قالب وردپرس افزونه وردپرس

بندا بی دی | BD 250 + بررسی و مشخصات ( آپدیت 1403 )

بندا بی دی , موتوری به سبک کروزر و بسیار جذاب که در کشور چین تولید و به کشور هایی مانند ایتالیا , آمریکا , انگلستان , ایران , روسیه و ژاپن و هند صادر شده است . این موتور در سبک بابر بوده که بدون شک بابر هم در زیر دسته موتور های کروزر قرار می گیرد . در این مقاله از گواهیران به بررسی دقیق و تجربی این موتور به دور از پیچیدگی ها می پردازیم و به شما می گوییم آیا این موتور ارزش خرید دارد و یا خیر …

سوالی که خیلی پرسیده می شود این است که آیا قطعات بندا bd در بازار وجود دارد و یا خیر ؟ اصلا سواری این موتور به چه صورت است و یا اصلا قیمت + 300 میلیونی این موتور ارزش آن را دارد تا بخواهیم خریداری کرده و استفاده کنیم ؟ بسیار خب بیایید به سوالات مهم شما در این زمینه پاسخ دهیم .

پیشنهاد مقاله قبلی گواهیران : کاستوم کردن موتور چقدر در ماه درآمد دارد ( باورنکردنی ) !

بندا بی دی

قطعات بندا بی دی در بازار وجود دارد ؟

بیایید قبل از هر چیزی به بررسی موجودی قطعات این موتور بپردازیم . در هر صورت وقتی شما در گوگل این موتور را سرچ کردید می دانید این موتور چیست اما دوست دارید سوالات مهم تری بپرسید که در این مقاله به بررسی این سوالات مهم در کنار بررسی موتور می پردازیم .

شرکت دینو موتور یکی از شرکت های معروف واردات موتور سیکلت در ایران است و موتور هایی که وارد کرده تا الان جزو بهترین های ایران بوده است اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا بندا هم سرنوشتی مانند موتور سی اف 250 اس آر دارد و قطعات آن نایاب است ؟ یکی از استرس های بسیار زیاد برای عاشقان موتور این است که فرضا لنت موتور تمام شود و در بازار نباشد و یا قطعات موتور و یا اصلا با موتور بندا تصادف کنند و موتور نیاز به قطعات داشته باشد و این بدترین حالت نیاز شما به قطعات است .

در پاسخ باید بگوییم قطعات این موتور در دینو وجود دارد اما کم و این یکی از استرس هایی است که موقع خرید موتور تمامی ما با آن سر و کار داریم . اما هنوز به این جواب نرسیده ایم که چرا شرکتی به این با نظمی و به این درجه بالای کیفیتی قطعات این موتور را به خوبی تامین نکرده است ؟ البته شاید در آینده نزدیک این مورد هم رفع شود که بهتر است برای دانستن وضعیت دقیق به دینو زنگ بزنید و در این باره سوال بپرسید .

بسیار خب بیایید ببینیم این موتور زیبا و جذاب و پر قدرت اصلا چه معایبی دارد ؟

بندا بی دی

معایب موتور بندا BD !

همانطور که متوجه شدید ما همیشه از مسائل مهم تر به سمت موارد ساده تر می پردازیم و می رویم و این یعنی سوالات شما بدون شک بسیار مهم تر از آن است که بدانید جنس بدنه این موتور از چیست و یا اصلا این موتور چینی است و یا خیر و یا هزاران سوال دیگر , پس بیایید به معایب این موتور بپردازیم و بعد به اطلاعات آن .

معایب این موتور کروزر و یا بابر به صورت زیر است :

 • کمبود قطعات مصرفی و یا غیره
 • قیمت خرید واقعا بالا
 • زین اذیت کننده این موتور برای نفر دوم
 • فرمان این موتور
 • گلگیر عقب این موتور
 • ارتفاع موتور

حالا بیایید به بررسی این موارد بپردازیم . مورد اول را در بند بالاتر توضیح دادیم اما در مورد دوم . الان که داریم این مقاله را می نویسیم درست اسفند سال 1402 هست و قیمت این موتور در بازار ایران معادل 340 میلیون تومان است و احتمال افزایش قیمت این موتور وجود دارد اما باید به این موضوع فکر کنیم که اگر قیمت این موتور بالا برود باز همه خریداری در بازار دارد ؟

در اصل در صورتی که قیمت این موتور بالاتر از این مقدار برسد شاید فروش به طرز چشمگیری پایینتر بیاید و موتور محبوب بندا بی دی از دینو به آرزوی دست نیافتنی برای عاشقان کروزر مبدل شود حتی اگر به صورت اقساط باشد باز هم استرس هایی مانند گرانی و یا کمبود قطعات به استرس قیمتی روی این موتور جذاب اضافه می شود . چاره چیست ؟ شاید دینو هم دوست ندارد این قیمت را به مشتریان بدهد اما موارد وارداتی و یا قیمت ارز و خیلی از موارد دیگر موجب این قیمت های عجیب می شوند و یا شاید کار به جایی برسد که این موتور مشتریان خود را به دلیل قیمت های بالا از دست بدهد و دیگر وارد نشود ! کسی چه می داند ؟

پیشنهاد مقاله : سوالات آیین نامه رانندگی !

بندا بی دی


زین و یا صندلی موتور بندا بی دی که طراحی واقعا زیبایی دارد بسیار نرم هم هست و در صورتی که ساعت ها بر روی این موتور سوار باشید احساس خستگی نکنید اما این صندلی برای نفر دوم اصلا مناسب نیست و با سرعت و شتابی که این موتور دارد بدون شک می تواند باعث این شود تا نفر دوم به روی زمین بی افتد و دچار صدمه شود . البته برای این مورد راه و چاره زیادی وجود دارد . همانطور که می دانید می توانید این موتور را به طرز عجیبی کاستوم کنید و یکی از خوبی های این موتور کاستوم پذیر بودن بالای آن است .

در این حالت شما می توانید صندلی موتورتان را عوض کنید و حتی پشتی هم برای سرنشین قرار دهید دیگر چه چیزی از این بهتر ؟ شما یک بابر و یا کروزر بسیار زیبا و پرشتاب دارید که سرنشینتان هم می تواند بدون مشکل از رانندگی شما همراه شما لذت ببرد . پس این مشکل را هم می توان حل کرد .

مورد بعدی فرمان این موتور است اما چرا در دسته معایب این موتور قرار داده ایم ؟ تمامی ما رانندگان موتور همیشه عادت کرده ایم تا فرمان موتورمان انحنا داشته باشد و برای همین رانندگی در ابتدا با فرمان موتور بندا BD کمی شاید برای ما سخت باشد اما در نهایت وقتی عادت کنید همه چیز برای شما عادیست اما در صورتی که هنوز باز هم به این فرمان عادت نکردید می توانید در کارگاه های کاستوم فرمان این موتور را هم عوض کنید . می بینید ؟ این موتور به قدری کاستوم پذیر است که هر سلیقه ای که دارید را می توانید بر روی آن پیاده سازی کنید .

بندا بی دی


و اما می رسیم به یکی از بدترین معایب این موتور زیبای چینی و کروزر و آن چیزی نیست جز گلگیر , گلگیر این موتور نمی تواند به خوبی گل را پخش کند و شاید حتی در این فرآیند از پلاک موتور استفاده کند شاید این مورد هم قابل حل باشد اما مورد بسیار بدتری وجود دارد و آن پیچ زیر گلگیر است . این مورد به قدری برای همه ما عجیب بود که گفتیم شاید تولید کننده این موتور اصلا فکری برای این مشکل نکرده است . پیچ گلگیر بر روی لاستیک خط بسیار عمیقی می اندازد و بعد از 10 هزار کیلومتر می تواند حتی موجب ترکیدن لاستیک شود که این موضوع بسیار مهم و عجیب را باید جدی بگیرید و فکری برای آن کنید … .

بندا بی دی


و در آخر ارتفاع این موتور است . ارتفاع این موتور به قدری کم است که اگر به موتور های استریت عادت کرده اید قطعا کمی شما را اذیت می کند مخصوصا اگر قد شما بیشتر از 180 باشد و این مورد می تواند برای رانندگی ها طولانی مدت کمی مشکل آفرین باشد اما در مجموع این مورد شاید قابل حل نباشد . در مجموع , دوستان , موتور های کروزر و یا بابر اصولا مانند موتور های استریت ارتفاع خوبی ندارند و سبک این موتور ها به همین شکل است که البته شاید با دست کاری سیستم تعلیق بتوان چاره ای برای آن بیابید و این فقط یک شاید است .

بسیار خب در این بخش به بررسی معایب بندا BD پرداختیم بیایید ببینیم مزایای این موتور در چیست ؟

مزایای موتور بندا BD 249 !

همانطور که خواندید در بالاتر از معایب این موتور زیبا گفتیم حالا بیایید ببینیم مزایای این موتور در چیست که به شرح زیر می باشد :

 • زیبایی مثال زدنی
 • شتاب فوق العاده
 • سرعت بسیار بالا
 • باک و حجم عالی
 • سیستم ترمز قدرتمند
 • کاستوم پذیری بالا
 • صندلی عالی برای راننده
 • سیستم تعلیق فوق العاده
 • لاستیک های پهن
 • صدای جذاب اگزوز
 • چراغ های بسیار زیبا
 • صفحه کیلومتر دیجیتالی زیبا
 • سیستم خنک کاری بسیار عالی
 • آیرودینامیک مناسب
بندا بی دی

آیا بندا بی دی 250 ارزش خرید دارد ؟

همانطور که در موارد گفته شده خواندید این موتور بابر و یا کروزر چینی با مزایای بسیار زیادی که به نسب قیمت دارد باز هم در برابر معایب این موتور شاید برای هر کسی مناسب نباشد برای مثال کمبود قطعات و یا قیمت زیاد این موتور شاید باعث شود تا تعداد بسیار زیادی از موتور سواران نتوانند این موتور را خریداری کنند و به سمت موتور های ارزان تر بروند .

در هر صورت بسیاری از افراد با وجود معایب بسیار سنگین این موتور محبوب باز هم برای خرید این موتور اقدام می کنند که فقط می توان گفت عاشقان موتور به این صورت عمل می کنند اما در مجموع احتمالا مجبور به فروش می شوند و یا حتی عده ای خریداری می کنند تا مدتی بعد از فروش این موتور سود بیشتری کنند .

در مجموع اگر این موتور قیمت کمتری داشت و قطعات آن در دسترس بود شاید می توانستیم بگوییم یکی از بهترین موتور سیکلت های وارداتی می شد اما حیف …

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید در مجموع این موتور دوست داشتنی دو سیلندر V شکل با حدود 27 اسب بخار و صدای اگزوز و سیستم خنک کاری حرفه ای و شتاب عالی و سرعتی معادل 160 کیلومتر و همینطور زمان 0 تا 100 عالی که دارد شاید برای بسیاری از افرادی که دوست دارند این موتور را خریداری کنند یک آرزو شود .

شاید یک روز همه ما توانستیم از موتور های به روز و زیبا استفاده کنیم و لذت ببریم بدون آنکه استرس قیمتی و یا قطعات آن را داشته باشیم . پیروز و موفق باشید . مهندس عسگری .

گواهیران
5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *