قالب وردپرس افزونه وردپرس

چقدر طول می کشد تا مکانیک موتور سیکلت شویم ؟ ( واقعی )

چقدر طول می کشد تا مکانیک موتور سیکلت شویم , سوال بسیار مهمی که بدون شک از خود پرسیده اید ! شاید دوست دارید وارد این زمینه کاری شوید اما سوالات بسیار مهمی در ذهنتان وجود دارد و دوست دارید به جواب آنها برسید و سپس شروع به کار کنید .

شاید حتی شوق زیادی برای شروع دارید اما از واقعیت های این بازار بی خبر هستید ! در این مقاله به بررسی درآمد شما در این زمینه کاری و همینطور بررسی مدت زمان یادگیری مکانیک موتور سیکلت می پردازیم البته سوالات شما را در این خصوص به صورت تجربی پاسخ می دهیم .

بسیار خب بیایید ببینیم واقعا چقدر زمان می برد تا شما بتوانید یک مکانیک موتور سیکلت حرفه ای شوید و اصلا درآمدتان چقدر است و سختی ها و مزایای این کار در چیست ؟ آیا ریسکی برای شما دارد و یا آیا می توانید با این کار و حرفه با کشوری دیگر وارد شوید و کار کنید و یا خیر ؟ به تمامی این سوالات مهم پاسخ می دهیم .

پیشنهاد مقاله : سوالات آیین نامه رانندگی !

چقدر طول می کشد تا مکانیک موتور سیکلت شویم

چقدر زمان می برد تا مکانیک موتور شویم ؟

در این بخش از مقاله به بررسی زمان مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک مکانیک موتور سیکلت حرفه ای می پردازیم . در صورتی که می خواهید وارد این زمینه کاری شوید باید بدانید که اگر صبر و حوصله بالایی ندارید بدون شک در وسط راه اهداف خود شکست می خورید .

باید این مورد را به خوبی بدانید که اگر می خواهید موفق شوید حتما باید صبر زیادی داشته باشید و همینطور علاقه بسیار زیاد و در نتیجه می توانید به موفقیت های زیادی دست پیدا کنید . خب بیایید آسمان ریسمان نبافیم و برویم سر اصل مطلب .

اصولا برای تبدیل شدن به یک مکانیک موتور سیکلت شما به زمان بیشتر از 1 سال نیاز دارید اما دوستان عزیز شما باید هر روز در کارگاه مکانیکی باشید و مشتریان زیادی را راه بی اندازید . موارد بسیار مهمی وجود دارد برای مثال شما نباید در کارگاه هایی بروید که اصلا مشتری زیادی ندارد و یا شما نباید انتظار حقوق ماهانه داشته باشید . در این 1 سال شما باید حتما مکانیکی را به خوبی بیاموزید و اصلا نباید توقع هیچ درآمدی داشته باشید .

اما بعد از این یک سال شما به قدری حرفه ای شده اید که هر موتوری را می توانید تعمیر کنید اصولا مکانیک موتور سیکلت ها به اندازه ماشین سخت نیست اما درآمد واقعا زیادی دارد که در این سایت مقالات زیادی در این باره منشر کرده ایم .

نکته مهم دیگر این است که اگر سرمایه دارید در محلی کارگاه خود را تاسیس کنید که حتما شلوغ باشد زیرا موتور سیکلت های گذری زیادی را می بینید که نیاز به تعمیر و یا تعویض روغن دارند و از آنجایی که کارگاه های مکانیک موتور زیاد نیست شما می توانید درآمد بسیار زیادی داشته باشید اما در هر صورت در محل هایی که جمعیت پایینی دارد کارگاه تعمیر موتور سیکلت تاسیس نکنید .

بسیار خب بیایید به بررسی سوالات بعدی شما بپردازیم … البته می توانید به مقاله قبلی که تقریبا به این مقاله مرتبط هست هم مراجعه کنید ( چقدر طول می کشد تا مکانیک شویم ؟ )

چقدر طول می کشد تا مکانیک موتور سیکلت شویم

معایب دوره یادگیری مکانیک موتور سیکلت چیست ؟

تا اینجا شاید به سوال چقدر طول می کشد تا مکانیک موتور سیکلت شویم شما پاسخ خوبی داده باشیم اما شاید سوال بسیار مهم تری باشد و آن این است که معایبی که با آن سر و کار داریم البته در طول یادگیری مکانیکی موتور سیکلت دقیقا چیست ؟

در این بخش به دور از پیچیدگی های متنی و کاملا تجربی می خواهیم به سوال شما پاسخ دهیم . بسیار خب بیایید ببینیم معایت یادگیری این زمینه کاری چیست ؟ البته باید یادتان باشد شاید کلمه معایب درست نباشد و بهتر است بگوییم سختی های این کار در چیست ؟

1 – نداشتن درآمد در حدود 1 سال
2 – هر روز باید سر کار باشید و نکته جدیدی بیاموزید
3 – در تمامی شرایط آب و هوایی باید در کارگاه حضور داشته باشید
4 – یادگیری برند های مختلف و زیادی که در بازار موتور های ایران وجود دارد
5 – یادگیری تمامی قطعات و نحوه تعویض و تعمیر آن ها

دوستان این موارد در طول مدت 1 سال واقعا آسان نیست و شاید افرادی که صبر خوبی در این زمینه ندارند موفق نشوند اما بیایید به مزایای این کار هم بپردازیم شاید با واقعیت ها بیشتر آشنا شدید …

مزایای مکانیکی موتور سیکلت !

چقدر طول می کشد تا مکانیک موتور سیکلت شویم ؟ شاید تا الان می دانید جواب این سوال چیست اما بیایید ببینیم مزایای این زمینه کاری دقیقا چیست ؟

1 – تعداد موتور در شهر های ایران واقعا زیاد است پس مشتری زیادی دارید
2 – مکانیکی و یادگیری ساده تری دارد و درآمد شما بسیار زیاد است
3 – نیاز به مدت زمان یادگیری کمتری نسبت به مکانیک ماشین دارد

البته مزایای بسیار زیادی دیگری دارد اما در کل این مزایای بسیار مهمی است که برای این کار می توانید در نظر داشته باشید …

چقدر طول می کشد تا مکانیک موتور سیکلت شویم

مکانیک موتور سیکلت و یا ماشین ؟

شاید به این فکر افتاده باشید که کدام مسیر واقعا بهتر است ؟ شاید دوست دارید درآمد خیلی زیادی داشته باشید و یا حتی مهم تر آنکه شاید به این فکر می کنید با حرفه ای که دارید می توانید به کشوری دیگر بروید و در آن جا کار کنید و یا خیر ؟ باید در پاسخ شما گفت بدون شک مکانیک ماشین بسیار درآمد زیاد تر نسبت به موتور سیکلت دارد .

سختی های مکانیک موتور سیکلت کمتر است اما بدون شک در صورتی که مکانیک ماشین شوید درآمد خیلی زیاد تری دارید و این به شما کمک می کند تا به اهداف خود با قدرت بیشتری وارد شوید اما در کل در صورتی که به موتور سیکلت علاقمند هستید باید در نظر داشته باشید کاری که کارگاه های پر درآمد کرده اند را انجام دهید و کاری کنید که شما هم یک روز در این رشته کاری موفق و پر درآمد باشید .

امیدواریم به سوال : چقدر طول می کشد تا مکانیک موتور سیکلت شویم , پاسخ خوبی در این مقاله داده باشیم اما دوستان عزیز یادتان باشد شما از روزی که به ورود به یک رشته شروع به کار می کنید 1 الی 2 سال زمان دارید . حتما رشته کاری ای را وارد شوید که پشیمان نشوید و از نظر ما به بین موتور سیکلت و ماشین بدون شک مکانیک ماشین درآمد بسیار زیاد تری دارد .

سوال مهمی که شاید پرسیده شود این است که مکانیک موتور سیکلت های خارجی هم همینقدر زمان بر است ؟ دوستان اصولا موتور سیکلت ها از یک اشل و یک الگو طراحی می شوند و شما با یادگیری اصولی و بنیادی می توانید هر موتور سیکلتی را تعمیر کنید و البته درآمد تعمیر موتور سیکلت های خارجی واقعا بسیار زیاد است و تعداد این موتور ها در ایران کم هم نیست .

برای مثال موتور های بنلی و یا کلیک و یا … در صورتی که برند های موتور های خارجی را یاد بگیرید درآمد بسیار زیادی خواهید داشت اما به شما پیشنهاد می کنم تمامی برند ها را به خوبی یاد بگیرید و صد البته بله یادگیری مکانیک موتور های خارجی و داخلی با هم حدودا 1 سال زمان می برد و البته این مورد هم یکی دیگر از مزایای این رشته کاری است .

به امید موفق شما عزیزان . گواهیران .

گواهیران
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *