قالب وردپرس افزونه وردپرس

بهترین موتور برای جنگل گردی چیست ( بررسی مهم ) !

بهترین موتور برای جنگل گردی چیست ؟ اگر فردی هستید که دوست دارید در جنگل کمپ کنید و دیگر دوست ندارید با ماشین های آفرودی به قسمت هایی از جنگل بروید و دوست دارید صرفا با موتور سیکلت به نقاط بسیار دست نخورده جنگل بروید و می خواهید بدانید چه موتوری برای این کار بهتر است این مقاله برای شما نوشته شده است .

در این مقاله از گواهیران به بررسی موتور های پرشی و موتور های چهار چرخ می پردازیم پس در صورتی که می خواهید برای جنگل گردی موتور سیکلت خوبی را خریداری کنید باید در این مقاله متوجه شوید دقیقا شما به چه موتوری نیاز دارید .

البته قبل از شروع باید بدانید موتور های چهار چرخ و یا موتور های پرشی نیاز به گواهینامه رانندگی با موتور را دارند زیرا در صورتی که شما بخواهید با موتور وارد شهر شوید باید حتما مدرک رانندگی داشته باشید پس بهتر است حتما آیین نامه و قوانین رانندگی با موتور را به خوبی بدانید و می توانید از صفحه ( دانلود کتاب آیین نامه ) به صورت رایگان استفاده کنید .

بسیار خب بیایید برویم سر اصل مطلب …

بهترین موتور برای جنگل

چرا موتور برای جنگل خوب است ؟

در این بخش به بررسی مزیت موتور در جنگل می پردازیم اما قبل از آن شما باید حتما بدانید در صورتی که می خواهید از موتور در جنگل استفاده کنید باید حتما در رانندگی با موتور مهارت بسیار زیادی داشته باشید زیرا موتور های پرشی و یا چهار چرخ نیاز به مهارت زیادی برای کنترل دارند .

اما قبل از آنکه به بررسی بهترین موتور برای جنگل برسیم اجازه دهید بررسی کنیم اصلا چرا موتور برای جنگل خوب است ؟ اگر شما فردی هستید که دوست دارید کمپ کنید در جنگل و تمامی وسایل را هم دارید و تجربه زیادی در این کار دارید می دانید که اگر بخواهید با ماشین به مکان های بکر جنگلی بروید بدون شک نمی توانید و برای شما بسیار سخت است که ماشینتان را در جایی پارک کنید و ساعت ها در راه ها با پای پیاده حرکت کنید تا به محل مورد علاقه خود برسید .

برای این کار شما باید حتما از موتور استفاده کنید و کوله پشتی همراه خود داشته باشید که تمامی وسایل را در آن قرار داده باشید و با این کار شما می توانید بدون پیاده روی و در کسری از زمان به محل مورد علاقه خودتان در جنگل بروید و با این کار می توانید در زمان مناسب با خستگی بسیار بسیار کمتر به تفریح بپردازید .

اما در صورتی که ماشین داشته باشید برای شما بسیار سخت خواهد بود و این یعنی شما بسیاری از راه ها را نمی توانید بدون شک با ماشین بروید و باید پیاده روی بسیار زیادی را داشته باشید تا به محل مورد نظر برسید و باید هر لحظه نگران این باشید که وقتی ماشینتان را در وسط جنگل پارک کرده اید چه بلایی قرار است بر سر ماشینتان بیاید ؟

پیشنهاد مقاله آزمون آیین نامه : نمونه سوالات آیین نامه !

بهترین موتور برای جنگل

چرا موتور برای جنگل خوب نیست ؟

اگر فردی هستید که در رانندگی با موتور سیکلت های حتی معمولی مهارت خوبی ندارید بهترین موتور برای جنگل هم را به شما بدهند باز هم بدون شک نمی توانید به خوبی رانندگی کنید و قرار است خطرات زیادی برای شما اتفاق بی افتد .

در این حالت است که باید اول رانندگی را به خوبی بیاموزید اما در صورتی که بدون مهارت موتور پرشی خریداری کنید و بخواهید به جنگل بروید در بلندی ها و سر پایینی های جنگل و مخصوصا بافت بسیار لیز و سر جنگل بدون شک امکان زمین خوردگی برای شما وجود دارد و این کار باعث می شود تا شما ضرر های مالی و جانی زیادی ببینید پس شاید بتوان گفت موتور برای افرادی که به خوبی در رانندگی با آن مهارت ندارند خوب نیست .

پیشنهاد مقاله قبلی : نکات رانندگی در شرایط مه جاده ای !

بهترین موتور برای جنگل

بهترین موتور برای جنگلگردی چیست ؟

بهترین موتور برای جنگل را می توان به دو نوع دسته بندی کرد . اول قطعا موتور های پرشی و دوم موتور های چهار چرخ با لاستیک های حرفه ای . اما دقیقا کدام یک از این دو مورد به درد ما می خورد ؟ در این بخش به بررسی موارد مهمی در مورد این دو موتور می پردازیم پس با گواهیران همراه باشید .

در صورتی که می خواهید موتور های پرشی را برای گشت در جنگل استفاده کنید باید به موارد زیر دقت کنید :

  • مهارت زیاد در رانندگی با موتور
  • نداشتن وسیله و بار زیاد
  • رفتن به نقاط بسیار سخت و دور افتاده
  • برای مسیر هایی با شیب و فراز های زیاد
  • برای مکان هایی با جنگل های تو در تو

در صورتی که می خواهید موتور های چهار چرخ را برای استفاده در جنگل انتخاب کنید باید به موارد زیر دقت کنید :

  • مهارت معمولی در رانندگی با موتور هم کافیست
  • داشتن وسایل زیاد
  • رفتن به نقاط دم دست تر تا نقاط بکر جنگلی
  • برای مسیر های صاف و یا با شیب و فراز های کم و ساده
  • برای مکان های جنگلی غیر متراکم

بهترین موتور برای جنگل را شما باید انتخاب کنید البته کمپر های جنگلی شاید هر دو وسیله را هم داشته باشند و این به شما بستگی دارد که بیشتر با چه سبکی حالتان خوب است برای مثال فردی دوست دارد در جنگل های متراکم کمپ کند و برای همین باید حتما از موتور های پرشی استفاده کند چون عرض کمی دارد و قدرت مانور بسیار زیادی را به راننده می دهد اما موتور های چهار چرخ اینطور نیستند …

شما در صورتی که بخواهید از این موتور ها استفاده کنید بدون شک نیازی به مانور های زیادی ندارید و باید در جنگل های غیر متراکم حرکت کنید و در صورتی که بار شما زیاد است و همسفری با خود دارید می تواند برای جنگل و یا مناطق جنگلی ساده بکار بیاید و این درست مخالف سولو کمپ هست که باید از موتور های پرشی استفاده کنید .

بهترین موتور برای جنگل

حجم موتور های پرشی و موتور های چهار چرخ چقدر است ؟

اصولا برای رانندگی با موتور ها بعد از آنکه به خوبی مهارت به دست آوردید و خواستید موتوری خریداری کنید باید حجم موتور ها برای شما بسیار مهم باشد در این صورت است که می توایند به خوبی برای خود و علاقمندیتان موتور خریداری کنید . بسیار خب بیایید ببینیم چه موتوری برای شما می تواند بهتر باشد …

موتور هایی با حجم 250 سی سی برای موتور های پرشی کافیست زیرا حجم های بالاتر قدرت بسیار زیادی به شما می دهند و کنترل این موتور ها اصلا کار ساده ای نیست و در صورتی که مهارت زیادی در رانندگی با موتور نداشته باشید بدون شک موتور های پرشی با حجم بالای 250 سی سی می تواند برای شما بسیار خطرساز باشد در این صورت است که به شما پیشنهاد می کنم حتما از موتور های پرشی با حجم پایین استفاده کنید .

موتور های چهار چرخ با حجم موتوری 500 سی سی هم برای شما می تواند بسیار عالی باشد اما چرا این حجم ؟ اصولا موتور های چهار چرخ با 250 سی سی حجم موتور قدرت بسیار کمی دارند و برای کرایه کردن در ساحل و یا کار های شهری دم دست مورد استفاده قرار می گیرند و در صورتی که بخواهید از موتور های چهار چرخ استفاده کنید آن هم در جنگل باید حتما از حجم موتور های خیلی بیشتر استفاده کنید زیرا قدرت موتور باید هم چهار چرخ و هم وزن دو سرنشین و هم وزن بدنه و هو وزن بار های سرنشینان و هم مانور های پیاپی را هندل کند .

برای همین بهترین انتخاب برای شما می تواند استفاده از موتور های چهار چرخ 500 سی سی باشد البته اگر بارتان زیاد است و سولو کمپر نیستید ( به فردی که به تنهایی کمپ می کند سولو کمپر می گویند ) . بسیار خب امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد . گواهیران .

گواهیران
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *