قالب وردپرس افزونه وردپرس

بررسی پاگانی , پسر خشمگین و معروف ایتالیایی ( 2024 )

بررسی پاگانی , در این مقاله به بررسی برند پاگانی برندی معروف و بسیار گرانقیمت ایتالیایی می پردازیم پس در صورتی که شما هم از طرفداران ماشین های ایتالیایی هستید این مقاله می تواند برای شما بسیار بسیار مفید باشد پس در ادامه با گواهیران همراه باشید .

پیشنهاد مقاله : سوالات آیین نامه رانندگی ۱۴۰۲ !

بررسی پاگانی

درباره شرکت پاگانی چه می دانید ؟

این شرکت که در تولید ماشین های سوپر کار و هایپر کار فعالیت دارد به وسیله هوراسیو پاگانی مهندس مکانیک ایتالیایی ساخته شد این برند با شعار ماشین های آتشین شروع به کار کرد و توانست ماشین هایی با سرعت و شتاب بسیار زیادی را تولید کند . البته هم اکنون از فعالیت این شرکت حدودا 33 سال است ک می گذرد اما این برند باعث شد تا لامبورگینی و فراری کمی احساس ترس در بازار رقابت داشته باشند .

این شرکت نوپا در زمینه خودروسازی باعث شد تا برند های آلمانی مانند بنز و بی ام و و آئودی به شدت در بازار ماشین های لوکس سوپر اسپرت عقب بمانند البته فروش این برند در سال های 2000 الی 2009 به قدری زیاد شده بود تا پاگانی تصمیم گرفت تعداد تولید خود را برعکس تمامی تصوارت بسیار کم کند و خودرو های خود را با قیمت بسیار گرانتر و تعداد بسیار پایین تر عرضه کند .

این مورد تا جایی پیش رفت که این شرکت در بعضی از مدل هایش سیاست مزایده ای قرار داد برای مثال در یک مدل این برند که در سال 2010 فقط 3 مورد تولید شد ثروتمندان زیادی برای خرید این 3 نسخه درخواست دادند و این شرکت توانست 3 مدلش را به یک تاجر آمریکایی با قیمت بیش از 5 میلیون دلار به ازای هر ماشین به فروش برساند .

نکته منفی این ماشین هزینه های تعمیرات بسیار زیادش است و این یعنی در صورتی که شما نیاز داشته باشید تا یک روغن موتور را تعویض کنید باید هزینه ای در حدود 10 هزار دلار بپردازید که واقعا مبلغ بسیار زیادی است . شاید حتی جالب باشید بدانید که بنز 2009 را با این قیمت در آلمان می توانید خریداری کنید ( با هزینه یک بار تعویض روغن ماشین پاگانی ) .

این برند در نهایت در زمینه تولید ماشین های فرمول یک وارد شد و یکی از بهترین برند ها در این زمینه می باشد . بسیار خب بیایید به بررسی مدل های مختلف این برند بپردازیم .

پیشنهاد مقاله قبلی سایت : بررسی برند لامبورگینی و مدل هایش !

مدل های برند پاگانی !

در این بخش به بررسی پاگانی در مدل های مختلف آن می پردازیم و در این بخش می بینیم که چه مدلی از این برند بیشترین فروش را داشته است و اصلا مشتری این برند بیشتر در کدام کشور می باشد و در نهایت اطلاعات مفیدی در این زمینه به دست می آوریم . خب بیایید 10 مدل از ماشین های به نام و معروف این برند را بررسی کنیم :

 • Pagani Zonda Revolucion (پاگانی زوندا رولوسیون)
 • Pagani Zonda Cinque (پاگانی زوندا چینکو)
 • Pagani Zonda R (پاگانی زوندا آر)
 • Pagani Zonda F (پاگانی زوندا اف)
 • Pagani Zonda HP Barchetta (پاگانی زوندا اچ‌پی بارکتا)
 • Pagani Huayra Imola (پاگانی وایرا ایمولا)
 • Pagani Huayra Tempesta (پاگانی وایرا تمپستا)
 • Pagani Huayra Pearl (پاگانی وایرا پرل)
 • Pagani Huayra Dinastia (پاگانی وایرا دیناستیا)
 • Pagani Huayra Hermes Edition (پاگانی وایرا هرمس ادیشن)

در بالا به بررسی 10 مدل از برترین های این برند پرداختیم اما به نظر شما گرانقیمت ترین ها به ترتیب کدام هستند ؟ البته قیمت های تمامی مدل ها بسیار زیاد هستند اما در این باره باید ببینید شرایط حال حاضر در این کشور به چه صورت است تا بتوانید قیمت موارد گفته شده را از سایت های ایتالیایی به دست بیاورید .

بیشترین فروش این شرکت در خود ایتالیا و سپس در روسیه و آمریکا و انگلستان بوده است و این 4 کشور از مشتریان پر و پا قرص این شرکت هستند اما امارات هم جدیدا به این موارد اضافه شده است و شما در اصل در این 5 کشور می توانید به تعداد زیادی این برند ها را ببینید .

بسیار خب بیایید به بررسی موارد دیگر از این برند بپردازیم .

پیشنهاد مقاله : دانلود کتاب آیین نامه رانندگی !

آیا پاگانی ماشین های برقی هم تولید می کند ؟

این برند تا سال 2021 در زمینه ماشین های برقی ورود نکرده بود و از سال 2023 شروع به فعالیت قوی در این زمینه دارد و جالب است بدانید اولین مدل از این برند در زمینه برقی در آخرین ماه از سال 2023 به بازار ورود می کند پس در صورتی که شما از طرفداران این برند هستید و دوست دارید خودروی برقی از این شرکت را روزی خریداری کنید این خبر می تواند برای شما بسیار جذاب باشد .

جالب است بدانید رئیس این برند اعلام کرده است که سریع ترین ماشین برقی جهان را به زودی به بازار جهانی عرضه می کند و شاید افرادی که دوست دارند در زمینه ماشین های برقی بعد از تسلا سرعت بالا تری را بررسی کنند می تواند از تولیدات این برند در این زمینه استفاده کنند .

بسیار خب تا اینجا به بررسی پاگانی و مواردی در این زمینه پرداختیم و حالا می رسیم به مورد مهم و آنهم موتور سیکلت های این برند است … .

موتور سیکلت های پاگانی !

این برند در زمینه موتور سیکلت ها تا سال 2022 فعالیتی نداشته و در سال 2024 حدودا 15 مدل از موتور سیکلت هایش را تولید و روانه بازار می کند که اطلاعاتی در این زمینه فعلا در دسترس نیست و این مورد بسیار مهم است که بدانید این برند که به صورت تخصصی بر روی ماشین های هایپر کار فعالیت دارد به زودی در دنیای موتور سیکلت هم وارد می شود .

البته معروف ترین برند خودرو سازی که در این زمینه ورود کرده است بی ام و می باشد و این مورد بسیار مهم است بدانید که این برند دومین سریعترین موتور سیکلت جهان را ساخته است و نفر اول H2R ( مدل موتور سیکلت ) می باشد که در این باره در مقالات دیگر بررسی های زیادی را خواهیم داشت .

بسیار خب بیایید به موارد دیگر از این خودرو بپردازیم … .

هوش مصنوعی در ماشین های پاگانی !

گرچه برند پاگانی ماشین های هایپر کاری دارد اما در زمینه هوش مصنوعی هم وارد کار شده است و شاید برای شما بسیار جالب باشد که بدانید این برند در زمینه هوش مصنوعی خارجی فعالیت دارد و این یعنی برای مثال اگر شما داخل این خودرو بنشینید و بگویید ” انجین استارت ” ماشین روشن نمی شود و این یعنی از هوش مصنوعی داخلی استفاده نشده اما به صورت خارجی استفاده شده و این یعنی چه ؟

هوش مصنوعی استفاده شده در این برند به این صورت است که اگر شما به سیستم تعلیق این برند نگاه کنید به این صورت است که در صورتی که ماشین ها در چاله بی افتند سیستم تعلیق این ماشین رفتاری دیگری را از خودش نشان می دهد برای مثال شما در بدنه این خودرو تغییر زاویه ای مشاهده نمی کنید و یا کمبر و کستر این برند از ماشین های ایتالیایی هم به وسیله هوش مصنوعی کنترل می شود اما در کل بخواهیم در این مورد این ماشین را بررسی کنیم در زمینه هوش مصنوعی بسیار تازه کار است و نمی توان گفت این برند در این زمینه فعالیت بسیار خوبی داشته است .

نظر سنجی ها !

در این مقاله بررسی پاگانی را تا حد زیادی انجام داده ایم ولی در نهایت نظر سنجی ها بسیار مهم هستند و در صورتی که شما بخواهید ببینید بین این برند با برندی های همکارش چقدر محبوبیت وجود دارد شما را به بررسی آمار زیر دعوت می کنم . این آمار به صورت قاره ای بوده و فقط در اروپا به صورت الکترونیک در سال 2022 نظر سنجی شده است البته نظرات فارق از مدل های برند ها می باشد و فقط در مورد برند نظر سنجی شده است که به صورت زیر است :

 • پاگانی _ لامبورگینی : 30 به 70 ( در این بخش لامبو برنده شده است )
 • پاگانی _ فراری ( 60 به 40 ) در این بخش پاگانی برنده شده است
 • پاگانی _ بوگاتی 10 به 90 ( در این بخش بوگاتی به اختلاف بسیار زیاد برنده شده است )
 • پاگانی _ سوپر کار بنز 90 به 10 ( در این بخش پاگانی برنده شده است )
 • پاگانی _ سوپرکار بی ام و _ 40 به 60 ( در این بخش بی ام و برنده شده است )
 • و …

بسیار خب پس دیدید این برند در اروپا محبوبیت خوبی را دارد و این یعنی در این دسته از ماشین ها این برند حرفی برای گفتن دارد . بسیار خب بیایید به بررسی ماشین های فرومول یک از این برند بپردازیم …

بررسی پاگانی

ماشین های فرمول یک پاگانی !

البته در بررسی پاگانی به یک مشکل بر می خوریم و آن هم حرف از آینده است و این یعنی این شرکت اعلام کرده است تا سال 2025 اولین ماشین فرمول یک خود را در بازار عرضه می کند البته اولین فرمول یک خود را در سال 2005 تولید کرد اما به دلیل اینکه در تست های فراوان نتوانست نتیجه خوبی داشته باشد سالهاست که در این زمینه فعالیت ندارد و به جای این دسته وارد دسته و زمینه ماشین های لوکس و سوپر کار شهری شده است .

البته بدون شک در صورتی که این برند در این زمینه وارد کار شود می تواند با تجربه این چندسالش نتیجه بسیار خوبی را داشته باشد . بسیار خب بیایید به بررسی موارد دیگر از این برند خشمگین ایتالیایی بپردازیم !

ماشین های شاسی بلند پاگانی !

در این برند به هیچ وجه شما نمی توانید ماشین های شاسی بلند را بیابید و بسیار جالب است که بدانید این ماشین به هیچ وجه در زمینه ماشین های شاسی بلند فعالیت نخواهد داشت و تنها ماشین های سوپرکار را از این برند خواهیم دید و شاید باز هم برای شما جالب باشد که بدانید این برند یکی از شعار هایش این است که فقط تا آخرین روز فعالیتش ماشین های سوپر کار و لوکس تولید کند .

در نهایت شاید یک روزی نظر مدیران این برند عوض شد و ما شاهد ماشین های شاسی بلند بسیار عجیب از این برند بودیم … .

گواهیران
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *