قالب وردپرس افزونه وردپرس

یادگیری مکانیکی چقدر زمان می برد ؟ ( 100% واقعی ) !

یادگیری مکانیکی چقدر زمان می برد ؟ شاید این یکی از مهمترین سوالاتی است که چند روزیست از خود می پرسید که اصلا و واقعا چقدر طول می کشد تا ما مکانیک شویم ؟ البته باید بدانید ما در مورد مکانیک ماشین های سواری صحبت می کنیم نه ماشین های سنگین و یا موتور سیکلت ها که در این باره در مقالات دیگر بررسی های بسیار مهمی را انجام داده ایم .

اما در این مقاله به دور از پیچیدگی های حوصله سر بر , کاملا به صورت تجربی تمامی سوالات مهم شما را پاسخ داده ایم پس به شما پیشنهاد می کنم تا انتها مقاله با گواهیران همراه باشید . اما قبل از شروع بررسی و خواندن این مقاله ارزشمند , در صورتی که می خواهید برای گرفتن گواهینامه رانندگی در هر پایه ای اقدام کنید حتما مقاله ( نمونه سوالات آیین نامه ) را مطالعه کنید .

بسیار خب بیایید ببینیم چه سوالاتی در این زمینه دارید ؟

یادگیری مکانیکی چقدر زمان می برد

چقدر طول می کشد تا مکانیک ماشین شویم ؟

این بخش بسیار مهم است شاید حتی جواب اصلی ترین سوالتان را هم همینجا گرفتید درست در همین بخش اما باید بدانید تمامی موارد گفته شده در اینجا واقعی است و اصلا رویا بافی نیست اما در نتیجه به قدری امیدوار می شوید که بدون شک دوست دارید از همین الان کار مکانیکی را شروع کنید .

خب اصلی ترین سوال شما این بود : یادگیری مکانیکی چقدر زمان می برد ؟ بیایید تصور کنیم چند روزی هست که تصمیم گرفته اید تحقیق کنید و بدانید واقعا برای مکانیک شدن چقدر زمان نیاز دارید ؟ در این بخش به بررسی زمان مورد نیاز برای مکانیک ماشین های داخلی و خارجی می پردازیم .

خب همانطور که در مقاله ( درآمد مکانیک در ایران در سایت گواهیران ) بررسی هایی را انجام داده ایم می دانید درآمد مکانیک ماشین به قدری بالاست که شاید حتی مهندس های مکانیک هم در خواب این درآمد را ببینند اما از دور سختی هایی را می بینید که شاید نظرتان را عوض کند در نتیجه در مورد سختی ها و یا بهتر است بگوییم معایب و مزایای این کار هم در بخش بعدی صحبت می کنیم .

اصولا برای مکانیک شدن شما باید در یک کارگاه به صورت کاملا عادی و بدون حقوق کار کنید و یا به اصطلاح شاگردی کنید در این صورت شما هیچ درآمدی ندارید و اصلا هم مهم نیست داشته باشید زیرا مهم ترین نکته برای شما این است که این حرفه را بیاموزید در نتیجه برای ماشین های داخلی بعد از حدود 2 سال به صورت کاملا حرفه ای مکانیک می شوید .

برای ماشین های خارجی اما به این صورت نیست اصولا شما باید روی یک برند خاص کار کنید برای مثال پورش و یا بی ام دبلیو و یا هیوندای و یا … اما شاید این حرف هم درست نباشد و شما بتوانید بر روی برند ها و مدل های مختلفی کار کنید در هر صورت اصولا برای یادگیری مکانیک ماشین های خارجی حدودا 2 الی 3 سال شاگردی مستمر نیاز دارید . البته سختی های بسیار زیادی دارد اما یادتان باشد درآمدی که به زودی در انتظار شماست به قدری زیاد است که به تمامی این سختی ها می ارزد .

در این بخش به سوال شما که یادگیری مکانیکی چقدر زمان می برد است پاسخ دادیم حالا بیایید ببینیم که این کار چه سختی هایی دارد و این موارد را با هم بررسی کنیم …

مقاله قبلی گواهیران : درآمد یک مکانیک ماشین های سنگین در کشور امارات چقدر است ؟

یادگیری مکانیکی چقدر زمان می برد

سختی های مکانیک شدن چیست ؟

دوستان باید بدانید این کار واقعا سخت است و اصلا ساده نیست و برای درک این مورد باید بدانید شما باید در تمامی شرایط آب و هوایی و روز های تعطیل و روز های جشن و یا هر روز مهمی هم کار کنید و یاد بگیرید . این فن به قدری مهم است که اگر هر تعداد مکانیک های دور و اطراف شما باز هم زیاد شود باز هم به شما نیاز است و شما کار واقعا پر درآمد و مهمی دارید .

بسیار خب بیایید آسمان ریسمان نبافیم و مستقیما به سراغ سختی های دوره مکانیک شدن بپردازیم که به صورت زیر است :

1 – در سرما و گرما باید کار کنید و بیاموزید
2 – هیچ درآمدی ندارید ( شاید درآمد خیلی خیلی کم داشته باشید )
3 – حدودا 2 سال باید روز و شب در محل کارتان باشید
4 – ممکن است در کار خرابی هایی ایجاد کنید که باید از جیب بپردازید
5 – باید حرف شنوی داشته باشید

تمامی این موارد شاید گوشه ای از سختی های این کار باشد اما مهمترین سختی های مکانیک شدن واقعا همین موارد است و مابقی موارد به چشم نمی آید اما برای شما پیشنهاد خیلی بهتری داریم . در صورتی که می خواهید دوره شما 2 سال زمان بردار نباشد به شما پیشنهاد می کنم به صورت ماهانه هزینه ای را به استاد کار بدهید تا روی ماشین ها به شما به صورت اختصاصی مکانیکی بیاموزد در این حالت شما حدود شاید کمتر از 8 ماه مکانیکی را بیاموزید .

در این حالت شما زمان خیلی کمتری سپری کرده اید و مکانیکی را به صورت اختصاصی یادگرفته اید اما یادتان باشد این مورد برای کارگاه هایی خوب است که مشتری زیادی داشته باشد اصولا در صورتی که در کارگاه های ساده با مشتری های کم بروید اصلا چیزی یاد نمی گیرید .

بسیار خب در این بخش هم از سختی های مکانیکی گفتیم حالا بیایید ببینیم اصلا مزایای مکانیک شدن چیست ؟

یادگیری مکانیکی چقدر زمان می برد

مزایای شغل مکانیکی چیست ؟

در صورتی که می خواهید در این زمینه کار کنید و هنوز سوال مهم شما : یادگیری مکانیکی چقدر زمان می برد , هست باید بدانید این بخش کاملا این سوال را در ذهن شما منطقی می کند . در بخش های بالاتر از سختی ها گفتیم حالا بیایید ببینیم این همه سختی و زمان و هزینه چه نتیجه ای برای شما دارد ؟ پس به موارد زیر به خوبی دقت کنید :

1 – اگر حرفه ای شوید در تمامی کشور ها به شما نیاز دارند
2 – درآمد خیلی زیادی حتی به صورت درصدی دارید ( ماهانه بالا تر از 30 میلیون )
3 – در صورتی که کارگاه خودتان را بزنید درآمد واقعا بالایی دارید ( بالاتر از ماهانه 80 میلیون )
4 – می توانید در کارگاهتان حتی لوازم یدکی بفروشید ( روش درآمدی مکمل )
5 – مشتری های شما برای شما مشتری می آورند و درآمدتان واقعا زیادتر می شود
6 – از یک جا به بعدی می توانید مدیر قرار بدید و مکانیک ها برای شما کار کنند و درصد دریافت کنند

می بینید ؟ به قدری این کار درآمد و مزایای زیادی دارد که شاید 2 سال سختی برای رسیدن به این جایگاه منطقی باشد . البته یادتان باشد در تمامی کشور های جهان به مکانیک های ماشین های سواری نیاز بسیار زیادی دارند و در صورتی که شما در این کار حرفه ای باشید در هر جایی از این دنیا می توانید به کار خود مشغول شوید .

بسیار خب امیدواریم به سوال مهم : یادگیری مکانیکی چقدر زمان می برد ؟ در این مقاله به خوبی پاسخ داده باشیم . هر سوالی دارید می توانید از بخش نظرات از ما بپرسید . پیروز باشید .

گواهیران
3.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *