قالب وردپرس افزونه وردپرس

چگونه در امتحان آیین نامه رانندگی قبول شویم ؟ ( 100% واقعی )

چطور باید در امتحان آیین نامه رانندگی قبول شویم ؟ شاید سوالیست که 100% و یا تمامی شرکت کنندگان گواهینامه رانندگی از خودشان می پرسند … اما چاره چیست ؟

در اینجا ساده ترین راه حل برای قبولی آنهم در کمتر از 10 دقیقه را برای شما قرار داده ایم پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید .

پیشنهاد مقاله پیشین : درآمد مکانیک ها در آلمان چقدر است ؟

امتحان آیین نامه

امتحان آیین نامه رانندگی چگونه است ؟

این امتحان که بسیار بسیار می تواند سخت باشد , شامل 30 تست می باشد . شما باید تست ها را در 20 الی 30 دقیقه بزنید و اگر طبق قوانین جدید راهور شما 4 غلط داشته باشید باز هم قبول هستید .

در گذشته شما فقط 3 بار فرصت داشتید تا تست اشتباه بزنید و در صورت مردودی باید ماه بعد برای دادن این امتحان در آموزشگاه حاضر می شدید .

اما امروزه هم در صورت مردودی می توانید دوباره امتحان دهید اما نه ماه دیگر بلکه شما می توانید در هفته بعدی برای دادن امتحان آیین نامه رانندگی پایه 3 و یا موتور سیکلت و یا … آماده شوید .

متاسفانه طبق آمار گرفته شده در سال 1398 و 1399 , تعداد مردودی در این امتحان از یک کلاس 30 نفره حدودا در هر بار امتحان به 25 نفر هم می رسید و این یعنی اکثریت در این امتحان مردود می شوند و مدت ها زمان گرفتن گواهینامه رانندگیشان به عقب می افتاد .

اصلا بیایید ببینیم چطور باید در این امتحان قبول شویم …

امتحان آیین نامه

چطور باید در تست های آیین نامه رانندگی قبول شد ؟

برای قبولی در این امتحان بسیار سخت تنها دو راه دارید که اکثریت هم این دو راه را می شناسید . بیایید ببینیم این دو راه چیست ؟


راه اول برای قبولی در تست آیین نامه رانندگی :


باید کتاب با حجم صفحات بسیار زیادی که مملو از قوانین رانندگی و تابلو ها هستند را بخوانید . می دانید این یعنی چه ؟ یعنی شما باید حدودا 224 صفحه از کتاب آیین نامه را با دقت بسیار زیاد بخوانید .

در این حالت باید زمانی در حدود 4 الی 6 ساعت برای خواندن کامل کتاب بگذرانید اما این زمان برای کسانیست که عادت به تند خوانی دارند . اما برای کسانی که می خواهند بسیار آرام و با دقت این کتاب را بخوانند , چیزی حدودا 10 ساغت خواندن کتاب آیین نامه رانندگی زمان می برد …

هر چند که می توانند قبول شوند اما قبولی در این شرایط بسیار نامشخص و 50 50 هست . اما بیایید راه دوم را با هم بررسی کنیم .

تمام کسانی که در این تست قبول شدند یا باید کتاب را بخوانند و یا باید از راه دوم برای قبولی اقدام کنند که بسیار راه ساده ایست و آن خواندن سوالات و نمونه سوالات امتخانی آیین نامه رانندگیست …


راه دوم :


برای قبولی در امتحان آیین نامه باید از راه دوم استفاده کنید و آن حواندن تست های امتحانیست که یا در سال جدید و یا در سالهای گذشته آمده اند . اما چطور می توانیم به این سوالات دسترسی داشته باشم ؟ کافیست بر روی این نوشته ( دانلود فوری سوالات آیین نامه رانندگی ) کلیک کنید تا وارد صفحه سوالات شذه و به راحتی مانند تمامی کاربران فایل سوالات را دانلود کنید .

در این راه باید تمامی فایل را با دقت طبق توضیحات ابتدای آن بخوانید تا بتوانید به راحتی در این امتحان پیروز شوید .

امتحان آیین نامه رانندگی

آیا آیین نامه رانندگی می تواند ما را تبدیل به یک راننده حرفه ای کند ؟

امتحان آیین نامه به تنهایی نمی تواند شما را با رانندگی آشنا کند اما می تواند قوانین رانندگی و تابلوها و بسیاری از شرایط را به شما به خوبی بیاموزد . برای همین بهتر است برای یادگیری بهتر کتاب آیین نامه رانندگی را به خوبی بخوانید .

اما برای یادگیری کامل رانندگی باید مهارت رانندگی را بیاموزید که باید یا با مربی و یا در مکانی بسیار خلوت با خانواده و یا کسی که گواهینامه دارد رانندگی کنید .

امتحان آیین نامه

برای موتور سیکلت هم باید تست آیین نامه بدهیم ؟

برای موتور سیکلت و کامیون و … باید امتحان جدا گانه بدهید زیرا هر وسیله نقلیه و یا هر گروهی برای خود به صورت مجزا قوانین رانندگی دارند که باید بر اساس کتاب مخصوص و مربوط به خود قوانین را فرا گرفته و برای امتحان مربوط به خود آماده شوند .

البته قوانین و تابلوها یکی هستند اما شرایط رانندگی برای وسایل نقلیه مختلف نیز بسیار متفاوت است . پس بهتر است به خوبی تمام قوانین را بیاموزید .

کتاب آیین نامه رانندگی برای موتور سیکلت با کتاب آیین نامه رانندگی با ماشین پایه 3 تفاوتی دارد ؟

همانطور که در بالاتر توضیح داده شد , هر گروهی دارای کتاب آیین نامه رانندگی مخصوص به خود است . یعنی برای اینکه بتوانید گواهینامه رانندگی با موتور سیکلت را دریافن کنید باید حتما کتاب آیین نامه موتور سیکلت را بخوانید و سپس برای امتحان آیین نامه موتور سیکلت خود را آماده کنید که به زودی مقاله ای هم برای تست های امتحانی موتور سیکلت خواهیم نوشت .

پس این طور نیست که شما برای گرفتن گواهینامه پایه 1 و 2 و 3 و موتور بخواهید فقط از یک کتاب استفاده کنید و باید بتوانید به خوبی تمام قوانین رانندگی در هر گروه را به خوبی بیاموزید تا بتوانید به راحتی گواهینامه خود را دریافت کنید .

امتحان آیین نامه

آیا بعد از گرفتن گواهینامه هر سال باید برای تمدید گواهینامه رانندگی امتحان دهیم ؟ چطور است ؟

خیر به هیچ وجه !!!!

پس از گرفتن گواهینامه رانندگی خود شما حدودا 10 سال فرصت دارید تا بتوانید بدون امتحان رانندگی کنید اما پس از اتمام 10 ساله زمان گواهینامتان , باید حتما برای تمدید به آموزشگاه رانندگی مراجغه کنید .

امیدوارم توانسته باشیم به خوبی شما را برای قبولی در امتحان آیین نامه راهنمایی کرده باشیم .

govahiran

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *