قالب وردپرس افزونه وردپرس

رانندگی در کره شمالی + قوانین عجیب رانندگی این کشور !

رانندگی در کره شمالی , شاید یکی از خنده دار ترین و ترسناک‌ترین عناوینی باشد که می‌توان به آن فکر کرد .

کره شمالی کشوری بسیار بسیار مستبد , درست برعکس کره جنوبی , دارای قوانین بسیار امنیتی و سختگیرانه است . طوری که شما اگر برفرض محال موفق به حضور در این کشور شوید متوجه خواهید شد که انگار وسط یک پادگان به وسعت یک کشور وارد شده‌اید .

حالا فکر کنید این کشوری که برای هرچیزی یک قانون عجیب وضع می کند آمده و برای رانندگی هم قوانینی عجیب ساخته است . پس بیایید با هم به بررسی تمامی این قوانین بپردازیم … .

قوانین مرگ‌آور :

قوانین بسیار عجیبی وجود دارد که در این مقاله با هم می خوانیم :

اما جالب است بدانید قوانینی به نام قوانین مرگ برای رانندگی در کشور کره شمالی در اساسنامه ملی این کشور نوشته شده که نشان می‌دهد اگر شما آن کار را در رانندگی انجام دهید حکمتان مرگ خواهد بود !!!!!! نه جریمه .
گویی که جریمه رایج در تمامی کشور ها که ” پول ” است , در آنجا کاملا و بسیار بی معنی است.

حال بیایید ببینیم در این پادگان اوضاع رانندگی و اصلا خودروها به چه صورت است ؟

با گواهیران همراه باشید .

رانندگی در کره شمالی

ماشین‌های مجاز برای رانندگی در کره شمالی چه مدل‌هایی هستند ؟

در ابتدا باید خدمتتان عرض کنیم , شما در حال خواندن شرایط و قوانینِ آیین نامه رانندگی در جهنم ( ببخشید کره شمالی ) هستید زیرا بسیار شبیه به جهنم می ماند .

در کره شمالی در کل بیشتر از 5 مدل خودروی سواری برای افراد عادی وجود ندارد که 4 مدل آن روسی و 1 مدل آن ساخت خود کشور کره شمالی است که بسیار شبیه به گاری بدون اسب می‌باشد که یک موتور روسی روی آن سوار شده است . البته جلب است بدانید این اصطلاح گاری بدون اسب را خودشان روی خودرویی داخلیشان نام گذاری کرده اند و به آن افتخار هم می کنند !

شما هیچ حق انتخابی برای خرید خودرو از این 5 مدل خنده دار بی امکانات را ندارید . جایگاه اجتماعی شما مشخص می‌کند که چه مدلی سوار شوید . پراید ما ( در مقابل بهترین خودروی کره شمالی ) نقش بنز را دارد در مقابل یک کالسکه شکسته در یک راه طوفانی .

البته باید این را خاطر نشان کرد که خودروهای نظامی تفاوت بسیار زیادی با خودروهای سواری دارند . همانطور که می دانید در این کشور نیرو های نظامی تمامی امکانات را برای اینکه در سطح بالایی باشند به کار می گیرند و عموما خودرو های نظامی این کشور بسیار بسیار سطح بالایی دارد و گویی مردم و زندگی آنان برای این سیستم اهمیتی ندارد .

همه چیز حتی نحوه مدل موی افراد در این کشور تحت کنترل راس در آنجا است . درست مانند یک گروه ربات بی اختیار , عجیب و دردآور …

رانندگی در کشور کره شمالی

گواهینامه رانندگی ایران در کره شمالی اعتبار دارد ؟

اگر موفق شدید به این کشور با خودروی شخصی خود وارد شوید , بله گواهینامه ایران , روسیه و چین در این کشور معتبر است اما باید حتما به تایید کارشناس این کشور رسیده باشد .

فرض کنید با خودروی سمند ایرانی به این کشور سفر کرده و رانندگی در کره شمالی را تجربه کنید …

وقتی رانندگی در جاده‌های این کشور را آغاز می‌کنید خواهید دید که مردم طوری به شما نگاه می کنند که انگار سوار یک لامبورگینی آخرین مدل شده‌اید , شاید باورتان نشود اما خودرویی مانند سمند در این کشور به قدری شکوه و عظمت دارد که برای بسیاری از مردمان این کشور یک آرزوست که بتوانند سوار این خودرو شوند حالا بیایید ببینید اگر بنز و یا پورش و یا بی ام دبلیو را ببینند چکار می کنند !

شرایط گرفتن گواهینامه رانندگی در این کشور

برای گرفتن گواهینامه رانندگی در این کشور باید مراحل زیر را بگذرانید و حتما رعایت کنید :

 • سن بالاتر از 25
 • پرداخت هزینه 600 وونی در این کشور
 • گذراندن کلاس تصادفات
  • حتما در خودروی خود باید عکس رهبر کره شمالی را داشته باشید
  • به شما یاد می‌دهند که در تصادفات رانندگی ابتدا تصویر رهبر را نجات دهید
 • تاییدیه سلامت چشم پزشکی
  • در صورتی که شماره چشم شما بالای 2 باشد , حق رانندگی حتی با عینک را ندارید
  • اگر عینکی هستید شماره چشمتان باید حتما زیر نمره 2 باشد
 • تاییدیه سلامت بدنی
  • در صورت معلولیت حق رانندگی ندارید
 • قد زیر 130 اجازه رانندگی ندارد
 • آدرس دقیق منزل
 • گذراندن سربازی
  • برای زنان و مردان این مدت یکی و اجباری است
 • جلسه امتحان آیین‌نامه رانندگی
  • اطلاع دقیقی در دسترس نیست اما می دانیم تابلوها 60% متفاوت با تابلوهای بین‌المللی هستند .
 • امتحان شهری
  • هیچ اطلاعی از چگونگی انجام این امتحان در دسترس نیست .

با خودم فکر می‌کردم که آیا خارج از این کشور کسی هست که حتی برای لحظه‌ای به فکرش خطور کند که بخواهد گواهینامه کره شمالی را بگیرد . بعد گفتم : نه بابا مگر دیوانه است .

راه‌ها و جاده‌ها در این کشور چگونه است ؟

اگر در عکس‌ها دیده باشید , در تمامی راه‌های این کشور , در کناره‌های راه سیم خاردار کشیده شده است . شاید برای شما عجیب باشد اما در تمامی راه های این پادگان کشوری سیم خاردار های طولانی کشیده شده است که گاها در آن جریان برق نیز وجود دارد و بسیار وحشتناک است .

حتی در سواحل این کشور , شما نمی‌توانید قدم بزنید چه رسد به ساحل‌گردی آن هم با خودروی شخصی !! مگر قصد خودکشی دارید ؟!

جاده‌های این کشور بسیار کم و محدود است و فقط نظامیان حق رفت و آمد در راه‌ها را دارند و به قول رهبر این کشور : مسافرت چه معنایی دارد ؟ باید در همانجا که به دنیا آمده‌اید رفت و آمد داشته باشید …. !!!! بسیار عجیب است نه ؟

رانندگی در راه های کره شمالی

جریمه رانندگی در کره شمالی

جریمه رانندگی در این کشور به این صورت است :

 • سرعت بالاتر از سرعت توصیه شده در شهر و در راه‌های برون شهری
  • 100 وون جریمه + توقف 3 ماه خودرو
 • رانندگی در مستی : حکم نظامی = مرگ یا زندانی به مدت طولانی + پیوست خودروی شما به اموال رهبر کره شمالی
 • ویراژ و حرکات ناموزون : البته خودروهای این کشور توان این کارها را ندارند اما مطمئنا برای آن هیچی نباشد چند ضربه شلاق در نظر گرفته‌اند ( در اینجا نویسنده با لبخند می‌نویسد ) .
 • و مواردی دیگر که اطلاع دقیقی نداریم از آن . ( کشور نیست که …. ) .

کلام آخر

اگه جونتون رو دوست دارید بی‌خیال رانندگی در کره شمالی بشید و اگر باد و طوفان شما را به این کشور فرستاد , یا خودکشی کنید و یا از خدا بخواهید به داد شما برسد . ( نویسنده در این مقاله شوخ شده است ) .

اما در کل اطلاعات دقیق از جزئیات این کشور در هیچ رسانه ای وجود ندارد و تمامی جزییات گفته شده در این مقاله از منابعی در یوتیوب برگرفته شده است و بعد از ترجمه مختصری از آن در سایت گواهیران برای شما نوشته شده است .

اما بیشتر که فکر می کنیم بسیار دردناک است که مردم این کشور روی خوشحالی را هرگز نخواهند دید و زندگی بسیار بد و پر از حسرت هایی عجیب را در این کشور می توانید مشاهده کنید !

موفق و پیروز باشید .

وبسایت مرجع رانندگی در ایران – گواهیران

افسر رانندگی در کره شمالی
4.9/5 - (15 امتیاز)

یک دیدگاه

 1. بایدشکرگذارایران باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.