قالب وردپرس افزونه وردپرس

موتور سیکلت ( مزایا و معایت بسیار مهم ) !

موتور سیکلت بهترین وسیله برای حمل و نقل شهری می باشد اما برای راه های بین شهری مناسب نیست و در ایران ممنوع است البته در بسیاری از کشور های دیگر هم ممنوع است اما در بعضی کشور ها شما می توانید مسیر های زیادی را با موتور خود رانندگی کنید .

در این مقاله می خواهیم به بررسی معایت و مزایای استفاده از موتور بپردازیم پس اگر دوست دارید موتور خریداری کنید و رانندگی با این وسیله را دوست دارید حتما در ادامه با ما همراه باشید … .

مقاله ویژه سایت : هزینه گواهینامه رانندگی در ایران چقدر شده است ؟ ( جدید ) !

موتور سیکلت

موتور سیکلت و مزایای آن !

این وسیله مزایای بسیار زیادی دارد اما در این بخش موارد بسیار مهم آن را برای شما شرح می دهیم . پس بیایید به بررسی تمامی موارد با دقت بپردازیم :

 • فرار راحت از ترافیک شهری
 • هزینه خرید بسیار کم
 • هزینه تعمیرات کم
 • هزینه سوخت بسیار کم
 • مصرف سوخت بسیار بسیار کم
 • سرعت مناسب
 • قدرت و شتاب اولیه مناسب اکثر موتور ها
 • داشتن گواهینامه رانندگی مخصوص به خود
 • دارای استایل بسیار جذاب شهری

مقاله پربازدید : موتور های کلیک و معایت و مزایای آن !

معایت موتور چیست ؟

البته در بخش مزایا می توانیم مزایای بسیار زیادی را هم بررسی کنیم اما برای این مقاله بهترین موارد دقیقا موارد گفته شده در بالا بود . خب بیایید به بررسی معایت این وسیله با هم بپردازیم :

 • احتمال آسیب دیدگی بسیار زیاد
 • خطرات زیاد تعادلی
 • ترمز های ضعیف نسبت به ماشین ها
 • نمی توانید در روز های زمستانی و یا گرمای شدید تابستانی از آن استفاده کنید
 • در صورت تصادف هزینه زیادی برای شما خواهد داشت
 • نمی توانید در جاده های بین شهری از این وسیله استفاده کنید
 • و …

البته باید مورد اول تا سوم را بسیار جدی بگیرید . متاسفانه افراد زیادی هستند که آسیب های جدی دیده اند و باید حتما این مورد رو مد نظر قرار بدید … .

موتور سیکلت

در شهر های بزرگ بهتر است از ماشین استفاده کنیم و یا موتور ؟

موتور سیکلت ها برای رانندگی در شهر های بزرگ بهترین گزینه هستند . بیایید تصور کنیم در یک ترافیک بسیار شدید گیر افتاده ایم و می خواهیم سریعتر به مقصد برسیم . در صورتی که از موتور استفاده نکنیم باید ساعت های در ترافیک شدید بمانیم و زمان زیادی را از دست بدهیم .

البته که موتور برای این شرایط بهترین گزینه است و به شما توصیه می کنیم در صورتی که می خواهید در شهر های بزرگ و شلوغی مانند تهران رانندگی کنید حتما از موتور استفاده کنید در غیر این صورت ترافیک های زیادی را که باعث نابودی زمانتان می شود را تجربه می کنید .

بیایید با هم به بررسی سوال کاربر بعدی سایت گواهیران بپردازیم !

در شهر های بارانی و برفی چطور ؟

در صورتی که از موتور سیکلت در شرایط بارانی و برفی بخواهید استفاده کنید هزینه های زیادی را باید بپردازید . علاوه بر اینکه امکان دارد سرما بخورید و مریض شوید باید این نکته را بدانید که سطح درگیری لاستیک موتور با جاده بسیار کم می شود و همین باعث می شود که شما بدون ایمنی رانندگی کنید .

به شما توصیه می کنم در شهر هایی که باران و یا برف بسیار زیاد تر از مکان های دیگر می بارد حتما از ماشین استفاده کنید .

برای مثال شهر برلین آلمان و یا لندن انگلستان که باران بسیاری می بارد و یا تورنتو و یا کبک و یا شهر های دیگر کانادا که بارش برف بسیار سنگین است , استفاده از موتور واقعا کار درستی نیست و برای شما هزینه های زیادی را به همراه خواهد داشت .

پس پیشنهاد می کنم اصلا از موتور ها در روز های برفی استفاده نکنید .

آیا موتور سیکلت گزینه خوبی برای رانندگی در شهر های ایران هست ؟

بله . البته موارد زیادی وجود دارد که باید به آن دقت کرد مانند هزینه خرید و تعمیر و مصرف سوخت پایین این وسیله از مواردی است که موتور سیکلت را یک گزینه مناسب برای شهر بدل می کند . اما در هر صورت باید به موارد گفته شده اهمیت زیادی بدهید .

عدم رعایت نکات مهم می تواند باعث بروز خسارت های جبران ناپذیر باشد … .

موتور سیکلت

آیا این وسیله برای رانندگی در شهر های آلمان و یا کانادا مناسب است ؟

همانطور که در بالاتر گفته شده , استفاده از این وسیله در شهر های آلمان و یا کانادا فقط در هوای بسیار گرم تابستانی مناسب است در غیر این صورت به دلیل بارش مداوم باران و برف می تواند برای شما بسیار خطرناک باشد . برای همین به شما توصیه می کنم از این وسیله اصلا استفاده نکنید .

اما در صورتی که مسیر های بسیار کوتاهی دارید می توانید از این موتور حتی در همین شهر ها هم استفاده کنید . خب بیایید به بررسی سوال بعدی کاربران بپردازیم …

آیا باید حتما گواهینامه رانندگی موتور داشته باشیم ؟

بله . شما برای رانندگی با موتور سیکلت باید حتما گواهینامه رانندگی در تمامی کشور ها را داشته باشید البته در کشور ترکیه در صورتی که شما موتور 50 سی سی خریداری کنید نیازی به گواهینامه رانندگی ندارید زیرا سرعت و شتاب زیادی ندارد و بسیار رانندگی آسانی دارد .

اما در 99% کشور های جهان باید از گواهینامه رانندگی استفاده کنید .

سخن پایانی !

رانندگی با موتور در شهر های بارانی و برفی اصلا توصیه نمی شود و یا باید استفاده کمی از آنها کنید . به شما توصیه می کنم برای اینکه بتوانید از ترافیک های شهری در امان بمانید از موتور استفاده کنید .

البته یادتان نرود حتما از کلاه کاسکت استفاده کنید در غیر این صورت رانندگی با موتور برای شما می تواند بسیار خطرناک باشد .

گواهیران .

4.4/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *