قالب وردپرس افزونه وردپرس

چطور مکانیک ماشین خارجی شویم ؟ ( آنهم در کمتر از 90 روز ) !

مکانیک ماشین خارجی شدن راهی سخت است و یا آسان ؟ شاید شمایی که در حال خواندن این مقاله بسیار مهم رسانه گواهیران هستید دوست دارید وارد زمینه مکانیک شوید و یا شاید مکانیک هستید اما دوست دارید مکانیک خودرو های غیر داخلی باشید .

خب بدون شک درآمد بسیار بالای فنی کاران ماشین های غیر داخلی بسیار بسیار زیاد تر از ماشین های ایرانی هستند و همینطور کار شما هم به مراتب با درجه و کلاس بالاتری نسبت به مکانیک های ماشین های داخلی است .

اما در این مقاله می خواهیم به بررسی جدی در این زمینه بپردازیم اما شک نکنید از کلمات به اصطلاح سخت و پیچیده , مانند همیشه دوری کرده ایم پس این مقاله را تا انتها با دقت بخوانید . در این مقاله به شما می گوییم آیا مکانیک خودرو های خارجی شدن سخت است و اصلا چقدر می تواند خوب باشد برای شما …

با ما همراه باشید . ( مقاله مرتبط سایت گواهیران : درآمد مکانیک ماشین های داخلی در ایران چقدر است ؟ ) !

مکانیک ماشین خارجی

چطور باید مکانیک ماشین خارجی شویم ؟

برای اینکه بتوانیم در این زمینه به صورت بسیار حرفه ای فعالیت داشته باشید باید به نکات بسیار مهمی در این زمینه توجه کنید . در ابتدا بهتر است حداقل 1 الی 2 سال در یک مکانیکی خودرو های داخلی کار کنید البته هیچ بایدی در این کار نیست اما در این صورت شما می توانید دانشتان را بسیار بالاتر ببرید .

سپس وقتی در این زمینه حرفه ای شدید می توانید به صورت بسیار کارآمد تر به سمت اهداف بالاتر حرکت کنید و آن این است که خود را برای کار در یک گاراژ ماشین های غیر داخلی آماده کنید .

حدودا 2 سال کار در این محیط برای شما کافیست تا بتوانید مکانیک و یا جلوبندی ساز و یا برقکار بسیار حرفه ایی شوید . شاید در نگاه اول بگویید من می توانم از روز اول بجای اینکه 2 سال وقتم را در مکانیکی های خودرو های داخلی بگذرانم یکراست به سراغ محیط مکانیک ماشین خارجی رفته و 2 سال خود را در آن محیط بگذرانم البته این مورد شدنی است .

باید یادتان باشد که حتما باید شاگردی کنید اما در صورتی که عاشق این کار باشید و بدانید که گویی برای اینکار آفریده شده اید بدون شک در این زمینه حرفه ای خواهید شد .

بیایید به سوال بعدی پاسخ بدهیم . این سوال بسیاری از کاربران سایت گواهیران است …

پیشنهاد مقاله قبلی : طراحی ماشین پرنده و یا اسفیر فلای !

درآمد مکانیک خودرو در ایران چقدر است ؟

درآمد مکانیک های خودرو های داخلی در ایران را می توانید از مقاله داخل پرانتز بخوانید که یکی از معروف ترین مقالات رسانه گواهیران در این روزها شده است ( درآمد مکانیک خودرو های داخلی در ایران چقدر است ؟ – در بند ابتدائی مقاله لینک داده شده است ) .

درآمد مکانیک ها در ایران به قدری زیاد است که شما دوست دارید هرچه سریعتر وارد این زمینه شوید اما نکات بسیار مهمی در مقاله مرتبط نوشته شده است که شما را می تواند به خوبی در این زمینه راهنمایی کند .

خب می رویم به سراغ سوال بعدی … !

مکانیک ماشین خارجی

درآمد مکانیک ماشین های خارجی در ایران چقدر است ؟

مکانیک ماشین خارجی در ایران معمولا درآمد بسیار بیشتری دارد . برای مثال اگر یک مکانیک یک 206 را تعمیر کند فرضا برای مثال 500.000 تومان اجرت کارش باشد , در خودرو های غیر داخلی همین کار و همین زمانی که می گذارید چیزی در حدود 2.000.000 الی 4.000.000 حداقل دریافتی شما خواهد بود .

بیایید حساب کنیم شما در یک گاراژ هستید که حقوق دریافت می کنید . خب حقوق معمولا چیزی است که نمی توانیم به درستی در مورد آن نظر بدهیم زیرا اصلا مکانیک حرفه ای که حقوق بگیرد نه در ایران و نه در خارج از ایران وجود ندارد .

معمولا به صورت درصدی کار می کنند مگر اینکه مکانیک یک شرکت باشند که خب بدون شک این مورد تفاوت زیادی دارد . اما در صورتی که شما درصدی و یا دارای قرار داد 50 50 باشید و در روز حدودا 6 میلیون تومان درآمدتان باشد در ماه چیزی در حدود 90 الی 100 میلیون تومان با اینکه گاراژ برای شما نیست درآمدتان است .

حالا بیایید فکر کنید گاراژ برای خودتان باشد و مکانیک هم باشید و مکانیک های دیگر برای شما کار کنند . چه می شود ؟

می رویم به سراغ سوال بعدی …

آیا می توانیم در کمتر از 90 روز , مکانیکی در این زمینه را به خوبی بیاموزیم ؟

در صورتی که شما 2 سال در یک گاراژ مکانیک خودرو های داخلی شاگردی کرده باشید بدون شک می توانید مکانیک ماشین خارجی را در کمتر از 100 روز بی آموزید البته یادتان باشد که شما باید حتما پیش زمینه علمی خوبی داشته باشید در این صورت است که شما می توانید درآمد بسیار زیادی داشته باشید و در این زمینه هم حرفه شوید .

اما در هر صورت 90 روزی که بسیاری از افراد ادعا می کنند واقعیت ندارد و شما باید حتما حداقل 1 سال برای یادگیری ماشین های غیر ایرانی وقت بگذرانید . البته این که چه برندی را بخواهید یاد بگیرید مساله ای به شدت مهم است که باید حتما به آن توجه کنید اما اگر در یک گاراژ هستید که تمامی برند ها در آنجا تعمیر می شود پس بهترین فرصت را دارید تا بتوانید علمتان را بالاتر ببرید .

در مقالات بعدی در مورد جناب آقای علومی , مهندس و کارشناس و فردی بسیار سرشناس در زمینه مکانیک ماشین های خارجی صحبت می کنیم که شما علاقمندان می توانید با پل ارتباطی که در آینده در رسانه پربازدید گواهیران قرار می گیرد با ایشان صحبت کرده و برای ورود به این بازار به شدت پر سود , مشورت کنید .

خب می رویم به سراغ سوال بعدی که به کرات پرسیده شد …

پیشنهاد مقاله دانلودی : هزینه گواهینامه رانندگی چقدر شده است ؟!

مکانیک ماشین خارجی

آیا می توانیم بعد از آموزش عالی در این زمینه یک گاراژ حرفه ای تاسیس کنیم ؟

مکانیک ماشین خارجی به قدری درآمد زیادی می تواند داشته باشد که طبق شواهد و تجربیات میدانی در بازار این کار بدون شک به فکر تاسیس گاراژ شخصی خواهد افتاد . البته این یک پیشرفت بسیار زیاد برای افراد متخصص است اما باید به نکات بسیار مهمی توجه کنید .

هزینه بسیار زیاد تاسیس گاراژ در این روزها باعث شده تا هر کسی دیگر توان تاسیس گاراژ مکانیکی را نداشته باشد اما در صورتی که شما دارید به محیط کوچکتری فکر می کنید باید این نکته را بدانید که بدون شک می توانید کارتان را به خوبی شروع کنید اما باید منطقه شما نسبتا در منطقه هایی باشد که می دانید سطح درآمدی مردم بالاتر است و ماشین های غیر ایرانی سوار می شوند .

برای مثال چون هزینه زیادی ندارید , تاسیس مکانیک در شهر قدس تهران به شدت پر ریسک است اما در صورتی که بتوانید در کامرانیه و یا حتی میرداماد و یا … گاراژ خود را تاسیس کنید بسیار سریع و آسان تر موفق می شوید .

آیا باید مکانیک تمامی ماشین های خارجی را بلد باشیم ؟

در صورتی که شما دوست دارید نماینده یک برند برای مثال بنز در ایران باشید بهتر است به صورت تخصصی فقط بر روی بنز کار کنید و تمامی مدل های این برند را بلد باشید اما در صورتی که شما می خواهید گاراژی تاسیس کنید که تمامی برند ها در آن تعمیر شوند بدون شک باید مکانیک اکثر خودرو ها را بلد باشید .

حتی در صورتی که شما نمی خواهید گاراژ تاسیس کنید در صورتی که بتوانید مکانیک تمامی ماشین ها و یا اکثریت ماشین های غیر داخلی را انجام دهید هم درآمد بسیار زیادی دارید و هم به راحتی در تمامی گاراژ ها می توانید کار کنید .

و صد البته شما می توانید بسیار آسانتر و راحت تر به کشور های دیگر مهاجرت کرده و به سرعت در هر کشوری کار مدنظرتان را بیابید و زندگی و تجربه جدیدی را شروع کنید . در این حالت شما باید بسیار حرفه ای باشید در غیر این صورت شما نیاز به تجربه بسیار زیاد تری خواهید داشت .

مکانیک ماشین خارجی شدن آسان است اما باید بسیار هدفمند در این مسیر حرکت کنید در غیر این صورت برای شما بسیار سخت خواهد گذشت .

مکانیک ماشین خارجی

برای مکانیک ماشین های ایرانی آیا یادگیری مکانیک در این زمینه سخت است ؟

خیر . اتفاقا این مورد کاملا برعکس است و این یعنی در صورتی که شما مکانیک ماشین های ایران باشید بدون شک علم مکانیک ماشین خارجی برای شما بار ها و بار ها نسبت به افراد عادی آسان تر است . فقط شما نیاز به تجربه بیشتر در این زمینه دارید .

مکانیک خودرو های خارجی بسیار پر سود تر از ماشین های داخلی است اما یک مورد را هرگز فراموش نکنید . این مورد ازدیاد ماشین های داخلی است . در بند پایین آخرین بند از این مقاله توضیح تکمیلی داده شده است .

سخن پایانی !

شاید شما فکر کنید مکانیک خودرو های خارجی بسیار درآمد بیشتری دارد اما بیایید به یک تناسب با هم نگاه کنیم , در صورتی که در ایران 10 خودروی خارجی باشد متقابلا 200 خودروی داخلی وجود دارد و این یعنی : در صورتی که شما فقط به درامد فکر می کنید فرقی ندارد شما مکانیک چه مدل ماشینی باشید .

بدون شک درآمد ماشین های داخلی هم زیاد است اما باید به نکات بسیار زیادی عمل کنید در مقاله درآمد مکانیک در ایران در رسانه گواهیران توضیحات بیشتری داده شده است .

در هر صورت باید برای انتخاب مسیر خود به موارد بسیار زیادی فکر کنید و در اصل باید ببینید هدف شما از یادگیری این فن دقیقا چیست ؟

بزرگترین رسانه مقالات مکانیک ایران – گواهیران .

govahiran
3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.