قالب وردپرس افزونه وردپرس

دلایل خرابی شمع ماشین چیست ؟ ( 3 علت خرابی ) !

خرابی شمع ماشین را در این مقاله می خواهیم به طور کامل بررسی کنیم , البته به زبان بسیار ساده یک مقاله مفید در زمینه شمع برای شما کاربران عزیز گواهیران نوشته ایم .

در مقاله قبلی در مورد : اسپرتی های ماشین و یا لوازم اسپرتی فروش ها و درآمدشان در این زمینه صحبت کردیم که می توانید به صفحه مربوطه در سایت بروید .

پس در ادامه برای دانستن علل خرابی شمع ها با ما همراه باشید …

خرابی شمع ماشین

دلایل خراب شدن شمع ماشین چیست ؟

در این بخش می خواهیم از دلایل خرابی شمع ماشین برای شما بگوییم پس در ادامه با ما همراه باشید …

1 – طول کار کرد زیاد :

در این حالت وقتی شمع ماشین شما به مدت زمان بسیار زیادی در حال کارکردن هست فرسوده می شود که در این حالت پلاتین موجود در سر شمع می سوزد و باعث می شود یک سیلندر از موتور شما به خوبی کار نکند که نتیجه آن این خواهد بود که ماشین شما قدرت کافی را از دست خواهد داد .

2 – خام سوزی :

شاید بپرسید خام سوزی برای سوخت است پس چه ارتباطی به شمع های ماشین دارد اما می توان گفت دلیل عمده خرابی شمع ماشین دقیقا و قطعا خام سوزی و ایجاد دود زیاد به وسیله روغن سوزی در ماشین است .

در حالت خام سوزی وقتی بنزین به رسوبات سیلندر و یا پیستون برخورد می کند زودتر از موعد منفجر شده و تولید قدرت می کند در نتیجه دود زیادی درست می شود که باعث می شود سر پلاتین دوده زیادی به خود بگیرد و در طول مدت زیاد نتواند به خوبی برق رسانی کرده و جرقه بزند .

3 – روغن سوزی :

این مورد هم درست مانند خام سوزیست با این تفاوت که در این حالت بنزین به رسوبات ارتباطی ندارد و در این حالت روغن وارد سیلندر شده و می سوزد که دود بسیاز زیادی تولید می کند که باعث می شود باز هم پلاتین های شمع رسوب بگیرد .

پس یکی از دلایل خرابی شمع ماشین روغن سوزیست .

هر چند ماه یک بار باید تمامی شمع ها بازدید و یا تعویض شوند ؟

ببینید اصولا هر 3 ماه باید شمع ها بازدید شوند و در صورت خرابی تعویض شوند اما اگر شما از خودروی خود زیاد استفاده نمی کنید و برای شما صرفا یک خودروی خانگیست به شما عزیزان توصیه می کنم هر 6 ماه یکبار شمع های ماشینتان را چک کنید .

البته ماشین های پر مصرف بهتر است هر 3 ماه شمعشان چک شود در این حالت است که شما می توانید خیالتان از شمع های ماشین راحت باشد .

مقاله ویژه : سوالات آیین نامه رانندگی را به صورت آپدیت دانلود کنید !

آیا می توانیم خودمان شمع ماشین را عوض کنیم ؟

بله 100% .

اگر فکر می کنید به خرابی شمع ماشین مطمئن هستید با آچار شمع می توانید به راحتی شمع های ماشینتان را باز کنید و بشویید و مجددا ببندید در این حالت شما باید ماشینتان را تست کنید و اگر درست نشده بود شمع خریداری کنید .

تعویض شمع های ماشین آسان ترین کاریست که به عنوان یک شخص غیر مکانیک می توانید به راحتی انجام دهید در این حالت است که شما می توانید هزینه تعویض شمع ها را در جیبتان بگذارید .

از شمع های دست دوم هم می توان استفاده کرد ؟

به شما توصیه می کنم اصلا این کار را نکنید . اگر شمعی سالم بود هرگز تعویض نمی شد . اگر شما بخواهید از شمع های دست دوم و کار کرده در ماشینتان استفاده کنید دوباره به زودی خراب می شوند و باعث می شود که شما هزینه های زیاد تری را پرداخت کنید .

پس در نتیجه حتما از شمع های سالم و نو استفاده کنید و سمت لوازم دست دوم در زمینه موتوری ماشین اصلا نروید .

شمع موتور سیکلت مانند ماشین عمل می کند ؟

بله . شمع های ماشین ها و موتور های بنزینی و یا در هر سیستم مولد قدرت بنزینی به یک شکل عمل می کنند در این حالت است که می توان گفت شمع ها در سیستم های بنزینی به یک شکل عمل می کنند .

اما در ماشین های گازوئیلی شمع ها برای گرم کردن سوخت قبل از ورود به سیلندر استفاده می شود و در ماشین های گازوئیلی شما شمع جرقه زنی پیدا نخواهید کرد .

خب در این مقاله دلایل خرابی شمع ماشین را خواندید ( باید بگوییم که این 3 دلیل ) اصلی ترین دلایل خرابی در شمع های ماشین هستند اما یک مورد دیگر هم هست و آن این است که جنس شمع شما بی کیفیت باشد که در این صورت 1 ماه هم ممکن هست کار نکند .

پس حتما هنگام خرید شمع از جنس درست استفاده کنید و اجناس ارزان را به بهانه اینکه کمی اختلاف قیمتی دارند نگیرید هرچند به گرانی هم نیست و ممکن است آن جنس گران هم بی کیفیت باشد پس به شما توصیه می کنم از برند های مطرح خریداری کنید .

govahiran
3.7/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *