قالب وردپرس افزونه وردپرس

تست تصادف 206 ! آیا این ماشین در تست قبول شد ؟

تست تصادف 206 ! در این مقاله از گواهیران به بررسی تست برخورد ماشین 206 با موانع را بررسی می کنیم و می بینیم در صورتی که این ماشین با دیوار بتنی برخورد کند چه اتفاقاتی برایش خواهد افتاد . بدون شک این مقاله برای مهندسین مکانیک و یا دانشجویان این رشته می تواند بسیار مفید باشد و یا در صورتی که شما هم در حال استفاده از این ماشین هستید شاید برای شما جالب باشد که بررسی کنید درست بعد از تصادف چه بلایی بر سر ماشین شما خواهد آمد .

در ادامه موارد و نکاتی را هم در این زمینه بررسی می کنیم . در مقاله قبلی در مورد ” نکات خرید و فروش ماشین های کار کرده ” بررسی های مهمی را انجام دادیم و شما می توانید با ورود به این مقاله نکات مهمی را مطالعه بفرمایید .

بسیار خب بیایید برویم به سراغ موارد بسیار مهم در این زمینه .

تست تصادف 206

تست برخورد و تصادف ماشین 206 معروف تولید داخلی !

اصولا تمام شما به شکل قطره ای این ماشین دقت کرده اید و این شکل طراحی شده می تواند برای سرعت و رد کردن فشار در حین رانندگی بسیار عالی باشد و یا بهتر است بگوییم بدنه این ماشین به صورت آیرودینامیک در زمان خودش ساخته شده است .

شکل قطره ای این ماشین در هنگام رانندگی به ماشین این کمک را می کند تا شتاب بیشتری بگیرد و از همه مهم تر آنکه سوخت بسیار کمتری را می سوزاند . اما بحث ما اصلا این موارد نیست اما شتاب در این بخش برای مقاله ما شاید کمی مناسب باشد .

در هنگام تست تصادف و بدنه ماشین اصولا با سرعت 57 کیلومتر در ساعت شروع به آزمایش می کنند در این صورت ماشین مد نظر به یک دیوار قدرتمند بتنی برخورد می کند تا آزمایشات بر روی بدنه و شاسی انجام شود . در این مرحله ماشین 206 دچار له شدگی در جلوی سینی و شاسی می شود و با این سرعت شاسی به شدت جمع می شود اما این تست دقیقا برای محاسبه چیست ؟

در تست تصادف 206 وقتی شاسی ماشین جمع می شود این را به تستر می رساند که شاسی توانسته تا حد خوبی نیرو را مهار کند البته ما در مورد نیروی تصادف صحبت می کنیم و تا حدی توانسته از وارد آمد مستقیم فشار به راننده جلوگیری کند . در این شرایط و حالت در صورتی که راننده کمربند خود را نبسته باشد به سمت فرمان پرتاب شده و آسیب کمی می بیند .

در این حالت نیروی تصادف به تمامی نقاط اتصال وارد شده تا بتواند عمل دمپ نیرو را انجام دهد . در تست بعدی ماشین با سرعت 70 کیلومتر به یک دیوار بتنی برخورد می کند در این حالت از تست شما می توانید له شدگی نه تنها شاسی بلکه درب ها و یا حتی سقف ماشین را هم ببینید در این حالت نیرو به قدری زیاد بوده که به تمامی نقاط بدنه وارد شده تا بتواند نیروی وارد شده را مهار کند .

در تست تصادف 206 نیرو های وارد شده به تمامی نقاط بدنه وارد می شود اما نکته بسیار منفی در آن است که این نیروی وارد شده باعث می شود تا درب و ستون هم مچاله شود و حتی فرمان ماشین به شدت به صورت و سینه راننده نزدیک شود برای همین این ماشین را در دسته ماشین های نا امن در تصادفات می توان شناخت .

در نهایت در صورتی که بخواهید به این ماشین از 10 نمره ایمنی 2024 را بدهید باید نمره ای معادل با 1.7 را در نظر بگیریم و این یعنی این ماشین در برابر ماشین های بسیار امنی مانند ولوو شاید حرفی برای گفتن نداشته باشند .

پیشنهاد مقاله : سوالات آیین نامه رانندگی !

تست تصادف 206

نیرو تست تصادف بیشتر به چه بخش هایی صدمه می زند ؟

اصولا در ماشین 206 وقتی نیروی تصادف می خواهد در تمامی نقاط بدنه پخش شود اتفاق عجیبی می افتد و آن این است که ماشین از جلو یعنی سپر به بخش موتور رسیده و موتور را به سمت اتاق ماشین هل می دهد و از سمت شاسی ها نیرو می تواند تا حد بسیار زیادی تغییر شکل شدید ایجاد کند و گلگیر را به سمت اتاق و حتی بیرون ماشین هل دهد و از همه بدتر این است که فرمان به سینه راننده نزدیک شده و ستون ها دچار تغییر زیادی می شود که در نتیجه سقف ماشین هم دچار له شدگی خواهد شد .

به دلیل استفاده از ورق های بسیار نازک در ماشین های 206 این ماشین که شاید در گذشته یکی از امن ترین ماشین های ایران شناخته می شد دیگر این امتیاز را ندارد و امروزه یکی از ماشین های نا امن داخلی دقیقا همین ماشین می باشد و در صورتی که می خواهید یک ماشین امن خریداری کنید به شما توصیه می کنم حتما از ماشین ها قدرتمند استفاده کنید در صورتی که می خواهید خودروی داخلی خریداری کنید , دنا یکی از بهترین ماشین ها در تست های تصادفات داخلی می باشد .

تست تصادف 206 به ما نشان می دهد این ماشین در تصادفات رانندگی اصلا امن نیست و می تواند هزینه های مالی و جانی بسیار زیادی را برای شما داشته باشد . بسیار خب بیایید به بررسی موارد دیگر در این مورد بپردازیم .

بهترین ماشین در جهان در این تست چه ماشینی است ؟

بهترین ماشینی و یا بهترین برند در تست های تصادف برای ماشین های ولوو هستند و سپس بعد از آن ماشین های آمریکایی و یا بهتر است دقیق تر اشاره کنیم که ماشین هایی از برند فورد در رده دوم و جی ام سی در رده سوم و بنز آلمان در رده 4 و بی ام و و پورش و لامبورگینی در رده های بعدی قرار دارند .

حالا تصور کنید تست تصادفات این ماشین ها کجا و 206 داخلی با این حجم از بی استانداردی کجا ؟ خودتان قضاوت کنید اما در نهایت همانطور که گفته شد بهترین ماشین در جهان ولوو می باشد .

تست تصادف 206

آیا 206 های فرانسوی هم همینقدر ضعیف بودند ؟

به هیچ وجه , ورقه های استفاده شده در 206 به قدری ضعیف هستند که در مقایسه با 206 فرانسوی واقعا حرفی برای گفتن ندارند . در این سالها به علل مختلف کیفیت تولید ماشین های داخلی شدیدا افت کرده است و شما نمی توانید 206 مدل 1398 ایران را با 206 مدل 1380 فرانسه مقایسه کنید .

ورقه های استفاده شده در ماشین های فرانسوی و یا شاسی های قدرتمند و یا بدنه و ستون های قوی استفاده شده در 206 فرانسوی در مقایسه با ماشین های داخلی چندین مرتبه بالاتر هستند و این مقایسه شاید اصلا درست نباشد .

بسیار خب در این مقاله به بررسی تست تصادف ماشین پژو 206 به صورت مختصر پرداختیم و امیدواریم برای شما جالب بوده باشد . در نهایت شما می توانید به مقالات دیگر در همین زمینه در گواهیران بررسی هایی را انجام دهید . پیروز باشید .

گواهیران
5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *