کارآمد و مفید توضیح دادید
    سپاس فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *