قالب وردپرس افزونه وردپرس

تاثیر تگرگ بر بدنه خودرو چیست ؟ ( اثرات مخرب )

تاثیر تگرگ بر بدنه خودرو چیست ؟ در این مقاله از سایت گواهیران می خواهیم به بررسی اثر مخرب و منفی تگرگ بر روی بدنه ماشین بپردازیم پس در صورتی که در مناطق سردسیر و یا با بارش زیاد هستید شاید بهتر باشد که بدانید اثر این حالت آب و هوایی بر روی ماشین شما چیست و به چه صورت می توانید از آن جلوگیری کنید .

در مقاله قبل در مورد اثرات تابش آفتاب و گرمای شدید بر روی خودرو خواندیم و در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که در روز هایی که تگرگ می بارد چه بلایی بر سر بدنه ماشین می آید و باید برای جلوگیری از آن چکاری انجام داد پس با گواهیران همراه باشید …

تاثیر تگرگ بر بدنه خودرو

تاثیر تگرگ بر بدنه ماشین چیست ؟

شاید اولین موردی که به ذهنتان برسد این باشد که بدون شک بدنه فرو می رود اما این درست است ؟ شاید بله اما همه چیز نیست . تگرگ ها می توانند اثرات بسیار مخربی بر روی ماشین شما بگذارند پس بیایید ببینیم دقیقا چه بلایی بر سر ماشین می آید ؟

1 – فرو رفتگی بدنه : شاید در اخبار دیده باشید که در کشور هایی مانند آرژانتین و برزیل و آمریکا و کانادا و حتی روسیه و چین تگرگ هایی به درشتی یک توپ تنیس می بارد و شیشه ماشین ها ترک می خورد اما در ایران چنین چیزی حتی دیده نشده و ما کاری هم با تگرگ های درشت نداریم . بررسی ما بر روی تگرگ های بسیار ریزی است که در ایران می بارد . اصولا این تگرگ ها باعث می شوند تا در ماشین ها فرو رفتگی بسیار کمی ایجاد شود و بدون شک همین امر در طولانی مدت اگر تکرار شود می تواند برای بدنه ماشین ضرر زیادی داشته باشد و حتی از قیمت آن هم کم کند .

پس یکی از مهم ترین ضرر هایی که به بدنه زده می شود فرو رفتگی بدنه ماشین است اما مورد بعدی چیست ؟

2 – شکستگی شیشه : بله شاید اصلا قابل باور نباشد اما در صورتی که تگرگ ریز در دقایق طولانی مدت ببارد می تواند شیشه ماشین شما را هم بشکند و در این صورت است که هزینه های زیادی برای شما به جا خواهد گذاشت اما به چه صورت این اتفاق می افتد ؟ درست وقتی که تگرگ ها در حال بارش هستند به قدری با شیشه برخورد می کند که شیشه آرام آرام ضعیف می شود و سپس می شکند در این حالت است که باید مراقب اثرات تگرگ باشید .

3 – شکستن و پریدگی رنگ : اگر در بدنه ماشین شما تکه شکستگی در رنگ وجود دارد و در زاویه ای قرار دارد که تگرگ به آن می زند شک نکنید رنگ به وسیله ضربات تگرگ می شکند و باعث رنگ پریدگی در ماشین شما می شود در این حالت است که اگر شما بخواهید در این شرایط آب و هوایی از ماشین خود مراقبت نکنید شاید ضرر های زیادی را ببینید .

اما در کل در صورتی که تگرگ در طولانی مدت ببارد می تواند باعث پریدگی رنگ ماشین هم بشود و در این صورت است که باعث ضرر شما خواهد شد .

پیشنهاد مقاله رانندگی : نمونه سوالات آیین نامه رانندگی !

تاثیر تگرگ بر بدنه خودرو

آیا ماشین های خارجی هم بر اثر تگرگ خراب می شوند ؟

خیر اما باید ببینیم در مورد چه برندی صحبت می کنیم در صورتی که در مورد بنز و یا بی ام دبلیو صحبت می کنید و یا برند های مطرح این مورد درست نیست اما در صورتی که در مورد ماشین های بی کیفیت چینی صحبت می کنید این مورد کاملا درست است و تگرگ می تواند اثر مخرب بسیار زیادی روی ماشین ها داشته باشد . تاثیر تگرگ بر بدنه خودرو به کیفیت رنگ و بدنه خودرو مد نظر بستگی دارد و در صورتی که به خوبی ساخته نشود می تواند باعث خرابی در ماشین شود .

برای همین هم هست که ماشین های آلمانی فروش و کیفیت بیشتری دارند و ماشین های چینی به این صورت نیستند البته این یک مثال بود برای مثال ماشین های آمریکایی و یا انگلیسی و یا ایتالیا و فرانسه هم عالی هستند و حتی بعضی از ماشین های چینی اما در مجموع برند ها با هم تفاوت های زیادی دارند و اصلا در بسیاری از موارد قابل قیاس نیستند . بسیار خب بیایید برویم به سراغ سوال بعدی …

تگرگ ها چه اثرات منفی دیگری دارند ؟

اصولا تگرگ ها کمی بد تر از برف هستند و در صورتی که در یک جاده سرد تگرگ هم ببارد می تواند اثرات منفی بسیار زیادی داشته باشند . برای مثال در صورتی که سایز آنها زیاد باشد می تواند باعث ترکیدن لاستیک ماشین شود و یا حتی می تواند شیشه های ماشین را به بدترین حالت بشکند .

در صورتی که بارش بدتر شود اتفاق عجیب تری می افتد و آن این است که جاده پوشیده از یخ می شود و در صورتی که در این راه ها سرعت شما زیاد باشد و یا سیستم های ترمزی شما به درستی کار نکند بدون شک ماشین شما سر می خورد و موجب تصادف می شود .

تاثیر تگرگ بر بدنه خودرو بسیار زیاد است . شاید کمتر از باران و رطوبت باشد اما می تواند ضرر هایی مانند رطوبت را بر بدنه ماشین وارد کند برای مثال می توان گفت در صورتی که بدنه در شرایط خوبی نباشد تگرگ ها می توانند به بدنه ماشین آسیب های زیادی بزنند و در این صورت است که از زنگ زدگی تا خرابی رنگ و بدنه را می توان شاهد بود در این صورت است که شاید برای شما هم ضرر هایی مانند هزینه های بسیار بالایی داشته باشد .

پیشنهاد مقاله : گواهینامه پایه 3 !

تاثیر تگرگ بر بدنه خودرو

سخن پایانی !

تاثیر تگرگ بر بدنه خودرو کم نیست و در صورتی که در مکانی هستید که به صورت طولانی مدت در حال بارش تگرگ است باید حتما از کاور بر روی ماشین های خود استفاده کنید کاور های ارزانی که می توانند برای 5 سال ماشین شما را از هر گونه خرابی در امان نگه دارند اما در صورتی که می خواهید در کوتاه مدت از ماشین خود محافظت کنید باید حتما کاور پارچه ای بر روی آن بکشید و یا در صورتی که پارکینگ مسقف دارید حتما ماشینتان را در آن جا پارک کنید در این صورت است که بدون شک برای شما مشکل روی نخواهد داد .

در نهایت می توانید ماشین خودتان را از مشکلاتی که تگرگ ها ایجاد می کنند در امان نگه دارید اما در صورتی که در کشور هایی مانند آمریکا و کانادا و آرژانتین هستید و تگرگ هایی با سایز های بسیار بزرگ می بارد سعی کنید در هنگام بارش حتما در جایی پناه بگیرید و ماشین خود را در جایی امن قرار دهید در این صورت است که مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد .

بسیار خب امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد . گواهیران .

گواهیران
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *