قالب وردپرس افزونه وردپرس

برند های خودروسازی اسپانیا ! ( 4 مورد )

برند های خودروسازی اسپانیا را در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم شاید بپرسید مگر این کشور در زمینه خودرو سازی فعالیت دارد ؟ شاید باورتان نشود اما دو برند این کشور خودرو های بسیار جذابی را تولید می کند اما بهتر است بدانید اسپانیا در برابر کشوری مانند آلمان و فرانسه و یا انگلیس و یا آمریکا در کل در این زمینه بسیار عقب است و هرگز نمی تواند با تولیدات فعلی رقابتی کند .

اما جالب تر این است که بدانید خودرو های این کشور در پرتغال و آرژانتین فروش خوبی دارد اما در کشور های دیگر برای مثال آلمان و یا کشور های آسیایی و آفریقایی و آمریکایی و یا حتی استرالیا اصلا فروش خوبی ندارد و یا بهتر است بگوییم اصلا فروش ندارد اما از اوایل سال 2023 برند های ماشین سازی اسپانیا سیاست جدیدی را در پی گرفته اند که می خواهند به کشورهای بیشتری خودرو صادر کنند .

برای همین این کشور تصمیم دارد تا خودرو های خود را با شرایط واقعا عجیب وارد بازار کند با هزینه های خرید بسیار پایین و خدمات واقعا عالی می خواهد که بتواند در این زمینه کاری کند اما در ادامه به بررسی این مورد می پردازیم که دو برند ماشین اسپانیایی از لامبورگینی و بوگاتی کپی برداری کردند و با برند های آمریکایی همکاری می کنند تا ماشین های خود را بتوانند تولید کنند . عجیب است ! بسیار خب بیایید به بررسی تمامی برند های ماشین سازی این کشور بپردازیم .

پیشنهاد مقاله : آزمون آیین نامه !

برند های خودروسازی اسپانیا

برند های خودرو سازی کشور اسپانیا !

در این بخش به معرفی برند های ماشین سازی این کشور می پردازیم اما بدون شک شما به عنوان یک ایرانی هرگز از برند های ماشین سازی این کشور اطلاعاتی ندارید و یا بهتر است بدانید که بسیاری از افراد حتی در کشور های اروپایی نیز نمی دانند که اسپانیا در این زمینه فعالیتی دارد .

در زیر به 4 مورد از برند های اسپانیایی در زمینه خودرو سازی اشاره می کنیم که به شرح زیر است :

  • سیات (SEAT)
  • سپانیا کارز (SPANIA CAR)
  • گاز (GAZ)
  • هیسپانو‌سویزا (HISPANO-SUIZA)

از این 4 شرکت 1 شرکت در حال ورشکستگی بوده و یک شرکت فروشش بسیار بسیار کم شده اما دو شرکت دیگر یکی بسیار ضعیف اما آن یکی کمی قوی تر همچنان در حال فعالیت است و احتمال داده می شود در صورتی که این شرکت ها نتوانند به خوبی فروش داشته باشند و یا سیاست های درستی را در این زمینه داشته باشند بدون شک به زودی تا سال 2028 ورشکسته می شوند .

البته این شرکت ها اصولا حرفی برای گفتن ندارند و به صورت بسیار آماتور در حال فعالیت هستند . خب بیایید به بررسی این برند های خودروسازی اسپانیایی بپردازیم .

مقاله قبلی سایت : شرکت های خودروسازی کشور آلمان !

سیات (SEAT)

اول می رویم به سراغ سیات . از بین تمامی برند ها شاید در صورتی که شما یک ماشین باز حرفه ای باشید این خودرو را بشناسید اما در صورتی که در زمینه ماشین خبره نباشید نام این برند برای شما اصلا آشنا هم نیست اما در هر صورت این برند اسپانیایی در این کشور و حتی در اروپا بسیار معروف است .

این برند تا امروز حدودا 73 سال است که فعالیت می کند و قدیمی ترین شرکت خودروسازی در اسپانیا می باشد و این شرکت در این سال ها توانسته فروش خوبی از مدل های ماشینش داشته باشد .

این شرکت که تحت نظر GTA MOTORS فعالیت دارد در این سالها سیاست های کاری خودرو را به شیوه بسیار زیادی تغییر داده است به این روش که شما می توانید در ببینید در این سالها فروش این برند کمی زیاد تر شده است و کشور هایی مانند آرژانتین و یا برزیل و حتی مکزیک از این برند خرید های زیادی می کنند .

دو مورد از پر فروش ترین مدل های این برند , سیات لئون (SEAT Leon) و سیات ایبیزا (SEAT Ibiza) می باشد و این دو مدل از این برند فروش بسیار زیادی را در این سالها داشته اند . خب بیایید برویم به سراغ برند ماشین سازی بعدی !

برند های خودروسازی اسپانیا

هیسپانو‌سویزا (HISPANO-SUIZA)

برند که تمامی ماشین باز ها می گویند اگر ادامه می داد بدون شک یکی از برترین برند های حال حاضر در دنیا می شد این برند که در طول جنگ جهانی دوم خسارات بسیار بسیار زیادی دید دیگر نتوانست به خوبی عمل کند و یا شاید بهتر باشد که بدانید در این سالها این برند بارها تلاش کرد تا به بازی خودروسازی برگردد اما نشد .

این برند دیگر فعالیت خاصی ندارد اما ماشین های این برند سالها از ماشین های مورد علاقه مافیایی ایتالیایی ها و حتی آلمانی ها بود اما هم اکنون دیگر فعالیتی ندارد و شاید برای شما جالب باشد که بدانید این برند حدودا 100 سال است که فعالیت دارد و این یعنی طول عمری بیشتر از بنز آلمانی !

خب بیایید برویم به سراغ بررسی برند های خودروسازی اسپانیا البته دو برند دیگر !

برند های خودروسازی اسپانیا

سپانیا کارز (SPANIA CAR)

این برند تازه کار حدودا 14 سالش است و در اسپانیا توانسته با ساخت و تولید ماشین های جذاب اسم و رسمی برای خود بسازد ایم برند با کپی برداری از ماشین های ایتالیایی و یا حتی آمریکایی اما با قیمت های بسیار بسیار پایین توانسته مشتری های خوبی را برای خود به دست بیاورد .

بیشتر مشتری های این برند اسپانیایی در کشور هایی مانند روسیه و چین و استرالیا و برزیل و شیلی هستند و پیشبینی می شود که این برند تا سال های بعدی بتواند فروش بسیار زیاد تری را در کشور های دیگر داشته باشد . بسیار خب بایید به بررسی آخری برند ماشین سازی این کشور بپردازیم .

برند های خودروسازی اسپانیا

گاز (GAZ)

این برند حدودا 33 سالش است و توانسته در این سال ها در زمینه های مختلفی فعالیت کند البته این برند را بیشتر در زمینه تولید سیستم های برقی می شناسند که با برند های آلمانی همکاری می کند اما در زمینه خودرو سازی هم فعالیت دارد و توانسته تا ماشین های جالبی را طراحی کند .

البته فروش بسیار کم این برند در زمینه خودرو سازی بارها این برند را تا مرز ورشکستگی برد اما سیستم فروش محصولات دیگرش این لاین تولید را هنوز سرپا نگه داشته است البته این برند اعلام کرده در سال 2030 به بعدی دیگر در این زمینه فعالیتی نخواهد داشت و برای همیشه به سراغ لاین فورش سیستم های برقی وارد می شود .

برند های خودروسازی اسپانیا

سخن پایانی !

شرکت های خودروسازی کشور اسپانیا بسیار ضعیف هستند البته به جز سیات آن هم به دلیل قدمت بسیار زیاد این برند است اما در هر صورت برند های ماشین سازی این کشور را نمی توانید با کشور هایی مانند آلمان و یا آمریکا مقایسه کنید .

برند های این کشور به قدری ضعیف هستند که اگر به همین صورت ادامه دار باشند بدون شک در کمتر از 10 سال آینده دیگر فعالیت و موجودیتی نخواهند داشت .

گواهیران .

گواهیران
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *