قالب وردپرس افزونه وردپرس

رانندگی بدون گواهینامه ( خطرات و جریمه ها ) !

رانندگی بدون گواهینامه رانندگی را در این مقاله بررسی می کنیم پس در صورتی که می خواهید بدانید اگر بدون داشتن مدرک معتبر رانندگی بخواهید رانندگی کنید چه مشکلاتی پیش خواهد آمد این مقاله را از دست ندهید .

البته در تمامی کشور های دنیا در صورتی که راننده ای بدون داشتن گواهینامه رانندگی بخواهد رانندگی کند جریمه های سنگینی خواهد داشت . خب بیایید ببینیم در صورتی که در ایران بدون گواهینامه رانندگی بخواهید رانندگی کنید چه خواهد شد .

پیشنهاد مقاله : دانلود سوالات آیین نامه رانندگی تمرینی !

رانندگی بدون گواهینامه

رانندگی بدون گواهینامه !

اصولا یا باید سن پایینی داشته باشید و یا باید سن بالایی داشته باشید و نخواهید برای گرفتن گواهینامه اقدام کنید متاسفانه این یک تصمیم اشتباه است و در صورتی که پلیس جلوی خودروی شما را بگیرد و متوجه شود شما گواهینامه ندارید برای شما بسیار بد خواهد شد اما به چه صورت ؟

در صورتی که شما بدون داشتن این مدرک رانندگی کنید و پلیس جلوی شما را بگیرد در بهترین حالت جریمه شما تا 300 هزار تومان می رسد و در بدترین حالت این جریمه + توقف خودروی شما در پارکینگ صورت می گیرد که این یعنی شما تا زمانی که گواهینامه شخص راننده را همراه نداشته باشید و یا گواهینامه مالک خودرو را همراه نداشته باشید خودروی شما در پارکینگ راهور می ماند و باید هزینه های زیادی را بپردازید .

اما بدتر از آن را زمانی متوجه می شوید که خودرویی به شما بزند و یا شما به خودرویی بر خورد کنید که در این حالت بیمه به هیچ وجه خسارت شما را نخواهد داد و همینطور شما مقصر شناخته می شوید حتی اگر فکر کنید که مقصر نیستید زیرا شما بدون داشتن گواهینامه اصلا حق رانندگی ندارید و این یعنی شما خطر آفرینی کرده اید پس هم خودروی شما متوقف می شود و هم باید هزینه جریمه ای معادل 500 هزار تومان بپردازید و بدتر از همه این است که شما باید خسارت خودروی دیگری را بپردازید .

اما نمونه ای بدتر هم وجود دارد و آن این است که شما با شخصی تصادف کنید و آن شخص آسیب جدی ببیند در این صورت است که شما حتی ممکن است زندانی شوید زیرا گواهینامه رانندگی نداشته اید و اصلا نباید در خیابان با خودرو ورود می کردید و شما مقصر 100% شناخته می شوید و این یعنی باید هزینه های زیادی برای درمان شخص + دیه شخص را بپردازید .

حالا شما بگویید واقعا می ارزد که رانندگی بدون گواهینامه و یا خیر ؟ بدون شک بزرگترین اشتباهی است که می توانید مرتکب شوید و این یعنی شما باید هزینه های زیادی را برای این مورد بپردازید پس به شما پیشنهاد می کنیم که حتما گواهینامه رانندگی خود را دریافت کنید که هزینه ای بسیار پایینی دارد و این یعنی در صورتی که برای پرداخت نکردن این هزینه کم و بدون داشتن این مدرک رانندگی کنید شما ریسک بزرگی را قبول کرده اید .

مقاله قبلی سایت : رانندگی کردن بدون داشتن بیمه نامه رانندگی !

آیا این مورد برای موتور و ماشین های سنگین هم صدق می کند ؟

بله بدون شک در صورتی که شما بدون داشتن مدرک گواهینامه رانندگی بخواهید رانندگی کنید با هر وسیله ای که باشید می تواند برای شما بسیار خطر ساز باشد پس در این مورد بسیار دقت کنید .

البته در صورتی که شما این مدرک را هم نداشته باشید بیمه هم نمی شوید و در صورتی که اتفاقی برای شما بی افتد باید هزینه های زیادی را بپردازید .

رانندگی بدون گواهینامه

رانندگی بدون گواهینامه در کشور های دیگر به چه صورت است ؟

در این بخش رانندگی بدون داشتن این مدرک را در کشور های مختلف بررسی می کنیم و در ابتدا از فرانسه شروع می کنیم کشوری در قلب اروپا :

در صورتی که در فرانسه شما بدون داشتن این مدرک رانندگی کنید در ابتدا خودروی شما متوقف می شود و سپس در مرحله دوم جریمه بسیار سنگینی در حدود 400 یورو در انتظار شماست اما اگر فکر می کنید این جریمه سنگین است نظر شما را به کشور آلمان جلب می کنم .

در این کشور در صورتی که بدون داشتن مدرک گواهینامه رانندگی کنید باید جریمه های سنگینی را بپردازید برای مثال شما باید در ابتدا هزینه جریمه ای معادل 1000 یورو را بپردازید و سپس خودروی شما تا مدت ها متوقف می شود و بد تر این هست که حق رانندگی تا 1 سال از شما گرفته می شود و این یعنی تا 1 سال نمی توانید برای گرفتن گواهینامه رانندگی اقدام کنید .

البته از این موارد زیاد هست اما بدتر از همه کشور آمریکا و کاناداست .

در صورتی که بدون داشتن این مدرک در این کشور ها بخواهید رانندگی کنید هزینه ای معادل 1000 دلار و زندانی شدن برای 2 ماه را باید حتما قطعی بدانید .

پس دوستان بدون داشتن این مدرک رانندگی نکنید .

پیروز باشید .

گواهیران
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *