قالب وردپرس افزونه وردپرس

ماشین سوپر اسپرت نخر ( چرا ؟ ) !

ماشین سوپر اسپرت نخر اگر ایران هستی ! اما چرا ؟ در این مقاله از گواهیران به بررسی دلیل نخریدن ماشین های سوپر اسپرت در ایران می پردازیم و می بینیم که واقعا چرا نباید این دسته از ماشین ها را در ایران خریداری کنید . بدون شک در صورتی که به فکر خرید ماشین های این دسته هستید شخص به شدت ثروتمندی هستید و قطعا این مقاله به شما می تواند کمک زیادی کند .

در مقاله قبل خواندیم ( چرا نباید ماشین های کروک خریداری کنیم ) و در این مقاله به سراغ ماشین های سوپر کار می رویم و می بینیم دلایل منطقی برای نخرید این ماشین ها در ایران و یا کشور های دیگر چیست ؟

ماشین سوپر اسپرت

چرا ماشین های سوپرکار را خریداری نکنیم ؟

البته این ماشین ها در دسته ماشین های مسابقه ای قرار می گیرند و در صورتی که به ماشین و رانندگی با این ماشین ها علاقه زیادی داشته باشید بدون شک دوست دارید رانندگی با ماشین های مسابقه ای را تجربه کنید و در این بخش به شما می گوییم چرا خریدن این ماشین ها اشتباه است و بهتر است در صورتی که دوست دارید از این ماشین استفاده کنید کجا باید این کار را کنید و آیا فقط در پیست ها باید استفاده کنید و یا خیر … !

در ایران ماشین سوپر اسپرت نداریم و یا به قدری تعداد این ماشین ها کم است که هزینه خرید بسیار بالایی دارند شاید حتی چندین برابر قیمت کارخانه به هزار و یک دلیل . ماشین های سوپر در ایران ماشین هایی مانند بی ام و z4 و یا پورش و یا آئودی T8 و یا آلفا رومئو 4C هستند و ماشین های سوپر دیگری در ایران نداریم . اگر یادتان باشد یک زمانی فراری وارد ایران شد و متاسفانه تعداد بسیار کم آن و تصادفات شدید این ماشین ها باعث شد تا این ماشین ها برای همیشه در خاطرات ما در ایران بمانند .

اما بیایید برویم به سراغ دلایل نخریدن ماشین های سوپر در ایران که به شرح زیر هستند :

  • قیمت خرید بسیار بالای آن
  • نبود مکانیک خبره و متخصص برای این دسته
  • نبود قطعات در ایران
  • خرابی راه ها و جاده ها
  • محدودیت سرعتی در شهر های داخلی
  • هزینه بالای نگهداری
  • شرایط سخت نگهداری

بیایید با هم به بررسی تمامی موارد گفته شده در بالا بپردازیم . قبل از رسیدن به ادامه مقاله در صورتی که برای رانندگی هنوز گواهینامه رانندگی ندارید و یا در آزمون های آیین نامه رانندگی مردود می شوید به صفحه ( سوالات آیین نامه 1403 ) مراجعه کنید .

ماشین سوپر اسپرت

دلایل نخریدن ماشین سوپر اسپرت !

در مورد اول باید بگوییم به دلیل عدم واردات ماشین های لوکس به ایران از سال 96 به بعد دیگر هر ماشینی در ایران حضور دارد برای قدیم هاست و همان ماشین ها به قدری گران شده اند که باید یک فرد ثروتمند باشید تا بتوانید ماشین های سوپر را خریداری کنید . برای مثال آلفا رومئو 4C قیمتی معادل با 20 میلیارد تومان دارد و اگر عاشق ماشین باشید می دانید این ماشین بدون شک یک جواهر در ایران است اما قیمت بسیار بالای این ماشین شاید شما را به این فکر بی اندازد که : اجازه بده بیشتر در موردش فکر کنم . پس باید برویم به سراغ موارد بعدی .

مورد دوم نبود مکانیک های خبره برای ماشین های خارجی در دسته سوپر هاست به این شکل که اگر شما بخواهید ماشینی خریداری کنید و رانندگی کنید یکی از نگرانی های شما باید این باشد که اگر ماشین خراب شد باید چکار کنید چون در ایران به صورت محدود مکانیک های بزرگ در این حوزه حضور دارند که البته معروف ترین مکانیک ماشین های سوپر کار جناب آقای ” علی علومی ” در شرق تهران هستند اما آیا اگر در شهر های دیگری باشید باید به صورت مداوم به تهران بیایید ؟ پس کمبود مکانیک های ماهر در این زمینه بسیار کم هستند و در صورتی که به فکر خرید ماشین های سوپر کار هستید باید بدانید این ماشین ها برای شما دردسر ساز خواهند بود .

نبود قطعات در ایران یکی از چالش های بزرگ ماشین های سوپر کار هست و این یعنی اگر شما ماشین سوپر اسپرت خریداری کنید و قطعات آن را در ایران پیدا نکنید باید هزینه های بسیار زیادی برای خرید قطعات و وارد کردن قطعات این دسته از ماشین ها بپردازید که چون در دسته خاصی از ماشین ها هستند بدون شک باید مدت زمان زیادی برای آن صرف کنید تا قطعات وارد شوند و شاید هر دقیقه که با این ماشین رانندگی می کنید باید به این فکر باشید که نکند خراب شود و قطعات آن را پیدا نکنید .

مورد بعدی که بسیار مهم است خرابی راه ها و جاده هاست . تصور کنید با سرعت بالا با ماشین سوپر اسپرت رانندگی می کنید که ناگهان در چاله های آزادگان و یا همت و یا بزرگ راه های ایران می افتید به نظر شما چه بلایی بر سر ماشین ها می آید ؟ آن هم ماشینی با این ارتفاع کم , پس شاید جاده ها و راه ها برای استفاده از این ماشین ها در ایران مناسب نباشند برای همین هم هست که به شما پیشنهاد می کنیم قبل از خرید حتما به این موارد فکر کنید .

مورد بعدی محدودیت های سرعتی در ایران است البته این محدودیت ها در 99 درصد کشور های جهان هست و فقط برای ایران نیست اما تصور کنید در آلمان رانندگی کنید . بدون شک لذتی خواهید برد که حتی قابل وصف نیست و شما بدون شک در آن کشور می توانید لذت رانندگی با ماشین های سوپر کار را متوجه شوید . پس اگر ایران هستید برای ماشین ها محدودیت های زیادی هست که نمی گذارد شما به راحتی رانندگی کنید .

مورد بعدی هزینه بالای نگهداری است و این یعنی ماشین های سوپر شرایط متفاوتی از ماشین های دیگر دارند . در صورتی که به این ماشین ها فشار زیادی بیاورید و به موقع روغن ماشین را عوض نکنید می دانید چه می شود ؟ بدون شک هزینه های بسیار سنگین تعمیرات روی دستتان می ماند برای همین به شما توصیه می کنم اگر در زمینه نگهداری ماشین سلیقه خوبی ندارید اصلا سمت این ماشین ها نروید . هزینه های نگهداری این ماشین ها به قدری سنگین است که شاید باورتان نشود برای مثال هزینه تعویض روغن ماشین رومئو در هر بار سرویس کامل در سال 1403 چیزی در حدود 50 میلیون تومان می شود .

و مورد آخر شرایط سخت نگهداری . ماشین ها باید به صورتی باشند که گرد و خاک وارد سیستم هوارسانی نشود و در صورتی که پارکینگ خاصی ندارید همین گرد و خاک ها می توانند به مرور باعث آسیب به موتور ماشین شوند و البته این یک مورد بسیار نادر است اما رفتاری که با 206 دارید را نمی توانید با ماشین سوپر اسپرت داشته باشید .

ماشین سوپر اسپرت

در چه کشور هایی نباید از این ماشین ها استفاده کرد ؟

اصولا در کشور هایی که سرمای هوا زیاد است و بارندگی برف بسیار زیادتر است استفاده از این دسته از ماشین ها اشتباه است و نباید از این ماشین ها استفاده کنید در غیر این صورت باید منتظر تصادف شدید باشید . یادتان باشد این ماشین ها کنترل بسیار سختی در شرایط بد آب و هوایی دارند و شتاب زیاد این ماشین ها برای شرایط هوای آفتابی و راه های خشک مناسب است .

اصولا در کشورهایی مانند روسیه و یا نروژ و یا کانادا استفاده از این ماشین ها توصیه نمی شود .

گواهیران
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *