قالب وردپرس افزونه وردپرس

ابتکارات نوین در صنعت خودرو سازی جهان !

ابتکارات نوین در صنعت خودرو سازی جهان را در این مقاله می خواهیم به صورت بسیار کلی بررسی کنیم . اگر دقت کرده باشید ماشین هایی که در خیابان ها می بینیم از 100 سال پیش تغییرات بسیار زیادی داشته اند . برای مثال به بنده ماشین های 100 سال پیش دقت کنید , بسیار تیز و یا لبه دار و یا طول و دراز بوده اند .

شاسی های ماشین ها بسیار سخت بوده و نرمی مهندسی نداشتند و یا حتی در سرعت های بالا به علت نبود مهندسی صحیح آیرودینامیک شتاب منفی در خودرو های سالهای گذشته مشاهده می کردیم و یا حتی سیستم های تعلیق و یا حتی سیستم های موتوری و انتقال قدرت . اما در این سال ها و یا حتی سال های آینده تغییرات بسیار زیادی را در ماشین ها خواهیم دید .

در این صورت است که شما می توانید ببینید طراحی و یا مهندسی در این 100 سال چقدر تغییر کرده است . بسیار خب بیایید به بررسی تمامی موارد دیگر بپردازیم … .

مقاله پیشنهادی : نمونه سوالات آیین نامه !

ابتکارات نوین در صنعت خودرو

مهندسی سازه های خودرو !

در سال های گذشته شما نمی توانستید خودرویی را بیابید که اگر با سرعت فقط 40 کیلومتر به یک بتن برخورد کند له نشود و یا در صورتی که له نمیشد قطعا سرنشینان خودرو آسیب جدی میدیدند اما در این سالها مهندسی سازه های ماشین چه تغییراتی به خودرو ها داده است ؟

اصلا سوال اینجاست آیا باید در تصادفات ماشین له بشود و یا خیر ؟ بیایید به امن ترین خودروی دنیا یعنی ولوو نگاه کنیم . وقتی این ماشین با سرعت بالای 80 کیلومتر به بتن برخورد می کند جلوی ماشین له شده و اتاق سالم می ماند و این یعنی انرژی تصادف در تمامی نقاط و زوایای شاسی ماشین پخش می شود .

در این صورت است که شما می توانید در این خودرو سالم بمانید اما در صورتی که شاسی این ماشین له نمی شد تمامی انرژی برخورد به بخش اتاق ماشین وارد می شود و ماشین جمع می شود و تمامی سرنشینان آسیب جدی می دیدند پس می تواند گفت در صورتی که ماشین مهندسی سازه بسیار دقیقی داشته باشد شاسی ها بعد از برخورد له شده اما اتاق سالم می ماند .

و البته باید دید از چه متریالی استفاده می شود اما در این برند متریال استفاده شده به قدری آب دیده و مقاوم هستند تا فرضا در یک نیروی نیوتون متری خاص بتوانند انرژی را به باقی زوایای سالم مانده شاسی هدایت کنند تا فشار به اتاق و سرنشینان وارد نگردد و این مورد بسیار مهم است .

پیشنهاد مقاله پیشین : نکات رانندگی به سیستم هوش مصنوعی !

سیستم های تعلیق پیشرفته !

در خودرو های جدید از سیستم های هوشمند استفاده می شود اما آیا در ماشین های ایرانی این موارد دیده می شود ؟ خیر . اما دقیقا این سیستم تعلیق چه می کند ؟ این سیستم تعلیق به این صورت کار می کند که اگر شما در حین رانندگی در یک چاله بی افتید سیستم تعلیق هوشمند تمامی انرژی هیدرولیک را به صورت دقیق به بخشی ارسال می کند که در چاله افتاده است .

در نتیجه اتاق مستقیم و صاف می ماند و فقط سیستم تعلیق بالا و پایین می شود و شما اصلا حس نمی کنید که در چاله ای بزرگ افتاده اید اما در سیستم ها قدیمی شما حتی در صورتی که در چاله 10 سانتی هم بیوفتید در اتاق کاملا آن را حس می کنید و تکان می خورید .

سیستم تعلیق هوشمند که به ECU ماشین متصل است تمامی شرایط را در هزارم ثانیه می سنجد تا شما بتوانید در حین رانندگی آرامش زیادی را تجربه کنید اما در ماشین های قدیمی و یا ماشین های داخلی این موارد اصلا دیده نمی شود البته این سیستم تعلیق بیشتر در خودرو های بنز و بی ام و و پورش و بوگاتی و لامبورگینی دیده می شود و شما نمی توانید این موارد را حتی در بهترین ماشین های چینی مشاهده کنید .

ابتکارات نوین در صنعت خودرو

سیستم موتور و انتقال قدرت !

یکی دیگر از ابتکارات نوین در صنعت خودرو سازی این است که موتور ها دیگر آلاینده زیادی تولید نمی کنند و یا به صورت هوشمند تولید قدرت می کنند و از به هدر رفتن سوخت جلوگیری می کنند . این بسیار بسیار مهم است و شما باید بدانید که در صورتی که سیستم شما معمولی باشد تولید قدرت اشتباه صورت می گیرد و شما سوخت بیشتری را از دست می دهید .

در نتیجه دود و یا آلاینده بسیار زیادی را تولید می کنید . برای مثال ماشین های موجود در برلین آلمان که به صورت فعال و روزانه تردد می کنند درست به اندازه تهران است اما برای چه آب و هوای برلین بسیار تمیز و پاک بوده اما تهران نه ؟ برای اینکه در این کشور از سیستم های نوین استفاده می شود و شما موظف هستید از سیستم های بروز در خودروی خود استفاده کنید .

در این صورت است در تهران هوا بسیار بد و کثیف بوده اما در برلین هوای بسیار تمیز با بارندگی های فراوان را مشاهده می کنیم .

هوش مصنوعی در ماشین ها !

در این باره در مقاله قبلی بررسی های بسیاری را در سایت گواهیران انجام دادیم اما به طور بسیار خلاصه در صورتی که شما در خودرو هایتان از هوش مصنوعی استفاده کنید مزایای واقعا زیادی دارد برای مثال دسته ای از مزایای استفاده از هوش مصنوعی را در خودرو ببینید :

  • رانندگی بدون نیاز به شما
  • مصرف سوخت دقیق
  • تولید قدرت به اندازه
  • جلوگیری از تصادفات
  • پارک بهینه
  • مصرف سوخت بسیار مناسب
  • و …

اما در کل در صورتی که ماشین شما دارای هوش مصنوعی باشد می توانید بدون هیچگونه استرسی از تمامی موارد و اتفاقات مسیر گذر کنید و یا حتی مصرف سوخت شما بسیار بهینه شده و موارد و مزایای بسیار زیاد دیگر که شما می توانید با داشتن این سیستم در خودرو از آنها بهره مند شوید و جالب است بدانید که این یکی از مهمترین ابتکارات نوین در صنعت خودرو سازی جهان بوده که امروزه در تمامی ماشین های بسیار معروف در حال استفاده می باشد .

ابتکارات نوین در صنعت خودرو

سیستم کنترل خودرو به صورت هوشمند !

دوستان این مورد بسیار بسیار مهم است . بیایید تصور کنیم شما در خودرویی هستید که در پیچ های تند می تواند نیروز مرکزی حدودا 1 تن را تاب بیاورد اما وزن داخل ماشین حدود 2 تن می باشد و در این حالت در صورتی که سیستم کنترلر هوشمند داشته باشید خودروی شما به سرعت چپ می کند .

اما در صورتی که شما دارای کنترلر باشید بدون شک سیستم ترمز شما مانع از آن می شود که برای شما خطر ایجاد شود . برای مثال چرخ های جلو شتاب منفی داده اما چرخ های عقب کاملا به صورت هوشمند و غیر مساوی ترمز می کنند و همین تکنولوژی جان شما را به صورت هوشمندانه نجات می دهد .

گواهیران
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *