قالب وردپرس افزونه وردپرس

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ( خطرات بسیار زیاد ) !

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث را در این مقاله به زبان بسیار ساده و نمونه های مختلف برای شما توضیح می دهیم پس اگر می خواهید بدانید بدون بیمه رانندگی کردن در سطح شهر چه خطراتی دارد این مقاله از سایت گواهیران را با دقت دنبال کنید .

همانطور که می دانید بیمه شخص ثالث یک باید است که اگر بخواهید رانندگی کنید باید حتما این مدرک را همراه خود داشته باشید اما در این مقاله به بررسی کامل این مدرک می پردازیم البته باید بدانید داشتن بیمه نامه در تمامی کشور ها یک اجبار است و در صورتی که بیمه نامه نداشته باشید و در کشور های دیگر رانندگی کنید پلیس بدون فاصله خودروی شما را توقیف کرده و جریمه سنگینی را برای شما اعمال می کند .

مقاله تصادفی : دانلود سوالات آیین نامه رانندگی !

پس با گواهیران همراه باشید …

رانندگی بدون بیمه

رانندگی بدون بیمه !

در این روز ها هزینه بیمه ماشین به شدت زیاد شده اما این افزایش قیمت به دلیل افزایش قطعات خودرو بوده و همینطور هزینه های مراقبت از شخص آسیب دیده هم به شدت بالا رفته است برای همین هم هست که شما برای بیمه خودروی خود هزینه زیادتری را باید نسبت به سال های قبل پرداخت کنید .

اما آیا می توانیم بدون بیمه رانندگی کنیم ؟ البته در صورتی که پلیس خودروی شما را متوقف کند معمولا بیمه نامه شما چک می شود اما در صورتی که همراه شما نباشد جریمه نمی شوید اما در هر صورت خودروی شما استعلام گرفته می شود و بعضا در صورتی که بیمه نداشته باشید جریمه می شوید اما آیا فقط به همین جریمه شدن ماجرا ختم می شود ؟

در صورتی که شما بیمه نداشته باشید خطرات بسیار زیادی در کمین شماست حتی ممکن است در یک صحنه شما مقصر باشید اما این یعنی چه ؟

مقاله قبلی سایت : راهنمای خرید خودرو !

تصادفات رانندگی !

بیایید تصور کنیم شما در حال رانندگی هستید که ناگهان یک خودرو با شما تصادف می کند در این صورت است که خودروی مقصر باید بیمه نامه خود را ارائه دهد . در صورتی که رانندگی مقصر بیمه داشته باشد پلیس یک کروکی قانونی برای شما تصادف شما می کشد و از راننده باید بیمه نامه و یک سری مدارک مانند کارت ماشین را دریافت کنید در این صورت است که شما باید به شعبه خسارت بیمه مدنظر برای مثال ( ایران ) مراجعه کنید .

در این صورت است که کارشناس خودروی آسیب دیده شما را بررسی می کند اما نکته اینجاست که شما هم باید بیمه داشته باشید در غیر این صورت هزینه به شما پرداخت نمی شود .

شاید بگویید خب اون شخص به من زده من چرا باید بیمه داشته باشم ؟ اما این یک قانون است و در صورتی که فرد مقصر بیمه داشته باشد و شما بیمه نداشته باشید هزینه خسارت به شما پرداخت نمی شود و کار به شکایت کشیده می شود تا شاید بتوانید پس از دوندگی های زیاد خسارت خود را دریافت کنید .

اما در صورتی که دو طرف بیمه داشته باشید خسارت شما از بیمه مقصر به شما پرداخت می شود .

رانندگی بدون بیمه

اگر فرد مقصر بیمه نداشت چه می شود ؟

در این صورت خودروی فرد مقصر به پارکینگ رفته و شما باید شکایت کنید که در این صورت راننده مقصر باید از جیب خود هزینه خسارات خودروی شما را پرداخت کند که در این شرایط گرانی های بسیار زیاد بدون شک ضرر زیادی خواهد کرد .

پس به یاد داشته باشید بیمه بسیار مهم بوده و باید هزینه جزیی بیمه را بپردازید در غیر این صورت بدون شک به دردسر های زیادی خواهید افتاد .

در تمامی کشور ها باید بیمه پرداخت شود ؟

بله . در صورتی که شما در کشور های اروپایی و یا آمریکایی هستید باید به صورت ماهانه هزینه هایی را برای بیمه بپردازید در این صورت است که شما با خیال راحت می توانید رانندگی کنید اما رانندگی بدون بیمه در این کشور ها یک اشتباه بزرگ است زیرا جریمه رانندگی که پلیس برای شما ثبت می کند بسیار زیاد تر از هزینه بیمه است و این ضرر زیادی برای منافع مالی شما دارد .

در صورتی که اگر شما هزینه ماهانه بیمه را بپردازید به نفع شماست زیرا جریمه نداشتن بیمه رانندگی در کشور های دیگر چیزی در حدود 10 ماه پرداخت بیمه است !

بیمه بدنه چیست ؟

رانندگی بدون بیمه بدنه مانعی ندارد اما این به نفع شماست که خودروی خود را بیمه بدنه کنید زیرای در صورتی که تصادف کنید هزنیه های افت ماشین شما پرداخت می شود . البته کار در اینجا تمام نمی شود .

بیمه بدنه برای ماشین شما یک ضرورت است زیرا اگر یک شب یک دزدی باند های شما را بدزدد می توانید با گواهی پلیس به راحتی هزینه ها را از شرکت بیمه دریافت کنید از شیشه شکسته تا وسایل دزدیده شده .

اما وقتی می خواهید بیمه کنید خودروی خودتان را یک کارشناس تمامی لوازم ماشین شما را بررسی می کند و سپس یک لیست تهیه کرده و به بیمه مرکزی ارائه می دهد در این حالت است که اگر لوازمی از ماشین شما دزدیده شود به راحتی می توانید هزینه آن را از بیمه دریافت کنید .

رانندگی بدون بیمه

رانندگی بدون بیمه یا … ؟

پس تا اینجای کار فهمیدید می توانید بدون بیمه رانندگی کنید اما تمامی خطرات آن بر عهده شماست اما بیمه بدنه یک کار اضافه است که در هر صورت به نفع شماست .

خب بیایید به بررسی یک نمونه بپردازیم :

در صورتی که شما بیمه شخص ثالث نداشته باشید و با یک عابر بر خورد کنید و به آن عابر ضرر و صدمه برسانید باید هزینه های زیادی را بپردازید و بدتر از آن ممکن است کار شما به زندان هم کشیده شود در این حالت است که زندگی شما دچار چالش های بسیار سختی خواهد شد .

برای مثال شخصی با یک عابر تصادف کرد و شخص آسیب دیده دچار شکستگی های زیادی در ناحیه دست و پا شد و فرد راننده دارای بیمه نبود . در این حالت دیه و هزینه بیمارستان به قدری بالا بود که راننده ای که بدون بیمه رانندگی می کرد از پس آن هزینه های بر نمی آمد .

در این حالت فرد آسیب دیده شکایت کرده و راننده به زندان افتاد و به اجبار هزینه های زیادی را پرداخت . این هزینه ها زندگی شخص را دچار چالش های سنگینی کرد .

اما در صورتی که با هزینه جزیی ماشین خود را بیمه می کرد این اتفاقات نمی افتاد . پس یادتان باشد داشتن بیمه یک ضرورت است و در صورتی که بدون بیمه رانندگی کنید باید تمامی خطرات را به جان بخرید .

گواهیران
3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *