قالب وردپرس افزونه وردپرس

رانندگی با موتور در برف و یخبندان ! ( اشتباه عجیب )

رانندگی با موتور در برف یکی از بد ترین کار هایی است که یک راننده و یا یک موتور سوار می تواند مرتکب شود البته در صورتی که شما موارد گفته شده در این مقاله را به همراه داشته باشید و یا رعایت کنید بدون شک می تواند از خطرات احتمالی جلوگیری کند اما دوستان لطفا تحت هیچ شرایطی اصلا در این وضعیت آب و هوایی با موتور تردد نکنید .

اما در این مقاله از گواهیران به بررسی خطرات رانندگی با موتور در روز های برفی و یخبندان که می تواند برای شما اتفاق بی افتد می پردازیم پس در صورتی که موتور سوار هستید و یا دوست دارید موتور خریداری کنید و یا حتی کار شما با موتور است و مجبورید یک مسیر را حتی در روز های برقی رفت و آمد کنید این مقاله را با دقت بخوانید .

پیشنهاد مقاله گواهیران : نکات مهم رانندگی با موتور سیکلت در هوای بارانی !

رانندگی با موتور در برف

رانندگی با موتور سیکلت در هوای برفی و خطرات !

در این بخش به بررسی هزینه ها و خطرات رانندگی با موتور در این وضعیت آب و هوایی می پردازیم پس در صورتی که می خواهید در این روز های برفی رانندگی کنید آن هم با موتور سیکلت حتما موارد گفته شده در زیر را بررسی کنید . در صورتی که با موتور در این روز های برفی بخواهید رانندگی کنید باید حتما نکات زیر را با دقت واقعا زیادی بخوانید و بررسی کنید .

1 – بیشترین آمار تصادفات موتور سیکلت ها برای روز های برفی و یخی است
2 – در صورتی که در این وضعیت با موتور رانندگی کنید باید بدانید اگر زمین بخورید باید هزینه های بسیار زیادی برای تعمیر موتورتان بدهید
3 – کنترل و پایداری به شدت کم
4 – سرمای شدید هوا و گرفتن تمرکز
5 – دقت بسیار کم رانندگان دیگر

اما بیایید به بررسی این موارد بپردازیم . در مورد اول باید بدانید بیشترین آمار تصادفات رانندگی حتی برای ماشین ها در این روز هاست چه رسد به موتور ها البته باید بگوییم رانندگان کمتری در این وضعیت آب و هوایی با موتور در شهر حضور پیدا می کنند برای همین اگر با موتور بیرون رفتید بدانید حتی اگر موتور سوار بسیار حرفه ای هم باشید باز هم امکان سر خوردن و تصادف برای شما وجود دارد .

در مورد دوم هزینه های بسیار زیاد تصادفات رانندگی در این حالت مدنظر است . بیایید تصور کنیم شما دوست دارید حتی یک بار هم که شده رانندگی با موتور در برف را تجربه کنید و یا اصلا دوست ندارید هزینه تاکسی و یا مترو بدهید و می خواهید با وسیله خود رفت و آمد کنید و یا اصلا مسیر شما مترو خور نیست و می خواهید با موتور بروید و آن روز اصلا دوست ندارید هزینه کنید اما ناگهان بدون اینکه بدانید اصلا چرا , لاستیک ماشین شما سر می خورد و شما به زمین می خورید . در بهترین حالت اگر شما سالم بمانید موتور شما صد در صد آسیب می بیند و در این حالت است که هزینه های بسیار زیادی را باید بپردازید .

به بازار بروید و از هزینه های بدنه و تعمیرات موتور اطلاعات کسب کنید تا متوجه شوید چقدر هزینه ها زیاد شده است اما شاید دیگر فرصت افسوس خوردن نداشته باشید و زمان هم به عقب بر نمی گردد و در آن لحظه متوجه می شوید که نباید با موتور در این روز به خیابان می آمدید و بهتر بود از موارد دیگری استفاده می کردید . دوستان این مورد را حتما جدی بگیرید .

مورد سوم کنترل و پایداری به شدت کم موتور در این وضعیت آب و هوایی است . رانندگی با موتور در برف باعث می شود که لاستیک شما با سطح زمین درگیری بسیار کمی داشته باشد برای همین هم هست که امکان دارد تصادف کنید و در صورتی که این وضعیت برای شما پیش بیاید باید هزینه های بسیار زیادی را بپردازید . پس در این وضعیت شما کنترل بسیار بسیار کمی بر مسیر خود دارید .

مورد بعدی سرمای شدید هواست . دوستان در این وضعیت در صورتی که موتور شما دنده ای است به شدت دستان شما را سفتیه دسته کلاچ درگیر می کند و بد تر از آن این است که در این وضعیت هوایی بدن برای گرم نگه داشتن خود انرژی و کالری بسیار زیادی می سوزاند برای همین احساس گشنگی شدید بعد از مدت کوتاهی به شما دست می دهد و باید این مورد را بدانید در صورتی که این حس به علاوه یخ زدگی در ناحیه زانو و دست و خستگی دست در شما ایجاد شود مغز شما وضعیت هوشیاری شما را آرام آرام پایین می آورد تا به شما این پیام را برساند که باید استراحت کنید و سریعا وضعیت را به حالت درستی برسانید .

و این مورد باعث میشود تا هوشیاری شما پایین بیاید و احتمالا تصادف خواهید کرد . و در مورد آخر , در این شرایط اکثر رانندگان بخاری ماشین را روشن می کنند و شیشه را پایین می دهند که در این وضعیت شیشه ها بخار می کند و رانندگان ماشین ها اصلا دید درسته به طرفین ندارند و ممکن است ناگهان به راست و یا چپ بپیچند و با شما برخورد کنند . این شاید یکی از تجربیات بسیار بدی است که تمامی موتور سواران با آن سر و کار دارند .

بسیار خب بیایید برویم به سراغ سوال بعدی البته در صورتی که گواهینامه رانندگی خود را دریافت نکرده اید و می خواهید برای آزمون آیین نامه رانندگی نمونه سوالات رانندگی را تمرین کنید می توانید به صفحه دانلود سوالات آیین نامه رانندگی مراجعه کنید .

رانندگی با موتور در برف

برای رانندگی با موتور در روز های برفی چکار کنیم ؟

همانطور که در بالاتر به آن اشاره شد شما نباید در این روز ها اصلا با موتور خود بیرون بروید اما در صورتی که چاره ای ندارید باید موارد زیر را حتما رعایت کنید .

1 – برای موتور خود طلق خریداری کنید : در این صورت باد سرد به صورت شما نمی خورد و دید شما برای رانندگی با موتور در روز برفی بیشتر خواهد بود .

2 – برای موتور خود سقف خریداری کنید : در این حالت می توانید سقف برزنتی خریداری شده را به طلق گره بزنید و با دو ستون آلمینیومی از طرفین به طلق وصل کنید در این حالت بارن و برف بر روی لباس شما نمی نشیند و کمتر سردتان می شود .

3 – استفاده از دستکش موتور : دوستان دستکشی خریداری کنید که با آب باران خیس نشود و یا خیسی را به درون دستکش و دستان شما منتقل نکند و دست شما همیشه گرم بماند و برای رانندگی مشکلی برای شما ایجاد نکند .

4 – طلق موتور : در این حالت یک گلگیر پشت چرخ جلوی موتور شما بسته می شود و نمی گذارد آب به موتور و پاهای شما برخورد کند و در این حالت شما خیس نمی شوید و گرمتر می مانید .

5 – کفش ضد آب : در این حالت شما باید حتما از کفش ضد آب استفاده کنید زیرا 100% کفش شما اولین نقطه ای است که در این وضعیت آب و هوایی خیس می شود .

6 – لباس گرم : بدون شک بدن شما کالری بسیار زیادی می سوزاند و بهترین کار این است که این گرمای به وجود آمده را به وسیله لباس گرم نگه دارید تا سردتان نشود .

7 – تایرتان را عوض کنید و یک تایر برای روز های برفی بر روی موتورتان ببندید و استفاده کنید . دوستان این مورد از تمامی موارد گفته شده هم مهمتر است .

8 – روغن مناسب : حتما از روغن موتور مناسب استفاده کنید تا در روز های سرد و برفی در کارتر موتور شما سفت نشود زیرا موتور شما در این حالت روشن نخواهد شد و یا در صورتی که روشن شود بدون شک قطعات شما تا بخواهند روغن را گرم کنند آسیب های جدی می بینند .

رانندگی با موتور در برف

سخن نهایی !

رانندگی با موتور در برف یکی از کار هایی است که هرگز نباید انجام دهید و باید بدانید در صورتی که بخواهید در این شرایط رانندگی کنید باید اطلاعات گفته شده در این مقاله را رعایت کنید .

به امید پیروزی و سربلندی برای شما عزیزان , گواهیران .

گواهیران
5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *