قالب وردپرس افزونه وردپرس

رانندگی در کانادا + شرایط گرفتن گواهینامه رانندگی در این کشور

رانندگی در کشور کانادا دارای قوانین بسیار منظم و زیادی است که هر ایرانی و در کل هر فرد مخصوصا از آسیا وقتی وارد این کشور می‌شود ابتدا قوانین رانندگی این کشور برایش مهم می‌شود .

افراد بسیار زیادی دارای گواهینامه هستند که این بسیار خوب است . اما باید این را بدانید که گواهینامه ایرانی شما در کشور کانادا به درد نمی‌خورد و قوانین رانندگی در کشور کانادا بسیارفرق دارد . حال می‌پردازیم به قوانین رانندگی در کشور کانادا تا شما را با این شرایط آشنا کنیم .

با گواهیران همراه باشید .

رانندگی در کشور کانادا


آیا تابلو ها و قوانین به کلی در کشور کانادا فرق میکند ؟

از آنجا که می‌دانید زبان تابلوهای رانندگی سراسری است و هیچ تفاوتی در کشورهای اروپایی و آمریکایی با ایران در این مورد نیست . به جز یک‌سری تابلوها مثل : کلاب , رانندگی در مستی و… که در ایران این تابلوها وجود ندارد و در صورت رانندگی در این کشورها به خوبی تابلوها را یاد خواهید گرفت و اصلا کار سختی نیست . با ید اشاره کنیم که قاعدتا حروف در تابلوها انگلیسی است نه فارسی . پس حتما باید روی زبان خود کار کنید .

رانندگی در کشور کانادا

گرفتن گواهینامه در کشور کانادا

برای رانندگی در کشور کانادا مانند تمامی کشورهای دیگر نیاز به مجوز است .
گواهینامه و آیین نامه خودرو و موتورسیکلت دارای قوانین جداگانه‌ای است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .
گواهینامه رانندگی کانادا دارای نکته جالبی است که شما باید هر 3 سال یکبار برای گرفتن گواهینامه جدید اقدام کنید . یعنی گواهینامه شما در کشور کانادا فقط دارای 3 سال اعتبار است که دقیقا در بعد از 3 سال در روز تولدتان هم منقضی می‌شود .

اما بیایید نحوه گرفتن گواهینامه در کشور کانادا را بررسی کنیم .

آیا شما دارای گواهینامه معتبر از کشور کانادا هستید ؟ از دیگر کشورها گواهینامه رانندگی را دریافت کرده‌اید یا خیر ؟

رانندگی در کشور کانادا در صورتی که بتوانید گواهینامه خود را ترجمه کرده و به تایید دادگستری کشورتان و امور خارجه برسانید , آسان می‌شود .
زیرا شما به عنوان فردی شناخته می‌شوید که دارای گواهینامه رانندگی بوده و مجوز رانندگی را دارید . گفتیم که اصول رانندگی در تمامی کشورها با هم یکی است و فرقی ندارد به جز مواردی بسیار جزیی .

البته باید بگویم شما می‌توانید در ایران با پرداخت مبلغی کمتر از 100.000 تومان گواهینامه بین‌المللی گرفته و 120 روز به راحتی رانندگی در کشور کانادا را تجربه کنید .

البته اگر شما دارای گواهینامه از کشورهای زیر باشید نیازی به دادن امتحان و گرفتن گواهینامه در کشور کانادا ندارید :
1_ استرالیا
2_بلژیک
3_اتریش
4_فرانسه
5_آلمان
6_انگلستان
7_ژاپن
8_ایرلند
9_کره جنوبی
10_سوییس
11_آمریکا

رانندگی در کشور کانادا

افرادی که گواهینامه ندارند یا دارای گواهینامه معتبر از هیچ کشوری نیستند چه کار باید انجام دهند ؟

اگر از هیچ کشوری حتی ایران هم گواهینامه خود را دریافت نکرده‌اید باید حتما درخواست مجوز و یا گرفتن مجوز برای رانندگی در کشور کانادا را بدهید .

نام این مجوز ( begginer permit ) است . به این معنی است که شما مجوز رانندگی در این کشور را به عنوان شخص تحت آموزش دارا می‌باشید .

جالب اینجاست که اگر شما دارای سنی کمتر از 18 هستید هم می‌توانید به راحتی گواهینامه بگیرید با این شرط که اولیای شما موارد مربوط به مجوز رانندگی فرزند را مطالعه کرده و به آموزشگاه اجازه تعلیم به فرزند خود را بدهند .

اما این را باید گفت که برای گرفتن مجوز سن شما باید حتما بالای 16 سال باشد . برای گرفتن دفترچه آیین‌نامه حتما باید از طریق اینترنت اقدام کنید . همچنین می‌توانید با مراجعه به اداره access و انجام تست‌هایی مانند سلامت بینایی و شنوایی , دفترچه آیین‌نامه را هم با پرداخت هزینه‌های مربوطه دریافت کنید .

رانندگی در کشور کانادا

انواع گواهینامه در کشور کانادا

دریافت گواهینامه رانندگی در کشور کانادا دارای مراحل و انواع مختلفی است .


1_ GDL PROGRAM

2_ G1

3_ G2

4_ G

رانندگی در کشور کانادا

1_ GDL PROGRAM

این برنامه برای افرادی است که به تازگی موفق به گرفتن گواهینامه در کشور کانادا شده‌اند .
این گونه که ابتدا رانندگی در شرایط دارای ریسک کم را به رانندگان مبتدی تازه گواهینامه گرفته منتقل می‌کنند تا بتوانند در قبل از ورود به شرایط پر ریسک تجربیاتی را داشته باشند .

2_گواهینامه G1 :

شما پس از قبولی در امتحان آیین‌نامه رانندگی , گواهینامه G1 را به راحتی  دریافت کرده و می‌توانید رانندگی کنید به شرطی که در کنار کسی رانندگی کنید که دارای گواهینامه G باشد .


3_گواهینامه G2 :

پس از قبولی در گواهینامه G1 شما می‌توانید برای گرفتن گواهینامه G2 اقدام کنید . در کانادا فرد متقاضی می‌بایستی اتومبیل امتحان را فراهم کند.

4 _ گواهینامه G :

شما بعد از گرفتن گواهینامه G2 چهار سال فرصت دارید که برای گرفتن گواهینامه دائم G اقدام کنید . در غیر این صورت شما حتما گواهینامه G2 خود را از دست خواهید داد . یعنی گواهینامه شما اعتبار ندارد و در حین رانندگی دچار مشکل خواهید شد .

کانادا کشوری است با برف و سرمای زیاد , شاید یکی از علت‌های چند مرحله‌ای بودن دریافت گواهینامه این باشد که شما یک راننده عالی بشوید تا بتوانید حین رانندگی خودروی خود را به راحتی کنترل کنید .

موفق و پیروز باشید .

وبسایت مرجع رانندگی در ایران – گواهیران

رانندگی در کشور کانادا
5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.