قالب وردپرس افزونه وردپرس

قوانین و شرایط رانندگی در آفریقا ( 2022 )

رانندگی در آفریقا , یا در کل رانندگی در کشور های بسیار فقیر آفریقایی رو به راحتی می توان تصور کرد .

اگر بخواهیم رانندگی در آسیا را با رانندگی در آفریقا و یا در مجموع کشور های دو قاره را با هم مقایسه کنیم , می توان گفت از نمره 20 , آسیا 14 و آفریقا 7 را دریافت خواهد کرد .

رانندگی در کشور های آفریقایی بسیار بسیار سخت و نامنظم است .

تصور کنید رانندگی در این کشور هایی که مردم آنجا در پایین ترین سطح در حال زندگی کردن هستند چگونه است ؟ …

رانندگی در آفریقا را میتوان به عنوان تجربه ناب رانندگی در جنگل ها و مناظر بکر دانست

حالا بیایید باهم نگاهی به قوانین رانندگی در کشور های آفریقایی بی اندازیم .

پیشنهاد مقاله : دانلود کتاب آیین نامه رانندگی

رانندگی در آفریقا

هزینه جریمه رانندگی در کشور های آفریقایی چقدر است ؟

اگر بخواهیم هزینه جریمه رانندگی در کشور های آفریقایی را با رانندگی در کشور های اروپایی نظیر فرانسه و بلژیک و … مقایسه کنیم , نتیجه کمی خنده دار است .

همانطور که میدانید رانندگی در کشور هایی مثل سوییس و فرانسه و … به نظم بسیار زیادش معروف است .

اما دلیل نظم بسیار زیاد در رانندگی در این کشور ها چیست ؟

جریمه بسیار بسیار سنگین , در حدی که می توان گفت رانندگی در کشور های اروپایی بسیار بسیار سخت است زیرا بعضی از جریمه های رانندگی در این کشور ها مساویست با حقوق یک ماه و یا حتی چندین ماه یک شخص , پس رانندگی در این کشور ها بسیار سخت است .

اما رانندگی در آفریقا به دلیل رعایت نشدن و سختگیرانه نبودن قوانین رانندگی و هزینه بسیار کم جریمه رانندگی بسیار بی نظم است .

رانندگی در این کشور ها خیلی دشوار و پر از دردسر است زیرا نه جاده ی درستی دارند نه تابلوهای به روز و نه قوانین به خوبی رعایت می شود .


پس می توان نتیجه گیری کرد که هزینه جریمه رانندگی در جهان یکی ازمهمترین اهرم هاست . اهرم هایی برای ایجاد نظم , اهرمی که در آفریقا نادیده گرفته میشود .

قوانین رانندگی در آفریقا

هزینه گواهینامه رانندگی دائم چقدر است ؟

هزینه گواهینامه رانندگی در کشور های آفریقایی یکی از ارزانترین مسائل با کیفیت بسیار کم است اما به دلیل نبودن شغل های مناسب و در کل درآمد بسیار کم مردمان این قاره , خرید خودرو نیز در حد و سطح پایینی قرار دارد .

در نتیجه رانندگان در این کشور ها نیز به نسبت پایین هستند زیرا هزینه خرید خودرو در کشور های آفریقایی بسیار بالا می باشد و بسیاری از افراد در آرزوی یک روز رانندگی به سر میبرند .

اما در کل هزینه گرفتن گواهینامه رانندگی در این کشور ها بسیار کم است در حد 20 الی 30 در صد از حقوق دریافتی ماهانه .

هزینه گرفتن گواهینامه موتور

رانندگی در کشور های آفریقایی

شرایط رنت خودرو در کشور های آفریقایی چگونه است ؟

اگر یک توریست هستید و می خواهید از گواهینامه بین الملل خود در آفریقا برای رانندگی استفاده کنید و خودروی مورد نظرتان را رنت کنید , بهتر است از اینکار خود داری کنید .

کیفیت بسیار پایین خودرو ها و جاده ها دلیل اصلی برای خود داری کردن از رانندگیست اما اگر میخواهید برای چند روز و تفریحی رانندگی در آفریقا را تجربه کنید , بهترین راه رنت خودرو است .

هزینه رنت خودرو و سوخت در این کشور ها در برابر دلار بسیار مقرن به صرفه و ارزان است بخ طوری که با 100 دلار میتوانید بهترین خودرو را با باک پر رنت کرده و رانندگی در مسیر های بکر را تجربه کنید .

شرایط رنت خودرو در کشور های آفریقایی ( در کل ) :

  • داشتن مدرک رانندگی ( گواهینامه دائم , موقت , بین الملل )
    • پرداخت کل هزینه در ابتداء
    • قبولی شرایط و محدودیت های مسافتی
    • ارائه مدارک هویتی و …
جاده آفریقا

گواهینامه رانندگی ایران در آفریقا معتبر است ؟

در کشور هایی که بسیار دور افتاده اند درست مانند کشور های آفریقایی که حتی گواهینامه رانندگی خودشان هم دارای اعتبار زیادی در کشور های همسایه نیست .

گواهینامه هیچ کشوری از این قاره دارای اعتبار نیست مگر اینکه گواهینامه بین المللی داشته باشید , در آن صورت میتوانید به مدت 3 تا 5 ماه به راحتی رانندگی در آفریقا را تجربه کنید .

پلیس رانندگی در آفریقا

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.