قالب وردپرس افزونه وردپرس

برند های ماشین آمریکایی ( 11 کمپانی ) !

برند های ماشین آمریکایی را در این مقاله بررسی می کنیم در صورتی که می خواهید بدانید کشور آمریکا چه برند هایی را ایجاد کرده و یا خیلی از موارد دیگر , این مقاله برای شما نوشته شده است . البته یادتان باشد در صورتی که بخواهید در اطلاعات مفیدی در مورد برند های ماشین سازی این کشور به دست بیاورید تا انتها این مقاله با گواهیران همراه باشید .

پیشنهاد مقاله : نمونه سوالات آیین نامه ‍!

برند های ماشین آمریکایی

شرکت های خودرو سازی آمریکایی ( 11 مورد ) ‍!

در این بخش در ابتدا به معرفی ماشین های آمریکایی و یا بهتر است بگوییم برند های آمریکایی می پردازیم اما در ادامه به صورت تک به تک به بررسی تمامی این کمپانی های خودرو سازی آمریکایی می پردازیم .

برند های ماشین سازی آمریکایی به ترتیب زیر می باشند :

 1. فورد (Ford)
 2. شورولت (Chevrolet)
 3. جی‌ام‌سی (GMC)
 4. دوج (Dodge)
 5. کرایسلر (Chrysler)
 6. کادیلاک (Cadillac)
 7. لینکلن (Lincoln)
 8. تسلا (Tesla
 9. جیپ (Jeep)
 10. بوئیک (Buick)
 11. رام (Ram)

شاید برای شما جالب باشد که بدانید بیشتر ماشین ها و برند های گفته شده در این بخش برایتان آشنا تر از برند های ماشین های فرانسوی هستند و این یعنی از قدیمتر ها برند های ماشین های آمریکایی به قدری در تمامی کشور ها فروش بالایی داشتند که به خودی خود اکثریت برند ها بسیار بسیار معروف می باشند .

خب بیایید به بررسی مختصر در مورد هر برند بپردازیم و در ابتدا به سراغ معروف ترین برند آمریکایی یعنی فورد آمریکا می رویم . با ما همراه باشید .

فورد

ماشین های برند فورد به قدری قدرتمند و گرانقیمت هستند که و به قدری برای ماشین باز های تمامی کشور ها الهام بخش هستند که در اکثر فیلم های اکشن از این برند استفاده می شود . اگر دقت کرده باشید در فیلم های اکشن از ماشین های فورد به وفور استفاده می شود و برای فیلم های دارک و یا دیپلماتی از ماشین هایی مانند بنز آلمانی استفاده می شود .

نکته بسیار مهم دیگر سال فعالیت این برند می باشد که اگر به صورت دقیق به بررسی سال فعالیت این برند بپردازیم باید بگوییم برند فورد حدودا 121 سال است که فعالیت می کند و این یعنی با برند هایی مانند رولز رویس انگلیسی می تواند در یک ترازو قرار بگیرد .

دو مورد از پر فروش ترین مدل های ماشین های فورد در این سال ها F-150 و Ford Explorer می باشد . این دو مدل به قدری فروش بالایی داشته که تولید این دو مورد در شرکت فورد رکورد سنگینی را شکسته است . در هر صورت ماشین های برند فورد بسیار معروف می باشند و این برند از اولین برند های ماشین آمریکایی در این کشور می باشد .

بسیار خب بیایید برویم به سراغ برند معروف بعدی !

برند های ماشین آمریکایی

شورولت (Chevrolet)

شورولت ماشینی بسیار بسیار قدرتمند و رغیبی قدیمی برای برند فورد . ماشینی که تمامی سیاستمداران قدیمی آمریکایی از آن برای سفر ها استفاده می کردند و یک نمادی از قدرت و اصالت را به تصویر می کشید و یا شاید جالب باشد بدانید که قوی ترین ماشین آمریکایی برای برند شورولت می باشد .

این برند یکی از پر فروش ترین برند های ماشین آمریکایی در تمامی کشور های می باشد البته در سال های قبل و در این سالها این برند دیگر فروش سابق را ندارد . اما بیایید به بررسی سال های فعالیت و همینطور پر فروش ترین محصول این شرکت بپردازیم .

شورولت آمریکایی حدودا 112 سال است که فعالیت می کند و دو مدل از پر فروش ترین های این شرکت شورولت سیلورادو (Chevrolet Silverado) و شورولت ایمپالا (Chevrolet Impala) می باشد و این دو مدل از پر فروش ترین های این برند بودند و هم اکنون مدل های جدیدتری در حال گرفتن جای این دو مدل معروف می باشند .

بسیار خب بیایید بریم به سراغ سومین کمپانی خودرو سازی آمریکایی و البته بسیار بسیار معروف تر از دو مورد قبل !

برند های ماشین آمریکایی

دوج (Dodge)

دوج یکی از پر سرو صدا ترین برند های آمریکای می باشد که وقتی شروع به تولید اولین محصول خود کرد توانست در کمتر از 5 سال بازار ماشین های آمریکایی را به چالش بکشد . این برند که رغیب سر سخت فورد است ماشین های قدرتمندی را از نظر بدنه و موتور تولید کرده است و ماشین های کلاسیک این برند بی نهایت معروف و کاریزماتیک می باشد .

دوج آمریکایی چیزی در حدود 109 سال است که فعالیت می کند و این یعنی حدود 1 سال دیر تر از شورولت آمریکایی شروع به کار کرد ولی توانست کاری کند تا ماشین باز های جهان برای بار دیگر به سمت ماشین های آمریکایی بروند و یا شاید برای شما جالب باشد که بدانید دوج در ایران فروش بسیار بسیار بیشتری را نسبت به کشور های دیگر آسیا و خاورمیانه داشته است .

دو مدل از پر فروش ترین مدل های برند دوج دوج رام (Dodge Ram) و دوج چارجر (Dodge Charger) می باشد . البته بدون شک همه شما چارجر را به خوبی می شناسید که به قدری معروف شده بود که حتی در گیم ها و فیلم های بسیار معروف می توانید این مدل را ببینید و در اصل چارجر به تنها مدلی از ماشین های آمریکایی تبدیل شد که در صورتی که شما سوار آن می شدید بدون شک به شما به چشم یک ماشین باز حرفه ای نگاه می کردند .

از برند های ماشین آمریکایی می توان گفت دوج یک شاهکار بسیار بزرگ در صنعت ماشین سازی آمریکا بوده است . خب بیایید به بررسی برند بعدی آمریکا بپردازیم که همه ما این برند را با ماشین های کوه نورد و قدرتمندش با موتور های 12 سیلندر و شاسی بلند می شناسیم .

برند های ماشین آمریکایی

جی‌ام‌سی (GMC)

جی ام سی آمریکایی یکی از قوی ترین برند های ماشین سازی در کشور آمریکا می باشد و شاید جالب باشد که بدانید بیشترین فروش این برند در کشور هایی مانند کانادا و روسیه و امارات و کویت و عربستان بوده است و این یعنی این ماشین بیشتر برای کشور هایی می باشد که شرایط محیطی و یا آب و هوایی سختی دارند .

برای همین این ماشین توانست فروش بسیار زیادی را در این کشور ها داشته باشد البته خدمات پس از فروش این شرکت به قدری عالی بود که تمامی شرکت های ماشین سازی جهان این کمپانی را الگوی خود در این زمینه قرار دادند . سال های فعالیت این برند به 111 سال می رسد و این یعنی این برند از دوج و بزرگ تر است و از شورولت 1 سال کوچک تر .

خیلی جالب است که این 3 کمپانی پشت سر هم در کشور آمریکا تاسیس شدند و توانستند کل کشور های جهان را از استعمار و چنگال های ماشین های آلمانی در بیاورند و در اصل ماشین های آمریکایی توانستند ماشین های فرانسوی و انگلیسی و آلمانی را به سخت ترین چالش های ممکن بکشانند و همیشه یکی از پیروز های میدان فروش و تولید و نو آوری در خودرو سازی بوده اند .

دو مدل از پر فروش ترین های جی ام سی جی‌ام‌سی سیلورادو (GMC Sierra) و جی‌ام‌سی یوکون (GMC Yukon) می باشد و این دو مدل طرفداران بسیار زیادی را در سراسر جهان داشته است . بسیار خب بیایید برویم به سراغ برند بعدی و باز هم معروف آمریکایی .

برند های ماشین آمریکایی

جیپ (Jeep)

امکان ندارد شما نام این برند را نشنیده باشید . در دوران جنگ های ایران و عراق این ماشین و یا بهتر است بگوییم این برند توانست به ارتش بزرگ ایران کمک بسیار زیادی کند و همینطور این برند به قدری قوی و قدرتمند ماشین ها و مدل های خود را می ساخت که از مدل های این برند بیشتر در موارد ارتشی حتی در آمریکا استفاده می شد .

ماشین های این برند به قدرت بسیار زیادی که دارند معروف هستند و برای همین هم هست که معروف ترین و گرانترین ماشین های آفرودی برای شرکت جیپ است . این برند حدودا 85 سال است که فعالیت می کند و توانسته رغیب سر سخت جی ام سی باشد .

دو مدل از پر فروش ترین های این برند جیپ گرند چروکی (Jeep Grand Cherokee ) و جیپ ورنگلر (Jeep Wrangler) می باشد و البته اکثر ماشین های آفرودی جهان در حال اگوبرداری از این برند قوی آمریکا می باشند . بسیار خب بیایید به سراغ کمپانی بسیار بسیار معروف آمریکایی برویم که توانسته تا در کشورهای پیشرفته فروش بسیار زیادی را داشته باشد .

برند های ماشین آمریکایی

تسلا !

تسلای آمریکایی که سازنده و مدیر کل آن ثروتمند ترین فرد دنیا می باشد یکی از پر فروش ترین ماشین ها و جدید ترین ماشین های جهان می باشد . ایلان ماسک ; برنامه نویس و رئیس شرکت های بسیار بزرگ این برند را ایجاد کرده تا ماشین های بنزینی فروششان به چالش شدید کشیده شود .

شاید برای شما جالب باشد بدانید که هزینه خرید ماشین های برقی تسلا بسیار پایین بوده و اولین برندی هست که از هوش مصنوعی در خودرو استفاده کرده است و فروش این ماشین مزایای بسیار زیادی را هم به همراه دارد . دوست داران محیط زیست تنها طرفداران این ماشین نیستند .

برند های ماشین آمریکایی


بلکه کارمند ها و یا مردم عادی برای ارزان بودن این خودرو و ارزان بودن هزینه های شارژ و خدمات آن و همینطور شتاب بسیار زیاد و زیبایی طراحی این ماشین است که مدل های این برند آمریکایی را خریداری می کنند . تسلا حدودا 20 سال است که فعالیت می کند و دو مدل از پر فروش ترین ماشین های این برند , تسلا مدل 3 (Tesla Model 3) و تسلا مدل اس (Tesla Model S) می باشد .

بسیار خب در این مقاله به بررسی برند های ماشین آمریکایی پرداختیم 5 برند دیگر برای بررسی مانده که در مقاله ای دیگر به بررسی این مدل ها در سایت گواهیران می پردازیم . امیدواریم تا این مقاله برای شما مفید بوده باشد .

گواهیران .

گواهیران
4.7/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *