قالب وردپرس افزونه وردپرس

فرار از ترافیک داخل شهر ( 3 راه عالی ) !

فرار از ترافیک یکی از مواردی است که اگر در شهر های شلوغی مانند تهران زندگی می کنید شدیدا به دردتان می خورد . در این مقاله به بررسی 3 مورد از بهترین روش ها برای فرار کردن از ترافیکهای شهری می پردازیم پس در صورتی که به صورت روزانه در حال تردد در شهر هستید این مقاله می تواند به شما کمک بسیار بزرگی کند .

در ادامه می توانید به مقاله پر بازدید سایت گواهیران یعنی نمونه سوالات آیین نامه مراجعه کنید . بسیار خب بیایید برویم سر اصل مطلب پس تا انتها مقاله با ما همراه باشید … .

فرار از ترافیک

روش اول فرار از ترافیک شهری !

بهترین روش برای فرار از ترافیک های سنگین استفاده از موتور سیکلت است در صورتی که می خواهید در ترافیک های سنگین خیلی سریع حرکت کنید و زودتر به مقصد برسید به شما پیشنهاد می کنم حتما از موتور استفاده کنید حتی اگر موتور هم ندارید می توانید از اسنپ موتوری و یا الوپیک استفاده کنید که موتور های این 2 شرکت هرجا که باشید به دنبال شما می آیند و شما را از شر ترافیک خلاص می کنند .

موتور سیکلت اصولا به دلیل عرض بسیار کم و هندلینگ و سرعت بالا بهترین گزینه برای فرار از ترافیکها می باشد و شاید برای شما جالب باشد که بدانید در کشور هایی مانند کانادا و یا آلمان و حتی آمریکا و انگلستان موتور های تاکسی بسیار زیاد شده اند و می توانید در ترافیک های شدید از این وسایل نقلیه استفاده کنید که برای شما بدون شک بسیار مناسب است .

خب بیایید بریم به سراغ مورد بعدی تا ببینم دومین روش برای فرار از ترافیک دقیقا چیست ؟

فرار از ترافیک

روش دوم گذر از ترافیک شهری چیست ؟

بدون شک استفاده از مترو . البته در مقاله قبلی در مورد بدی ها و خوبی های استفاده از سیستم حمل و نقل مترو گفتیم و بررسی های بسیار زیادی را انجام دادیم اما در این بخش می خواهیم به بررسی این مورد بپردازیم .

در صورتی که شما بخواهید از غرب کرج به سمت شمال شرق تهران بروید اگر از ماشین استفاده کنید حدودا نزدیک به 2 ساعت در ترافیک های شدید تهران گیر می کنید و یا حتی شاید بیشتر اما در صورتی که از مترو استفاده کنید بدون اینکه در ترافیک بمانید می توانید به مقصد برسید . البته هزینه بسیار بسیار پایین مترو را هم در نظر بگیرید . در مجموع برای اینکه بتوانید از این سیستم استفاده کنید هزینه کمی را برای تهیه بلیط پرداخت می کنید و می توانید با حدودا 7 هزار تومان از کرج به شمال شرق تهران بروید و برگردید بدون تحمل ترافیک .
بسیار خب بیایید به روش بعدی بپردازیم … .

روش سوم فرار از ترافیکهاش شدید شهری چیست ؟

استفاده از اسکوتر و یا دوچرخه برقی . البته شاید استفاده از دوچرخه برقی سخت باشد چون باید رکاب بزنید و هر از گاهی از شارژ آن استفاده کنید اما اسکوتر برقی عالیست . شما می توانید با استفاده از این وسیله در شهر تردد داشته باشید و نکته بسیار خوب آن این است که می توانید با خود این وسیله را حمل کنید و نیازی به جای پارک و حتی گواهینامه هم ندارید .

البته شاید سرعت و قدرت زیادی نداشته باشد اما بدون شک یکی از بهترین گزینه ها برای فرار از ترافیک های شهری همین مورد است اما این مورد را نمی توان با موتور و مترو مقایسه کرد زیرا بدون شک این مورد سرعت و قدرت مناسبی ندارد و شاید برای استفاده در خیابان های بی کیفیت شهری مانند تهران مناسب نباشد و از طرفی خطرناک هم هست اما برای مسیر های کوتاه می تواند مورد عالی باشد .

فرار از ترافیک

راه های فرار از ترافیکهای شهری در کشور های دیگر به چه صورت است ؟

البته در ایران ما ترن های هوایی شهری و یا ترن های زمینی نداریم و ما بی آر تی شهری و یا اتوبوس های بدون ترافیک داریم البته این مورد را هم می توانیم بررسی کنیم . در ایران و در تهران خطوط بی آر تی وجود دارد که در این حالت ترافیک را از بین می برد و شما می توانید بدون محدودیت از ترافیک ها عبور کنید .

در کشور های دیگر اما موارد بسیار زیادی برای گذر از ترافیک شهری وجود دارد برای مثال :

1 – ترن هوایی
2 – ترن زمینی
3 – متروی پرسرعت تونلی
4 – اتوبوس های ویژه
5 – موتور های برقی اجاره ای

خب بیایید در مورد این موارد بررسی هایی را انجام دهیم …

ترن هوایی :

به کشور هایی مانند آلمان و آمریکا و انگلستان و بلژیک دقت کنید . این کشور ها دارای ترن های هوایی هستند البته در کشور چین هم این ترن ها شروع به فعالیت کردند . در این حالت به صورت پل یک ریل بسیار وسیعی در سراسر نقاط شهری کشیده شده است . شاید از خودتان بپرسید پس مترو چه می شود ؟

بعضی از شهر ها درست مانند شیکاگو و یا پکن به قدری شلوغ هستند که یک سیستم به تنهایی کشش جا به جایی جمعیت را ندارد و ازدهام جمعیت به بیرون می ریزد و ترافیک های بسیار سنگینی را ایجاد می کند برای همین از ترن های هوایی با ظرفیت های بسیار بالا و تعداد زیاد و سرعت خیلی بالا استفاده می شود . این ترن ها دارای واگن های زیادی هستند و سرعت بالایی هم دارند .

شاید جالب باشد که بدانید این سیستم حمل و نقل سرعت خیلی بالایی دارد و از مترو هم بهتر است و توانسته در شهر های بسیار شلوغ موارد ترافیکی را به کلی رفع کند و مکمل عالی برای مترو باشد .

ترن زمینی :

در این ترن ها که بیشتر در کشور های اروپایی و یا در شهر هایی مانند لوس سنتوز آمریکا مشاهده می کنید درست مانند بی آر تی در تهران عمل می کند و می تواند ترافیک را به صورت پوششی از بین ببرد اما یعنی چه ؟ برای مثال مترو و ترن های هوایی شما را تا یک نقطه ای می رسانند اما باید از آن نقطه تا محلتان را یا پیاده بروید و یا با ماشین و یا موتور …

این ترن های زمینی در سر تمامی محله های شهری کشیده شده و سرعت خوبی هم دارد البته تعدادشان هم زیاد است برای همین بدون تجربه ترافیک می توانید با کمترین هزینه کل مسیر های شهری را حرکت کنید .

متروی پر سرعت تونلی :

متروی تونلی به سیستم حمل و نقلی گفته می شود که از نقطه اول تا نقطه طولانی دوم را بدون توقف حرکت می کند . این سیستم معمولا عمق بیشتری تا مترو دارد . مترو ها در مسیر خود حدودا 10 تا 20 ایستگاه توقف می کنند اما مترو های تونلی به این صورت عمل نمی کنند و شمال تا غرب و غرب تا جنوب و جنوب تا شرق و شرق تا شمال یک شهر را طی می کنند یعنی به صورت دایره ای عمل می کنند و شما را از ترافیک های سنگین نجات می دهد .

مزیت بسیار مهم آن در این است که برای مثال ( البته در تهران به کرج این مورد وجود دارد و آن را قطار بدون توقف می نامند ) , شما جنوب تا شمال شهر بسیار بزرگ را در مدت 10 دقیقت سپری می کنید اما در صورتی که از مترو می خواستید استفاده کنید باید حدودا 40 دقیقه زمانتان را صرف می کردید . این مورد کمی گرانتر است و در بیشتر کشور ها وجود دارد .

یکی از کشور هایی که از این سیستم به خوبی استفاده می کند و این سیستم را بین شهری قرار داده است کشور آلمان و دومی ژاپن می باشد که .

این کشور های از سیستم های فوق العاده سریع استفاده می کنند تا فرار از ترافیک را به معنای واقعی معنی کنند .

اتوبوس های ویژه : این اتوبوس های هم مانند ترن های زمینی هستند اما پوشش بسیار بیشتری دارند . ترن های زمینی به نزدیکی محله ها می روند اما اتوبوس ها به داخل محله ها می روند و خطوط ویژه ای دارند تا ماشین و موتور در آن حرکت نکنند برای همین می توانند به خوبی عمل کنند .

موتور های برقی اجاره ای :

در کشور هایی مانند آلمان و انگلیس و کانادا و آمریکا شما در کنار خیابان ها می توانید موتور ها و یا اسکوتر های برقی را اجاره کنید و به مقصد خود حرکت کنید در این صورت است که شما می توانید با هزینه ای بیشتر از مترو بدون توقف از این وسایل استفاده کنید که یکی از بهترین روش های برای دور زدن ترافیک شهری می باشند .

گواهیران
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *