قالب وردپرس افزونه وردپرس

درآمد کاستوم موتور سیکلت چقدر است ؟ ( آپدیت 1403 ) !

درآمد کاستوم موتور چقدر است ؟ سوالی که بسیاری از شما دوستان عزیز موتور دوست و یا حتی مکانیک های موتور سیکلت پرسیده اید و در این مقاله به بررسی درآمد شما در این زمینه می پردازیم . پس در صورتی که می خواهید بدانید هزینه اولیه برای شروع این کار چقدر است و اصلا اصول این کار و درآمد در این زمینه به چه صورت است این مقاله برای شما نوشته شده است پس با گواهیران تا انتها این مقاله جذاب درآمدی همراه باشید … .

پیشنهاد مقاله قبلی : تفاوت موتور استریت با کروزر در چیست ؟

درآمد کاستوم موتور

درآمد کاستوم و طراح موتور سیکلت چقدر است ؟

در این بخش به درآمد شما در این زمینه کاری در ایران می پردازیم و در ادامه به بررسی درآمد شما در این زمینه کاری در کشور های دیگر بررسی هایی را انجام می دهیم . اولین سوال این است که کاستوم موتور دقیقا چیست ؟ در صورتی که بخواهیم یک تعریف ساده از این مورد بدهیم باید بگوییم کاستوم موتور سیکلت به زمینه ای گفته می شود که شما در بخش فنی و ظاهری موتور می توانید تغییراتی را که مشتری شما می خواهد را اعمال کنید . این یک تعریف بسیار ساده برای این زمینه کاری بود حالا بیایید ببینیم روند کار به چه صورت است ؟

معمولا مشتری برای اینکه بخواهد موتور سیکلت خود را به سلیقه خود تغییر دهد نزد شما می آید در این حالت شما باید وسایل و موارد بسیار زیادی را در کارگاه خود داشته باشد . از زین گرفته تا باک موتور و یا حتی اگزوز های متعدد و حتی کیف و خورجین و دسته و کتی و …

در این حالت مشتری می تواند حتی رنگ و کاور موتور خود را تغییر دهد و این کار به قدری برای شما درآمد دارد که متعجب می شوید . اصولا در ایران این کار بسیار کمیاب است و در صورتی که شما بخواهید وارد این زمینه کاری شوید بدون شک درآمد بسیار بالایی دارید اما اجازه دهید قبل از شروع موارد مهم به آمار بپردازیم .

در شهری مانند تهران حدود 2 میلیون موتور فعال روزانه در حال رفت و آمد هستند و حدودا 1 الی 5 درصد از این افراد دوست دارند موتورشان به سلیقه خودشان باشد و این یک رقم واقعا زیادیست یعنی عددی در حدود 20 الی 100 هزار موتور و شما می توانید با کاستوم کردن فقط 1000 عدد موتور به درآمد های نجومی برسید اما قبل از بررسی دقیق تر باید بگوییم که درآمد کاستوم موتور به صورت حدودی برای هر موتور به 20 میلیون تومان می رسد و سود شما در این حالت باید محاسبه شود .

پیشنهاد مقاله : نمونه سوالات آیین نامه رانندگی !

درآمد کاستوم موتور

موارد مورد نیاز برای کارگاه کاستومینگ موتور سیکلت !

خب در ابتدا شما باید حتما یک کارگاه داشته باشید و بهتر این است که کارگاه شما در مکانی باشد که در آن موتور زیاد رفت و آمد دارد و باید تابلو بسیار بزرگی را هم بزنید تا همه متوجه شوند کار شما به صورت تخصصی بر روی طراحی و کاستوم موتور سیکلت است در این حالت شما باید موارد دیگر را تهیه کنید .

برای مثال شما باید از هر موتور 10 مدل اگزوز و یا چندین مدل کاور و یا چندین مدل خروجین و زین و یا در مورد فنی باید موارد فنی مانند پیستون ها و سوپاپ ها را داشته باشید در این صورت است که می توانید کارگاه خود را باز کرده و شروع به فعالیت کنید . اصولا در صورتی که بتوانید خودتان بسیاری از موارد را بسازید و طراحی کنید سود شما بسیار بسیار زیاد می شود اما در غیر این صورت درآمد کاستوم موتور سیکلت از صرفا فروش و نصب قطعات هم خوب است اما نه به اندازه تولید کننده .

اصولا برای راه اندازی یک کارگاه و یا اجاره یک کارگاه به مبلغی در حدود 1 الی 2 میلیارد تومان برای رهن کامل نیاز دارید و سپس باید حدود 500 میلیون تومان ابزار و وسایل خریداری کنید و از همه مهم تر باید در کار خود به معنای واقعی خبره باشید و باید برای تبلیغات اینستایی هم مبلغی در حدود 100 میلیون تومان کنار بگذارید در این صورت شما باید برای شروع هزینه ای معادل 2 میلیارد و 600 میلیون تومان به عنوان حالت ایده ال داشت هباشید در این صورت است که می توانید کار خود را به بهترین حالت ممکن شروع کنید .

بهترین کار این است که در جایی شروع به کار کنید که موتوری زیاد باشد برای مثال میدان گمرک تهران بهترین مکانیست که برای این کار می توانید در نظر داشته باشید .

موتور هایی که می توانیم کاستوم کنیم و درآمد !

بهترین موتور هایی که می توانید کاستوم کنید اصولا موتور های بندا و یا کروزر های بازار و یا استریت هایلگ ها و یا حتی موتور های معمولی مانند بنلی و … که البته در دسته استریت قرار می گیرند است و در این صورت شما می توانید درآمد زیادی داشته باشید اما بهترین حالت برای موتور های کروزر هستند .

بندا و یا کویر بهترین حالت موتور برای کاستوم هستند و درآمد شما از کاستوم بدنه برای هر موتور تا 50 میلیون تومان هم می رسد که سود خالص شما احتمالا چیزی در حدود 25 میلیون تومان است . تصور کنید در ماه 30 موتور را بتوانید کاستوم کنید . درآمد خالص شما مبلغی در حدود 700 تا 800 میلیون تومان خواهد بود و این درآمد می تواند حتی بیشتر هم بشود که اگر شما کارمند استخدام کنید که به کاستوم موتور مسلط باشد بدون شک درآمد شما بالاتر هم خواهد رفت .

دوستان درآمد کاستوم موتور واقعا زیاد است و این زمینه کاری شاید یکی از بهترین ها در ایران باشد البته باید حتما تبلیغات خوبی هم داشته باشید تا یک ایران شما را بشناسد .

درآمد کاستوم موتور

اگر کارگاه ما در جای خوبی نباشد چه ؟

اگر در جای خوبی کارگاه داشته باشید درآمد خیلی زیادی دارید اما در صورتی که کارگاه شما در جای خوبی نیست شاید برعکس تمامی افرادی که می گویند شما درآمدی نخواهید داشت ما بگوییم اتفاقا درآمد شما شاید بسیار بیشتر هم باشد اما به چه صورت ؟

بیایید تصور کنیم به جای آن که کارگاه میلیاردی اجاره کنید توانسته اید یک کارگاه با مبلغ پیش 50 الی 200 میلیون تومان در یک مکان ارزان پیدا کنید در این صورت است که شما می توانید بیشتر هزینه را بر روی تبلیغات در اینستاگرام قرار دهید که در این صورت معروف شده و مشتری شما را به هر شکلی هم که شده پیدا می کند فقط در این حالت کافیست تا شما معروف شوید و همه چیز برای شما درست می شود .

دوستان درآمد این کار به قدری زیاد است که شاید حتی تصور هم نکنید و باید به این فکر کنید که بتوانید 1000 موتور را کاستوم کنید و به درآمد میلیاردی برسید و در این حالت مکانتان را شاید هم حتی عوض نکردید و بیشتر بر روی تبلیغات هزینه کنید .

چطور باید کاستوم موتور را یاد بگیریم ؟

بدون شک در هیچ جایی به شما کاستوم کردن را یاد نمی دهند و تنها راهی که دارید این است که به یکی از کارگاه های مخصوص این کار بروید و کاستوم موتور را بیاموزید حتی اگر شده مبلغی را هم بدهید این کار را حتما انجام دهید اما هر طور که شده وارد کارگاه شوید در این صورت است که می توانید کار را بیاموزید .

اصولا با تمرین و علم زیاد و خلاقیت می توانید در این زمینه کاری حرفه ای شوید .

درآمد کاستوم موتور

درآمد کاستوم موتور در کشور های دیگر به چه صورت است ؟

یکی از پرطرفدار ترین کار ها در تمامی کشور ها طراحی موتور سیکلت است و در صورتی که شما به خوبی به این علم آگاه شوید و تجربه خوبی به دست بیاورید بدون شک درآمد بسیار بسیار زیادی خواهید داشت اما در کشور های دیگر مانند آمریکا و یا کانادا درآمد یک متخصص کاستوم در ماه چیزی در حدود 8000 دلار به عنوان کارمند است .

حالا تصور کنید در صورتی که خودتان کارگاه داشته باشید کار به چه صورت است ؟ بسیار خب در این مقاله از گواهیران به بررسی درآمد کاستوم موتور پرداختیم و امیدواریم این مقاله برای شما بسیار مفید بوده باشد اما دوستان در صورتی که مبلغ زیادی برای کار اولیه ندارید اصلا نگران نباشید و فقط بر روی تبلیغات حرفه ای خود زمان بگذارید و بدون شک بعد از 1 سال جایی که الان هستید دیگر نخواهید بود و پیشرفت بسیار زیادی خواهید داشت .

مهندس عسگری – گواهیران .

گواهیران
5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *