قالب وردپرس افزونه وردپرس

رانندگی بدون گواهینامه رانندگی چه خطراتی دارد ؟

رانندگی بدون گواهینامه رانندگی را در این مقاله بررسی می کنیم پس در صورتی که می خواهید بدانید اگر بدون داشتن مدرک معتبر رانندگی , بخواهید رانندگی کنید چه مشکلاتی پیش خواهد آمد این مقاله را از دست ندهید .

البته در تمامی کشور های دنیا در صورتی که راننده ای بدون داشتن گواهینامه رانندگی بخواهد رانندگی کند جریمه های سنگینی خواهد داشت . خب بیایید ببینیم در صورتی که در ایران بدون گواهینامه رانندگی بخواهید رانندگی کنید چه خواهد شد .

پیشنهاد مقاله : دانلود سوالات آیین نامه رانندگی تمرینی !

رانندگی بدون گواهینامه

رانندگی بدون گواهینامه رانندگی !

اصولا یا باید سن پایینی داشته باشید و یا باید سن بسیار بالایی داشته باشید و نخواهید برای گرفتن گواهینامه رانندگی اقدام کنید متاسفانه این یک تصمیم اشتباه است و در صورتی که پلیس راهنمایی و رانندگی جلوی خودروی شما را بگیرد و متوجه شود شما گواهینامه ندارید برای شما بسیار بد خواهد شد اما روند جریمه و اصلا جریان شما به چه صورت ؟

در صورتی که شما بدون داشتن این مدرک رانندگی کنید و پلیس جلوی شما را بگیرد در بهترین حالت جریمه شما تا 400 هزار تومان می رسد و در بدترین حالت , این جریمه + توقف خودروی شما در پارکینگ صورت می گیرد که این یعنی شما تا زمانی که گواهینامه شخص راننده را همراه نداشته باشید و یا گواهینامه مالک خودرو را همراه نداشته باشید خودروی شما در پارکینگ راهور می ماند و باید هزینه های زیادی را بپردازید .

اما بدتر از آن را زمانی متوجه می شوید که خودرویی به شما بزند و یا شما به خودرویی بر خورد کنید که در این حالت بیمه به هیچ وجه خسارت شما را نخواهد داد و همینطور شما مقصر شناخته می شوید حتی اگر فکر کنید که مقصر نیستید زیرا شما بدون داشتن گواهینامه اصلا حق رانندگی ندارید و این یعنی شما خطر آفرینی کرده اید پس هم خودروی شما متوقف می شود و هم باید هزینه جریمه ای معادل 500 هزار تومان بپردازید و بدتر از همه این است که شما باید خسارت خودروی دیگری را هم بپردازید .

اما نمونه ای بدتر هم وجود دارد و آن این است که شما با شخصی تصادف کنید و آن شخص آسیب جدی ببیند در این صورت است که شما حتی ممکن است زندانی شوید زیرا گواهینامه رانندگی نداشته اید و اصلا نباید در خیابان با خودرو ورود می کردید و شما مقصر 100% شناخته می شوید و این یعنی باید هزینه های زیادی برای درمان شخص + دیه شخص را بپردازید .

حالا شما بگویید واقعا می ارزد که رانندگی بدون گواهینامه و یا خیر ؟ بدون شک بزرگترین اشتباهی است که می توانید مرتکب شوید و این یعنی شما باید هزینه های زیادی را برای این مورد بپردازید پس به شما پیشنهاد می کنیم که حتما گواهینامه رانندگی خود را دریافت کنید که هزینه ای بسیار پایینی دارد و این یعنی در صورتی که برای پرداخت نکردن این هزینه کم و بدون داشتن این مدرک رانندگی کنید شما ریسک بزرگی را قبول کرده اید .

مقاله قبلی سایت : رانندگی کردن بدون داشتن بیمه نامه رانندگی !

رانندگی بدون گواهینامه

آیا این مورد برای موتور و ماشین های سنگین هم صدق می کند ؟

بله بدون شک در صورتی که شما بدون داشتن مدرک گواهینامه رانندگی بخواهید رانندگی کنید با هر وسیله ای که باشید می تواند برای شما بسیار خطر ساز باشد پس در این مورد بسیار دقت کنید . اما جدا از آنکه برای شما خطرات زیادی دارد بدون شک برای بسیاری از افراد دیگر هم خطر آفرین هستید اما اگر بخواهیم جدی تر به این مورد نگاه کنیم در صورتی که شما بخواهید بدون داشتن گواهینامه رانندگی با ماشین های سنگین رانندگی کنید و پلیس شما را متوقف کند کارتان تمام است .

هم ماشین شما می خوابد و هم باید هزینه های بسیار زیادی را بپردازید برای مثال در صورتی که در ایران هستید هزینه جریمه رانندگی شما معادل 800 هزار تومان خواهد بود و باید هزینه های بسیار سنگین خوابیدن ماشین در پارکینگ را بپردازید . برای موتور سیکلت هم به همین صورت است و اگر شما رانندگی بدون گواهینامه رانندگی را بخواهید با موتور سیکلت انجام دهید در ایران حدود 200 هزار تومان + خوابیدن موتور را تجربه خواهید کرد و در کشور های اروپایی اگر بدون گواهینامه رانندگی بخواهید در سطح شهر رانندگی کنید به قدری هزینه جریمه رانندگی برای شما زیاد می شود که شاید به خودتان بگویید کاش اصلا بدون این مدرک رانندگی نمی کردم .

البته در صورتی که شما این مدرک را هم نداشته باشید بیمه هم نمی شوید و در صورتی که اتفاقی برای شما بی افتد باید هزینه های زیادی را بپردازید .

رانندگی بدون گواهینامه

رانندگی بدون گواهینامه در کشور های دیگر به چه صورت است ؟

در این بخش رانندگی بدون داشتن این مدرک را در کشور های مختلف بررسی می کنیم و در ابتدا از فرانسه شروع می کنیم کشوری در قلب اروپا :

در صورتی که در فرانسه شما بدون داشتن این مدرک رانندگی کنید در ابتدا خودروی شما متوقف می شود و سپس در مرحله دوم جریمه بسیار سنگینی در حدود 900 یورو در انتظار شماست اما اگر فکر می کنید این جریمه سنگین است نظر شما را به کشور آلمان جلب می کنم .

در این کشور در صورتی که بدون داشتن مدرک گواهینامه رانندگی بخواهید رانندگی کنید باید جریمه های سنگینی را بپردازید , برای مثال شما باید در ابتدا هزینه جریمه ای معادل 1200 یورو را پرداخت کنید و سپس خودروی شما تا مدت ها متوقف می شود و بد تر از همه این است که حق رانندگی تا 1 سال از شما گرفته می شود و این یعنی تا 1 سال نمی توانید برای گرفتن گواهینامه رانندگی اقدام کنید .

البته از این موارد زیاد هست اما بدتر از همه کشور آمریکا و کاناداست . شاید بهتر از همه باید گفت زیرا فردی که بدون گواهینامه رانندگی بخواهد رانندگی کند مجرم است و برای افراد بسیار زیادی خطر ایجاد می کند .

در صورتی که بدون داشتن این مدرک در این کشور ها بخواهید رانندگی کنید هزینه ای معادل 1600 دلار و زندانی شدن برای 2 ماه را باید حتما قطعی بدانید . پس دوستان بدون داشتن این مدرک نه در ایران و نه در کشور های دیگر رانندگی نکنید .

هم باید هزینه های جریمه رانندگی بسیار زیادی را بپردازید و هم ممکن است برای شما و کارتان و خیلی از موارد دیگر مشکلات زیادی پیش بیاید . در این زمینه دقت بسیار زیادی داشته باشید .

پیروز باشید . گواهیران .

گواهیران
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *