قالب وردپرس افزونه وردپرس

تاثیرات خودروی برقی در محیط زیست چیست ؟

تاثیرات خودروی برقی در محیط زیست ! شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که اصلا ماشین های برقی دقیقا چه تاثیری در محیط زیست دارند و شاید به این جواب برسید که خب مشخص است , ماشین های برقی برای محیط زیست خیلی خوب هستند اما این جواب بسیار جزیی و ناقصی است . در این مقاله به بررسی بسیاری از موارد مهم در این زمینه میپردازیم و در آخر به این نتیجه می رسیم که اگر در ایران این ماشین ها وارد شود چه اتفاقی می افتد ؟

پس در صورتی که برای کسب اطلاعات مناسب وارد این مقاله شده اید و یا دوست دارید از این مقاله برای مقالات دانشگاهی خود استفاده کنید به شما پیشنهاد می دهم تا انتها مقاله با ما همراه باشید … .

تاثیرات خودروی برقی در محیط زیست

تاثیرات خودروی برقی چیست ؟

بیایید تصور کنیم که تمامی دولت ها از سال 2026 اعلام کنند دیگر هیچ خودروی بنزینی در تمامی کشور های جهان نباید تولید شوند و این مورد به یک قانون جهانی تبدیل شود و از طرفی فقط ماشین های برقی تولید شود و روانه بازار شوند . شاید دولت ها دستور بدهند تا هر کسی ماشین بنزینی دارد بیاید تحویل دهد و به جای آن خودروی مدرن الکتریکی دریافت کند .

خیلی جالب شد اما بیایید ببینیم روند این کار به چه صورت است و چه اتفاقی می افتد . با فرض بر این که ماشین های بنزینی در سال 2026 دیگر تولید نمی شوند و طبق قوانین هیچ خودروی بنزینی در شهر ها نباید تردد کند در غیر این صورت جریمه سنگینی خواهند شد , ماشین های برقی در همین تهران خودمان زیاد و زیاد تر شده تا جایی که دیگر ماشین بنزینی نبینیم .

و همینطور برای موتور سیکلت ها و وانت ها و کامیون ها و … حالا چه اتفاقی می افتد ؟ اینجاست که تاثیرات خودروی برقی در محیط زیست را با چشم می بینیم . در 2 هفته اول اجرای این مورد به صورت کامل شاهد آن هستیم که هوای تهران شدیدا تمیز می شود و جالب تر اینکه خبری از آلودگی صوتی هم نیست و شما از جنوبی ترین نقطه تهران و یا غربی ترین نقطه کرج می توانید کوه دماوند و یا برج میلاد را ببینید . این شاید یک آرزوی دست نیافتنی است اما …

در روز های متعددی از سال شاهد بارش های سنگین باران و در زمستان ها بارش برف های طولانی مدت را می بینیم . اما همه چیز در اینجا ختم نمی شود . آمار مرگ و میر در تهران شدیدا پایین آمده و مردم با خوشحالی زیاد تری از محیط زیست زندگی می کنند .

و جالب است بدانید سوخت تولید شده در منابع برای مصارف دیگری صرف شده و هزینه های کشوری شدیدا پایین می آید . می بینید ؟ تاثیرات خودروی برقی در محیط زیست به قدری زیاد است که اگر بخواهیم به بررسی دقیقتر ابعاد این مورد بپردازیم به نتایج بسیار شگفت انگیزی می رسیم . حالا این مورد را بیایید در سطح جهانی بررسی کنیم .

می بینیم که کره زمین از گرم شدن شدیدی که در حال حاضر در آن است بیرون می آید و شرایط جهانی فوق العاده عالی و مساعد می شود . بسیار خب تا اینجا دیدیم که ماشین های برقی چقدر می توانند خوب باشند برای شهری مانند تهران و کشوری مانند ایران و جهان . خب بیایید به بررسی مورد دیگر بپردازیم …

پیشنهاد مقاله : دانلود سوالات آیین نامه رانندگی !

تاثیرات خودروی برقی در محیط زیست

ماشین های الکتریکی کدام اند ؟

شاید بهتر باشد بگوییم بهترین ماشین های الکتریکی کدام اند ؟ بدون شک همه ما به یاد کمپانی تسلا می افتیم . اما شاید برای شما جالب باشد بدانید که ماشین های بنز و بی ام دبلیو و پورش در حال حاضر در حال تولید ماشین های فوق مدرن هوشمند و برقی هستند و در صورتی که شما بخواهید این ماشین ها را خریداری کنید به قدری برای شما به صرفه تر از ماشین های بنزینی است که شاید بار ها به خودتان بگویید کاش این کار را زود تر می کردم .

هزینه خرید ماشین های برقی بسیار به صرفه تر از ماشین های بنزینی است و همینطور امکانات بسیار زیادی نسبت به ماشین های بنزینی دارد و از همه مهم تر خدمات بیشتری است که برای ماشین های برقی وجود دارد و شما در صورتی که یک خودروی صفر برقی خریداری کنید تا 3 سال هزینه تعمیرات اساسی را برند می دهد و شما در اصل نیازی به هزینه کردن ندارید .

از طرفی هزینه شارژ این ماشین هاست . در صورتی که 1 سال از این خودرو استفاده کنید بدون شک شاید هزینه بسیار پایینی را نسبت به ماشین های بنزینی بپردازید . می بینید تماما ماشین های برقی به نفع مصرف کننده است و در صورتی که از این ماشین برای رانندگی روزانه استفاده کنید هم به صرفه است و هم تاثیرات خودروی برقی در محیط زیست را با دقت بیشتری درک می کنید .

آیا امکان ورود ماشین های برقی به ایران هست ؟

بله . ماشین های برقی با تعداد بسیار کمی وارد ایران شدند و برند های داخلی در حال برنامه ریزی برای ساخت ماشین های برقی هستند اما کی عملی شود اصلا مشخص نیست اما بیایید تصور کنید به جای تمامی ماشین های بنزینی که الان در خیابان ها وجود دارد ماشین های برقی تردد کنند .

به قدری تغییرات آب و هوایی در ایران و شهر های مختلفش ایجاد می شود که قابل درک و تصور دقیق نیست و برای همین امیدواریم ماشین های برقی زیادی را در ایران خودمان ببینیم .

مقاله قبلی سایت : درآمد راننده ماشین سنگین در کشور فرانسه چقدر است ؟

تاثیرات خودروی برقی در محیط زیست

گواهینامه رانندگی با ماشین های برقی فرق می کند ؟

البته شاید شنیده باشید که برای رانندگی با ماشین های برقی در کشور ها دیگر جدیدا نیاز به گرفتن گواهینامه رانندگی مجزاست اما در ایران شاید این مورد اتفاق نیوفتد و شما بتوانید با گواهینامه رانندگی عمومی با ماشین های برقی هم رانندگی کنید .

البته باید بدانید در تمامی کشور های جهان هم اکنون شما با همان گواهینامه رانندگی ماشین های عمومی می توانید ماشین های برقی را هم برانید اما این مورد جز مواردی است که در حال بررسی در کشور دیگر می باشد و شاید برای ماشین های برقی گواهینامه رانندگی مجزایی تعریف شود .

بسیار خب در این مقاله به صورت مختصر در مورد ماشین های برقی اطلاعاتی را به دست آوردیم که امیدواریم برای شما مفید بوده باشد . تاثیرات خودروی برقی در محیط زیست بسیار زیاد بوده و امیدواریم که این موارد در ایران هم دیده شوند .

گواهیران
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *