قالب وردپرس افزونه وردپرس

درآمد مکانیک ماشین سنگین در ایران چقدر است ؟ ( 1402 )

درآمد مکانیک ماشین سنگین در ایران چقدر است ؟ سوالی که برای شما ممکن است پیش بیاید و بگویید فرضا حالا که تصمیم دارم مکانیک ماشین سواری شوم دوست دارم در ابتدا از درآمد این حوزه هم با خبر شوم پس این مقاله از سایت گواهیران برای شما بسیار مفید است و پیشنهاد می کنم با ما تا انتها این مقاله همراه باشید .

درآمد بررسی شده در سال 1402 است و در این مقاله می توانید به خوبی درآمد مکانیک در این حوزه را با دقت بیشتری بررسی کنید . البته بررسی در 2 حالت صورت گرفته است که یا شما گاراژ دارید و یا کارمند یک صاحب کارگاه هستید . در هر صورت این بررسی می تواند به شما قبل از شروع فعالیت در این زمینه کمک بسیار زیادی کند .

مقاله گوناگون : سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ !

درآمد مکانیک ماشین سنگین

درآمد مکانیک ماشین های سنگین !

در این بخش می خواهیم به صورت خلاصه به بررسی درآمد شما به عنوان مکانیک ماشین های سنگین بپردازیم . در صورتی که شما دوست دارید وارد این حوزه فنی شوید باید بدانید درآمد مکانیک های ماشین های سواری در این سال چیزی در حدود روزانه بین 1.000.000 تومان الی 3.500.000 تومان است اما آیا درآمد ماشین های سنگین هم همین قدر است ؟

شاید در این حدود باشد شاید هم بیشتر . برای مثال یک مشکل برای ماشین های سواری در یک الی دو ساعت رفع می شود اما بعضا برای ماشین های سنگین این مورد می تواند بسیار طول بکشد پس دستمزد کمی بیشتری هم دارد .

درآمد شما اما به 2 عامل بستگی دارد …

1 – شما حقوقی هستید :

یعنی شما کار می کنید و از صاحب گاراژ حقوق ماهانه دریافت می کنید که در این صورت حقوق شما چیزی در حدود ماهانه 15 الی 25 میلیون تومان است و باید واقعا در کار خود حرفه ای باشید اما امروزه هیچ مکانیکی حقوقی فعالیت ندارد و بیشتر به صورت درصدی و 50 50 هست .

در این صورت درآمد شما در ماه چیزی در حدود ماهانه 30.000.000 الی 60.000.000 تومان است .

2 – کارگاه داشته باشید :

در صورتی که کارگاه داشته باشید و بسیاری از ماشین های سنگین شما را بشناسند و در صورت خرابی ماشین به شما مراجعه کنند درآمد شما در ماه حدودا بالای 120.000.000 تومان است البته باید در نظر داشته باشید این در صورتی است که شما بیش از 2 مکانیک ماشین سنگین داشته باشید و بعد از دادن درصد کارمندانتان به این درآمد برسید .

البته اگر شما هم کار کنید و مکانیک باشید در اینجا درآمد شما هم بیشتر می شود .

همانطور که متوجه شدید درآمد مکانیک ماشین سنگین و یا کامیون و اتوبوس و تریلی ها به شدت زیاد است اما این برای شما که تازه کار هستید هم صدق می کند ؟!

مقاله قبلی سایت : درآمد مکانیک های هواپیما در کشور آلمان چقدر است ؟

چقدر طول می کشد تا مکانیک کامیون و یا ماشین های بزرگتر شوید ؟

بررسی کردیم و دیدیم که برای اینکه بتوانید مکانیک ماشین سواری شوید حدودا باید 2 سال شاگردی کنید این در حالتی است که شما هیچ چیزی بلد نیستید بدون شک شما بعد از 2 سال درآمد زیادی خواهید داشت اما در این بخش در صورتی که بخواهید وارد این حوزه شوید چطور ؟

در صورتی که شما بخواهید مکانیک ماشین های بزرگ و سنگین شوید باید حدودا مثل ماشین های سواری 2 سال شاگردی کنید اما جایی بروید که واقعا برای شما کار وجود داشته باشد یعنی مشتری های زیادی داشته باشید در این صورت است که شما حرفه ای می شوید .

اگر در جایی مشغول به کار شوید که مشتریان کمی دارد به عنوان مکانیک ماشین های سنگین پیشرفت زیادی در 2 سال نخواهید داشت پس زمان 2 ساله شما هم به هدر می رود .

درآمد مکانیک ماشین سنگین

اصلا کدام بهتر است ؟ سواری و یا سنگین ؟

در بازار الان که ماشین های سواری به شدت در ایران زیاد شده اند در صورتی که مکانیک ماشین های سواری شوید درآمد بسیار زیاد تری دارید . ببینید رو راست باشیم , در صورتی که مکانیک ماشین سنگین شوید هم کارتان سخت است و هم درآمدتان شاید کمی بیشتر از مکانیک ماشین های معمولی باشد .

اما در صورتی که شما مکانیک ماشین سواری شوید درآمدتان به شدت زیاد است و فرصت شغلی واقعا زیادی هم دارید و هر جای ایران هم باشید به شما نیازی زیادی هست . چه در منطقه فقیر نشین شهر کار کنید و چه در منطقه معمولی و یا ثروتمند . همه به شما نیاز دارند .

تعداد ماشین های سواری در ایران بیشتر از 60.000.000 عدد است خیلی بیشتر اما آیا این تعداد هم نه 10 درصد این تعداد کامیون و تریلی و … فعالیت دارند ؟ خیر و یا اصلا شما به راحتی می توانید مشتری بیابید ؟ باز هم خیر .

اما کافی هست شما در یک منطقه شلوغ کار کنید و یا در یک منطقه شلوغ کارگاه مکانیک ماشین سواری خودتان را بزنید . حالا شما بگویید کار کدام راحت است ؟ درآمد کدام بیشتر است ؟ کدام زمینه مشتریان زیادی دارد ؟ کدام زمینه رقابت در آن بیشتر است ؟

شاید باورتان نشود اما در زمینه ماشین های سنگین رقابت بیشتر است زیرا ماشین سنگین کم هست و مکانیک های آن زیاد …

از بدی های این کار !

درآمد مکانیک ماشین سنگین زیاد است اما بدی های زیادی هم دارد . شما باید یک زمین بزرگ داشته باشید و در حاشیه شهر باشید زیرا نمی توانید کارگاه خودتان را درست وسط شهر تاسیس کنید که خیابان ها باریک است و در روز هم رفت و آمد ممنوع است .

پس هزینه اولیه کار شما کم نیست . مورد بعدی این است که شما با قطعات به شدت سنگین طرف هستید و این یعنی واقعا در طولانی مدت می تواند به شما آسیب های جدی بزند و ممکن است هرچه که به دست آوردید را خرج سلامتی خودتان کنید و این اصلا خوب نیست .

درآمد مکانیک ماشین سنگین

آیا با این کار می توانیم به خارج از کشور برویم ؟

100% بله . در صورتی که شما مکانیک و فنی کار این حوزه باشید هر جایی از این دنیا برای شما جا هست اما باید زبانتان بسیار خوب باشد برای مثال کشور آلمان شما را فورا به علت حوزه قوی فعالیتتان قبول می کند اما شما باید بتوانید آلمانی را روان صحبت کنید .

پس در صورتی که دوست دارید وارد این حوزه شوید و در آینده به کشور آلمان و یا هر کشور دیگری بروید حتما بر روی زبانتان سرمایه گذاری کنید و سپس اقدام به رفتن کنید .

البته در مقالات بعدی در مورد درآمد مکانیک ماشین سنگین در کشور های مختلفی صحبت می کنیم پس حتما مقالات این رسانه را دنبال کنید .

هزینه اولیه برای شروع کار !

فرضا شما 2 سال تلاش کرده اید و کاملا هم در این حوزه حرفه ای شده اید . شما باید یک گاراژ داشته باشید و یا یک زمین وسیع که دیوار داشته باشد . اگر بخواهید کارتان را حرفه ای انجام دهید حداقل سرمایه برای شروع کار برای خودتان در ایران در سال 1402 حدودا 2 میلیارد تومان است .

و حداکثر در صورتی که مکان شما بسیار عالی باشد و در گاراژتان امکانات خوبی هم داشته باشید چیزی در حدود 15 میلیارد نیاز دارید تا کارگاه به شدت مدرنی ایجاد کنید که هر کسی دوست داشته باشید پیش شما برای کار ماشینش بیاید و این یک بازاریابی عالی نیاز دارد که با این سرمایه گذاری به راحتی ممکن است .

البته در صورتی که زمین دارید هزینه های شما به شدت کاهش پیدا می کند .

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و ما تلاش کردیم به صورت ساده و خلاصه تمامی حقایق را در این زمینه برای شما بررسی کنیم . اما در آخر باید بدانید در این زمینه کارگاه هایی هستند که در ماه درآمد میلیاردی هم دارند و این کارگاه ها قدیمی هستند و مشتریان بسیار زیادی هم دارند و با مشتریانشان دوست شده اند برای همین هم درآمدشان فوق العاده زیاد است .

پیروز و سربلند باشید .
گواهیران .

گواهیران
4.3/5 - (12 امتیاز)

یک دیدگاه

  1. ای کاش اینجوری بود ،با نوزده سال سابقه الان بی کارم، ماشین سنگین فقط اسمش بزرگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *