قالب وردپرس افزونه وردپرس

رنگ پریدگی خودرو ( 4 علت مهم که باید بدانید ) !

رنگ پریدگی خودرو چه دلایلی دارد ؟ در صورتی که می خواهید بدانید عواملی که باعث می شوند تا رنگ ماشین شما برود و یا پوست پوست و یا چروک و یا حتی کدر شود چیست ؟ این مقاله برای شمایی که می خواهید در این زمینه اطلاعات بیشتری به دست بیاورید , نوشته شده است البته راهکار هایی را هم ارائه می دهیم تا اگر این اتفاق برای شما افتاد بتوانید رنگ ماشین خود را درست کنید .

خب بیایید به بررسی 4 علت مهم رنگ پریدگی ماشین بپردازیم . البته قبل از آن باید این نکته را هم بدانید که اگر رنگ ماشین شما متالیک هست بدون شک شما شانس بیشتری برای نگهداری از ماشینتان دارید زیرا متالیک مقاومت زیاد تری نسبت به دیگر رنگ های ساده و غیره دارد .

پیشنهاد مقاله : آزمون آیین نامه !

رنگ پریدگی خودرو

علت رنگ پریدگی ماشین چیست ؟ ( 4 دلیل ) !

در این بخش به توضیح دلایل رنگ پریدگی ماشین می پردازیم پس در صورتی که دوست دارید در این مورد اطلاعاتی را به دست بیاورید این مقاله برای شما نوشته شده است …

1 – آفتاب و حرارت و تابش مستقیم طولانی :

یکی از مهم ترین علت های نابودی رنگ ماشین شما تابش مستقیم و طولانی مدت آفتاب و همچنین حرارت بسیار بالا می باشد . بیایید تصور کنیک ماشین شما رنگ تیره دارد و در محلی پارک می کنید که درست در برابر تابش مستقیم آفتاب قرار داده شده است .

در این حالت شما ماشینتان را یکسال در همانجا بعد از کارتان و یا … پارک می کنید . در این حالت رنگ ماشین شما یکسال بعد به قدری کدر می شود که فکر می کنید فرضا این خودرو نباید به این صورت می بود و باید مثل ماشین های هم مدل خودش می بود اما … . پس یکی از مهمترین دلایل این است که شما باید ماشینتان را در برابر حرارت مستقیم آفتاب محافظت کنید حتی اگر رنگ ماشین شما سفید و یا روشن است .

2 – فضله پرندگان :

همه ما تجربه این مورد را داریم که ماشینمان را در یک جا پارک می کنیم و یک پرنده ای اثر هنری اش را بر روی ماشین ما انجام می دهد در این حالت است که شما معمولا برایتان مهم نیست و می گویید ” مهم نیست میرم کارواش چند روز دیگه ” . اما دقیقا در این چند روز چه می شود ؟

به علت اسیدی بودن شدید این مورد , رنگ ماشین شما معمولا در 2 روز دچار تغییر می شود و این یعنی در صورتی که شما بعد از 2 روز ماشینتان را تمیز کنید می بینید که بله ! رنگ ماشین شما درست در آن قسمت فرق می کند پس به شما پیشنهاد می کنم حتما و حتما در صورتی که ماشینتان را زیر درخت پارک می کنید یک روکش بر روی آن بکشید .

3 – باران های اسیدی :

در شهر های بزرگ و آلوده مانند تهران و اصفهان و مشهد و … وقتی باران می بارد به علت آلودگی شدید هوا شما به وضوح بعد از 1 سال استفاده متوجه رنگ پریدگی خودرو می شوید در این صورت است که واقعا چاره ای هم ندارید و نمی توانید همیشه بر روی ماشینتان لایه ای بکشید و در شهر عبور و مرور کنید .

در هر صورت باران های اسیدی یکی از دلایل مهمی است که به مرور زمان رنگ پریدگی خودرو شما را تکمیل تر می کند . ( راه کار کمی پایین تر ارائه شده ) .

4 – کارواش :

بله کارواش ! وقتی به کارواش می روید و به کارگر کارواش می گویید ماشینم را با فشار زیاد تمیز کن یک اتفاقی می افتد و آن این است که فشار زیاد آب لایه ای از بدنه را از بین می برد و به مرور زمان شما نمی توانید از زنگ ماشینتان دیگر مراقبت کنید زیرا لایه اولیه آن در بسیاری از نقاط از بین رفته و شما متوجه آن نمی شوید .

پس یادتان باشد وقتی به کارواش می روید حتما به کارگر آنجا بگویید که آب را از دور بر روی بدنه بگیرد تا فشار زیاد آب خروجی لایه بدنه را از بین نبرد .

مقاله قبلی سایت : حقوق و درآمد سرویس کار ماشین در کشور امارات چقدر است ؟ 2023 !

رنگ پریدگی خودرو

راه کار چیست ؟

تا الان درباره 4 علت اصلی رنگ پریدگی خودرو صحبت کردیم اما حالا بیایید ببینیم اصلا راهکاری برای جبران و یا جلوگیری وجود دارد و یا خیر ؟ اصلا دیده اید بعضی از ماشین ها رنگشان ور می آید و یا باد می کند و یا جدا می شود و یا حتی پوست پوست می شود ؟ راه کار های ارائه شده ساده در این بخش می تواند به شما کمک کند .

1 – راهکار اول این است که به صورت بسیار ساده شما باید حتما ماشینتان را در سایه قرار بدهید تا از به وجود آمدن مورد اول در امان باشید .

2 – راه کار دوم این است که یک پوششی برای ماشین خود در نظر بگیرید در این صورت است که شما می توانید از بروز این مشکل در امان باشید .

3 – شما باید از نانو استفاده کنید و یا بهتر است بگوییم مواد مراقبت از بدنه نانو . نانون می تواند از رنگ پریدگی خودرو شما به خوبی مراقبت کند در این حالت وقتی شما به بدنه ماشینتان واکس نانو بزنید آب بر روی بدنه سر می خورد و این یعنی وقتی باران اسیدی باریده شود بر روی بدنه ماشین شما نمی ماند و ماشین ما دچار رنگ پریدگی نمی شود .

البته باید هر 7 روز یکبار برای بدنه ماشینتان از نانو استفاده کنید در این حالت می توانید از بدنه ماشینتان به خوبی مراقبت کنید .

4 – وقتی کارواش می روید بدون شک از فرد شوینده بخواهید ماشین شما را با فشار مستقیم آب فشار قوی نشوید در این صورت است که شما می توانید به خوبی از رنگ بدنه محافظت کنید .

5 – شما می توانید هر 6 ماه یک بار بدنه ماشینتان را سرامیک کنید در این صورت با هزینه بسیار پایین شما می توانید بدنه ماشینتان را به خوبی تمیز کنید و یا رنگ های ور آمده را درست کنید در این صورت است که رنگ بدنه شما به نحوی بر می گردد البته در حالت سرامیک ماشین , چون از مواد خاص استفاده می شود رنگ ماشین شما از بین نمی رود .

پیشنهاد مقاله : دانلود کتاب آیین نامه !

رنگ پریدگی خودرو

رنگ ماشین های داخلی بهتر است و یا خارجی ؟

البته نیازی به این سوال نبود , بدون شک رنگ ماشین های برند های خارجی به مراتب بهتر از رنگ ماشین های داخلی است ولی یک نکته بسیار مهمی وجود دارد برای مثال بیایید بنز را بررسی کنیم . بنز مدل های مختلفی دارد و برای کشور های زیادی ارسال می شود .

اما قبل از ساخت و تولید سفارش معمولا کشور مقصد را مد نظر قرار می دهند در این صورت است که رنگ ماشین را بر اساس آن کشور تغییر می دهند برای مثال در آلمان همیشه بارانی است و نه باران اسیدی برای همین رنگی بر روی خودرو می زنند که بتواند باران های زیاد را تاب آورده و از بین نرود .

اما همان برند وقتی ماشینی را برای قطر می سازد به بررسی این مورد می پردازد که در قطر شاید سالی 2 بار باران ببارد اما همیشه آفتاب سوزنده و بسیار شدید و مستقیمی وجود دارد برای همین رنگی را می سازد تا در برابر آفتاب و تابش مستقیم و حرارت بسیار زیادش مقاومت داشته باشد برای همین هم هست که ما رنگ پریدگی ماشین بنز را هرگز ندیده ایم .

خب امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد .

گواهیران
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *