قالب وردپرس افزونه وردپرس

حقوق مهندس مکانیک در آلمان چقدر است ؟ ( 2021 )

حقوق مهندس مکانیک در آلمان , کشوری که می توان گفت برای مهندسین مکانیک سرزمین رویاهاست که بزرگترین کمپانی های خودرو سازی و قطعه سازی در جهان نیز هست , را در این مقاله به خوبی بررسی می کنیم .

اگر شما مهندس مکانیک هستید و یا به تازگی می خواهید وارد این رشته تحصیلی بزرگ بشید این مقاله را از دست ندهید .

در مقاله پیشین راجع به درآمد مکانیک فنی در کشور استرالیا گفتیم که بهتر است به این مقاله هم سری بزنید و البته مقاله ای هم راجع به درآمد مهندسین فنی مکانیک در کشور آلمان گفتیم که در ادامه می توانید به این مقاله نیز سری بزنید و از تمامی مطالب استفاده کنید .

در این مقالات سعی کرده ایم تا از تجربه افرادی که در این کشور حضور داشته اند استفاده کنیم .

پس با گواهیران همراه باشید … .

حقوق مهندس مکانیک در آلمان

حقوق مهندس مکانیک در آلمان چقدر است ؟

از هرچیزی که بگذریم می رسیم به بحث شیرین درآمد در این کشور .

وقتی شما به عنوان یک مهندس از رشته مکانیک می خواهید وارد کشور آلمان شوید اولین نکته بسیار مهم برای شما این است که آبا اگر تمامی سد ها را بشکنید و از آنها عبور کنید , حقوق مهندس مکانیک در آلمان چقدر است و این که آیا می توانید با این درآمد یک زندگی خوبی را داشته باشید ؟

حقوق یک مهندس از رشته مکانیک خودرو و تمامی رشته های مرتبط حداقل و بدون کسر مالیات از درآمد حدودا 3600 یورو است .

شما برای اینکه بتوانید در این کشور بمانید و کار کنید باید درآمد حداقل شما در ماه این مقدار باشد البته می گویند 3450 یورو , پس شما حقوق ماهانه ای معادل با 2600 یورو پس از کسر مالیات می توانید داشته باشید البته مالیات ها متفاوت است و ما بهترین مالیات کسر شده را درنظر گرفته ایم . حتی ممکن است به 2.200 یورو هم برسد .

پس تا اینجای کار این از حقوق مهندس مکانیک در کشور آلمان .

حقوق مهندس مکانیک در آلمان

آیا درآمد یک مکانیک فنی با درآمد یک مهندس مکانیک در آلمان تفاوت دارد ؟

100% . اگر شما به عنوان یک مهندس مکانیک بخواهید در این کشور و در شرکت های بزرگ و کوچک کار کنید نباید درآمدتان را با یک مکانیک فنی مقایسه کنید . البته می توانید درآمد یک فنی کار مکانیک در این کشور را هم در این مقاله بخوانید ( درآمد مکانیک فنی در کشور آلمان چقدر است ؟ ) .

اما مسلما حقوق مهندسین هم می تواند گاها بالا تر از مکانیک های فنی در این کشور باشد . البته اگر مکانیک های فنی حقوق بگیر باشند و نه درصدی , خب مسلما در این حالت درآمد مهندسین مکانیک با فنی کاران این رشته چندان تفاوتی ندارد .

در هر صورت در کشور آلمان وصعیت ظوری است که شما با کمترین درآمد هم بتوانید بهترین زندگی را داشته باشید .

بریم بعدی …

یک مهندس مکانیک در آلمان می تواند بهترین کیفیت زندگی را داشته باشد ؟ ( تجربی )

بله . بیایید یک حساب سرانگشتی کنیم . این محاسبه برای امسال است و در سالهای دیگر ممکن است کمی تفاوت وجود داشته باشد . پس با ما همراه باشید … .

هزینه اجاره خانه از 800 تا 1.400 یورو است و هزینه خوراک و پوشاک و … ماهانه برای 2 نفر در حالت متوسط خرجی حدودا ماهانه 50 یورو است و البته این در شرایطی است که شما کمی ولخرج باشید .

پس اگر با حقوق مهندس مکانیک در کشور آلمان که در ماه از 2.200 تا 2.800 یورو در پایین ترین پوزیشن حقوقی بخواهیم نتیجه گیری کنیم , بله یک زندگی بسیار عالی را خواهید داشت .

هزینه اجاره خانه در این کشور بسیار بالاست و بیشتر سعی کنید در سالهای اولیه زیاد هزینه سنگین برای اجاره خانه پرداخت نکنید .

حقوق مهندس مکانیک در آلمان

آیا می توانیم به عنوان یک مهندس در رشته مکانیک خودرو در آلمان شاغل شویم ؟

حالا می رسیم به اصل داستان , ببینید در این کشور سالانه بالای 2000 نفر مهندس مکانیک در حوزه های مختلف وارد بازار کار می شوند و در همینطور مهندسی دیگر برای کار کردن در این کشور هم وارد می شوند .

خب پس شما باید چه تفاوتی داشته باشید تا شما را برای کار در این کشور قبول کنند ؟

مهمترین بخش برای پیدا کردن کار در کشور آلمان این است که شما زبان آلمانی بسیار قوی داشته باشید , اصلا اشتباه نکنید و با تکیه بر زبان انگلیسی وارد کشور آلمان نشوید چون تمام زحماتتان را به باد می دهید .

2 – سابقه کاری مرتبط می تواند شمارا بسیار کمک کند

3 – بهترین بودن در رشته خود , هیچ علمی پایان ندارد پس نگویید باید 0 تا 100 را بلد باشم نه اصلا , اما بهترین باشید . مخصوصا در حوزه نرم افزاری .

4 – باید شرایط سنی خوبی داشته باشید برای مثال پس از سن 45 سالگی سعی نکنید به خودتان فشار بیاورید که باید در آلمان کار پیدا کنید چون واقعا سخت است . پس حواستان باشد .

5 – از طریق ویزای تحصیلی و یا آوسبیلدونگ وارد این کشور شده باشید که پس از 3 الی 4 سال درس خواندن به راحتی آب خوردن می توانید در این کشور مشغول به کار شوید .

ببینید حقوق مهندس مکانیک در آلمان به قدری خوب است که هرکسی را حتی یکبار به این فکر می اندازد که به این کشور مهاجرت کاری داشته باشد و دلیل بعدی آن هم یورو بدون درآمد شماست که خب بسیار خوب است .

حقوق مهندس مکانیک در آلمان

راه های پیدا کردن کار در این کشور چیست ؟

اگر در ایران هستید می توانید با مراجعه به سایت های کاریابی برای رشته مکانیک درخواست شعلی دهید و مکاتبه داشته باشید که پس از گرفتن تاییدیه از مدیر شرکت مد نظر می توانید به سفارت رفته و خود را در سریع ترین حالت ممکن و با کمترین هزینه به آلمان برسانید .

شما می توانید از طریق سایت ” indeed “ این کار را انجام دهید که لینک کردیم براتون . خوبی این سایت این است که حقوق مهندس مکانیک در آلمان را در تمامی شهر ها زیر تمامی آگهی های این سایت قرار داده اند که می تواند برای ما مقایسه بسیار خوبی باشد .

راه بعدی این است که یک ویزای کار 6 ماهه داشته باشید . برای این کار باید به سفارت مراجعه کرده و در خواست ویزای کاری داشته باشید .

راه بعدی هم این است ک به عنوان سرمایه گذار وارد شوید که بسیار شرایط خاصی دارد که در این مقاله به این موضوع نمی پردازیم .

خب برویم مرحله بعد ….

آیا می توان در آلمان درس رشته مکانیک را خواند و سپس هم کار پیدا کرد و هم اقامت گرفت ؟

بله ! همانطور که به شما عزیزان گفتیم شما می توانید از امکانات آوسبیلدونگ و یا تحصیلات دانشگاهی استفاده کنید و سپس به راحتی در کشور آلمان کار پیدا کنید .

آوسبیلدونگ درست همان حالت فنی و حرفه ای کشور خودمان را دارد که مسلما درآمدتان هم در آخر کمی پایینتر از افرادی که در دانشگاه فارق التخصیل شده اند می باشد . در کل حقوق مهندس مکانیک در آلمان با فنی کار و یا آوسبیلدونگ کمی تفاوت دارد اما نه زیاد .

اما راه بسیار ساده ایست که حتی به شما در هنگام درس خواندن هم پول می دهند . برای شما این راه رو حتما پیشنهاد می کنیم .

پیشنهاد مقاله پربازدید : دانلود سوالات آیین نامه رانندگی رایگان جدید !

حقوق مهندس مکانیک در آلمان

مدارک تحصیلی رشته مکانیک در ایران در این کشور مورد قبول است ؟

در صورتی که شما در دانشگاه معتبر ایران که در لیست تاییده آلمان هم هست درس خوانده باشید بله می توانید به راحتی با مدارکتان در این کشور با ویزای کاری 6 ماهه کار پیدا کنید و به راحتی در این کشور مستقر شوید .

در آخر بهتر است بدانید که حقوق مهندس مکانیک در آلمان بسیار عادلانه بوده و می توانید زندگی بسیار راحت و با کیفیتی را تجربه کنید .

گواهیران .

govahiran

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *