قالب وردپرس افزونه وردپرس

ماشین اتومات و یا دنده ای ؟ ( کدام واقعا بهتر است ؟ )!

ماشین اتومات و یا دنده ای ؟ کدام بهتر هستند ؟ کدام در ایران فروش بیشتری دارند و یا گرانتر هستند ؟ اصلا معایب و مزایای آن ها در چیست ؟ در این مقاله به صورت بسیار ساده برای شما به بررسی این دو نوع از خودرو می پردازیم پس در صورتی که می خواهید یک خودرو اتومات خریداری کنید این مقاله برای شما بسیار مناسب است .

در این مقاله همچنین به مقایسه خودرو های شهری و مسابقه ای در این دو نوع می پردازیم …

مقاله ویژه سایت : سوالات آیین نامه رانندگی !

ماشین اتومات و یا دنده ای

ماشین اتومات و یا دنده ای ؟

اگر بخواهیم منصفانه به این سوال پاسخ دهیم واقعا ماشین های اتومات راحت هستند و شما در ترافیک ها نیازی به دنده و کلاچ ندارید و همینطور رانندگی را برای شما به شدت راحت می کند اما در ماشین ها دنده ای برای شما این مورد رو بسیار سخت می کنند .

شما در ابتدا رانندگی باید با ماشین های دنده ای رانندگی را بیاموزید و این بسیار سخت است که شما ارتباط کلاچ و گاز را در ابتدا دریابید و باید رانندگی و تمرین زیادی داشته باشید تا در این مورد بسیار توانا شوید اما در ماشین های اتومات خبری از این مورد نیست .

پس ماشین اتومات و یا دنده ای را اگر بخواهیم مقایسه کنیم بدون شک به این مورد می رسیم که ماشین اتومات بسیار بهتر از ماشین های دنده ای هستند …

ماشین اتومات !

اما در این بخش اگر بخواهیم ریز بینانه و فنی به این ماشین نگاه کنیم باید به این فکر کنیم که این خودرو می تواند گیربکس بسیار خوب و همینطور مصرف بهتری در سوخت داشته باشد اما به چه صورت ؟

گیربکس این ماشین به صورت سیاره ای عمل می کند و خبری از دنده های تو در تو نیست و این مورد باعث می شود بدون درگیری زیاد و اصطکاک زیاد تر شما عمر زیادی را از گیربکس خود ببینید . در این مورد خبری هم از خورد شدن دنده های گیربکس نیست پس تا اینجا انتخاب خوبی است .

اما در زمینه سوخت . ببینید وقتی شما بخواهید در ماشین های دنده ای دنده عوض کنید باید کمی گاز دهید و کلاچ را بگیرید و در نهایت دنده را عوض کنید اما در ماشین های اتومات اینگونه نیست و شما نیازی به گاز دادن اضافه برای حفظ قدرت نیستنید و این یعنی شما پیوسته در حال انتقال قدرت به گیربکس هستید و نیازی به مصرف سوخت اضافه نخواهد بود .

این دو مورد از موارد فنی این ماشین هست کما اینکه اتومات ها می توانند به خوبی برای رانندگی در اختیار شما باشند و نیازی به سختی زیاد برای رانندگی نیست .

ماشین اتومات و یا دنده ای

ماشین دنده ای !

ماشین های دنده ای دارای گیربکس های تو در تو با دنده های بزرگ و کوچک هستند علاوه بر اینکه شما باید دنده ماشین خودرا برای رانندگی با سختی های اولیه آن تعویض کنید باید از خرد شدن دنده ها حراس داشته باشید در غیر این صورت به زودی هزینه های زیادی برای شما می تراشد .

در این ماشین ها معمولا سیستم گیربکس نیاز به بررسی سالانه دارد اما در ماشین های اتومات اینطور نیست . شما باید در سربالایی ها و یا در ترافیک ها به صورت مداوم از کلاچ ترمز و گاز استفاده کنید در صورتی که در ماشین های اتومات اینطور نیست و از خستگی شما به شدت جلوگیری می کند .

ماشین اتومات و یا دنده ای ؟ به نظر شما کدام بهتر است ؟

کدامیک در ایران بیشتر هستند ؟

بدون شک در ایران ما ماشین های دنده ای پرچم دار هستند و اینکه بخوایم ایران را در این زمینه با کشوری مانند آلمان مقایسه کنیم درست نیست زیرا این کشور از گذشته دارای ماشین های اتومات بیشتری بوده اما در ایران در کمپانی های مختلف از قدیم بیشتر ماشین های دنده ای تولید شده است .

برای همین هم هست که به تازگی کمپانی ها ماشین های اتومات تولید می کنند و روانه بازار می کنند .

کدام یک در دنیا بیشتر هستند ؟

در کشور آلمان بیشترین ماشین اتومات تولید می شود و در کشور چین بیشترین ماشین اتومات در حال استفاده است و در کشور هند بیشترین ماشین دنده ای در حال مصرف می باشد .

همچنین در کشور هایی مانند کانادا و آمریکا این مورد تقریبا پایاپای هست و شما می توانید تمامی انواع این دو مدل از خودرو را در این کشور ها به وضوح ببینید .

مقاله قبلی سایت : مهندسی برق و یا مکانیک ؟

ماشین های مسابقه ای از کدام نوع هستند ؟

بیشترین مسابقات با ماشین های دنده ای صورت گرفته و می گیرد ولی در مسابقاتی از سال 2005 شاهد استفاده از ماشین های اتومات هم هستیم اما اصول رانندگی با ماشین های مسابقه ای این است که شما باید از ماشین های دنده ای استفاده کنید .

زیرا شما باید مهارتتان را در حین مسابقه نشان دهید .

قیمت کدام بیشتر است ؟

بدون شک ماشین های اتومات . زیرا هم راحتی زیادی دارند و هم عمر قطعات بسیار زیادتری هم دارند برای همین هم هست این نوع از ماشین ها بسیار گرانتر هستند .

ماشین های اتومات و یا دنده ای ؟ کدام یک از دید شما بهتر هستند ؟

govahiran
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *