قالب وردپرس افزونه وردپرس

پر فروش ترین ماشین در دنیا برای چه کمپانی است ؟ ( 2024 ) !

پر فروش ترین ماشین در دنیا برای چه کمپانی است ؟ در این مقاله از سایت گواهیران به بررسی کامل این سوال می پردازیم و می بینیم چه شرکتی بیشترین فروش را در دنیا داشته است . اما حتما فکر می کنید بیشترین فروش برای کمپانی های بنز و بی ام و و یا تویوتا و یا پژو هست ؟ شاید هم درست فکر می کنید کسی چه می داند ؟ بیایید ببینیم واقعا در دنیای خرید و فروش ماشین آمار چه اطلاعاتی به ما می دهد ؟

در این مقاله دقیقا به بررسی همین سوال می پردازیم . پس با گواهیران همراه باشید …

مقاله غیر مرتبط : دانلود سوالات آیین نامه رانندگی تمرینی در ایران !

پر فروش ترین ماشین در دنیا

پر فروش ترین ماشین در دنیا چیست ؟

البته اینکه بگوییم دقیقا پر فروش ترین ماشین در دنیا چیست و چه مدلی است اشتباه است و باید به سراغ کمپانی ها برویم اما سوال این است که دقیقا چه کمپانی هست که بیشترین فروش را در دنیا دارد و امروز به بررسی این مورد می پردازیم … .

همانطور که آمار سایت ویکی پدیا در سال 2000 تا 2023 مشخص کرده است بیشترین فروش ماشین برای کمپانی تیوتا بوده است اما باید دید بیشترین مصرف کننده این خودرو دقیقا چه کشوری است ؟ بله چین ! در کشور چین با جمعیت میلیادری که دارد بیشترین خودرویی که در حال استفاده است از کمپانی تیوتا می باشد و این یعنی به علت جمعیت بسیار زیاد است که این ماشین فروش زیادی دارد .

البته در صورتی که به بلوک غرب سر بزنیم و وارد کشور های اروپایی شویم بیشترین فروش خودرو برای ماشین های بنز و بی ام و بوده است اما در دنیا ماشین تیوتا بسیار فروش زیادی دارد البته آما 2022 به بعد در سال 2024 معرفی می شود اما در هر صورت فعلا پرچم دار دنیای خودرو در دستان این کمپانی است .

البته شاید بپرسید برای چه این کمپانی فروش زیاد تری دارد ؟ در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم …

مقاله قبلی سایت : پر فروش ترین ماشین در کشور ایران دقیقا چیست ؟

رتبه بندی فروش ماشین ها در دنیا !

در صورتی که بخواهیم رتبه بندی پر فروش ترین ماشین های دنیا را برای شما بررسی کنیم به شرح زیر می باشد البته باید بدانید این آماد برای 2000 تا 2020 است :

 1. تیوتا
 2. پژو
 3. بنز
 4. بی ام دبلیو
 5. هیوندای
 6. کیا
 7. فورد

این شش کمپانی دارای بیشترین فروش در دنیا و به ترتیب اعداد هستند اما قبل از آن یعنی قبل از سال 2000 بیشترین فروش به ترتیب به این صورت بوده است :

 1. بنز
 2. بی ام و
 3. فورد
 4. پژو
 5. تیوتا
 6. هیو

ولی با ورود کمپانی های دیگر فروش این 6 شرکت کمتر شد حالا بیایید ببینیم دقیقا به چه دلیل است که فروش این 3 کمپانی کمتر شد ؟ …

پر فروش ترین ماشین در دنیا

ملاک پر فروش ترین بودن ماشین ها دقیقا چیست ؟

هزینه و شرایط خرید بسیار پایین و مطلوب و کیفیت و امکانات بسیار بالا و به روز بودن باعث می شود تا فروش یک کمپانی بالاتر برود اما این سیاست چطور به وجود آمد .

در ابتدا بنز خودرویی را تولید می کرد که برای مثال در سال 2000 حدودا 6000 یورو بود و شرکتی مانند تیوتا آمد و دقیقا امکانات بنز را بر روی مدل ماشین خود قرار داد و قیمت آن را حدودا 3000 یورو قرار داد البته آن هم با شرایط اقساط بسیار بهتر از بنز .

در این رقابت هیوندای و کیا هم وارد شدند ( امکانات بالا و هزینه خرید بسیار کم ) به این صورت شد که کمپانی های شرقی توانستند بازار را حتی در غرب به دست بگیرند تا جایی که اگر الان به آلمان سفر کنید میبینید یک بنز 2023 حدودا 60.000 یورو است اما یک ماشین تیوتا با همان امکانات حدودا 30.000 یورو است برای همین فروش بیشتری را دارند .

اما در هر صورت بنز و بی ام و و پورش وقار خود را حفظ کردند و بدین صورت افرادی که الان این ماشین ها را خریداری می کنند در چشم جامعه ثروت مند تر از افرادی هستند که ماشین های شرقی را خریدای کرده اند .

پس تا الان پر فروش ترین ماشین در دنیا را به همراه کمپانی های مختلف در رتبه بندی جهانی شناختید حالا بیایید به سوال بعدی بپردازیم …

آیا برای خرید این ماشین ها باید هزینه های زیادی پرداخت ؟

این یک ملاک بسیار مهم در دنیا است و این یعنی در صورتی که یک کمپانی ماشینی تولید می کند باید امکانات زیادی داشته باشد و همچنین هزینه خرید بسیار پایین و همینطور باید شرایط خوبی هم داشته باشد زیرا بیشتر افراد نمی توانند نقدا ماشین را خریداری کنند برای همین هم هست که این مسئله بسیار در فروش ماشین ها می تواند مهم باشد .

اما در هر صورت برای خرید ماشین ها نیازی به پرداخت هزینه های زیادی ندارید و باید ببینید چه ماشینی انتخاب می کنید در این صورت است که شما می توانید به بررسی اقساط و هزینه های سوخت آن نیز بپردازید و سپس یک خودرو را برای خرید انتخاب کنید …

البته نکته بسیار مهم دیگری وجود دارد و آن این است که ماشین های گران قیمت و آمار فروششان به صورت نقدی محاسبه می شود اما در صورتی که بخواهیم آمار فروش ماشین های کار کرده را بررسی کنیم شاید آمار دچار تغییرات بسیار زیادی شود زیرا عده زیادی از مردم در دنیا ماشین های کار کرده تمیز خریداری می کنند به دلیل پایین آمدن ماشین های کارکرده نسبت به ماشین های صفر .

پر فروش ترین ماشین در دنیا

سخن پایانی !

پر فروش ترین ماشین در دنیا برای کمپانی تیوتا است و این یعنی در صورتی که بنز بخواهد در این رتبه بندی اول شود باید هزینه های زیادی برای سیاست گذاری جدید بپردازد و این یعنی باید هزینه های خرید را پایین آورده و شرایط خرید برای اقشار مختلف را تعیین کند در این صورت است که می تواند فروش زیاد تری داشته باشد .

شرکت های خاص مانند بوگاتی و یا رولز رویس تمرکزی بر روی فروش زیاد ندارند و این شرکت ها به لوکس فروشان معروف هستند و این یعنی مثلا اگر فراری و یا لامبورگینی و یا رولز رویس و یا بوگاتی و یا پاگانی داشته باشید شما بدون شک یک مولتی میلیادر هستید و اینکه شما سوار این خودرو ها شوید حس بسیار خوبی به شما می دهد .

اما فروش این خودرو ها زیاد نیست زیرا کم هم تولید می شوند و هزینه خرید آن ها حتی به میلیون دلار می رسد برای همین یک کارمند ساده نمی تواند این ماشین را حتی کرایه کند .

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد .
گواهیران .

govahiran
4.7/5 - (3 امتیاز)

یک دیدگاه

 1. فروش ماشین اقتصادی رو با ماشین لوکس مقایسه میکنی؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *