قالب وردپرس افزونه وردپرس

ماشین بخریم یا موتور سیکلت ؟ ( واقعا کدام بهتر است ) !

ماشین بخریم یا موتور سیکلت ؟ سوالی بسیار پر تکرار برای تمامی افرادی که می خواهند یک وسیله خریداری کنند اما دقیقا بین این دو مورد به فکر فرو رفته اند !

در این مقاله کوتاه و اندکی خودمانی و ساده به دور از پیچیدگی ها می خواهیم در مورد تمامی شرایط خودور و موتور صحبت کنیم و ببینید واقعا در ایران باید کدام وسیله را خریداری کرد ؟

پس بیایید با هم به بررسی موارد جالبی در این مقاله در رسانه گواهیران بپردازیم پس با ما همراه باشید … !

پیشنهاد دانلود : سوالات آیین نامه ۱۴۰۱ ( جدید ) !

ماشین بخریم یا موتور سیکلت

خودرو خریداری کنیم و یا موتور ؟

ماشین بخریم یا موتور سیکلت ! سوال خوبیست اما اجازه دهید قبل از آن من سوالی از شما بپرسم ! شما دقیقا چه چیزی را می خواهید ؟ اصلا شما مجرد هستید و یا متاهل ؟ شما در شهر شلوغ زندگی می کنید و یا در شهر خلوت ؟ شما در شهر سرد هستید و یا گرم ؟ درآمد شما پایین است و یا زیاد ؟ شما دوست دارید به سفر بروید و یا خیر ؟ راه شما کوتاه است و یا زیاد ؟

و سوالاتی بسیار زیاد اما بیایید بررسی کنیم تمامی سوالات پرسیده شده را :

در صورتی که شما در شهر سرد زندگی می کنید خودرو برای شما بهتر است
در صورتی که دوست دارید مسافرت بروید خودرو برای شما بهتر است
در صورتی که در روز مسیر های طولانی را طی می کنید هم موتور سیکلت و هم خودرو خوب است
در صورتی که در شهر شلوغ هستید موتور خیلی بهتر است
در صورتی که متاهل هستید بدون شک ماشین برای شما خیلی بهتر است و موارد دیگر …

شما بر اساس نیازتان باید به سوالات به طور دقیق پاسخ دهید اما اگر برای مثال عاشق موتور هستید آن بحثش جداست و همیشه عشق خلاف منطق عمل می کند .

بیایید به سوال بعدی کاربر گواهیران برویم … !

امنیت کدام بیشتر است ؟

بدون شک امنیت خودرو بسیار زیاد تر است . بیایید از موتورسوارانی که سالهاست با این وسیله رانندگی می کنند سوالی بپرسیم و آن این است که آیا واقعا از این وسیله راضی هستید ؟ بدون شک در مرحله اول می گویند بسیار وسیله خطرناکیست اما می تواند باعث شود تا شما زود تر به مقصدتان برسید .

اما واقعیت این است که موتورسوارای بسیاری در تصادفات بسیار ساده حتی با اینکه نکات ایمنی زیاد را رعایت کرده بودند باز هم آسیب های جبران ناپذیری دیدند که اگر از خودشان بپرسید بدون شک می گویند حاضرم کل زندگی ام را بدهم اما باز بتوانم مثل قبل سالم باشم و …

پس امنیت در خودرو بسیار زیاد تر است . حالا سواا اولتان را هنوز می پرسید ؟ ماشین بخریم یا موتور سیکلت ؟ اگر اینطور هست بیایید سوال بعدی را با هم بررسی کنیم ! …

پیشنهاد مقاله : ماشین سفید بخریم و یا ماشین مشکی ؟ ( بسیار مهم ) !

هزینه نگهداری کدام بیشتر است ؟

بدون شک هزینه نگهداری ماشین آن هم در این شرایط بسیار زیاد است و جدای از آن هزینه های زیادی مانند سوخت و غیره بسیار زیاد است و برای اینکه شما بتوانید یک مسیر عادی دارای ترافیک را طی کنید باید هر 4 روز یکبار باکتان را پر کنید اما موتور سیکلت اینطور نیست .

این وسیله هر هفته شاید 10 لیتر سوخت نیاز داشته باشد که در صورتی که آهسته رانندگی کنید حتی تا 14 روز هم شده که نیازی به سوختگیری برای این وسیله نبوده اما از آن بگذریم هزینه های تعمیر موتور های ساده مانند 125 هوندا پایین است اما موتور های گران قیمت هزینه نگهداری بسیار بالایی دارند و واقعا ممکن است هزینه های آن از یک ماشین هم بیشتر باشد …

پس باز هم باید به بررسی زیاد بپردازیم و سوال ( ماشین بخریم یا موتور سیکلت ) رو بردارید و جلوی قیمت های قابل مقایسه دو وسیله قرار دهید تا بتوانید نتیجه بهتری بگیرید .

ماشین بخریم یا موتور سیکلت

در تمام شرایط از کدام وسیله می توانیم استفاده کنیم ؟

در تمامی شرایط یعنی گرما و سرما و سفر و … شما بدون شک می تواند از خودرو استفاده کنید و این یعنی شما در صورتی که از وسیله دیگری استفاده می کنید بدون شک سختی های زیادی را خواهید کشید .

در صورتی که منطقی به آن فکر کنید شما باید بتوانید درست زندگی کنید و سختی کمتری را تحمل کنید و باید بر اساس سبک زندگی خود یک وسیله را انتخاب کنید اما در تمامی شرایط بدون شک خودرو می تواند بهترین گزینه برای شما باشد .

کدام برای شهر خوب است ؟

موتور سیکلت برای شهر های شلوغ بسیار خوب است . شاید الات باز هم بپرسید ( ماشین بخریم یا موتور سیکلت ) اما در این بخش اینبار خودرو نمره خوبی نمی توانید بگیرد . بیایید با هم رانندگی در شهر های شلوغی مانند تهران را بررسی کنیم …

در صورتی که شما بتوانید در مسیر های بسیار خلوت محلی در این شهر رانندگی کنید خودرو برای شما کافیست اما در صورتی که از مسیر های بسیار پر ترافیک تهران می خواهید عبور و مرور کنید بدون شک برای شما موتور می تواند گزینه بهتری باشد .

هم هزینه سوخت پایینی دارد و هم همیشه برای شما جای پارک در این شهر هست و هم اینکه شما به راحتی می توانید از ترافیک عبور کنید …

بیایید با هم به بررسی سوال بعدی کاربر گواهیران بپردازیم … !

با کدام می توانیم بهتر کار کنیم ؟ ( در صورت کار آزاد ) !

بدون شک شما در صورتی که در تهران هستید و می خواهید به صورت آزاد کار کنید این دو وسیله برای شما درآمد خوبی دارند اما با اینکه ترافیک شما را بسیار اذیت می کند اما خودرو بهتر است و راحت تر و بیشتر و امن تر می توانید درآمد داشته باشید .

اما خواستان باشد در صورتی که از موتور استفاده می کنید نکات ایمنی زیادی را رعایت کنید …

کدام طرفدار زیادی دارد ؟

بر می گردیم به سوال اول ( ماشین بخریم یا موتور سیکلت ) بدون شک طرفدار هر دو زیاد است اما به دسته های زیادی تقسیم می شوند …

در صورتی که شما بتوانید خودرو خریداری کنید بسیار بسیار استفاده های زیاد تری از موتور دارد ولی تمام آن به شما بستگی دارد که در این مقاله برای شما به خوبی توضیح دادیم …

آیا در خارج از ایران موتور خوب است و یا خودرو ؟

البته بستگی دارد که شما به کدام کشور می خواهید بروید دوست دارید به کشور های سردسیر و یا گرم سیر برویم در صورتی که شما به کشور های اروپایی و یا کانادا می روید حتی فکر موتوررا هم نکنید . شرایط و بارندگی های بسیار زیاد و همینطور سرمای بسیار بسیار زیاد می تواند شما را از خرید این وسیله به شدت پشیمان کند .

البته با کلیک بر روی عبارت ( bike or car ) می توانید به رسانه خارجی هم برای سری بزنید !

شما می توانید به راحتی با خرید خودروهای برقی مانند تسلا در کشور های خارجی مانند آلمان و کانادا عملا هم خودرو داشته باشید و هم هزینه بسیار پایینی برای آن بپردازید . اما در کل یک سوال را از خودتان بپرسید : واقعا موتور ارزش تحمل سرما های کشنده و بسیار زیاد در طی سال رو دارد ؟

در صورتی که پاسخ شما مثبت بود بدون فوت وقت فورا برای خرید این وسیله اقدام کنید .

به امید پیروزی و موفقیت برای تمامی شما دوستان عزیز … .

گواهیران .

govahiran
4.6/5 - (9 امتیاز)

یک دیدگاه

  1. ممنون بابت این مقاله واقعا مفید و به جا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *