قالب وردپرس افزونه وردپرس

افت قیمت ماشین ( 5 دلیل اصلی + راه حل ) !

افت قیمت ماشین یکی از بدترین مواردی است که برای صاحبان خودرو اتفاق می افته و همیشه این سوال هست که چه عاملی باعث افت ارزش خودروی من می شود ؟ اصلا آیا راه حلی دارد و یا خیر ؟

در این مقاله به زبان بسیار ساده دلایل مختلف + راه حل این مشکل را بررسی می کنیم و شاید بتوانیم در این مقاله بسیار مفید که در سال 1402 بررسی و ارائه شده برای شما موارد مهمی را به خوبی بررسی کنیم و از افت قیمت خودروی شما و همچنین ضرر مالی شما در این روز ها جلوگیری کنیم پس با گواهیران در این مقاله همراه باشید …

مقاله غیر مرتبط : آزمون آیین نامه !

افت قیمت ماشین

دلایل افت قیمت ماشین چیست ؟

در این بخش به عواملی که باعث کسر شدن از ارزش ماشین شماست اشاره کرده و به بررسی کامل این عوامل + راه حل های این مشکل می پردازیم .

1 – ضربه خوردن شاسی ماشین :

این یکی از بدترین موارد است اما بدترین نیست یادتان باشد در صورتی که شاسی ماشین شما ضربه دیده باشد بد است اما هیچوقت بدترین عامل نیست البته در ادامه به بررسی دقیق تمامی عوامل می پردازیم …

در صورتی که شاسی ماشین شما از عقب و یا از جلو خورده باشد و یا تصادف داشته باشد حتی تصادف بسیار ساده با این حال شما باید انتظار این را داشته باشید که از قیمت ماشین شما مقداری کسر شود در این حالت است باید حتما این موضوع را به یاد داشته باشید که شاسی قابل تشخیص است و اصلا نمی توانید این مورد را پنهان کنید و اصلا کار درستی هم نیست . خب راه حل چیست ؟

بسیاری از افراد را دیده ایم که به دنبال یک صافکار گران می گردند اما نمی دانند در صورتی که شاسی ضربه دیده باشد از پلمپی درآمده است و صافکار نمی تواند معجزه کند . راه حل این است که به دنبال یک صافکاری باشید که کارش خوب است و ارزان تر می گیرد و باید شاسی بسیار درست و صاف باشد در غیر این صورت انگار صافکاری صورت نگرفته است .

مقاله قبلی سایت : درآمد سرویس کار ماشین در کشور فرانسه چقدر است ؟

2 – رنگ خودرو !

در صورتی که بدنه ماشین شما تصادف شدید داشته باشد و شما بدنه ماشین را رنگ کنید بدون شک از قیمت ماشین کسر می شود و افت قیمت ماشین شما در این جا بسیار زیاد می باشد اما باز هم بدترین عامل نیست اما در هر صورت راه حل این است که با رنگ های حرفه ای و نقاش های حرفه ای این موضوع را در میان بگذارید و از رنگ های کوره ای استفاده کنید .

تا جایی که ممکن است صافکاری کنید در غیر این صورت باید یک قسمت از بدنه را تعویض کنید که تعویض بخشی از بدنه ماشین مساوی است با افت شدید قیمت . اما این مورد را یادتان باشد در صورتی که شما بخواهید صافکاری و نقاشی کنید اما بدنه دارای موج باشد بدون شک شما نمی توانید به راحتی خودروی خود را به فروش بگذارید و از قیمت ماشین شما کسر می شود یا خریداران ماشین شما کمتر می شوند .


3 – تعویض !

در صورتی که تصادف شما شدید باشد و شما نتوانید آن قسمت از بدنه را صافکاری کنید باید آن را تعویض کنید در غیر این صورت از هزینه های شما کسر می شود اما از قیمت خودروی شما هم مقدار زیادی کسر می شود و افت قیمت ماشین در اینجا به معنای واقعی معنادار می شود .

اما واقعیت این است که در صورتی که شما بخشی از بدنه را تعویض کنید خیلی بهتر از صافکاری است و این یعنی در صورتی که شما این بخش از بدنه را که آسیب دیده تعویض کنید بدنه سالم تر و تمیز تر به نظر می رسد .

خب بیایید به سراغ مورد بعدی برویم .

افت قیمت ماشین

4 – آفتاب سوختگی !

این مورد از قیمت ماشین کسر می کند اما باید در هر صورت برای از بین رفتن این مورد به سراغ نقاش بروید در این صورت است که شما باید هزینه ای را برای نقاشی بدهید اما از آن طرف بدون شک از قیمت ماشین شما کسر خواهد شد .

اما در هر صورت بهتر است برای فروش ماشین خود را تمیز کنید در غیر این صورت فروش برای شما کمی سخت تر از بقیه خواهد بود .

5 – ستون ها و سقف !

این مورد از همه موارد مهم تر است و این یعنی در صورتی که سقف شما تعویضی و یا صافکاری داشته باشد و یا ستون های شما آسیب دیده باشد به این معناست که شما تصادف بسیار سنگینی داشته اید و این یعنی به شدت از قیمت ماشین شما کسر می شود .

افت قیمت ماشین در این مورد کمی بیشتر از تمامی موارد دیگر است اما در هر صورت باید در نظر داشت باشید که در صورتی که شما سقف و ستونتان خورده باشد باید انتظار افت شدید قیمتی را داشته باشید .

افت قیمت ماشین های خارجی به چه صورت است ؟

ماشین های خارجی به دلیل اینکه قطعات آنها در ایران بسیار کمتر است در صورتی که یکی از موارد بالا را داشته باشند هزینه های زیادی باید برای تعمیر آن بپردازند و از طرفی باید انتظار افت زیادی از ارزش ماشین را هم داشته باشند برای مثال :

یک بی ام دبلیو 8 میلیاردی در صورتی که آفتاب سوختگی داشته باشد باید حدودا 80 میلیون هزینه برای رنگ ماشینش بدهد و از آن طرف حدودا 200 الی 500 میلیون تومان هم از ارزش ماشین کسر می شود و یا بدتر از آن این است که اگر این ماشین بدنه و یا سقف و یا ستونش تصادف شدیدی داشته باشد از قیمتش به صورت میلیاردی کسر می شود و این یعنی ضرر در ضرر .

البته هر چقدر ماشین شما گرانتر باشد افت ارزش آن هم زیاد تر است اما در صورتی که یک پراید آسیب دیده باشد هزینه های کسر شده و انجام شده برای این ماشین بسیار کم است .

افت قیمت ماشین

سخن پایانی !

متاسفانه بسیاری از افراد برای اینکه خودروی خود را بفروشند دروغ می گویند اما الان با تکنولوژی های زیادی که در بازار هست به راحتی رانگ و تصادف و حتی کارکرد اصلی ماشین را هم نمایش می دهند پس در صورتی که خواستید خودروی خود را خریداری کنید حتما این موارد را بررسی کنید در غیر این صورت ممکن است دچار ضرر شوید .

افت قیمت ماشین به عوامل زیادی بستگی دارد اما در این مقاله به بررسی دلایل اصلی این موارد اشاره کردیم پس در صورتی که می خواهید بدانید ضرر شما چقدر شده است باید این موارد را به صورت دقیق محاسبه کنید .

گواهیران
3.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *