قالب وردپرس افزونه وردپرس

تاثیر آفتاب بر خودرو چیست ؟ ( 4 اثر مخرب ) !

تاثیر آفتاب بر خودرو چیست ؟ در این مقاله از گواهیران به بررسی اثر نور خورشید بر روی ماشین می پردازیم پس در صورتی که می خواهید بدانید که 4 مورد بسیار مهمی که بر اثر تابش نور خورشید بر ماشین اتفاق می افتد چیست این مقاله برای شما نوشته شده است و شاید با دانستن اثرات مخرب بتوانید از آن جلوگیری کنید تا خودروی شما آسیب کمتری از محیط ببیند .

در مقاله قبل که در مورد اثرات منفی رطوبت بر ماشین خواندید موارد بسیار مهمی ذکر شد اما در این مقاله تاثیر آفتاب و گرمایی شدید بر روی خودرو را بررسی می کنیم پس با گواهیران همراه باشید …

تاثیر آفتاب بر خودرو

تاثیر آفتاب بر ماشین چیست ؟

خب همانطور که می دانید و بسیار دیده اید یکی از مهمترین و مخرب ترین اثرات محیطی درست تابش آفتاب بر بدنه خودرو است اما به چه صورت است ؟ پس بیایید اولین مورد را با این حالت شروع کنیم …

مورد اول : خرابی رنگ بدنه ماشین … در این حالت بیایید یک ماشین داخلی را تصور کنیم که یکی در دزفول و دیگری در تهران است . بسیار خب در تهران گرمای هوا زیاد است اما به مناطق جنوبی نمی رسد . در مناطق جنوبی کشور که به خط استوا بسیار نزدیک است خودرو در تابش مستقیم و شدید نور خورشید قرار دارد و برای همین در صورتی که شما ماشینتان را برای 3 سال در دزفول قرار دهید رنگ آن به نسبت تهران بسیار بی کیفیت تر خواهد شد .

وقتی ماشین بدون حرکت باشد و هوای بر روی بدنه ماشین جریان نداشته باشد و یا بسیار بسیار کم باشد اتفاقی که می افتد این است که نور آفتاب گرمای بسیار زیادی را به بدنه ماشین داده و از این گرما دمایی کسر نمی شود و برای همین رنگ بدنه ماشین واکنش نشان داده و شروع به خراب شدن و بی کیفیت شدن می کند برای همین بهتر است همیشه از رنگ های روشن در مناطق بسیار گرم استفاده کنید و یا شاید برای شما جالب باشد که رنگ مشکی در مناطق جنوبی کشور اصلا طرفدار زیادی ندارد اما در مناطق شمالی و مرکزی این رنگ ها زیاد تر دیده می شود .

مورد دوم : خرابی اتاق ماشین , در گرما و تابش نور مستقیم و زیاد خورشید هر آنچه که در اتاق ماشین است به مرور بی کیفیت شده و خراب می شود از داشبود تا فرمان و حتی صندلی ها و روکش های کناری و عقبی ماشین تحت تاثیر نور خورشید قرار گرفته و گرمای زیادی که به آن ها تابیده می شود باعث می شود تا این موارد زودتر خراب شوند برای همین باید از این حالت جلوگیری شود . در انتها مقاله به بررسی راه های جلوگیری از این خرابی ها می پردازیم .

مورد سوم : در مورد سوم خرابی و اشکالات هزینه های بسیار زیادی دارد برای مثال در صورتی که در گرمای شدید و نور شدید آفتاب در حال رانندگی باشید و یا حتی با ماشین خود کار کنید , رادیاتور ماشین شما به شدت گرم شده و نمی تواند به خوبی آب را خنک کند برای همین هم هست که ماشین شما دچار مشکلی به نام جوش آوردن می شود در این حالت ممکن است موتور ماشین شما بسوزد و هزینه های واقعا زیادی برای شما داشته باشد و باید مراقب باشید تا در روز هایی که شدیدا گرم است رانندگی نکنید زیرا هم خودتان و هم خودروی شما به مرور دچار آسیب های زیادی خواهید شد .

مورد چهارم : فرسودگی بسیار سریع قطعات . در این حالت لاستیک ماشین و قطعات مصرفی و سیستم های ترمزی و حتی سیستم های خنک کننده ماشین شما به شدت در گرمایی زیادی قرار دارند در این صورت است که اگر قرار باشد قطعه ای 1 سال عمر کند در این حالت شما شاهد آن خواهید بود که قطعات ماشین شما نمی توانند بیشتر از 6 ماه دوام بیاورد و این یعنی شما باید هزینه های بسیار زیادی برای قطعات ماشین کنار بگذارید و در این صورت است که ممکن است دچار ضرر های شدید مالی شوید .

تاثیر آفتاب بر خودرو بسیار زیاد و مخرب است و در این 4 مورد به تاثیرات شدید آفتاب بر روی خودرو رسیدیم و بررسی هایی را انجام دادیم در این حالت باید ببینیم که چه بر سر ماشین می آید و شما باید چکار کنید اصلا بیایید ببینیم راه های جلوگیری از خرابی ماشین در روز های گرم و آفتابی چیست ؟

تاثیر آفتاب بر خودرو

راه های جلوگیری از خرابی ماشین در روز های آفتابی !

تاثیر آفتاب بر خودرو بسیار زیاد و سنگین است اما باید راه کار های زیادی برای جلوگیری از این خرابی ها هم باشد پس برای همین بیایید ببینیم چه کار هایی باید انجام دهیم تا ماشین در امان بماند . پس در این بخش از گواهیران هم با ما همراه باشید .

تا جایی که می توانید ماشینتان را در پارکینگ پارک کنید . در صورتی که خانه شما پارکینگ دارد حتما این کار را انجام دهید در غیر این صورت تابش شدید نور خورشید می تواند رنگ بدنه ماشین شما را به مرور زمان بی کیفیت و خراب کند برای همین به شما توصیه می کنیم حتما این کار را انجام دهید .

تا جایی که می توانید از چادر بر روی خودرو استفاده کنید مخصوصا اگر پارکینگ ندارید و باید هر طور که شده از خرابی رنگ ماشینتان محافظت کنید این کار باعث می شود تا شدت گرمای نور خورشید به بدنه نرسد و بسیار بسیار کم شد و حتما از چادر های ضخیم استفاده کنید .

تا جایی که می توانید حتما از کاور داشبورد استفاده کنید در غیر این صورت ممکن است آفتاب و نور شدید خورشید باعث خرابی داشبورد ماشین شما شود و در صورتی که از کاور پشت شیشه استفاده کنید نور نمی تواند به داخل ماشین بتابد و برای همین هم هست که ماشین در امان می ماند .

حتما از شیشه دودی در تمامی شیشه های ماشین خود استفاده کنید در این صورت می توانید نور شدید ورودی خورشید به داخل را از بین ببرید و داخل اتاق ماشین شما از نور خورشید در امان خواهد ماند و همینطور در صورتی که بخواهید از کولر استفاده کنید نیازی به روشن ماندن زیاد کولر شما نیست و ماشین شما هم سوخت کمتری را استفاده می کند .

از کرم های محافظتی بر روی بدنه ماشین خود استفاده کنید و اگر می توانید حتما بر روی ماشین خود کاور محافظ مات قرار دهید در این صورت است که ماشین شما در روز های گرم و آفتابی در امان خواهد بود و رنگ ماشین شما خراب نمی شود .

پیشنهاد مقاله تصادفی : نمونه سوالات آیین نامه !

تاثیر آفتاب بر خودرو

سخن نهایی !

تاثیر آفتاب بر خودرو بسیار زیاد است که در این مقاله به بررسی 4 مورد بسیار مهم آن و راه های جلوگیری از آن پرداختیم به شما توصیه می کنیم حتما از مایع ضد جوش استفاده کنید زیرا گرمای هوا می تواند باعث خرابی سیستم های خنک کاری ماشین شما شود و به شما پیشنهاد می کنم حتما رنگ های روشن برای ماشین خود انتخاب کنید مخصوصا اگر در مناطق جنوبی کشور هستید .

در نهایت به وسیله موارد گفته شده می توانید در امان باشید و ماشین خود را از تاثیر آفتاب در امان نگه دارید . امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد . پیروز باشید . گواهیران .

گواهیران
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *