قالب وردپرس افزونه وردپرس

رانندگی در روز برفی ( نکات بسیار مهم ! )

رانندگی در روز برفی اگر چه بسیار دلنشین است اما سختی های زیادی را هم به همراه دارد و یا بهتر است بگوییم بیشترین گزارش تصادفات دقیقا برای همین روز هاست و باید برای اینکه دچار تصادف نشوید موارد مهمی را برای شما عنوان کنیم .

پس در این مقاله کوتاه و مهم با ما همراه باشید , امیدوارم بعد از این مقاله بتوانید به خوبی نکات مهم گفته شده را یادگرفته باشید و به خوبی تمامی موارد را رعایت کنید .

مقاله پیشنهادی : دانلود کتاب آیین نامه رانندگی !

رانندگی در روز برفی

رانندگی در روز برفی !

رانندگی در این روز گرچه بسیار خوشایند است اما باید توجه داشته باشید که خطرات رانندگی در این روز بسیار زیاد است زیرا زمین به شدت خیس و یخ زده شده و لاستیک ماشین شما کنترلی بر روی سطح ندارد و درگیری لاستیک شما با سطح راه بسیار کم شده است .

در این حالت است که باید بتوانید ماشین را به سختی کنترلی کنید اما باید حتما حواستان به نکات زیر باشد زیرا در غیر این صورت می تواند برای شما هزینه های زیادی را به همراه داشته باشد .

در هر صورت بهتر است در این روز حواستان را به خوبی جمع رانندگی کنید . خب بیایید ببینیم نکات رانندگی در این وضعیت و شرایط آب و هوایی دقیقا چیست ؟

نکات رانندگی در این شرایط !

برای اینکه به خوبی بتوانید در این شرایط رانندگی کنید باید نکاتی را رعایت کنید که به شرح زیر می باشد :

1 – رانندگی با سرعت بسیار پایین :

در این حالت لاستیک با سطح راه و مسیر در تماس بیشتری بوده و باعث می شود تا شما کنترل زیادتری بر روی خودرو داشته باشید . البته سنگینی خودرو وقتی با سرعت کم رانندگی می کنید در این شرایط بسیار می تواند به کمک شما بیاید .

البته باید حواستان باشد در راه های کم تردد که دارای شانه و گارد های میان راهی نیست در این وضعیت وارد نشوید شاید بپرسید خط کشی ها در این شرایط به چه صورت عمل می کنند ؟ منظور از خط کشی ها همان خطوط پلاستیگی برجسته در مسیر است که وقتی باران و برف بر روی آن ها می نشیند سر شده و می تواند برای شما خطر ساز باشد و باید حواستان به این مورد باشد .

2 – نهایتا با دنده 2 در شهر حرکت کنید :

در این صورت قدرت ماشین زیاد بوده و سرعت کم است و شما می توانید به راحتی ماشین را کنترل کنید . در این حالت سطح جاده با لاستیک درگیری بیشتری دارد و می توانید به راحتی خودرو خود را کنترل کنید . البته این مورد برای زمانیست که راه را برف پوشانده و شما نمی توانید سرعتی بالاتر از 30 الی 40 کیلومتر داشته باشید که واقعا سرعت بالاتر از این حد بسیار خطرساز است آن هم در چنین شرایطی .

3 – داشتن زنجیر چرخ :

در این شرایط باید این مورد همراه شما در ماشین باشد البته در راه های شهری نیازی به زنجیر چرخ ندارید اما در صورتی که بخواهید وارد جاده های بین شهری شوید استفاده این مورد بسیار مهم است مخصوصا جاده هایی مانند هراز و چالوس و یا راه های بین شهر های شمالی تا شمال غرب کشور که برف های بسیار سنگینی می بارد .

4 – شیشه را کمی پایین بدهید :

در این شرایط از خواب آلودگی جلوگیری می کنید . وقتی بخاری داخل خودرو روشن باشد بدون شک باعث خواب آلودگی شما خواهد شد و در نهایت ممکن است تصادف کنید . دوستان این مورد را حتما جدی بگیرید .

همانطور که دیدید رانندگی در روز برفی نکاتی را نیاز دارد و در صورت رعایت این نکات می توانید به خوبی رانندگی کنید و مشکلی برای شما به وجود نیاید .

رانندگی در روز برفی

رانندگی با موتور سیکلت در این شرایط !

به شما پیشنهاد می کنم رانندگی در روز برفی را با موتور تجربه نکنید . خطرناک ترین کاری که شما می توانید انجام دهید دقیقا همین است که در این روز سرد و برفی با موتوری که کمترین سطح تماس با راه را دارد رانندگی کنید .

البته بسیاری چاره ای جز این ندارند پس اول حتما لباس بسیار گرم بپوشید
دوم , حتما برای موتور طلق و سقف خریداری کنید
سوم حتما آهسته حرکت کنید . در صورتی که می توانید از لاستیک های زمستانی بسیار بزرگتر برای موتورتان استفاده کنید و حتما از چراغ های هشدار استفاده کنید .

در این صورت برای شما مشکلی پیش نخواهد آمد .

وضعیت جاده ها در این روز !

رانندگی در روز برفی در جاده ها بسیار چالش بزرگی دارد . وسعت مناطق زیاد بوده و وقتی برف می آید باد های زیاد باعث یخ زدگی بسیار شدید برف و آب ها شده و باعث می شود که راه کاملا سرد شده و یخ بزند . در این شرایط اتفاقات بسیار بدی می افتد .

اما بدتر از آن این است که سنگ های زیادی به جاده ها می ریزد که باید این نکته را رعایت کنید و به یاد داشته باشید که شما می توانید در روز های برفی به جاده ها نروید و یا در غیر این صورت از اتوبوس ها استفاده کنید و با خودروی شخصی به جاده وارد نشوید .

مقاله قبلی : روغن گریس چیست و چه کاربردی دارد ؟

وضعیت شهر ها در این روز !

رانندگی در روز های برفی اما بسیار لذت بخش است به این صورت که شما برف را به زیبا ترین حالت ممکن مشاهده می کنید و اینکه شما می توانید از این امکان لذت ببرید بسیار خوب است .

معمولا در شهر باید نکات گفته شده در بالا را رعایت کنید و در صورتی که برف بسیار سنگین است از رفت و آمد در شهر خود داری کنید .

شاید اگر بارش برف بسیار سنگین شده باشد نیاز به لاستیک های زمستانی داشته باشید که این مورد شما را تا حدودی از زنجیر چرخ بی نیاز می کند .

رانندگی بعد از اتمام برف ( مهم ) !

رانندگی در شرایط برفی بسیار دلنشین است اما همانطور که خواندید نکاتی برای رعایت کردن هست که باید حتما حواستان را به خوبی جمع کنید در این صورت می توانید بدون خطر رانندگی کنید اما رانندگی بعد از برف به این معناست که …

باد های زیادی بعد از نشستن برف می وزد که باعث می شود برف هایی که آب شدند یخ بزنند و این مشکل باعث می شود شما سطح بسیار خطرناکی را در شهر ها مشاهده کنید که با رعایت نکاتی که در بالاتر گفته شد می توانید از این مشکلات جلوگیری کنید .

باد ها معمولا بعد از این که بارش برف سنگین باشد باعث یخ زدگی شدید راه ها خواهد شد . به شما پیشنهاد می کنم این مورد را جدی بگیرید .

govahiran
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *