قالب وردپرس افزونه وردپرس

درآمد کارشناس خودرو در ایران چقدر است ؟ ( باور نکردنی ) !

درآمد کارشناس خودرو در ایران چقدر است ؟ اصلا کارشناس خودرو دقیقا کیست و باید چه مهارت هایی داشته باشد ؟ آیا ما می توانید به عنوان شغل اول و یا دوم به آن نگاه کنیم ؟ آیا می توان کیفیت خوبی در زندگی با این درآمد داشته باشیم و سوالات بسیار مهمی که پرسیده شده و تماما به صورت تجربی آن ها را بررسی می کنیم .

پس اگر دوست دارید در این زمینه موارد و نکات بسیار مهمی را بدانید پیشنهاد می شود حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید … !

پیشنهاد مقاله : آزمون آیین نامه

درآمد کارشناس خودرو

درآمد کارشناس ماشین در ایران چقدر است ؟

اجازه دهید در ابتدا مقاله در مورد درآمد این حرفه بررسی هایی را انجام دهیم اما چرا در این روز ها انقدر کارشناسی ماشین زیاد شده و یا اصلا چرا افراد زیادی دوست دارند در این کار وارد شوند ؟ ببینید در این مقاله ما شهر تهران با جمعیت 10 میلیون نفری را مثال می زنیم .

در تهران حدودا 4 میلیون خودرو فعال هستند و این یعنی در حالت عادی ماشین های زیادی وجود دارد اما فعال نیستند و زیاد کار نمی کنند و صاحبین این ماشین ها اصولا خودروی دیگری دارند و از خودروی خوابیده خود به عنوان ماشین خانگی استفاده می کنند که ما زیاد با این تعداد کاری نداریم .

آمار نقل و انتقالات خودرو در تهران حدودا روزانه بالای 2000 می باشد یعنی در روز 2000 ماشین در تهران حداقل دست به دست و یا خرید و فروش می شود که وقعا رقم بالایی است و این یعنی بحث خودرو در ایران و مخصوصا در تهران یک مورد بسیار داغ و مهم اقتصادی است . اما این وسط چه افرادی سود زیادی دارند ؟

اولین افراد نمایشگاه داران ماشین هستند و یا به اصطلاح بازاری دلال ها و خرید و فروشندگان ماشین های کار کرده که در مقاله بررسی درآمد نمایشگاه ماشین این مورد را به صورت خلاصه بررسی کردیم اما مورد دوم درآمدی برای چه کسانی است ؟ بله درست حدس زدید کارشناسان خودرو . درآمد کارشناسان خودرو در تهران به ازای بازدید از هر خودرو حداقل 500.000 تومان است و این عدد برای ماشین های داخلیست .

برای ماشین های خارجی از 800.000 تومان شروع شده و برای ماشین های بسیار گرانقیمت حدودا 2 میلیون تومان می باشد . اما چند کارشناس حرفه ای در شهر تهران وجود دارد ؟ آیا همه از این کارشناسان استفاده می کنند ؟

حدودا در شهر تهران نزدیک به 500 کارشناس خودرو وجود دارد اما با توجه به تعداد خرید و فروش حداقلی که 2000 عدد در روز است و در اوج خرید و فروش ها به روزانه 8000 عدد هم می رسیم این تعداد خیلی کم هستند البته در حال حاضر افرادی جدا از شرکت های معروف در حال کارشناسی ماشین هستند که این افراد شاید به 1000 نفر در تهران برسند پس باز هم این بازار نیاز شدیدی به کارشناس ماشین دارد اما ما در مورد کارشناس های حرفه ای می خواهیم بررسی هایی را انجام دهیم .

در این شرایط اصولا 60% از افرا ماشین را هنگام خرید به کارشناسی رنگ می برند که این افراد به صورت تخصصی موارد فنی را هم بررسی می کنند در این حالت است که کارشناس های بدون مغازه عمده مشتری هایشان را از دست می دهند اما آیا بازار همچنان خوب است ؟ در روز چند خودرو را می توانید بازدید کنید ؟

درآمد کارشناس خودرو

یک کارشناس حرفه ای شرکتی در تهران در روز چند ماشین را بررسی می کند ؟

یک کارشناس وابسته به شرکت در روز حدودا 10 خودرو را بررسی می کند و این در شرایط خوب بازار است اما در شرایط معمولی حدودا 4 خودرو در روز توسط یک کارشناس بررسی می شود اما درآمد کارشناس خودرو شرکتی چقدر است ؟ حدودا 60% از بازدید و کارشناسی برای شرکت است که حدودا اگر 500.000 تومان آن را در نظر بگیریم برای متخصص حدودا 200 هزار تومان باقی می ماند و اگر 4 بار این کار را انجام دهد حدودا در روز 2 میلیون تومان درآمد یک کارشناس است .

اما در هر صورت این عدد واقعی نیست زیرا بسیاری از مشتری ها ماشین های خارجی دارند و درآمد شما به عنوان یک متخصص قطعا بالاتر می رود .

درآمد یک کارشناس خودرو آزاد چقدر است ؟

حدودا از 400 هزار تومان برای یک بررسی کلی و حرفه ای تا 2 میلیون تومان به ازای هر بازدید اما اینکه در روز چند مشتری می تواند داشته باشد بسیار سخت است زیرا مردم این افراد را نمی شناسند و در نتیجه نمی توانند با آن ها تماس بگیرند زیرا شماره ای از این افراد نیست و این افراد برای دوستان و آشنایان خود بیشتر این مورد را انجام می دهند .

میبینید ؟ کار برای این افراد حالا سخت تر شد . اما راه های زیادی هست تا بتوانید درآمدتان را در این زمینه بالاتر ببرید به شما پیشنهاد می کنم بخش بعدی مقالات را همچنان بخوانید … .

پیشنهاد مقاله : درآمد متخصص نقاش ماشین در کشور آمریکا چقدر است ؟

درآمد کارشناس خودرو

راه های افزایش درآمد کارشناس ماشین آزاد چیست ؟

خب همانطور که دیدید کارشناسانی ماشینی که در شرکت های معتبر کار می کنند همیشه مشتری دارند اما کارشناسان آزاد هیچ منبع تبلیغاتی ندارند و این یک ضعف بسیار بزرگ است .

اما راه های خوبی را برای شما در این بخش ارائه می دهیم :

1 – تاسیس سایت و سئو سایت : این مورد هزینه های زیادی دارد اما شما را بعد از 1 سال به یک فرد معتبر و پر مشتری تبدیل می کند شما در این حالت یک سایت دارید با کلمه کلیدی ( کارشناس خودرو ) در این حالت هرکس در گوگل سرچ کند این کلمه را فورا سایت شما را خواهد دید .

در ایران حدودا به صورت روزانه 10.000 بار این مورد در گوگل سرچ می شود و جزو کلماب پر بازدید می باشد اما هزینه های زیادی هم دارد برای مثال تاسیس یک سایت تخصصی حدودا 20 میلیون تومان است اما به شما این راز را می گویم که نیازی ندارید یک سایت گران تاسیس کنید . برای مشتری مهم این است که شما را در صدر گوگل ببیند برای همین شما می توانید از سایت های بسیار ارزان استفاده کنید .

برای مثال سایت های ( وردپرسی ) که بدون دانش برنامه نویسی می توانید این سایت را تاسیس کنید و یا حتی اگر سر در نیاوردید با هزینه ای معادل 3 تا 4 میلیون تومان سایت خود را تاسیس کنید اما آیا اینجا تمام می شود ؟ خیر شما باید سئو کنید .

سئو به فرایندی گفته می شود که سایت شما در یک کلمه کلیدی خاص بین سایت های دیگر بالاتر می رود تا به رتبه 1 گوگل برسد و چقدر این روز برای شما می تواند شیرین باشد که یک ایران می تواند شما را ببیند و مشتری شما شود . اما اصل هزینه های سایت اینجاست . شما برای اول شدن در این کلمه کلیدی باید سئو سنگینی کنید چون سایت های زیادی در حال رقابت در این کلمه هستند برای همین شما باید حدودا 40 میلیون تومان هزینه برای سئو یک سال را در نظر بگیرید .

اما وقتی به رتبه اول برسید فقط در تهران حدودا روزانه بالای 500 بار تماس های درخواست کارشناسی دریافت می کنید و در آن صورت باید کارشناسان زیادی را استخدام کنید . حالا بیایید درآمد کارشناسی خودرو را بررسی کنیم . اگر فقط 100 ماشین توسط کارمندان شما بررسی شود درآمد روزانه شما حدودا در پایین ترین حالت 60 میلیون تومان است . دیدید ؟ چقدر سئو و داشتن سایت طلایی و مهم است ؟

2 – تبلیغ روزانه در سایت دیوار : در این حالت شما به صورت روزانه مبلغی در حدود 60 هزار تومان به دیوار پرداخت می کنید و حدودا در روز 4 درخواست برای شما ارسال می شود البته قطعی نیست و شاید در روز 2 درخواست داشته باشید اما نکته مهم این است که شما به صورت ویروسی مشتری جمع می کنید و درآمد خوبی هم دارید حدودا روزانه 1 میلیون تا حتی 5 میلیون تومان .

درآمد کارشناس خودرو

برای اینکه وارد این بازار شویم باید چکار کنیم ؟

دوره های کارشناسی ماشین زیادی در ایران وجود دارد و باید در این دوره ها شرکت کنید و مهم تر از همه این است که حرفه ای باشید و اگر در کارتان حرفه ای نباشید اعتماد به نفس خوبی هم ندارید و در نتیجه مشتری زیادی هم ندارید و در آخر در این کار موفق نمی شوید .

اما در صورتی که بتوانید 6 ماه در کارگاه های صافکاری و 6 ماه در کارگاه های فنی مکانیکی و 3 ماه در دوره های کارشناسی خودرو کار و شرکت کنید شما یک غول در این زمینه می شوید و فقط 15 ماه برای حرفه ای شدن صرف کرده اید .

درآمد کارشناس خودرو واقعا زیاد است اما شما باید در کارتان واقعا خبره باشید در غیر این صورت درآمدی در آینده نخواهید داشت و این مورد هم بسیار مهم است که بدانید شما باید سیاست کاری خود را داشته باشید و از رقبا چه خوب و چه بد درس بگیرید .

وسایل حرفه ای کارتان از لپ تاپ و برنامه های مخصوص برای تست ECU تا دستگاه های حرفه ای دیاگ و یا حتی تشخیص رنگ بدنه و تصادفات و … را داشته باشید . یک وانت شیک خریداری کنید و وسایلتان را در آن قرار بدید و یا برای اینکه بتوانید از ترافیک ها فرار کنید یک موتور شیک خریداری کنید و وسایلتان را در بخشی از موتور تان قرار دهید .

هرچقدر کلاس کاری شما بالاتر باشد مشتری های بیشتری هم دارید اما در نهایت تبلیغات بسیار مهم هستند و شما نباید فرصت به این مهمی را از دست بدهید . البته باز هم تکرار می کنیم هر چقدر شما در کارتان عالی باشید مشتریان ماشین های خارجی بیشتری هم دارید و در نهایت درآمد شما بسیار بیشتر می شود .

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد .

گواهیران .

گواهیران
4.7/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *