قالب وردپرس افزونه وردپرس

ماشین کارکرده | نکات مهم قبل از خرید که باید بدانید ( 6 نکته )

ماشین کارکرده و نکاتی که باید در حین خرید این ماشینها بدانید را در این مقاله بررسی می کنیم پس در صورتی که می خواهید ماشین دست دوم و یا کارکرده خریداری کنید این مقاله می تواند به شما کمک بسیار زیادی کند . البته به شما پیشنهاد می کنیم هیچوقت در این مواقع به تنهایی برای خرید ماشین اقدام نکنید و حتما با فرد دیگری که شاید به عنوان شاهد باید حضور داشته باشد برای خرید ماشین برویم .

دوستان این مقاله و تمامی نکات در آن به صورت تجربی نوشته شده و شاید یکی از کامل ترین مقاله های خرید و فروش ماشین در ایران باشد و بدون شک مواردی را به شما در این مقاله یاد میدهیم که خودمان تجربه کرده ایم و بعضا حتی ضرر هم کرده ایم چون این موارد را اصلا رعایت نکرده بودیم . پس تا انتها این مقاله بسیار مهم و مختصر , با گواهیران همراه باشید … .

پیشنهاد مقاله قبلی : نحوه کارکردن دوربین های راهور به چه صورت است ؟

ماشین کارکرده

نکات مهم خرید ماشین های کار کرده چیست ؟ ( 6 مورد )

در این بخش به بررسی 6 مورد می پردازیم که اگر می خواهید ماشینی خریداری کنید که صفر نیست می تواند به شما کمک بسیار زیادی کند که با هم به بررسی این نکات می پردازیم پس با گواهیران همراه باشید .

1 – اصلا حول نشید :

اگر ماشین خوبی پیدا کردید و دیدید صاحب ماشین قیمت خوبی را هم به شما گفته حول نشید و عجله نکنید به این باور برسید که اگر برای شما باشد به شما خواهد رسید اما چرا حول نباید کنید ؟ اصولا وقتی در نگاه اول ماشین را می بینید و قیمت هم خوب است صاحب ماشین این مورد را از نحوه صحبت کردن شما می فهمد پس به شما پیشنهاد می کنم که ماشین را به خوبی بررسی کنید و سپس به سراغ مرحله بعدی بروید که در این بخش بررسی می کنیم .

2 – مرحله بعد و یا نکته بعد ( بررسی فنی و بدنه ماشین ) :

بدون شک صاحب ماشین حتی اگر بهترین آدم روی کره زمین هم باشد و با رفتار هایش این را به شما نشان دهد شما باز هم باید شک کنید و نباید اعتماد کنید اصولا همه آدم ها دروغ می گویند تا مالشان را بهتر بفروشند پس باید به صاحب ماشین بگویید که باید حتما به یک کارشناس فنی و بدنه مراجعه کنید .

اگر قبول کرد خوب است پس حتما برای بازدید ماشین با صاحب ماشین به کارشناس رنگ و بدنه مراجعه کنید و اگر قبول نکرد همانجا خداحافظی کنید چون صد در صد یک جای کار می لنگد .

ماشین کارکرده3 – حتما قولنامه محکم و شروط قوی بنویسید :

در صورتی که حرف های صاحب ماشین با ماشین یکی بود یک قولنامه ای بنویسید که شامل جریمه های نقدی قابل پیگیری باشد برای مثال وقتی در یک تاریخی قرار می گذارید و مبلغ بیعانه را پرداخت می کنید صاحب ماشین باید برای سند زدن و یا وکالت دادن همراه شما در تاریخ گفته شده حضور داشته باشد و نباید زیر معامله بزند در این صورت باید خسارت شما را که در قولنامه نوشته اید را بپردازد .

4 – پارکینگ :

یکی از مهمترین مواردی که باید بدانید این است که ماشین را به پارکینگ ببرید و دو قبضه کنید که هیچکدام از شما بدون فرد دیگری نتواند ماشین را از پارکینگ در بیاورد در این صورت است که شما با خیال راحت معامله خوبی را انجام داده اید و تا زمانی که ماشین را به تعویض پلاک ببرید از مبلغی که پرداختید خیالتان راحت است .

البته در این حالت خیال صاحب ماشین فعلی هم راحت است .

5 – زدن سند و یا وکالت :

اگر صاحب ماشین با شما بیاید عالی است اما در صورتی که وقتش را نداشت و یا به هر شکلی نمی توانست حضور داشته باشد باید با هم به یک محضر خانه بروید و وکالت کاری برای به نام زدن ماشین را به شما بدهد . در این حالت صاحب ماشین برای شما وقت مثلا 20 روزه تعیین می کند در این شرایط شما می توانید مبلغ را بپردازید به صورت کامل و با وکالت کاری که در دست دارید برای تعویض پلاک ماشین به تعویض پلاک بروید .

6 – تعویض پلاک :

در تعویض پلاک دو مورد بسیار مهم را می بینید و آن هزینه جریمه رانندگی و هزینه های عوارض ماشین است و در صورتی که شما بخواهید پلاک ماشین را تعویض کنید باید این دو مورد را صاحب قبلی ماشین پرداخت کرده باشد در غیر این صورت شما باید حتما هزینه این موارد را از صاحب ماشین بگیرید .

دوستان عزیزم به خنده ها و شوخی ها و مهربان بودن صاحب ماشین ها قبل از فروش اصلا دقت نکنید و هیچ حسابی را برای بعد نگذارید . فردی که ماشین کارکرده خود را به شما بفروشد دیگر بعد از آن پاسخگوی شما نخواهد بود . پس حتما هزینه های جریمه رانندگی و موارد دیگر را از این افراد بگیرید در غیر این صورت حتما ضرر خواهید کرد .

بسیار خب این 6 نکته بسیار مهمی بود که باید می دانستید و حتما برای خرید ماشین های کارکرده این موارد را جدی بگیرید .

پیشنهاد مقاله : سوالات آیین نامه رانندگی !

ماشین کارکرده

سخن نهایی !

دوستان در تمامی کشور های جهان ماشین کارکرده و دست دوم به فروش می رسند و یادتان باشد به هیچ صاحب ماشینی نباشد اعتماد کنید و باید حتما ماشین را به کارشناس ماشین نشان دهید . نکته بسیار مهم دیگر این است که اصلا و به هیچ وجه کارشناس را با خود برای دیدن ماشین نبرید .

شما باید ماشین را به کارشناسی های ماشین ببرید و حتما در تونل های نوری که دارند رنگ بدنه را چک کنند و حتما با سیستم هایی که دارند باشد فنی ماشین را هم بررسی کنند در غیر این صورت شما نباید به حرف هیچ کارشناس بدون سیستم های گفته شده اعتماد کنید حتی اگر به شما بگویند در کار خود بسیار حرفه ای هستند .

شاید باید باز هم تکرار کنیم که ماشینتان را اول کارشناسی دقیق کنید و بعد خرید کنید و اصلا با هیچ کسی هم در این موضوع شوخی نداشته باشید . دوستان عزیزم کلاه برداران چهره های خاصی ندارند و هر کسی می تواند دروغگو و کلاهبردار باشد .

اما در مورد خرید موتور سیکلت هم در مقاله بعدی بررسی های بسیار مهمی را انجام می دهیم . بسیار خب امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد . گواهیران .

گواهیران
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *