قالب وردپرس افزونه وردپرس

دوربین های ثبت تخلف رانندگی چگونه کار می کنند ؟

دوربین های ثبت تخلف رانندگی به چه صورت کار می کنند ؟ در این مقاله به بررسی دوربین های ثبت جریمه رانندگی می پردازیم پس در صورتی که برای شما سوال شده است که این سیستم ها به چه صورت کار می کنند در این مقاله به بررسی خلاصه و مختصر این موارد می پردازیم پس به شما پیشنهاد می کنیم که با ما در این مقاله همراه باشید .

البته در صورتی که می خواهید ببینید چقدر و به چه صورت جریمه شده اید می توانید به رفتن به سایت راهور از جریمه های خود مطلع شوید . بسیار خب با گواهیران همراه باشید .

پیشنهاد مقاله : دانلود نمونه سوالات آیین نامه رانندگی

دوربین های ثبت تخلف رانندگی

دوربین های ثبت جریمه رانندگی چگونه کار می کنند ؟

شاید وقتی در خیابان ها در حال رانندگی هستید متوجه شده اید بعضی از دوربین ها به صورت ستونی و تیر چراغ برقی در کنار خیابان ها با ارتفاع بسیار زیادی قرار گرفته اند و یا بعضی از آنها به صورت بسیار کوچک در تونل ها و یا بعضا ب بالای تابلو ها و موارد دیگر و یا بعضا به صورت جفت سیستم قرار دارند در این بخش به بررسی این موارد می پردازیم .

در نوع اول که به صورت ستونی قرار داده شده اند برای کنترل ترافیک و همچنین ثبت جریمه رانندگی برای افرادی که رانندگی بسیار بدی دارند و یا با سرعت های غیر مجاز رانندگی می کنند قرار داده شده است که به وسیله هوش مصنوعی برنامه نویسی شده می تواند سرعت شما را تشخیص دهد در این نوع دوربین کنترلر ها و اوپراتور های راهور هم در حال نظار کامل بر سیستم ها هستند .

در نوع بعدی که در تونل ها قرار داده شده اند به گونه ای هستند که کمترین فضارا برای این کار اشغال کنند و برای این مورد دوربین های کوچکتری قرار داده می شوند و این کار باعث می شود تا به خوبی بتوانند سرعت رانندگان را تشخیص دهند . اما مورد بسیار مهم تر که دوربین هایی هستند که می توانند عکس با فلاش بگیرند این دوربین ها را همه دیده ایم .

دوربین های ثبت تخلف رانندگی که به صورت فلاش عمل می کنند برای ثبت تخلف رانندگی با سرعت بالا قرار داده شده است و در صورتی که از کنار این دوربین و این سیستم های هوشمند با سرعت بالا عبور کنید از شما عکس برداری شده و برای ماشین شما جریمه ثبت می شود .

این دوربین ها توانسته در ایران کنترل بسیار خوبی بر روی ترافیک داشته باشد به این صورت که اگر در جایی که سرعت مجاز نوشته شده شما بخواهید با سرعت بالاتر حرکت کنید بدون شک جریمه شده و باید هزینه های بسیار زیادی را بپردازید .

بسیار خب بیایید به بررسی موارد دیگر بپردازیم .

دوربین های ثبت تخلف رانندگی

آیا در کشور های دیگر این سیستم وجود دارد ؟

دوربین های ثبت تخلف رانندگی در تمامی کشور های جهان وجود دارد اما در کشور های اروپایی مانند آلمان و بلژیک و فرانسه و انگلیس این سیستم ها را در تمامی راه ها حتی راه های بسیار کم اهمیت هم می توانید ببینید . اولین کشوری که از این سیستم برای کنترل ترافیک استفاده کرد کشور آلمان بود و سپس در تمامی کشور های جهان این سیستم تولید و قرار داده شد .

البته در کشور های دیگری مانند کشور های آسیایی ضعیف مانند هندوستان شما نمی توانید به خوبی این موارد را مشاهده کنید مگر در راه های مهم شهری این کشور و یا در کشوری مانند ژاپن در هر راهی حتی راه های بسیار کم اهمیت شما می توانید این موارد را به خوبی مشاهده کنید .

دوربین های ثبت تخلف رانندگی

آیا این دوربین ها می توانند به رانندگی نظم بدهند ؟

100% بله . این دوربین ها به قدری در رانندگی و نظم ترافیک شهری موثر هستند که در صورتی که رانندگان متخلفی که در راه های مهم در روز های قبل با سرعت های بسیار بالا حرکت می کردند و اصلا برایشان اهمیتی نداشت که رانندگیشان به چه صورت انجام می شود و اصلا قوانین را رعایت نمی کردند حالا به اجبار باید رانندگی را به خوبی رعایت کنند .

هزینه های جریمه رانندگی در کشور هایی مانند آلمان و ژاپن و بلژیک به قدری بالاست که گاها راننده باید حقوق ماهانه خود را برای این جریمه های رانندگی قرار دهد . در هر صورت سیستم های دوربین های رانندگی به قدری توانسته اند در رانندگی افراد تاثیر داشته باشند که می توان گفت این سیستم در ایجاد نظم و فرهنگ رانندگی بسیار موثر بوده است .

برای مثال بیایید تصور کنید در راه های حساسی در تهران مانند پل صدر که بسیار خطرناک است , قبل از قرار دادن سیستم های دوربین های ثبت تخلف رانندگی رانندگان به قدری با سرعت بالا رانندگی می کردند که گاها از پل با ماشین خود به پایین می افتادند اما امروزه به این صورت نیست و در صورتی که بخواهند با سرعت بالایی حرکت کنند دوربین ها از این افراد تصویر برداری کرده و فورا جریمه رانندگی برای فرد متخلف ارسال می شود و هزینه جریمه رانندگی در این مورد بسیار زیاد است .

برای همین دوربین ها توانسته اند تا حد بسیار زیادی با ایجاد بازدارندگی , قوانین رانندگی را به درستی برای جامعه نظم داده و باعث ایجاد فرهنگ رانندگی درست در سطح جامعه شده اند .

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد .

گواهیران
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *