قالب وردپرس افزونه وردپرس

موتور شهری نخر اگر … ( بسیار مهم ) !

موتور شهری نخر اگر موارد این مقاله رو مطالعه کردی و دیدی به دردت نمی خورد . در این مقاله از گواهیران به بررسی دلایلی برای خریدن و یا نخریدن موتور های شهری می پردازیم پس در صورتی که می خواهی برای رفت و آمد موتور سیکلت خودت را خریداری کنید حتما تا انتها این مقاله با ما همراه باش .

در ادامه به بررسی موارد مهمی می پردازیم اما قبل از هر چیز در صورتی که گواهینامه رانندگی با موتور و یا ماشین را نداری و یا در آموزشگاه رانندگی درست در مرحله آزمون آیین نامه رانندگی مردود شده ای و نمی توانی این مرحله را بگذرانی به شما پیشنهاد می کنم حتما به صفحه ( دانلود نمونه سوالات آیین نامه رانندگی جدید ) مراجعه بفرمایید .

بسیار خب بیایید برویم به سراغ ادامه مطلب … .

موتور شهری

چرا موتور شهری نخریم ؟

اصلا بیایید ببینیم به چه موتور هایی شهری می گویند و اصلا چرا نباید بخرید ؟ اصولا به موتور هایی که به سبک استریت و یا خیابانی و معمولی تولید شده اند موتور های شهری می گویند و یا شاید تعریف دیگری که می توان کرد این باشد که به موتوری که به سبک کروزر و یا اسکوتر و یا ریس و پرشی نیست موتور های معمولی و یا موتور شهری می گویند برای مثال ساده ترین حالت را می توان موتور هایی مانند 125 هوندا دانست که این موتور در ایران یکی از ساده ترین موتور های استریت است .

در لول های بالاتر شاهد موتور های بنلی 150 و 180 و 250 و 300 از این برند موتور هستیم که این موارد هم در دسته استریت و یا شهری قرار می گیرند . بسیار خب بیایید ببینیم اصلا چرا نباید این موتور ها را خریداری کنیم و اصلا این موتور ها به درد چه کسانی می خورد البته در این مقاله به در زده ایم تا دیوار بشنود و این را متوجه خواهید شد .

1 – اگر در شهر های کوهستانی زندگی می کنی
2 – اگر در شهر های برفی و یا بارانی زندگی می کنی
3 – اگر ترافیک کمی در شهر وجود دارد
4 – اگر یک مسیر سخت در سر راه روز مره داری
5 – اگر ترک نشینی هرگز نداری
6 – اگر مسیر روزانه تو نزدیک است

بسیار خب این 6 دلیل را دیدید ؟ در بند پایین تر به بررسی آنها می پردازیم اما اگر این 6 دلیل برای شما منطقی بود نباید موتور شهری خریداری کنید . بسیار خب بیایید ببینیم چرا نباید این دسته از موتور را خریداری کنیم ؟

پیشنهاد مقاله : دلایلی برای نخریدن و یا خرید ماشین های سوپر !

موتور شهری

بررسی دلایل نخریدن موتور های شهری !

در مورد اول : اگر شما در شهر هایی زندگی می کنید که پستی بلندی های زیادی دارد و یا کوهستانی است و شاید برای رفت و آمد نیاز داشته باشید مسیر های پر فراز و نشیب را بروید استفاده از موتور های پرشی برای شما توصیه می شود و شما نباید از موتور های اینچنینی استفاده کنید .

در مورد دوم : در صورتی که شما در شهر های بارانی و یا برفی هستید و باید از موتور سیکلت استفاده کنید به شما توصیه می کنم از موتور های کروزر و یا پرشی استفاده کنید زیرا موتور های ساده شهری نمی توانند در این شرایط آب و هوایی تعادل خوبی را به شما بدهند .

در مورد سوم : اگر در شهری زندگی می کنید که در آن ترافیک کمتری وجود دارد به شما توصیه می کنم اصلا از موتور های شهری استفاده نکنید زیر موتور شهری برای فرار و مانور در ترافیک ساخته شده اند ولی در صورتی که در شهر شما اصلا ترافیک هایی مانند تهران نیست بهتر است از موتور هایی در دسته اسکوتر استفاده کنید زیرا هم رانندگی ساده ای دارد و هم هزینه خرید و نگهداری پایینی دارد و هم طراحی بسیار زیبایی دارد مانند کلیک و یا طرح کلیک .

در مورد چهارم : درست مانند مورد اول برای مثال اگر در مسیر روزانه شما دست انداز های زیاد و یا گل و لای و موارد دیگر وجود دارد به شما توصیه می کنم از موتور های شهری استفاده نکنید و در صورتی که از موتور های کوهستانی و یا پرشی استفاده کنید برای شما بسیار بهتر است .

در مورد پنجم : اگر تنها هستی و اصولا به تنهایی با موتور رفت و آمد می کنی شاید نیازی به موتور های استریت و یا شهری نداری و اصولا موتور شهری برای شما مناسب نباشد و موتور های کوچک تری می توانید خریداری کنید مانند موتور های اسکوتری سولو .

و در مورد آخر : در صورتی که مسیر روزانه شما نزدیک است نیازی به خرید موتور های گران شهری و یا استریت نداری و اصولا اگر موتور های ساده اسکوتری و یا موتور های کلاسیکی مانند کروزر خریداری کنی برای شما مناسب تر است .

موتور شهری

در مورد موتور های شهری بیشتر بدانید !

اصولا موتور های شهری برای ترافیک ها بسیار مناسب هستند برای مثال در صورتی که در شهری مانند تهران زندگی می کنی و دوست نداری از مترو و یا اتوبوس استفاده کنی و همینطور از ترافیک به شدت فراری هستید به شما پیشنهاد می کنم از موتور استفاده کنید و این یعنی در صورتی که مسیر رفت آمدتان طوری است که ترافیک زیادی دارد استفاده از موتور های سبک شهری بسیار عالی هستند .

این موتور ها هزینه خرید بالا و هزینه نگهداری کمی دارند و برای استفاده طولانی مدت برای شما بسیار به صرفه است البته با شرایطی که در ایران داریم و اگر امروز خرید نکنید فردا دیر شده است و گرانی بسیار زیاد ماشین ها و همینطور ترافیک های سنگین شهری در این عصر استفاده از موتور یک باید است و برای همین قیمت موتور روز به روز بیشتر می شود .

لاستیک های این دسته از موتور ها قابل تغییر برای روز های برفی و بارانی است و سیستم های ترمز گیری بسیار مناسبی دارند و یکی از مهمترین حالت های سیستم های ترمز گیری در موتور سیکلت ها استفاده از سیستم ABS است . قدیم ها این سیستم در موتور ها نبود و وقتی راننده با سرعت بالا ترمز می گرفت موتور تعادلش را از دست می داد و به زمین می خورد .

در هر صورت رانندگی با موتور بسیار لذت بخش و خطرناک است و صد البته برای شهری مانند تهران یک باید است و اگر می خواهید در شهر بدون هیچ مشکلی رانندگی کنید باید از موتور سیکلت استفاده کنید . امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد . گواهیران .

گواهیران
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *