قالب وردپرس افزونه وردپرس

خرید ماشین | راهنمای کامل برای شما قبل از خرید ( مهم ) !

خرید ماشین ! در این مقاله به بررسی تمامی مواردی که در حین خرید خودرو باید دقت کنید می پردازیم پس در صورتی که می خواهید خودرویی خریداری کنید این مقاله برای شما نوشته شده است پس در صورتی که می خواهید در این بازار عجیب و غریب کلاه سرتان نرود با دقت تا انتها مقاله با گواهیران همراه باشید …

مقاله پر بازدید رسانه : نمونه سوالات آیین نامه رانندگی !

خب بیایید به ادامه بررسی بپردازیم …

خرید ماشین

خرید ماشین !

بسیاری از افراد می خواهند ماشین خریداری کنند که حالا یا برای سرمایه گذاری است و یا برای استفاده شخصی اما در این مقاله ما در مورد خرید ماشین های دست دوم و یا کارکرده با شما صحبت می کنیم زیرا خرید خودرو صفر نیازی به راهنمایی ندارد و شما به راحتی از نمایندگی ها می توانید ماشین صفر را بدون دردسر خریداری کنید .

در گذشته هزینه خرید و فروش ماشین بسیار پایین بود اما این روز ها به علت گرانی بسیار زیاد قطعات تولیدی خودرو هم قیمت های بالاتری پیدا کرده است و این یعنی در صورتی که شما بخواهید خودرویی خریداری کنید باید چندین برابر سالهای گذشته برای آن هزینه کنید .

البته در صورتی که هزینه زیادی نمی خواهید برای خرید ماشین کنید بهترین راه خرید خودرو های کار کرده است اما اینکه آیا این ماشین سالم است و یا خیر را شما باید تشخیص دهید در هر صورت شما می توانید به راحت ترین حالت ممکن خودرو خود را با راهنمایی های زیر خریداری کنید پس به سراغ سوال اول و مهم شما می رویم …

مقاله پیشنهادی : خرید و فروش ماشین های تصادفی ! راهنمای کامل !

چطور باید ماشین را تشخیص دهیم ؟

بدون شک شما مکانیک نیستید و یا حتی صافکار . اولین کار این است که رخ ماشین را نگاه کنید ببینید آیا با آن تعریفی که فروشنده می کند یکی است و یا خیر و سپس به بدنه دقت کنید آیا موج دارد ؟ فرو رفتگی دارد ؟ آیا این ماشین رنگ شدگی و یا زدگی دارد و یا خیر ؟

سپس پشت فرمان می نشینید و استارت می زنید در این صورت است که شما می توانید فنی ماشین را به خوبی دقت کنید در این حالت است که باید گاز دهید و کمی رانندگی کنید ببینید ماشین صدای خاصی می دهد و یا خیر و در صورتی که این موارد برای شما و از دید شما بدون مشکل بود می توانید به سراغ قیمت و تخفیف بروید و در صورتی که با هم کنار آمدید می رویم برای مرحله بعد …

راهنمای کامل !

مرحله بعد کارشناسی است زیرا شما شاید از ریز نکات فنی و صافکاری و شاسی ماشین چیزی ندانید و بدون شک نگاه یک مکانیک و یک صافکار با شما زمین تا آسمان فرق می کند پس بهترین راه این است که به خوبی دقت کنید ببینید کارشناس چه می گوید اما کارشناس کجاست ؟

شما باید در ابتدا به مکانیک مراجعه کنید تا این مکانیک فنی ماشین را به دقت بررسی کند از موتور تا گیربکس از اگزوز تا رادیاتور و از کلاچ تا جلوبندی ها و سیستم تعلیق و غیره .

در صورتی که مکانیک بخش فنی ماشین را تایید کرد باید به سراغ صافکاری بروید در این صورت است که شما می توانید وارد مرحله سوم شوید .

در این مرحله صافکار به خوبی بدنه و سقف و شاسی ها و ستون ها و داخل ماشین را چک می کند در این صورت است که اگر تایید را از صافکار گرفتید می توانید وارد مرحله بعد یعنی خرید بشوید در این صورت است که شما می توانید با خیال راحت خودروی مد نظرتان را خریداری کنید .

آیا خرید ماشین با تمام سرمایه ارزش دارد ؟

البته تمامی سرمایه برای خرید وسیله نقلیه اشتباه است اما یعنی چه و چرا ؟ در صورتی که یک خودرو 500 میلیون تومان است و شما می خواهید یک ماشین خریداری کنید و 510 میلیون تومان کل دارای نقدی شماست خرید این ماشین بسیار کار اشتباهی است زیرا شما را به دردسر بسیار بدی می اندازد .

بیایید فکر کنید ماشین شما خراب شد و هزینه تعمیر ماشین حدودا 10 میلیون تومان شد حالا شما می خواهید چه کنید ؟ و یا شاید برای زندگی نیاز به پول داشتید حالا چه ؟ میبینید ؟ این اشتباه است که شما بخواهید هزینه زیادی کنید و هیچ پس اندازی نداشته باشید اما …

در صورتی که می خواهید ماشین خرید و فروش کنید بحث جدایی دارد و این شما هستید که باید هزینه ها را مقایسه و بررسی کنید .

سخن پایانی !

خرید ماشین کار ساده ای نیست مخصوصا با این قیمت ها و هزینه ها پس به شما پیشنهاد می کنم حتما و حتما از کارشناس استفاده کنید در غیر این صورت خرید خودرو کار اشتباهی است . حتی اگر شخص فروشنده قسم هم بخورد باز هم اشتباه است و باید کارشناس ماشین را چک و بررسی کند .

دوستان اگر می خواهید کار خرید و فروش ماشین را آغاز کنید در سایت گواهیران مقاله ای با عنوان ( درآمد نمایشگاه ماشین چقدر است ) نوشته شده است که می توانید به این مقاله برای بررسی بیشتر مراجعه کنید .

خب امیدوارم موفق باشید .

گواهیران
3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *