قالب وردپرس افزونه وردپرس

ماشین شاسی بلند نخرید ! ( چرا ؟ )

ماشین شاسی بلند نخرید , شاید بپرسید برای چه نباید ماشین هایی با شاسی های بلندتر از ماشین های معمولی خریداری کنید که به این سوال در این مقاله از سایت گواهیران پاسخ می دهیم پس در صورتی که می خواهید ماشین هایی در این دسته بندی خریداری کنید به شما پیشنهاد می کنیم اصلا این کار را نکنید اگر دلایلی که در این مقاله گفته شد برای شما منطقیست .

قبل از شروع مقاله در صورتی که هنوز گواهینامه رانندگی خود را دریافت نکرده اید و یا می خواهید دریافت کنید و در آزمون آیین نامه رانندگی مردود شده اید بهترین پیشنهاد برای شما تمرین سوالات آیین نامه رانندگی ماشین است تا بتوانید به خوبی خود را برای آزمون آیین نامه و نمونه سوالات آیین نامه رانندگی آماده کنید . بسیار خب بیایید ببینیم چرا نباید این دسته از ماشین ها را خریداری کنیم ؟

ماشین شاسی بلند

چرا نباید ماشین های شاسی بلند را خریداری کنیم ؟

شاید شما در دسته افرادی باشید که دوست دارید ماشینی سوار شوید که ارتفاع آن زیاد است و یا دوست ندارید ماشین هایی که عمومیت جامعه از آن استفاده می کنند را استفاده کنید و دوست دارید تجربه خوبی داشته باشید و بله درست هم هست ماشین شاسی بلند واقعا رانندگی لذت بخشی هم دارد اما یک سوال از شما دارم در صورتی در شهر زندگی می کنید و یا جای شلوغ هستید و یا قد شما به اندازه کافی بلند نیست و یا به تازگی رانندگی را یادگرفته اید این ماشین ها برای شما انتخا درستی هستند ؟ بیایید بررسی کنیم .

دلایلی که نباید ماشین شاسی خریداری کنید به شرح زیر است :

  • قدتان به اندازه کافی بلند نیست
  • هنوز به رانندگی تسلط ندارید
  • هنوز با ماشین های معمولی اتومات رانندگی خوبی ندارید
  • هنوز به خوبی نمی توانید با ماشین های سواری پارک کنید
  • در شهر و یا در نقاط شلوغ شهر زندگی می کنید
  • هندلینگ خوبی می خواهید
  • اصولا تک سرنشین هستید

بیایید به بررسی این موارد بپردازیم …

ماشین شاسی بلند

دلایل مهم برای نخریدن این دسته بندی از ماشین !

بیایید بررسی کنیم که چرا این موارد برای نخریدن ماشین هایی با شاسی های بلند منطقیست . در مورد اول گفته شد در صورتی که قدتان بلند نیست . بله دوستان این مورد شاید در ماشین های سواری قابل حل باشد اما در ماشین شاسی بلند اصلا قابل حل نیست و شما نباید با ماشین های سواری مقایسه اش کنید زیرا تا حدی صندلی تنظیم می شود اما با دید جلوی ماشین و یا عقب ماشین چکار می کنید ؟

در مورد دوم که بسیار مهم است اگر به تازگی گواهینامه رانندگی دریافت کرده اید به شما پیشنهاد می کنیم اصلا سوار ماشین های شاسی نشوید زیرا تسلطی که روی ماشین های سواری معمولی دارید به شدت بیشتر از ماشین های شاسی است پس به شما پیشنهاد می کنم تا 4 ماه اول را با ماشین های معمولی و سواری رانندگی کنید و بعد به سراغ ماشین های شاسی بروید .

در مورد سوم به این صورت است که اصولا همه ماشین های شایی اتومات هستند و در صورتی که با شتاب ماشین های اتومات سواری به خوبی آشنا نشده اید به شما توصیه می کنیم اصلا سوار ماشین های شاسی نشوید زیرا شتاب و غیر قابل کنترل بودن ماشین های شاسی بلند اتومات بسیار زیاد تر از ماشین های معمولی و سواری است .

مورد چهارم که بسیار مهم است این است که هنوز نمی توانید به خوبی با ماشین های ساده شهری و یا سواری در یک محلی پارک کنید در این شرایط است که اگر بخواهید در یک محلی در بین ماشین های پارک شده پارک دوبل بزنید و به خوبی این نوع پارک را با ماشین های ساده با طول کم انجام دهید بدون شک در هنگام پارک با ماشین شاسی بلند با طول های زیاد دچار مشکل می شوید پس به شما پیشنهاد می کنم حتما به خوبی پارک کردن ماشین را بیاموزید و بعد به سراغ ماشین های شاسی بروید .

در شهر و یا در نقاط شلوغ شهر زندگی می کنید , این یک مورد بسیار مهم است . دوستان در صورتی که در محله هایی با کوچه های تنگ و یا بسیار شلوغ زندگی می کنید داشتن ماشین های شاسی درست مانند قرار دادن یک کشتی بزرگ در یک برکه است و برای شما به معنای واقعی کلمه دردسر می شود پس بهترین راه استفاده از ماشین های سواری معمولی است .

در مورد بعدی یعنی هندلینگ خوب شما در صورتی که دوست دارید در سرعت های بالاتر ری اکشن خوبی از ماشین خود داشته باشید به شما پیشنهاد می کنم حتما از ماشین های سواری استفاده کنید زیرا ماشین های شاسی بدون شک هندلینگ پایینی دارند و برای سرعت های بالاتر و برای شما مناسب نیستند .

و مورد آخر در صورتی که تک سرنشین هستید استفاده از ماشین های سواری مانند 207 برای شما بسیار بهتر و مناسب تر از استفاده از ماشین های شاسی است پس به شما پیشنهاد می کنم دوستان حتما شرایط گفته شده را به خوبی بررسی کنید و بعد برای خرید ماشین های شاسی اقدام کنید .

پیشنهاد مقاله قبلی گواهیران : چرا باید ماشین تسلا را خریداری کنیم ؟

ماشین شاسی بلند

سخن نهایی !

البته در هر صورت شما هستید که تصمیم گیرنده هستید شاید از شرایط بالا بسیاری از موارد به شما می خورد اما شما دوست دارید ماشین شاسی بلند سوار شوید چه ایرادی دارد . اصولا این مقاله برای این نوشته شده تا در صورتی که می خواهید از این دسته از ماشین ها را خریداری کنید با دید بهتری برای این کار اقدام کنید در غیر این صورت شاید برای شما بسیاری از موارد مشکل ساز شود .

و در نهایت یکی از بهترین تجربه های رانندگی با ماشین های سوپر اسپرت و یا ماشین های شاسی است البته برند لامبورگینی با تولید لامبورگینی اوروس توانسته این دو حالت را در یک حالت تولید و به بازار عرضه کند و بسیار خوش به حال کسی که صاحب این ماشین بسیار زیباست .

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد . گواهیران .

گواهیران
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *