قالب وردپرس افزونه وردپرس

ماشین کروک نخریم ؟ ( به چه دلیل ) !

ماشین کروک نخریم ؟ چرا واقعا نباید ماشین های کروک را خریداری کنیم ؟ در این مقاله از گواهیران می خواهیم به بررسی دلیلی برای نخریدن ماشین های کروک بپردازیم پس در صورتی که دوست دارید این سبک از ماشین را خریداری کنید این مقاله برای شما نوشته شده است .

اصولا ماشین های کروک به ماشین هایی گفته می شود که راننده می تواند سقف آن را باز کند و بدون سقف رانندگی کند در این شرایط است که اگر بخواهید با این ماشین رانندگی کنید باید ببینیم شرایط مخصوصی برای آن دارید و یا خیر که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم .

پیشنهاد مقاله قبلی : چرا نباید ماشین های شاسی بلند خریداری کنیم ؟

ماشین کروک

ماشین های کروک را می توانیم استفاده کنیم و یا خیر ؟

بسیار خب بیایید تصور کنیم بعد از کلی صبر دوست دارید یک ماشین بدون سقف خریداری کنید البته منظور از بدون سقف همان کروک و یا سقف باز شونده هست حالا بیایید ببینیم اصلا آیا شما می توانید سوار ماشینی مانند z-4 شوید و یا خیر . بیایید ببینیم چرا نباید کروک خریداری کنیم :

  • قدتان بلند تر از 1 متر و 95 سانتیمتر باشد
  • بدن ورزیده و بزرگی داشته باشید
  • اصولا با رانندگی با سرعت بالا میانه خوبی ندارید
  • در منطقه بارانی زندگی می کنید
  • در ایران هستید

در مورد اول که بدون شک متوجه شدید . وقتی قد شما بلند تر از اندازه گفته شده باشد و در ماشین بنشینید و سقف را باز کنید سر شما از بخش شیشه جلویی بالاتر قرار می گیرد و این باعث می شود تا جریان باد به پیشانی و یا در صورتی که قدتان بلند تر باشد به صورتتان بر خورد کند و بدون شک هیچ لذتی از رانندگی با ماشین کروک نمی برید و در صورتی که بخواهید به خوبی با این ماشین رانندگی کنید باید تغییراتی در صندلی ایجاد کنید که بدون شک باعث ایجاد خرابی های متعدد در ماشین خواهد شد .

در مورد دوم چون ما بی ام و z-4 را مثال زدیم در صورتی که بخواهید با این ماشین رانندگی کنید و بدن ورزیده و بزرگی داشته باشید بدون شک نمی توانید در این ماشین جا شوید و قطعا باید به زور رانندگی کنید در این صورت است که اگر بخواهید از این ماشین استفاده طولانی مدت کنید باعث خستگی و حتی آسیب جدی بدنی در ناحیه کمر برای شما اتفاق می افتد و در این صورت است که می توان گفت ماشین های کوپخ و کروک اصلا برای شما مناسب نیستند .

در مورد سوم نوشته شده : سرعت بالا , اصولا ماشین های کروک و کوپه سرعت و شتاب بالایی دارند و در صورتی که اهل استفاده از ماشین های اسپرت و پر شتاب نیستید این دسته از ماشین ها برای شما مناسب نیست .

در مورد چهارم نوشته شده : در صورتی که در منطقه بارانی زندگی می کنید , در این صورت است که اگر بخواهید از ماشین های کروک استفاده مداوم داشته باشید بدون شک باران های سیل آسا نمی گذارند تا تجربه جالبی از سواری با این ماشین داشته باشید و یا حتی مناطق سرد و برفی . اصولا استفاده از این ماشین ها برای شهر های آفتابی بوده و نباید از این ماشین ها در شرایط ابری استفاده کرد .

مورد بعدی ایران است , در صورتی که در ایران زندگی می کنید و در حال خواندن این مقاله هستید حتما از عمر ماشینی که می خواهید خریداری کنید مدت هاست که گذشته و قطعات آن نیاز به تعویض دارند تا تعمیر و از آنجا که ماشین کروک مدام سقفش دچار خرابی می شود وقتی تا این حد از عمرش گذشته باشد بدون شک شما باید در سال 1 الی 2 بار برای خرید قطعه ماشینتان اقدام کنید که هر بار با هزینه های بسیار سنگین رو به رو می شوید در این صورت است که باید بدانید اگر بخواهید به صورت مداوم استفاده کنید باید هزینه های زیادی برای آن بپردازید .

پیشنهاد مقاله : دانلود آزمون آیین نامه رانندگی !

ماشین کروک

آیا کروک ها در ایران قدیمی شده اند ؟

بدون شک بله . جدیدترین ماشینی که وارد ایران شد برای بی ام و بود که برای سال 2014 الی 15 بود و البته قیمت میلیاردی امروز آن باعث شده تا خریدار کمتری داشته باشد اما به هر شکل شما تصور کنید در این سال ها چند صد بار سقف آن توسط صاحبین متعدد این ماشین باز و بسته شده ؟ چقدر خراب شده و چقدر تعمیر شده . اصولا این ماشین ها دوام زیادی دارند اما تصور کنید تا این همه سال بدون تعمیر درست در دسترس مردم قرار داشته و شاید به درستی از آن استفاده نکرده اند .

اما به هر شکل ماشین هایی که در این دسته هستند می توانند جذابیت بسیار زیادی داشته باشند و در صورتی که به خوبی از آن استفاده شود می توان گفت که رانندگی با آن لذت بسیار زیادی هم دارد . البته ماشین های دیگری مانند لکسوس کروک و یا بنز کروک هم وارد ایران شد که طرفدار زیادی هم داشت اما متاسفانه سرنوشتشان بسیار بد بود و به دلیل کمبود این ماشین ها در ایران مدام در حال تصادفات و از رده خارج شدن این ماشین ها هستیم .

ماشین کروک و یا ماشین سواری ؟

اصولا ماشین های کروک همانطور که گفته شد برای افرادی مناسب است که شرایط بالا برایشان نرمال باشد و در صورتی که شرایط بالا را نداشتید می توانید از این دسته از ماشین ها استفاده کنید .

اما به هر شکل بهتر است به دلیل نبود و یا کمبود قطعات ماشین های کروک از ماشین های سواری استفاده شود .

گواهیران
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *