قالب وردپرس افزونه وردپرس

حقوق مهندس مکانیک در سوئد چقدر است ؟ ( 2022 ) !

حقوق مهندس مکانیک در سوئد چقدر است ؟ اصلا چطور می توانیم در این کشور به عنوان یک مهندس مکانیک کار کنیم ؟ آیا زبان انگلیسی برای این کشور کافیست ؟ و بسیاری از سوالات دیگر .

در این مقاله می خواهیم به بررسی بسیاری از این سوالات به دور از پیچیدگی ها و به صورت تجربی پاسخ بدهیم پس اگر شما فکر می کنید می توانید در این کشور موفق شوید و یا به این کشور دوست دارید مهاجرت کنید این مقاله برای شما می تواند بسیار مفید باشد .

در مقاله گذشته در مورد درآمد مکانیک های ماشین و فنی در این کشور صحبت کردیم که با کلیک بر روی همین عبارت به مقاله مورد نظر می توانید رجوع کنید .

پس تا انتها مقاله با ماه همراه باشید .

حقوق مهندس مکانیک در سوئد

حقوق مهندس مکانیک در کشور سوئد چقدر است ؟

حقوق مهندس مکانیک در سوئد خوب است البته باید سابقه کار زیادی داشته باشید اما قبل از هر چیزی بیایید ببینیم حداقل حقوق یک مهندس در این کشور چقدر است ؟

حداقل حقوق یک کارمند ساده در این کشور چیزی در حدود ماهانه 34.000 کرون است و جالب است بدانید این کارمند ساده می تواند با این درآمد حداقلی زندگی خوبی در این کشور داشته باشد . البته در بند های پایینتر در مورد کیفیت زندگی در این کشور کمی صحبت می کنیم .

حداقل درآمد مهندس مکانیک در این کشور حدودا 45 الی 55 هزار کرون است و این درآمد بسیار خوبی نسبت به دیگر مشاغل است . در کشور سوئد مکانیک ها یکی از پر درآمد ترین رشته های کاری را دارند .

البته اگر شما سابقه کار بالایی هم داشته باشید برای شما بسیار شرایط بهتر خواهد شد و این یعنی درآمد شما در ماه به چیزی در حدود 65 هزار کرون هم می رسد .

درآمد مکانیک فنی در سوئد بیشتر است و یا مهندس مکانیک ؟

مسلما مکانیک های ماشین درآمد بسیار بالاتری نسبت به درآمد حقوقی مهندسین مکانیک دارند زیرا در بسیاری از موارد شما درصدی کار می کنید اما مهندسین مکانیک همیشه حقوقی خواهند ماند .

البته در صورتی که به شما پروژه متفاوت از کار داده شود بدون شک درآمد شما خیلی زیاد خواهد شد اما این شرایط همیشگی نیست . حقوق مهندس مکانیک در سوئد بالاست اما به درآمد مکانیک خودرو در این کشور نمی رسد .

مقاله پربازدید سایت : هزینه گواهینامه رانندگی چقدر شده است !!!!

حقوق مهندس مکانیک در سوئد

چگونه می توانیم در این کشور به عنوان مهندس مکانیک مشغول به کار شویم ؟

برای این که بتوانید در سوئد کار کنید و اصلا برای مهاجرت کاری به این کشور بخواهید اقدام کنید باید از دو راه این کار را انجام دهید . منظور از 2 راه دقیقا 2 ویزاست .

ویزای اول :

ویزای جاب سیکر , در این ویزا سفارتب به شما ویزای 6 ماهه داده و به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید به این کشور سفر کرده و بتوانید کار خود را بیابید اما باید شرایط خاصی داشته باشید .

برای مثال باید حتما 3 سال سابقه کار مرتبط داشته باشید و یا حتما مدرک تحصیلی مهندسی مکانیک خود را ارائه دهید و مورد تایید قرار بگیرد و باید حتما زبان این کشور را بلد باشید البته نه مانند زبان مادری .

بله این ویزا سختی های زیادی به همراه دارد اما اگر شما این 3 مورد را دارید برای شما درست مانند آب خوردن آسان است .

ویزای دوم :

جاب آفر , این ویزا را وقتی دریافت کردید شما یکی از خوشبخت ترین انسان ها در این رشته هستید اما یعنی چه ؟ وقتی این ویزا به شما داده می شود به شما گفته می شود که حق دارید به این کشور سفر کنید اما جالب تر این است که شما قبل از سفر به این کشور کارتان را دارید .

و وقتی رسیدید می توانید به شرکت مورد نظر رفته و به کار مشغول شوید . در این حالت نیازی ندارید مانند ویزای قبلی 6 ماه به دنبال کار بگردید .

کیفیت زندگی برای یک مهندس مکانیک در کشور سوئد چطور است ؟

حقوق مهندس مکانیک در سوئد بسیار بالاتر از مشاغل مهندسی دیگر است و این یعنی شما کیفیت بیشتری در زندگی هم خواهید داشت . اولا بگذارید بگویم که سوئد به واقع یک کشور بسیار زیبا و رویاییست . یعنی شما در این کشور در صورتی که از خانواده دور نباشید و همراه شما به این کشور بیایند رسما در بهشت زندگی می کنید .

اما از این حرف ها بگذریم می رسیم به اینکه درآمد 1 نفر کفاف زندگی با کیفیت چند نفر را می دهد ؟ اگر شما یک مهندس مکانیکی هستید که با 50 هزار کرون در سوئد زندگی می کنید , شما می توانید به راحتی خرج 3 نفر را بدهید . پس کیفیت زندگی برای شما بسیار بالاست .

حقوق مهندس مکانیک در سوئد

آیا برای اینکه بتوانیم در شرکتی کار کنیم زبان انگلیسی کافیست ؟

خیر . رشته مهندسی مکانیک مانند آی تی نیست که شما بتوانید به راحتی در این کشور به زبان انگلیسی حرف بزنید سختی کارتان درست همینجاست , شما باید حتما و حتما زبان این کشور را بلد باشید .

در غیر این صورت هم کار نمی توانید بیابید هم نمی توانید ارتباط درستی با مردم این کشور برقرار کنید البته در بند آخر توضیح می دهیم .

حقوق مهندس مکانیک در سوئد حتی به بلد بودن زبان این کشور هم بستگی دارد و اگر شما نتوانید درست ارتباط برقرار کنید در محل کار حتی اگر به سختی کار پیدا کرده باشید با زبان انگلیسی , باز هم ارتباط شما به شدت محدود شده و درآمد شما مانند یک کارمند ساده می شود .

آیا استخدام در این کشور آسان است و درخواست استخدامی زیاد است ؟

بله . اگر شما می خواهید در این کشور به کار مشغول شوید باید به سایت INDEED مراجعه کنید در این صورت است که شما می توانید به راحتی روزانه برای صدها کار درخواست استخدام ارسال کنید .

استخدام در این کشور بسیار زیاد است و به نیروی متخصص به شدت نیاز دارد پس به شما پیشنهاد می کنم حتما و حتما به این کشور سفر کنید . نرخ بیکاری در سوئد بسیار کم است و در صورتی که در کارتان حرفه ای هستید می توانید با ویزای نوع اول به این کشور مهاجرت کنید .

حقوق مهندس مکانیک در سوئد

آیا می توانیم در این کشور اقامت دائم دریافت کنیم ؟

بله . شما بعد از این که در این کشور استخدام شدید می توانید بعد از 3 سال درخواست دهید تا به شما اقامت دائم در این کشور را بدهند .

کیفیت زندگی و حقوق مهندس مکانیک در این کشور به قدری زیاد است که شما هرگز دوست ندارید از این کشور خارج شوید . برای مثال اگر به شما درآمد بسیار زیادتری نسبت به سوئد در ایران بدهند باز هم هرگز به ایران برای کار کردن باز نخواهید گشت .

آیا نژاد پرستی در این کشور وجود دارد ؟

در تمامی کشور های جهان نژاد پرستی وجود دارد حتی در ایران خودمان اما در سوئد این مورد بسیار کمتر است و شما عملا این مورد را احساس نمی کنید .

اما شاید در مواردی بسیار نادر به شما توجه کمتری نسبت به یک سوئدی شود اما باز هم نمی توان گفت در سوئد نژاد پرستی وجود دارد .

حقوق مهندس مکانیک در سوئد

سخن پایانی !

حقوق مهندس مکانیک در سوئد بسیار بالاست اما به شرطی که زبان این کشور را به خوبی بلد باشید , دوستان من با زبان انگلیسی به هیچ کشور اروپایی به جز انگلستان و ایسلند و گرینلند نمی توانید مهاجرت کنید اگر هم بتوانید برای شما بسیار سخت می شود .

تا می توانید بر روی زبان این کشور کار کنید و سپس به این کشور مهاجرت کنید حتی دست و پا شکسته هم به درد شما نمی خورد و عملا در این کشور سختی های بسیار زیادی را تحمل خواهید کرد .

به امید موفقیت برای تمامی شما عزیزان .
گواهیران .

govahiran
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.