قالب وردپرس افزونه وردپرس

رانندگی در تهران ( نکات مثبت و منفی ) !

رانندگی در تهران به چه صورت است ؟ بیایید برای اولین بار رانندگی در شهر تهران را با هم بررسی کنیم و ببینیم دقیقا چه نکات منفی و مثبتی دارد و سپس به موارد دیگر در این مقاله در مورد این شهر بپردازیم …

البته در مقاله قبلی یعنی رانندگی با موتور در این شهر هم اشاره ای به موارد مهم رانندگی در این شهر کرده ایم که می توانید با کلیک بر روی عبارت داخل پرانتز به مقاله قبلی مراجعه بفرمایید ( رانندگی با موتور طرح کلیک ) !

خب بیایید به بررسی رانندگی در این شهر بسیار شلوغ بپردازیم !

رانندگی در تهران

رانندگی در تهران !

رانندگی در استان تهران در هر منطقه به یک شکل است البته در مورد فرهنگ رانندگی بحثی نمی کنیم که متاسفانه تهران در رده بدترین رانندگان در دنیا و همردیف شهر هایی مانند دهلی و … قرار گرفته است .

از آلودگی بسیار زیاد این شهر بگذریم می رسیم به رانندگی در این شهر که نکات مثبت و منفی بسیار زیادی دارد که می توانیم با هم به بررسی آن بپردازیم پس بیایید ببینیم دقیقا چطور می توانیم رانندگی در این شهر را به چالش بکشیم .

مقاله ویژه : دانلود نمونه سوالات آیین نامه رانندگی !

موارد منفی رانندگی در این شهر !

از موارد منفی رانندگی در تهران می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

 • آلودگی بسیار زیاد در شهر تهران
 • ترافیک های بسیار بسیار سنگین این شهر در ساعات اداری
 • نبود و یا کمبود جای پارک عمومی
 • چراغ های کنترل ترافیک کمتر
 • چهار راه های بدون چراغ در جنوب شهر تهران
 • وجود 3 ترمینال بزرگ در این شهر
 • وجود فرودگاه درست در مرکز شهر و گرفتن فضای زیاد شهری
 • راه های باریک اما تعداد زیاد خودرو
 • و …

این موارد فقط تعداد بسیار کمی از موارد مهم هست که رانندگی در این شهر را بسیار سخت و بی کیفیت می کند اما نکته عجیب این هست که وقتی شما به مناطق بازار تهران می روید به قدری تعداد موتور سواران متخلف زیاد است که رانندگی اصولی را برای ماشین ها بسیار سخت می کند .

بیایید به بررسی نکات مثبت رانندگی در این شهر بپردازیم … .

رانندگی در تهران

موارد مثبت رانندگی در شهر تهران !

موارد مثب رانندگی در این شهر را بیایید با هم بررسی کنیم :

 • دارای 3 اتوبان غرب به شرق بزرگ که می تواند ترافیک را به خوبی کنترل کند
 • دارای پلیس های راهور بسیار که می تواند ترافیک را به بهترین شکل در موارد بسیاری کنترل کند
 • دارای دوربین های زیاد در مسیر های شهری که هم ترافیک را کنترل می کند و هم برای امنیت شهروندان مناسب است
 • دارای میادین با قوانین راهور بسیار مناسب
 • دارای چشم انداز های زیبا در نقاط شمالی شهر
 • بزرگراه آزادگان که می تواند شمال غرب تهران را به جنوب شرق این شهر متصل کند که البته بسیار بزرگ بوده و از ترافیک های سنگین جلوگیری می کند .

البته موارد مثبت رانندگی در این شهر کمی کمتر از موارد منفی است اما بیایید به بررسی بهترین روش فرار از ترافیک در این شهر بپردازیم …

بهترین روش برای فرار از ترافیک در این شهر چیست ؟

بدون شک تا الان توانسته اید حدس بزنید بهترین راه برای رانندگی در تهران دقیقا چیست زیرا می توانید از ترافیک های سنگین این شهر به خوبی عبور کنید .

بله موتور سیکلت . شما در صورتی که در این شهر زندگی می کنید و مداوم به مناطق پر جمعیت این شهر می روید بهترین راه برای شما این است که از موتور های شهری استفاده کنید در این صورت است که اصلا در ترافیک نخواهید ماند و می توانید به راحتی از شلوغی های این شهر عبور کنید .

البته به شما پیشنهاد می کنم که حتما گواهینامه موتور داشته باشید تا بتوانید به خوبی در این شهر بدون مشکل رانندگی کنید در غیر این صورت شک نکنید پلیس های راهور می توانند به شما در تمامی مسیر های این شهر دستور توقف داده و موتور سیکلت شما را هفته ها در پارکینگ های این شهر متوقف کنند .

پس حتما از کلاه کاسکت استفاده کنید و بیمه خود را بپردازید .

آیا اتوبوس ها برای حمل و نقل در این شهر بزرگ مناسب هستند ؟

تا حدودی بله . ببینید در صورتی که شما بخواهید از اتوبوس ها در این شهر استفاده کنید اگر در مسیر BRT قرار دارید برای شما می تواند یک مورد و گزینه بسیار مناسب باشد در غیر این صورت شما نمی توانید مسیر های غرب به شرق و یا شمال به جنوب را به راحتی با اتوبوس رفت و آمد کنید .

اما در هر صورت استفاده از اتوبوس در مواردی بهتر است رانندگی در تهران با خودروی شخصی است .

رانندگی در تهران

آیا مترو تهران می تواند جوابگوی تمامی مسیر های این شهر باشد ؟

بهترین و کم هزنیه ترین راه رفت و آمد در تهران مترو این شهر می باشد . شما می توانید با پرداخت 3 هزار تومان کیلومتر ها مسیر در این شهر را به صورت رفت و برگشتی رفت و آمد کنید .

مترو تهران شما را به شلوغ ترین نقاط این شهر در کمترین زمان ممکن می رساند و در صورتی که بتوانید هر روز از این امکانات استفاده کنید بدون شک می توانید برای همیشه رانندگی در شهر تهران را کنار بگذارید . البته رانندگی در این شهر نکات مثبتی هم دارد اما در کل متروی تهران بسیار گزینه خوبی می باشد .

رانندگی در شهر تهران را به چه شهری در جهان می توان برابر دانست ؟

رانندگی در شهر تهران همانطور که می دانید دارای کیفیت خوبی نیست البته می توان گفت بهترین شهر در ایران از نظر رانندگی بعد از کیش تهران است اما با این حال کیفیت خوبی ندارد اما در صورتی که بخواهید این شهر را به صورت مشابه با شهری دیگر در جهان مقایسه کنید البته از نظر رانندگی …

آن شهر بدون شک استانبول ترکیه است . این شهر دقیقا مانند تهران بسیار شلوغ و ترافیک های بسیار سنگینی دارد و برای رفت و آمد اصلا خوب نیست اما شاید خوب باشد که بدانید حمل و نقل عمومی تهران بسیار بهتر از شهر استانبول در ترکیه است .

بهترین شهر برای رانندگی در جهان چه شهریست ؟

طبق آمار جهانی بهتری شهر برای رانندگی شهر ونکوور کانادا می باشد این شهر دارای قوانین بسیار مناسب برای رانندگی است البته که جمعیت این شهر هم زیاد نیست اما در کل قوانین رانندگی در این شهر به خوبی رعایت می شود و هم اینکه کیفیت رانندگی در این شهر از نظر شهر سازی بسیار مناسب است .

پس برای اینکه شما بتوانید در این شهر به خوبی رانندگی کنید بهتر است حتما قبل از آن در تهران رانندگی کرده باشید تا تفاوت های زیاد رانندگی بین این دو شهر را مشاهده کنید .

البته هزینه های جریمه رانندگی بسیار زیاد در این شهر باعث شده تا قوانین رانندگی در ونکوور به خوبی رعایت شود .

گواهیران .

govahiran
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *