قالب وردپرس افزونه وردپرس

رانندگی در انگلستان + قوانین و شرایط گرفتن گواهینامه رانندگی ( 2022 )

رانندگی در انگلستان _ رانندگی در انگلیس بسیار لذت‌بخش است اما قوانین به شدت دشواری دارد . تا اینجا قوانین رانندگی در کشورهای مختلفی مثل ( کانادا , آمریکا , ژاپن , استرالیا ) را خواندید .

حالا می‌خواهیم برویم به سراغ رانندگی در انگلستان , همانطور که می دانید به شدت رانندگی در این کشور سخت است . در حالی که بسیاری از افراد سعی می‌کنند از مترو یا اتوبوس برای رفت و آمد استفاده کنند تا اسیر مشکلات رانندگی نشوند البته باید این نکته را هم گفت : به دلیل گرانی خودرو ( بیمه و سوخت ) و ارزانی وسایل عمومی و اهمیت اکثریت جامعه به محیط زیست از این وسایل استفاده می شود .

با گواهیران همراه باشید .


تا حالا به گوشتان خورده است که می‌گویند : مردم انگلستان رفتار خشونت‌آمیزی دارند ؟ خب تا حدودی درست است که البته این خشونت به رانندگی کردنشان هم کشیده شده است . این یعنی اگر شما از شانس بدتان در خیابان‌های این کشور تصادف کنید مسلما به شدت دچار دردسرهایی از قبیل زد و خورد و بحث و جدل , خواهید شد ( البته در ایران بسیار با این صحنه مواجه می شوید ) .

رانندگی در انگلیس دارای قوانین بسیار شدیدی است . به طوری که می‌گویند به تازگی رانندگان این کشور با وجود این قوانین سعی می‌کنند بسیار با احتیاط رانندگی کنند .

از آنجا که آیین نامه رانندگی در این کشور نزدیک 60% تغییر پیدا کرده است رانندگان سعی می‌کنند , قوانین رانندگی را رعایت کنند .

پیشنهاد مقاله : کتاب آیین نامه رانندگی

رانندگی در انگلستان

جریمه رانندگی در انگلستان

جریمه رانندگی در انگلیس به قدری زیاد است که مسلما تا الان متوجه شده‌اید که چرا به تازگی رانندگان این کشور قوانین را به خوبی رعایت می‌کنند . بیایید نگاهی به جریمه‌های ثبت شده بیاندازیم .

جرائم تعیین شده :


1_ جریمه رانندگی پرخاشگرانه : باطل شدن گواهینامه و عدم اجازه رانندگی تا یکسال و جریمه 600 پوندی برای راننده

2_ جریمه تصادفات برای خودرویی که مقصر است : 650 پوند

3_ جریمه عبور از چراغ قرمز : 300 پوند

4_ جریمه نبستن کمربند ایمنی : 150 پوند

5_ جریمه عبور از محدوده سرعت در راه‌های شهری ( فرعی و اصلی ) : 500 پوند

6_ جریمه دیرکرد معاینه فنی ( روزانه ) : 50 پوند

7_ جریمه نداشتن بیمه : 1000 پوند , پارک در پارکینگ راهنمایی و رانندگی و پلیس ترافیک انگلیس به مدت 6 ماه و پرداخت روزانه ( 1 پوند )

8_ جریمه پرتاب زباله از خودرو به بیرون : 400 پوند

9_ جریمه کار با موبایل در حین رانندگی : 200 پوند

حالا متوجه شدید که چرا این‌قدر رانندگی در کشور انگلیس اخیرا منظم شده است ؟
این‌ها جرایم رانندگی جزیی بود که گفتیم . پس یا باید با وسایل نقلیه عمومی تردد کنید و یا یک فرد بسیار منظم در رانندگی باشید .

اتوبان ها و رانندگی در انگلستان

جهت رانندگی در این کشور

جهت رانندگی در این کشور مانند کشورهایی که گفتیم از سمت چپ است . قاعدتا شما به رانندگی در کشور ایران عادت کرده‌اید . در این حالت شک نکنید به یک دردسر بزرگ در رانندگی خواهید افتاد .

پیشنهاد ما این است که قبل از شروع به رانندگی , با یک دوچرخه در خیابان‌های این کشور رفت و آمد کنید . حتی به مدت کم , فقط در حد 5 روز , تا برای مثال اگر به چهار راه رسیدید سردرگم نشوید . این سردرگمی هزینه‌هایی به شدت زیاد برای شما ایجاد خواهد کرد.

خیابان ها و رانندگی در انگلستان

آیا تابلوهای راهنمایی و رانندگی در این کشور متفاوت است ؟

قوانین راهنمایی و رانندگی دراین کشور ( علائم و تابلوها ) بسیار شبیه به دیگر کشورهاست . اگر یادتان باشد وقتی که می‌خواستید گواهینامه خود را بگیرید , یک افسر همیشه به شما در کلاس آیین‌نامه رانندگی گوشزد می‌کرد که :

” تابلو ها زبان بین المللی می باشند ”

پس خیالتان از بابت تابلوها راحت باشد , تنها تفاوت این است که در تابلوها شما یک کلمه هم فارسی نمی‌بینید :

رانندگی در انگلستان و راه ها

شرایط گرفتن گواهینامه رانندگی در انگستان

شرایط گرفتن گواهینامه رانندگی در انگلیس شبیه به دیگر کشورهاست با این تفاوت که کمی هم آسانتر از آنهاست . مثلا مانند شرایط گرفتن گواهینامه در کشور استرالیا نیست که حتی رانندگی در دیگر ایالات هم در آن کشور مجوز لازم دارد .

شرایط اخذ گواهینامه :

 • سن 18 و بالای 18
 • سلامت بینایی و جسمی
  • ( در صورت نداشتن سلامت بینایی نمی‌توانید رانندگی کنید . اما اگر از لحاظ جسمانی در سلامت کامل نباشید , در امتحان رانندگی به شما به هیچ وجه سخت نمی‌گیرند . به طوری که از شما فقط می‌خواهند که یا پارک کنید یا دور بزنید ) .
 • دارای سلامت عقلی و هوشیاری
 • 9 قطعه عکس 4*3
 • آدرس دقیق پستی منزل و محل کار و شناسه اینترنتی و حساب بانکی
 • پرداخت هزینه برای شرکت در کلاس‌های رانندگی
  • ( حدود 450 پوند _ هزینه سال 2020 )
 • قد بالای 149 سانتیمتر
پرداخت جریمه و رانندگی در انگلستان

وضعیت خرید خودرو در کشور انگلستان

از آنجا که رانندگی در انگلستان بسیار قوانین سختی دارد , خرید خودرو نیز مانند همان است . البته منظور ما از نظر شرایط پرداخت است وگرنه قیمت خودرو در این کشور بسیار مناسب است .

در کشور آلمان شما می‌توانید براساس درآمد خود تقاضای خرید خودروی خود را به اداره خرید خودرو در این کشور بدهید . منظور ما به صورت قسطی است ( از دم قسط بدون پرداخت حتی 1 یورو ) .
برای مثال : شما یک خودروی BMW را انتخاب می‌کنید .
در صورتی که حقوق شما مناسب باشد به راحتی می‌توانید از دم قسط خودروی خود را بردارید و از فردای همان روز رانندگی خود را آغاز کنید .

اما در انگلستان از این خبرها نیست . خودروی از دم قسط شرایطی دارد که شما را به شدت پشیمان می کند . اما برعکس ایران در انگلستان به هیچ وجه قیمت خودرو هر 2_3 ماه یکبار تغییر نمی‌کند . اینگونه نیست که شما صبح از خواب بیدار شوید و ببینید که خودروی بی ارزشی مانند پراید به قیمت 50 میلیون رسیده است .

در این کشور شما می‌توانید برای خرید خودروی خود امیدوار باشید و اگر کار و درآمدی داشته باشید می‌توانید خودروی مورد علاقه خود را خریداری کنید و این یعنی ” امید ” .

خودروی آموزش رانندگی در این کشور چیست ؟

مطمئنا برای تعلیم رانندگی از خودروهای بی‌کیفیت استفاده نمی‌کنند .

خودروی آموزش رانندگی دارای فرمان در جهت راست است و شما از ابتدا باید خود را با شرایط وفق دهید . اما در کل خودروی آموزش دارای دنده اتومات و امکانات اولیه می‌باشد . جالب اینجاست که در کلاس‌های فنی موتور به جای اتلاف وقت قسمت‌های مهم خودرو را که در مواقعی دچار مشکل می‌شود , به شما آموزش می‌دهند .

همچنین کلاس آموزش تعویض چرخ‌های خودرو و روشن کردن اضطراری موتور خودرو و آموزش‌هایی مانند عیب‌یابی را به شما آموزش می‌دهند که بسیار به دردتان می‌خورد .

جهت خودرو و رانندگی در انگلستان

کلام آخر

عزیزان من اگر دوست دارید رانندگی در انگلستان را تجربه کنید قبل از گرفتن گواهینامه چند روزی در خیابانهای این کشور دوچرخه‌سواری کنید . بعد ازگرفتن گواهینامه رانندگی حتما یک خودرو رنت ( اجاره ) کنید و حدود 5 روز با آن با احتیاط رانندگی کنید و بعد از آن خودروی خود را خریداری کنید .

سعی کنید تمام قوانین رانندگی در این کشور را رعایت کنید زیرا جریمه‌های سنگینی مانند کشور آمریکا در انتظار شما است.

در پایان رانندگی در این کشور مخصوصا در کنار رودخانه تایمز را برای شما عزیزان آرزو می‌کنم . ( لطفا به یاد ما یه بوقم بزنید ) .

پیروز و موفق باشید .

وبسایت مرجع رانندگی در ایران – گواهیران

افسر ترافیک رانندگی در انگلستان
4.5/5 - (50 امتیاز)

14 دیدگاه

 1. متاسفانه یا خوشبختانه در مورد انگلستان بی نهایت اشتباه اطلاع رسانی کردین قوانین سخت و محکم حتی مزخرفی داره اما انقدارم اگزجره نیست دوست عزیز

 2. سلام من تازه سه سال است که به انلستان اومدم و العان تقمیم رفتم که به کلاس رانندگی برم اما زبانم خیلی قوی نیست آیا به خاطر ضعیفبودن زبانم به مشکل میخورم؟

 3. سلام ببخشید بعد از گرفتن آیین نامه چقدر فرصت هست برای امتحان در شهر

 4. سلام می خواستم بدونم می شه به زبان دیگری هم بغیر از انگلیسی امتحان داد؟مثلا به زبان ایتالیایی

 5. سلام يك سوال داشتم من گواهينامه آلماني دارم ولي هنوز جواب پناهندگي ندارم ميخوام بدونم ميتونم گواهينامه ام رو تبديل به انگليسي كنم با نه؟

 6. سلام وقت بخیر
  برای گرفتن گواهینامه کامیون برای افراد غیر انگلیسی چه شرایطی وجود داره ممنون می‌شم توضیحی بدید

 7. سلام وقت بخير
  من چطور ميتونم كتاب آيين نامه ى رانندگى انگلستان رو در ايران تهيه كنم؟؟؟
  ممنون ميشم اگه كمكم كنيد🙏🏻

 8. سلام من واقعاعاشق انگلیس بودم ازقدیم چه راهی هست که بتونم برم اونجاباقی عمرمواونجازندگی کنم مجرد36

  • سلام . باید از طریق ویزای کاری اقدام کنید و باید به سفارت این کشور مراجعه بفرمایید .

  • هیچ راه قانونی وجود ندارد ویا اگر داره بسیار سخت و دشواره، جز به صورت غیره قانونی و قاچاق ، ادمهای زیادی هر ماه به این شکل از طریق کانال مانش به انگلستان میرسن و اینجا هم مجبورن که بلاخره قبولشون کنن ،

 9. دوست عزیز من هم اکنون دارای گواهینامه پایه یکم هستم و ۱۸سال هست که گواهینامه دارم اما دچار مشکل تنبلی چشم هستم و یک چشمم سه دهم بینایی دارد و چشم دیگرم ده دهم کامل هست و هیچ مشکلی برای رانندگی ندارم (البته با پارتی تست قبول شدم)ایا با این مشکل میتوانم گواهینامه پایه یکم انگلستان بگیرم نحوه تست بینایی سنجی به چه شکل هست و چه معیارهای مد نظر میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.