قالب وردپرس افزونه وردپرس

خطرات موتور سیکلت – ( 8 مورد مهم ) !

خطرات موتور سیکلت چیست ؟ در این مقاله به 8 مورد از خطراتی که در حین رانندگی با موتور ممکن است برایتان پیش بیایید بررسی هایی را انجام می دهیم البته یادتان باشد در صورتی که ایمنی را رعایت کنید در تمامی موارد جان سالم به در میبرید پس اگر موتور سوار هستید و یا دوست دارید موتور سیکلت خریداری کنید باید از خطرات آن آگاه باشید … .

بسیار خب بیایید قبل از اینکه به سراغ مقاله برویم یک نگاهی هم به صفحه ( نمونه سوالات آیین نامه ) بی اندازیم و سوالات آیین نامه رانندگی را به خوبی تمرین کنیم شاید قوانین رانندگی به ما مواردی را آموخت تا در دردسر های سوانح رانندگی نیفتیم .

خب بریم سر اصل مطلب …

خطرات موتور سیکلت

خطرات رانندگی با موتور سیکلت چیست ؟

در این بخش به بررسی 8 مورد بسیار مهم از خطرات احتمالی رانندگی با موتور سیکلت می پردازیم پس در صورتی کن می خواهید موتور خودتان را خریداری کنید و با موتور در شهر تردد داشته باشید باید خطرات موتور سیکلت را به خوبی بدانید .

از قدیم گفتند ماشین با 4 چرخش خطرناکه چه رسد به موتور با 2 چرخ اما بیایید ببینیم چه اتفاقاتی خواهد افتاد ؟

1 – خطر سر خوردن :

وقتی هوا بارانی باشد و یا بدتر از آن وقتی هوا برفی باشد و شما بخواهید با موتور در شهر تردد کنید باید به این موضوع به صورت جدی فکر کنید که اگر نیاز بود ترمز شدید کنید چه اتفاقی می افتد ؟ بله موتور می چرخد و شما به زمین می خورید . پس سر خوردن یکی از اتفاقات بسیار مهم در رانندگی با موتور سیکلت است که باید حواستان باشد .

2 – ترمز ضعیف :

دوستان دنیا دنیا هم بگویید ترمز موتور قوی هست اشتباه می کنید . وقتی سرعتتان زیاد باشد و نیاز داشته باشید ترمز کنید چون سیستم موتور و ثقل آن خطی است اگر نلغزید شک نکنید طول ترمز شما بسیار زیاد خواهد بود و قطعا می تواند برای شما دردسر ساز باشد و یکی از خطرات در این شرایط تصادف است .

3 – بریدن ترمز :

شاید باورتان نشود اما گزارشات بسیار بسیار زیادی از تمامی موتور ها مخصوصا موتور معروف 125 هوندا در ایران می آید که وقتی راننده پایش را روی ترمز می گذارد ناگهان دسته پایی ترمز و یا اهرم ترمز پایی می شکند و شما دیگر ترمز عقب ندارید …

عجب فاجعه ای … این اتفاق برای خیلی از موتور سواران افتاده است پس پیشنهاد می دهم مراقب باشید در غیر این صورت بدون شک ممکن است برای شما بسیار خطر آفرین باشد .

4 – آتشسوزی باک موتور :

متاسفانه این مورد بسیار اتفاق افتاده است . وقتی شما در هوای گرم رانندگی می کنید باک موتورتان که بالاتر از انجین بسیار داغ قرار گرفته است ممکن است به شدت تحت تاثیر این گرما قرار بگید در این صورت شما باید به موتورتان استراحت دهید در غیر این صورت امکان دارد موتورتان آتش بگیرد البته از سمت باک .

5 – ترمز جلو بیخ :

بدترین کاری که می توانید کنید این است که در شرایط بسیار بحرانی از ترمز جلو موتورتان استفاده کنید در این صورت است که بدون شک کنترل موتور از دست رفته و به شدت تصادف می کنید در این صورت است که باید مراقب باشید و از این ترمز در مواقع خاص استفاده کنید .

6 – ترکیدن لاستیک :

یکی از بدترین اتفاقات ترکیدن لاستیک است . این اتفاق در صورتی که در سرعت های بالاتر بی افتد بدون شک می تواند یک خاطره بسیار بد برای شما رقم بخورد و این یعنی در صورتی که لاستیک شما بترکد دیگر کنترلی بر روی موتور ندارید و این یکی از خطرات موتور سیکلت است که بسیار زیاد مشاهده می شود .

راه حلش این است که حتما لاستیک موتورتان را هر روز قبل از راید چک کنید در این صورت مشکلی برای شما پیش نمی آید .

7 – عدم دید رانندگان ماشین :

این یک حقیقت است دوستان که ماشین ها اکثرا شما را نمی بینند و در این صورت است که اگر بخواهید با موتور سبقت بگیرید بدون شک ممکن است تصادف شدیدی داشته باشید در این صورت خدا به دادتان برسد چون امکان دارد اتفاقات واقعا بدی برای شما بی افتد .

8 – خشکی زنجیر :

دوستان این مورد بسیار مهم است که زنجیرتان نباید خشک باشد در غیر این صورت بدون شک موتورتان در ضربه های شدید زنجیر پاره کرده و در وسط راه در راه های خطرناک اتوبان ها شما می مانید و موتور سنگینی که باید تا یک جای مناسب هلش دهید در غیر این صورت باید بایستید تا یک وانت شما را سوار کند .


بسیار خب به تمامی 8 مورد پرداختیم حالا بیایید ببینیم بدترین موتور در ایران از نظر امنیت رانندگی چیست ؟

پیشنهاد مقاله قبلی سایت گواهیران : اشتباهات و خطاهای بسیار زیاد در رانندگی چیست ؟

خطرات موتور سیکلت

بدترین موتور در ایران چیست ؟

بدون شک همه شما می دانید بدترین موتوری که در ایران وجود دارد 125 هوندا هست و این یعنی در صورتی که شما موتور 125 معروف را دارید یکی از بدترین موتور های حال حاضر را در اختیار دارید اما به چه دلیل ؟ بیایید با هم به بررسی دلایل این که این موتور اصلا خوب نیست بپردازیم که به صورت زیر است :

1 – شاسی بسیار ضعیف
2 – آیرودینامیک بی کیفیت
3 – ضعیفترین سیستم ترمزی بین موتور ها را دارد
4 – سیستم تعلیق فوق العاده بی کیفیت
5 – عدم محافظ لایه ای در باک برای کنترل حرارت
6 – ترمز ساده لقمه ای و بسیار ضعیف
7 – چرخیدن موتور در ترمز های شدید
8 – عدم طراحی درست هوا خنک بر روی انجین
9 – اهرم ترمز پایی ضعیف
10 – سفتیه کلاچ
11 – دنده های بسیار ضعیف
12 – سیستم اگزوز خطرناک برای سرنشین
و …

تمامی این موارد دست به دست هم می دهند تا این موتور را به یکی از بدترین موتور های داخلی معرفی کنند . بسیار خب در این مقاله به بررسی خطرات موتور سیکلت پرداختیم حالا بیایید به بررسی نرمال ترین موتور سیکلت هم بپردازیم …

نرمال ترین موتور سیکلت در ایران چیست ؟

در صورتی که تمامی خطرات موتور سیکلت را بررسی کردید و هنوز هم می خواهید موتور سوار شوید باید بدانید نرمال ترین موتور که در ایران وجود دارد چیست . این موتور را با نام بنلی 150 می شناسیم که طرفدار های بسیار زیادی هم دارد و این موتور در 3 سال گذشته یکی از پرفروش ترین موتور های بازار ایران بوده است اما بیایید به بررسی این موتور بپردازیم که به صورت زیر است :

1 – قدرت مناسب شهری
2 – راحتی صندلی و سرنشین
3 – باک لایه ای بسیار قوی و مناسب
4 – شاسی واقعا عالی
5 – ترمز بسیار قوی هیدرولیک
6 – سیستم تعلیق بسیار قدرتمند
7 – سیستم برقی عالی
8 – سیستم اگزوز عالی
9 – کلاچ نرم
10 – آیرودینامیک واقعا عالی
11 – سیستم زنجیر بسیار عالی
و …

می توان گفت بهترین موتور استریت در ایران بنلی 150 هست که قدرت هندلینگ بسیار بالایی هم دارد و برای همین می تواند گفت این موتور یکی از بهترین انتخاب ها برای موتور سواری است … .

خطرات موتور سیکلت

سخن پایانی !

دوستان در صورتی که می خواهید موتور سوار شوید حتما مقاله خطرات موتور را بار ها بخوانید و بررسی کنید و ببینید چه خطراتی وجود دارد و یا حتی بررسی کنید که بهترین موتوری که می توانید خریداری کنید چیست و سپس اقدام کنید .

به امید سلامتی برای تمامی شما کاربران عزیز گواهیران .

گواهیران
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *