قالب وردپرس افزونه وردپرس

خرید ماشین در آلمان ! 3 روش برای خرید خودرو ( 2022 )

خرید ماشین در آلمان , سوالی است که بسیاری از ایرانیانی که می خواهند به این کشور بروند آن را بررسی می کنند . در این مقاله از گواهیران برای شما تمامی موارد سال جدید برای خرید خودرو را به صورت بسیار ساده بررسی می کنیم و به شما واقعیت هایی را می گوییم که نه در اینستاگرام و نه در یوتیوب بیان شده است .

پس در صورتی که می خواهید از خرید خودرو در این کشور و قوانین آن اطلاعات مفیدی داشته باشید این مقاله برای شما نوشته شده است .

با گواهیران همراه باشید …

خرید ماشین در آلمان

خرید ماشین در آلمان ! واقعیت ها !!

خرید ماشین در کشور آلمان بسیار مراحل ساده تری نسبت به ایران دارد و یا شاید بهتر است بگوییم بسیار شرایط ساده تری نسبت به ایران دارد . شما با 3 روش می توانید در این کشور خودروی مورد علاقه تان را خریداری کنید . اما سوالات زیادی مطرح می شود …

آیا می توانیم با حداقل حقوق این کشور یک ماشین خوب خریداری کنیم ؟ و یا آیا می توانیم از دم قسط مدل آخر بی ام و را خریداری کنیم ؟ و یا بنز و پورش آخرین سیستم را به صورت قسطی خریداری کنیم ؟

البته که بسیاری از عزیزان می گویند نمی شود و واقعا درست نیست , بهتر است بگویند می شود و شما می توانید با حداقل ها بهترین خودرو را خریداری کنید اما !!!!!!!!!!! دلیل اینکه اگر شما خودرویی را با این شرایط خرید کنید زندگی شما بهم می ریزد دقیقا چیست ؟

با هم به بررسی این سوالات می پردازیم !

مقاله پیشین : بهترین خودرو های آفرود امسال !!!

آیا با گواهینامه رانندگی ایران می توانیم در این کشور رانندگی کنیم ؟

قبل از شروع پاسخ به سوالات بالاتر بهتر است بگویم در صورتی که می خواهید در آلمان زندگی کنید بهتر است گواهینامه رانندگی در آلمان را دریافت کنید و این اصلا درست نیست که شمایی که می خواهید در این کشور زندگی کنید از گواهینامه 6 ماهه بین المللی ایرانی بخواهید استفاده کنید .

هزینه گواهینامه رانندگی در این کشور چیزی در حدود 1500 یورو می باشد البته در صورتی که شما بار اول تمامی موارد را قبول شوید و نیازی نداشته باشد دوباره امتحان آیین نامه رانندگی دهید و یا آزمون شهری و عملی را مجددا انجام دهید .

پس بهتر است از فکر گواهینامه رانندگی ایرانی بیرون بیایید و حتما از گواهینامه رانندگی همین کشور استفاده کنید . زیرا گواهینامه رانندگی ایران صرفا 6 ماه معتبر است … !

خرید ماشین به صورت نقدی !

خرید ماشین در آلمان به صورت نقدی ! این اولین حالت خرید خودرو از 3 حالت در این کشور است و نیازی به توضیح ندارد .

شما به نمایشگاه برندی که دوست دارید می روید و یا می توانید از سایت آن را انتخاب و خریداری کنید تا برای شما ارسال کنند .

شما حتی می توانید مواردی را هم در سایت درخواست دهید تا به خودروی شما اضافه کنند برای مثال باند ها و یا روکش های صندلی و غیره و غیره …

خرید ماشین به صورت لیزینگی !

این دومین روش است اما با لیزینگ ایران زمین تا آسمان فرق دارد . اولا اصلا سودی نمی دهید و اینطور نیست که یک ماشین را لیزینگی خریداری کنید بعد بخواهید سود این ماشین را هم هر ماه به نمایندگی که از آن خریداری کردید بدهید و این موارد صرفا در ایران اتفاق می افتد و اسم آن لیزینگ نیست .

اما لیزینگ ماشین در کشور آلمان به این صورت است که شما برای مثال یک بی ام و را دیده اید و می خواهید خریداری کنید اما پول شما کافی نیست ( قبل از شروع بگویم این مورد تقریبا مانند خرید حالت سوم هست ) , در این حالت شما از نمایندگی خودرویی که 10.000 یورو است را با مبلغ 1.000 یورو خریداری می کنید اما سند ماشین به نام شما زده نمی شود .

در این حالت است که فرضا برای شما 16 ماه قسط می برند , در این حالت شما در صورتی که 16 ماه شما پر شود به شما سند می دهند در غیر این صورت برای مثال می گویید ( بعد 6 ماه استفاده از خودرو ) من بنز می خواهم , حالا شرکت می آید و قسط هایی را که پرداختید را محاسبه می کند و از قیمت اصلی بنز کسر کرده و بی ام و را از شما گرفته و به شما بنز می دهند .

و وقتی قسط شما تمامی شود سند ماشین جدید را به شما می دهند . این شد لیزینگ ماشین در آلمان . تمام !

خرید ماشین در آلمان

خرید ماشین به صورت قسطی !

خرید ماشین در آلمان به صورت قسطی به این صورت است که شما باید حدودا 8 الی 10 درصد قیمت کل یک خودرو را پرداخت کنید و سپس مابقی آن را برای شما قسط بندی می کنند .

شاید بگویید فرق آن با لیزینگ چیست ؟ فرق آن این است که در صورتی که شما در این حالت نتوانید قسط خودرو را بدهید مبلغی را از پرداختی شما کسر می کنند و سپس آن را به شما بر می گردانند اما در خرید لیزینگی در صورتی که شما حتی 1 ماه از قسطتان مانده باشد و نتوانید پرداخت کنید هیچ مبلغی به شما بر نخواهد گشت .

البته که اکثر از روش 3 استفاده می کنند .

آیا واقعا با حقوق ساده یک کارگر می توان در این کشور یک بنز خرید ؟

بله اما رسما دیگر نمی توانید زندگی کنید . خرید ماشین در آلمان برای قشر کم درآمد میسر است اما باید بدانید چه بنزی می خرید ؟ مثال را همین برند می زنیم ! یک ماشین 15.000 یورویی را یک کارگر در صورتی که بخواهد خوب زندگی کند و قسط هم بدهد و در کل کم نیاورد باید تا 2.000 یورو را پیش قسط پرداخت کند و مابقی را قسط بدهد در این حالت باید ماهانه 300 یورو قسط بدهد .

اما بیایید حساب کنیم : 43 ماه باید قسط خودروی نسبتا خوب بنز خود را بدهد اما هزینه پارکینگ و بیمه و تعمیر و سوخت چه ؟ آیا یک کارگر با دریافتی ماهانه 1.600 یورو خالصی می تواند این کار را کند ؟

هزینه زندگی یک نفر در برلین در حداقل ترین حالت ممکن و دور از مرکز شهر چیزی در حدود ماهانه 1.000 تا 1.100 یورو می شود با اجاره خانه و همه چیز !

حالا اگر 500 یورو بماند باید 300 یورو قسط داده و با 200 یورو رفت و آمد کند ؟ منطقی نیست . اما همین کارگر می تواند یک بنز 8.000 یورویی نسبتا قدیمی برای مثال 2010 خریداری کند و یا 2007 . البته این مدل ها در ایران همچنان از مدل های خوب و گران حساب می شود متاسفانه !

مردم این کشور آیا از خودرو استفاده می کنند و یا … ؟

سوال خوبی بود که کاربران گواهیران به تعداد زیادی پرسیدند . ببینید بیشتر مردم این کشور از سیستم حمل و نقل عمومی آنتایم استفاده می کنند زیرا هم ارزان است و هم همیشه در دسترس است و نیازی ندارید هزینه های زیادی برای خودرو بپردازید .

اما مردم آلمان در سال جدید بیشتر در حال خرید ماشین های برقی هستند زیرا با تحریم های روسیه علیه اروپا سوخت بسیار در این کشور گران شده است و مردم در حال خرید خودرو های غیر سوختی هستند زیرا هم ارزان است و هم نیازی به دادن هزنیه های زیاد برای سوخت نیست .

هزینه برق برای ماشین های برقی در این کشور بسیار پایین است …

خرید ماشین در آلمان

خرید ماشین در این کشور به صرفه است ؟

بله . خرید ماشین در آلمان به صرفه تر از کشور های اروپایی است و این یعنی در این صورت است که شما می توانید این کشور را با کشور های با کیفیت مقایسه کنید .

خرید خودرو در آلمان به صرفه تر از خرید خودرو در کشورهایی مانند انگلستان و یا اسپانیا و … است و این از ویژگی های این کشور است اما در صورتی که منظور شما این است که آیا از سیستم عمومی استفاده کنیم بهتر است و یا خرید ماشین بهتر است بدانید بدون شک از سیستم عمومی استفاده کنید برای شما هزینه کمتری خواهد داشت .

البته بازهم به سبک زندگی و حتی مسیر خانه شما تا محل کارتان بستگی دارد .

سخن پایانی !

به عنوان سخن پایانی به شما عزیزان , در صورتی که به این کشور زیبا و با کیفیت مهاجرت کردید بدون شک یک روزی زود برای خرید ماشین دست به کار می شوید در این حالت است که شما باید با توجه به درآمدتان تصمیم گیری کنید .

به شما قول می دهم در صورتی که بتوانید در این کشور خودروی خودتان را خریداری کنید می توانید به کشور هایی مانند فرانسه و بلژیک و هلند و … به راحتی سفر کنید …

بدون شک به شما بسیار خوش می گذرد اما خرید ماشین برای شملا نباید اولویت باید . خیلی ها هم می گویند ما موتور می خریم , دوست عزیز خرید موتور در کشور بارانی مانند آلمان درست مانند شنا کردن در قطب شمال بدون لباس است . مقاله پربازدید سایت گواهیران : دانلود نمونه سوالات آیین نامه رانندگی !

به امید پیروزی برای تمامی شما عزیزان .

گواهیران .

govahiran
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.