قالب وردپرس افزونه وردپرس

قوانین و شرایط رانندگی در آسیا ( 2022 ) !

رانندگی در آسیا , خب همانطور که میدانید زیاد کیفیت جالب و مطلوبی ندارد , اگر بخواهیم رانندگی در کشور های آسیایی از نظر کیفیتی و یا … با رانندگی در اروپا و کشورهای بسیار پیشرفته اش مقایسه کنیم , به نتیجه جالبی نخواهیم رسید .

در آسیا کشور هایی مانند پاکستان , افغانستان , هندوستان , تاجیکستان , ازبکستان , ارمنستان , آذربایجان و … قرار دارند که اگر بخواهیم رانندگی در این کشور ها را با کشور های اروپایی مانند فرانسه , انگلستان , بلژیک , … مقایسه کنیم و نمره ای را برای آن در نظر بگیریم , رانندگی در اروپا از 20 نمره 18 و آسیا نمره 9 الی 12 را می تواند در اختیار بگیرد .

اگر نگاهی به رانندگی در ایران و ترکیه و کشور هایی مثل عراق و سوریه بیاندازیم متوجه میشوید که رانندگی در این کشور ها بسیار کیفیت بدی دارند , پس می توان نتیجه گرفت رانندگی در آسیا دارای کیفیت بسیار مطلوبی نمی باشد مگر در کشور هایی مثل ژاپن و یا چین و کره جنوبی …

پیشنهاد مقاله : دانلود کتاب آیین نامه رانندگی

رانندگی در آسیا

قوانین کلی رانندگی در آسیا !

در بسیاری از کشور های اروپایی در حین رانندگی داشتن وسایلی مانند جعبه کمک های اولیه و کپسول آتشنشانی بسیار مهم است , اما در کشور های آسیایی هیچ قانونی در این باره وجود ندارد و یا اگر داشته باشد , عملی نخواهد بود .

رانندگی در کشور های آسیایی بسیار بسیار سخت تر و بی قانون تر از چیزی است که شما فکر میکنید .

کافیست در یک جاده خاکی با اینترنت بسیار ضعیف گیر بی افتید تا متوجه حرف من بشوید .

قوانین رانندگی مشترک به شرح زیر است :

  • رانندگی در مستی ممنوع
  • رانندگی بدون بستن کمربند ایمنی ممنوع
  • خوردن و آشامیدن ممنوع
  • پرتاب زباله در حین رانندگی ممنوع نیست مگر اینکه پلیس ببیند و جریمه کند آنهم نه بسیار سنگین مانند اروپا
  • کار با تلفن همراه در حین رانندگی ممنوع است
  • سن گرفتن گواهینامه رانندگی 18 سالگی به بالاست
  • تابلو های باید به زبان انگلیسی باشند
  • ننشستن کودکان در صندلی جلو برای بعضی کشور ها ممنوعیت دارد مانند چین و ژاپن و …
  • و …
قوانین رانندگی در آسیا

هزینه جریمه رانندگی در کشور های آسیایی چقدر است ؟

هزینه جریمه رانندگی در کشور های آسیایی بسیار بسیار کم تر از جریمه های به شدت سختگیرانه اروپاییست .

بله , دقیقا برای همین هم هست که کیفیت رانندگی در کشور های آسیایی قابل قیاس با کشور های اروپایی نیست زیرا رانندگان میدانند در صورت تخلف رانندگی جریمه زیادی را پرداخت نخواهند کرد .

اگر بخواهیم بگوییم چه کشوری کمترین هزینه را برای جریمه رانندگی در نظر گرفته است باید بگوییم : افغانستان و پاکستان و تاجیکستان و هندوستان

و اگر قرار باشد نام کشور آسیایی به عنوان گرانترین هزینه جریمه رانندگی را خدمتتان عرض کنیم باید بگوییم : چین و ژاپن و کره جنوبی .

در هر حال هزینه جریمه رانندگی در آسیا با کشور های اروپایی قابل قیاس نیست .

پیشنهاد مقاله : دانلود سوالات آیین نامه رانندگی

رانندگی در قاره آسیا

هزینه گواهینامه رانندگی دائم چقدر است ؟

هزینه گرفتن گواهینامه رانندگی در آسیا بسیار پایین است البته در ایران به نسبت کمترین حقوق , هزینه گواهینامه در سال 1399 بسیار سنگین شده است .

برای مثال اگر شما در کشور هایی نظیر فرانسه و انگلستان بخواهید گواهینامه رانندگیتان را دریافت کنید , میتوانید با کمتر از 30 درصد حقوقتان به راحتی گواهینامه خود را دریافت کنید البته این امر در کشور های آسیایی هم وجود دارد اما نه در تمام کشور ها .

کمترین هزینه گواهینامه برای کشور : پاکستان
بیشترین هزینه گواهینامه برای کشور : قطر , می باشد .

برای گرفتن گواهینامه رانندگی مطابق با قوانین بین الملل باید دارای 18 سال به بالاتر باشید

رانندگی در کشورهای آسیایی

شرایط رنت خودرو در کشور های آسیایی چگونه است ؟

شرایط اجاره خودرو در کشور های آسیایی اگر چین و ژاپن و تایلند رو مثال بزنیم بسیار بسیار شرایط آسان ولی هزینه سنگینی دارند .

برای مثال اگر شما بخواهید یک خودروی اروپایی را رنت کنید و حقوقتان فرضا 2.000 دلار باشد باید 400 دلار را برای 1 روز اجاره خودرو هزینه کنید درست مانند کشور های حاشیه شاخاب پارس , مانند قطر و کویت و …

اما در کشور هایی مانند پاکستان و آذربایجان , هزینه رنت خودرو به شدت پایین اما شرایط رنت خودرو سنگین است مانند ایران , یعنی باید درصدی از هزینه اولیه خودرو را به عنوان رنت به آژانس اجاره دهنده بدهید .

رانندگی کردن در آسیا

گواهینامه رانندگی ایران در آسیا معتبر است ؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از مخاطبین می پرسند این است که آیا گواهینامه رانندگی ایران در کشور های آسیایی دارای اعتبار است ؟

باید در جواب متاسفانه گفت : خیر .

اگر می خواهید با خودروی خود و یا گواهینامه خود در کشور هایی دیگر رانندگی کنید باید حتما گواهینامه بین المللی گرفته و یا گواهینامه خود را تبدیل به گواهینامه بین الملل کنید .

شرایط خرید خودروی دوست دوم در کشور های آسیایی چگونه است؟

سوال بسیار پر مخاطبیست .

کوتاه و مختصر بگوییم .

در اروپا اگر بخواهید خودروی دست دومی را خریداری کنید , هزینه آن 50 تا 70 درصد از قیمت اولیه خودرو 0 همان مدل کمتر می باشد .

اما در آسیا مخصوصا ایران , خودرو های بسیار بی کیفیت را در بعضی مواقع حتی از خودروی 0 هم گرانتر و یا مساوی و نزدیک به آن می فروشند .

گواهیران , سایت مرجع رانندگی ایران .

پلیس آسیا

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.