قالب وردپرس افزونه وردپرس

ساخت قایق موتوری بدون لوازم خاص ( آیا آسان است ؟ ) !

قایق موتوری ؟ شاید بارها شده که به فکر افتاده اید که آیا می توانم یک قایق موتور دار بسازم و یا حتی آن را بفروشم ؟ آیا مشتری و خریداری دارد ؟ اصلا هزینه اولیه ساخت آن چقدر است ؟ آیا صرف دارد این کار را کنیم ؟ اصلا خطر دارد و یا خیر ؟

در این مقاله از گواهیران می خواهیم به تمامی این سوالات با هم پاسخ دهیم و بررسی کنیم ببینیم آیا می توانیم با سرمایه اندک یک قایق بسازیم ؟ با ما در این مقاله جالب همراه باشید اما قبل از آن یادتان باشد از تمامی کلمات پیچیده در این مقاله اجتناب کرده ایم تا خواننده بتواند به خوبی با این مطلب ارتباط بر قرار کند پس تا انتها همراه ما باشید … !

مقاله قبلی سایت : نکاتی که در مورد موتور سنگین باید بدانید !

قایق موتوری

ساخت قایق موتوری آیا شدنیست ؟

آیا ساخت قایق موتور دار شدنیست و یا ما داریم وقت خودمان را تلف می کنیم ؟ اگر در فکر این هستید که ایده خودتان را در مورد ساخت این وسیله عملی کنید این مقاله برای شما بسیار مفید است .

یادتان باشد انسان هر کاری را که اداره کند می تواند انجام دهد حتی اگر راهی نباشد بدون شک آن راه را خواهد ساخت . بله می توانید یک قایق بسازید اما باید نکات بسیاری را رعایت کنید .

از هزینه ساخت بگیرید تا رعایت موارد فنی ساخت این وسیله , باید همه این موارد را بررسی کنید و سپس به نتیجه برسید اما در این مقاله برای شما بسیاری از سوالاتتان را پاسخ داده ایم .

مقاله ویژه سایت : دانلود سوالات آیین نامه از همینجا !

هزینه تولید یک قایق موتور دار چقدر است ؟

اگر بخواهید یک قایق موتوری دو نفره بسازید نیاز به بدنه و موتور دارید اما خوبی این وسیله این است که نیازی به برق برای استارت نیست و این یعنی نیازی ندارید که حتما سیستم برقی خاصی داشته باشید البته باید بدانید که برای جرقه زدن شمع های موتور نیاز به برق دارید که در ادامه بررسی می کنیم .

اما هزینه ساخت : شما نیاز به یک بدنه ساده دارید که در مناطق بسیاری در حال فروش بدنه های خراب قایق هستند خب این یک شروع خوب است . شاید بپرسید چرا باید یک بدنه خراب خریداری کنیم ؟ خب هدف ساخت این وسیله با حداقل هزینه است .

حالا به سراغ موتور می رویم : شاید بپرسید می شود با انجین موتور سیکلت اینکار را کرد ؟ خیر زیرا هم ضد آب ساخته نشده و هم نمی توانید پره را به میل لنگ به خوبی متصل کنید و با دور و پایین و مقاومت شدید برش آب رو به رو شده و شاهد خاموشی بار ها و بار ها در این انجین می شوید .

پس هزینه موتور را باید بدهیم ؟ شما می توانید این انجین را البته به صورت خراب خریداری کنید و آن را هم درست کنید و یادتان باشد شما یک شبه نمی توانید یک قایق خوب بسازید و باید ماه ها برای آن تلاش کنید اما بدون شک شما می توانید این وسیله را خودتان بسازید !

قایق موتوری

آیا می توانیم آن قایق را بفروشیم ؟

بله . در صورتی که شما توانستید این وسیله را بسازید و ساعت ها در دریا و رودخانه و شرایط مختلف آب و هوایی حرکت کنید و مشکلی پیش نیاید می توانید با قیمت های بسیار بالایی این وسیله را بفروشید . اجازه دهید یک نکته را به شما بگویم .

وقی شما بتوانید این وسیله را بسازید و بفروشید به این نتیجه می رسید که هر 6 ماه یک بار می توانید همین کار را تکرار کنید و مجددا برای فروش اقدام کنید . چه بسا که شاید بتوانید کارگاه بزرگی را بسازید اما یادتان باشد همه چیز از خانه شما و تنهایی شروع می شود پس اگر فکر بزرگی دارید باید برنامه ریزی خوبی هم داشته باشید .

چه مواردی باعث غرق شدن قایق می شود ؟

بدون شک همه ما می دانیم موارد زیادی باعث غرق شدن قایق موتوری می شود که یکی از اصلی ترین آنها این است که آب زیادی وارد بدنه شده و خارج نشود و وزن بدنه را بالا ببرید که در نتیجه این وسیله در کسری از ثانیه می توانید به زیر آب برود .

اما فقط این نیست . مهمترین بخش آن مرکز ثقل است . وقتی شما یک قایق را به صورت غیر مهندسی می سازید و موتور را در یک زاویه ای نامناسب قرار می دهید وزن در تمامی نقاط حساس استاتیکی یکسان وارد نمی شود برای همین وقتی شما این وسیله را وارد آب می کنید یا کج است و یا در امواج شدید , حرکت های سینوسی زیادی از آن می بینید .

پس باید موارد زیادی به غیر از وارد شدن آب به داخل این وسیله وجود دارد که باید بررسی های زیادی هم انجام دهید .

قایق موتوری

آیا می توانیم این وسیله را با مواد اولیه ارزان قیمت تری بسازیم ؟

ببینید شما می توانید با گشتن زیاد در تمامی مکان ها برای پیدا کردن بدنه و انجین بپردازید اما اینکه واقعا بتوانید هزینه را پایین تری بیاورید به شما بستگی دارد که آیا فنی کار هستید و یا برای درست کردن انجین های خراب می خواهید به نزد مکانیک بروید که در نتیجه کار درست در نخواهد آمد .

یعنی در صورتی که شما از جوشکاری تا ترمیم و خرید انجین قایق موتوری و حتی تعمیر اولیه آن را بتوانید خودتان انجام دهید موفق می شوید که هزنیه های ساخت را به شدت پایین بیاورید که در نتیجه برای شما این مورد می تواند بسیار مفید باشد .

آیا این کار می تواند یک شروع برای کسب درآمد باشد ؟

همان طور که در بالاتر گفتیم شما می توانید بعد از ساخت این وسیله سالی 1 الی 2 بار در بدترین حالت ممکن بفروش برسانید اما برای اینکه بتوانید به معنای واقعی موفق شوید باید بازاریابی خوبی هم داشته باشید .

اصلا سعی نکنید فروش را به بازاریاب بسپارید زیرا هیچ بازار یابی برای شما رایگان کار نمی کند و حق هم دارد و این یعنی شما خودتان باید به دنبال مشتری بگردید در غیر این صورت بدون شک در اینکار را ادامه نخواهید داد و شکست بدی در این زمینه خواهید خورد . پس باید یاد بگیرید با مردم ارتباط خوبی بر قرار کنید تا بتوانید این وسیله را بفروشید .

البته بعد از اینکه راه های فروش را یاد گرفتید می توانید تا همیشه این کار را تکرار کنید و به افراد زیادی هم آموزش دهید .

قایق موتوری

آیا مشتری زیادی دارد ؟

مشتری داخلی آنطور که فکر می کنید برای شما زیاد نیست اما اگر کیفیتتان عالی باشد و قیمتتان بسیار پایین تر از بقیه باشد بدون شک می توانید فروش زیاد داخلی هم داشته باشید .

قایق موتوری چیزی نیست که هر کسی آن را بخواهد اما وقتی ارزان آن را بفروشید بدون شک خیلی ها برای خرید آن به سراغ شما می آیند .

در نظر داشته باشید که فروش خارجی به کشور هایی مانند ترکمنستان و آذربایجان و یا حتی روسیه و یا امارت و قطر هم می تواند برای شما یک نکته مهم در این زمینه باشد .

سخن پایانی !

قایق موتوری بسیار جریان آسان اما در عین حال پیچیده ای دارد . شما باید یک فنی کار ماهر باشید و یک هزینه اولیه ای داشته باشید که بتوانید با آن این وسیله را خریداری کنید در غیر این صورت بدون شک شما نمی توانید موفق شوید .

در صورتی که فنی کار نباشید تمامی کار ها را باید افراد دیگری برای شما انجام دهند که هزینه اولیه شما را به قدری بالا می برد که پیش خود می گویید اگر یک قایق خریده بودم هزینه آن بسیار پایین تر میشد . پس یادتان باشد باید اول بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید .

به امید پیروزی برای شما عزیزان .

govahiran
3.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *