قالب وردپرس افزونه وردپرس

موتور کروزر یا موتور استریت | کدام بهتر است ؟ ( بررسی تجربی )

موتور کروزر یا موتور استریت ؟ در صورتی که موتور سوار حرفه ای هستید و می خواهید بدانید واقعا بین این دو موتور کدام می تواند بهتر باشد و اصلا کدام دسته از بین این دو موتور طرفدار بیشتری دارد این مقاله از گواهیران برای شما نوشته شده است .

در ادامه به بررسی هر دو موتور در ابتدا می پردازیم و سپس به سوالات شما در این زمینه پاسخ می دهیم اما قبل از هر چیز باید بدانید موتور های کروزر بهترین انتخاب برای موتور رایدینگ در مسیر های طولانی می باشد اما شاید این هم سلیقه ایست پس با گواهیران همراه باشید …

مقاله قبلی : رانندگی با موتور سیکلت در شرایط برفی و یخبندان !

موتور کروزر یا موتور استریت

موتور کروزر چیست ؟

اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم موتور های کروزر همانطور که در تصویر زیر می بینید به موتور هایی گفته می شود که باک آن ها خوابیده تر و لاستیک ها پهن تر و فرمان موتور پهن تر می باشد و این شاید ساده ترین حالت تعریفی از موتور های کروزر باشد اما شاید بپرسید استفاده این موتور های برای چه راه هاییست ؟

اصولا از موتور ها حتی پرشی هم می توانید در همه جا استفاده کنید اما موتور های کروزر بیشتر برای جاده ها و سفر های طولانی عالی هستند زیرا این موتور ها قدرت مانور کمتری نسبت به موتور های استریت دارند و شما در حین رانندگی با کروزر ها خستگی بسیار کمتری را احساس می کنید برای همین این موتور ها برای شرایط ترافیک شهری مناسب نیستند و شاید برای رانندگی روزانه شهری این موتور برای شما مناسب نیست و بیشتر برای مسافرت های بین شهری مناسب است .

حالا بیایید ببینیم برای موتور های شهری چه دسته ای مناسب ترین است ؟

موتور کروزر یا موتور استریت

موتور استریت چیست ؟

موتور استریت به موتوری گفته می شود که با آن می توانید در شهر تردد کنید و مانور زیادی داشته باشید برای مثال شما در صورتی که در شهر های پر ترافیک مانند تهران تردد روزانه دارید برای شما این دسته از موتور ها بسیار عالی و مناسب هستند و شما می توانید مانور بالایی برای فرار از ترافیک با موتور های استریت تجربه کنید .

این دسته از موتور ها باک با حجم پایینتری دارند و همینطور لاستیک این موتور ها بسیار نازک تر از موتور های کروزر هست و برای رانندگی در جاده های بین شهری اصلا مناسب نیستند و همینطور راحتی کمتری دارند زیرا سیستم تعلیق موتور های استریت بسیار ضعیف تر از موتور های کروزر بوده و برای تردد های شهری ساخته شده اند .

موتور کروزر یا موتور استریت

موتور کروزر یا موتور استریت ؟ کدام انتخاب بهتری است ؟

همانطور که در بالاتر اشاره شد در صورتی که سوال شما این است که ” موتور کروزر یا موتور استریت ” کدام بهتر است ؟ باید بدانید شما در چه مسیری می خواهید تردد کنید شاید حتی مسیر شما شهریست و ترافیک کمی دارید و نیازی به مانور پذیری بالا و فرار راحت تر از ترافیک ندارید در این صورت کروزر بهتر است و یا شاید اصلا عاشق موتور های کروزر هستید در این صورت است که می توانید از این موتور ها استفاده کنید .

اصولا موتور های استریت هزینه خرید و نگهداری بسیار پایینتری نسبت به موتور های دیگر دارند و شاید انتخاب این موتور ها برای تردد شهری که شما مدام باید ترمز کنید و یا لاستیک شما و تمامی قطعات مدام در فشار هستند بهتر باشد اما در نتیجه شما هستید که باید ببینید کدام موتور را دوست دارید اما اگر هنوز نمی دانید چکار کنید شما را به سوال بعدی دعوت می کند شاید در این بررسی بدانید واقعا کدام دسته از موتور ها برای شما ساخته شده اند ؟

پیشنهاد مقاله : دانلود آزمون آیین نامه رانندگی و نمونه سوالات آیین نامه رانندگی !

چرا موتور سواران حرفه ای عاشق کروز هستند ؟

سوال بسیار مهمی که در این جا به بررسی آن می پردازیم این است که واقعا برای چه از موتور سواران ریس تا پرشی ها و یا اکشنیست ها همه دوست دارند در نهایت برای خودشان یک موتور در دسته کروزر داشته باشند ؟ چرا اکثریت از برند دوکاتی خرید خود را انجام داده اند آیا این یک مانور تبلیغاتیست و یا خیر ؟

همانطور که می دانید در چنل های موتور رایدینگ یوتیوب افراد بسیار زیادی در حال ولاگ گرفتن با کروز های خود هستند و به قدری از موتور هایشان تعریف می کنند که ناخودآگاه می خواهید شما هم سوار این دسته از موتور ها شوید . برای مثال تام سولیارد که یکی از معروف ترین موتور سواران کاناداییست می گوید وقتی سوار موتور کروزر خود می شود احساس می کنم به سفری طولانی و معنوی می روم و وقتی صدای اگزوز موتورم به گوشم می خورد دیگر حس نمی کنم که فقط یک موتور دارم بلکه فکر می کنم دوست عزیزم همسفر من است .

وقتی گاز می دهم و صدای زیبا و قدرتمند موتورم به گوشم می رسد حس می کنم دیگر تنها نیستم و یک نفر همیشه همراه و مراقب و همسفر من است و این حس را با هیچ موتوری تجربه نکرده ام . می بینید ؟ این سخنان فردی است که تقریبا تمامی عمر خود را با انواع موتور های مختلف سپری کرده و هم اکنون که در سن 81 سالگیست می گوید اگر جوان بودم هرگز به جز کروز موتور دیگری خریداری نمی کردم .

افراد بسیاری در سراسر دنیا در حال رانندگی با این دسته از موتور ها هستند و واقعا می توان گفت دوکاتی بهترین برند در این زمینه است البته شاید بگویید هارلی دیویدسون . در این حالت باید بگویم بله هارلی شاه تمامی موتور های کروزر در جهان است و ما در مورد رتبه دوم به بعد صحبت می کنیم .

معایب و مزایای کروزر و استریت را بررسی می کنیم !

در این بخش به بررسی معایت و مزایای موتور های استریت و کروزر می پردازیم و در نهایت شما باید به سوال ” موتور کروزر یا موتور استریت ” پاسخ دهید و یک موتور را انتخاب کنید البته متاسفانه به جز موتور بندا در ایران موتور کروزر خوبی نمی توانید بیابید که این موتور هم قطعات نایابی در ایران دارد . شاید این مقاله به شما کمک کند که اگر روزی در کشوری دیگر زندگی کردید و دست شما برای خرید تمامی موتور ها باز بود بدانید کدام برای شما بهتر است …

بسیار خب بیایید اول به معایب و مزایای موتور های استریت اشاره کنیم که به صورت زیر است : ( مزایای موتور های استریت ) :

1 – مانور پذیری بالا
2 – سیستم ترمز قوی
3 – مصرف سوخت کم
4 – هزینه خرید پایین
5 – هزینه نگهداری پایین
6 – راحتی کنترل موتور

و معایب موتور های استریت به صورت زیر است :

1 – خرابی زود قطعات
2 – خرابی سریع سیستم های سوخت رسانی
3 – لاستیک های نازک و غیر قابل اعتماد
4 – سرعت بالا و قدرت کم
5 – سیستم تعلیق چندان خوب

حالا بیایید ببینیم معایب و مزایای موتور های کروزر به چه صورت است ؟ ( مزایا ) :

1 – موتور قدرتمند
2 – استایل خاص
3 – حجم موتور زیاد
4 – حجم باک زیاد
5 – لاستیک های پهن
6 – سیستم تعلیق واقعا نرم
7 – صندلی و امکانات عالی

و معایب موتور های کروزر به صورت زیر است :

1 – هزینه خرید بسیار بالا
2 – هزینه نگهداری بسیار زیاد
3 – مصرف سوخت بالا
4 – کنترل سخت برای تازه کاران
5 – مانور پذیری کم در ترافیک ها

بسیار خب حالا از شما می پرسم . موتور کروزر یا موتور استریت ؟ کدام را دوست دارید و کدام واقعا بهتر است ؟ ممنون که اینجای مقاله همراه گواهیران بودید . به امید پیروزی و موفقیت شما کاربران عزیز و موتور دوست .

گواهیران
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *