قالب وردپرس افزونه وردپرس

جت پک چیست و چگونه کار می کند ؟ ( 2024 ) !

جت پک چیست ؟ اصلا این سیستم چگونه اختراع شده و کار می کند ؟ آیا هدف نظامی خاصی دارد ؟ آیا می توان از آن برای استفاده عمومی خریداری کرد ؟ آیا برای استفاده تجاری می توانیم آن را خریداری کنیم ؟ اصلا آیا می توانیم آن را خودمان بسازیم ؟

بیایید با هم به بررسی این سیستم بپردازیم ! اما مانند همیشه بسیار ساده و مختصر و مفید پس شک نکنید 0 تا 100 این سیستم را در این مقاله بررسی کرده و می توانیم حتی به عنوان یک ارائه مهم از آن استفاده کنید .

خب بیایید برویم به سراغ این موضوع بسیار مهم و داغ . با ما همراه باشید …

مقاله ویژه سایت : دانلود سوالات آیین نامه رانندگی رایگان !

جت پک

جت پک چیست ؟!

اول اینکه بیایید بررسی کنیم اصلا این سیستم چیست ؟ همانطور که از عکس زیر می توانید مشاهده کنید این سیستم به طور بسیار حرفه ای می تواند به وسیله شما از روز زمین بلند شود و شما را در حالت های عمودی و افقی به حرکت در بیاورد .

البته حرکات کروی هم می توانید با این سیستم انجام دهید . اما باید این نکته را بدانید که حتما باید برای استفاده از این سیستم گواهینامه مخصوص به آن را داشته باشید در غیر این صورت اجازه استفاده از این سیستم را ندارید و باید فقط از تماشای آن لذت ببرید .

بیایید اصلا ببینیم این سیستم چطور کار می کند و چگونه ساخته شده است ؟

اصلا این وسیله چگونه کار می کند ؟

جت پک و اینکه اصلا این سیستم چیست را به خوبی در بند بالا بررسی کردیم و یاد گرفتید که چگونه می توانید از این سیستم استفاده کنید و اصلا کلیت این سیستم چیست ؟ اما بیایید با هم به بررسی اینکه این سیستم چگونه درست شده است بپردازیم .

قبل از آن بیایید ببینیم یک هلی کوپتر چگونه از روی زمین بلند می شود ؟ خب همانطور که می دانید باید پره ها با سرعت زیادی بچرخد تا بتواند تمامی وزن هلی کوپتر را منفی کرده و حتی نیروی گرانش زمین را هم بتواند خنثی کند و سپس از روی زمین به صورت عمودی بلند شود .

در این سیستم هم جریان همینطور است و این یعنی شما باید حتما کاری کنید که بتوانید از روی زمین بلند شده و نیروی منفی ایجاد کنید در این صورت است که می توانید به آسانی پرواز کنید اما در سیستم جتپک این کار چگونه اتفاق می افتد ؟

وقتی هیدروژن موجود در مخزن پشت شما به وسیله شمع های آتشین دائم روشن , می سوزد , انرژی زیادی از این سوخت به وجود می آید که می تواند یک نیروی واقعا زیادی در جهت منفی ایجاد کند که باعث می شود تا هم وزن شما و هم نیروی گرانش زمین صفر شده و حتی منفی هم بشود و شما بتوانید به آسانی در هوا به حرکت در بیایید .

اما یادتان باشد سیستم کنترلینگ این وسیله بسیار سخت بوده به طوری که اگر شما نتوانید به خوبی این سیستم را کنترل کنید بدون شک شما سقوط خواهید کرد .

لاستیک ماشین چگونه تمام می شود ؟ مقاله قبلی سایت !

جت پک

آخرین ارتفاع و سرعت آن چقدر است ؟

آخرین ارتفاع این سیستم در جدید ترین مدل 2022 تا جایی است که شما بتوانید هم کنترل سیستم و هوشیاری و هم تنفستان را به خوبی کنترل کنید اما در هر صورت شما می توانید به عنوان یک فرد عادی بدون تجهیزات تا ارتفاع 50 متری به صورت عمودی حرکت کنید .

و بعد از آن باید این را بدانید که می توانید تا جایی که سوخت دارید افقی حرکت کنید که البته نکته مهم این است که سرعت نهایی آن چقدر است ؟

در صورتی که شرایط هوایی مساعد باشد شما می توانید با سرعت 80 کیلومتر در ساعت با این سیستم حرکت کنید که در این صورت جت پک را می توان یکی از دستاورد های مهم در این دهه شناخت که بسیار می تواند کارایی داشته باشد .

هزینه خرید این سیستم چقدر است ؟

هزینه خرید این سیستم در سایت ( جتپک یواس ) حدودا 150.000 دلار می باشد و هزینه گرفتن گواهینامه این وسیله حدودا 5.000 دلار است .

البته در بند های پایین به سوالات شما در این زمینه پاسخ مناسب تری خواهیم داد .

آیا می توانیم به عنوان فرد عادی استفاده کنیم ؟

در صورتی که شما آموزش استفاده از این سیستم را دیده باشید می توانید در محیط های مخصوص از این سیستم استفاده کنید در غیر این صورت فعلا شما نمی توانید برای مثال از این سیستم برای رفتن به سرکار و یا عبور و مرور معمولی استفاده کنید .

البته در شهر اوهایو آمریکا در اوایل سال 2022 این مورد پیش آمد که به صورت تستی در 15 روز اجازه استفاده عمومی به 10 نفر از شهروندان بعد از آموزش داده شد اما به دلیل مشکلات زیادی که ایجاد شد از عمومی کردن آن جدا خودداری شد .

اما احتمال می رود که شما بتوانید در سال های آینده در این سیستم را هم به عنوان یک سیستم حمل و نقل به حساب بیاورید .

جت پک

آیا استفاده نظامی هم دارد ؟

بله اما نه برای جنگ . ببینید برای مثال در کشور امارات و هلند در 30 روز این مورد برای نیروی راهنمایی و رانندگی استفاده شد که به قدری این مورد خوب بود که هنوز هم در این دو کشور شما می توانید در سوانح بسیار سنگین نیروی پلیسی که از این سیستم استفاده می کند را به راحتی بار ها ببینید .

که مزیت های زیادی هم دارد و یکی از آنها این است که نیروی پلیس می تواند به سرعت به محل تصادف رفته و مشکل را به سرعت حل کنید که در این صورت دیگر نیازی به نگرانی برای ترافیک نیست .

در کشور نروژ هم این مورد اتفاق افتاد که آتشنشانان از این سیستم برای خاموش کردن آتش سوزی و یا موارد دیگر در ارتفاعات و برج های بلند استفاده کردند که به قدری این سیستم خوب بود که پیشبینی می شود در سال 2030 تمامی کشور های دنیا و نیروهای امدادی و پلیس شهری از این سیستم استفاده کنند .

آیا استفاده تجاری هم دارد ؟

در صورتی که به کشور هایی مانند آمریکا و یا آلمان دقت کرده باشید می توانید محل هایی را ببینید که در آن ها از این سیستم استفاده می شود که شما می توانید با گرفتن گواهینامه در این کشور ها از این سیستم استفاده کنید که هزینه یک ساعت استفاده از این سیستم برای تفریح چیزی در حدود 200 یورو می باشد .

پس می توان از این سیستم برای اهداف تجاری هم استفاده کرد که هزینه زیادی هم برای داوطلبان به همراه دارد .

جت پک را می توانیم خودمان بسازیم ؟

به شما توصیه می کنم اصلا این مورد را خودتان تست نکنید البته در صورتی که تنها هستید و یک گروه به خصوصی برای این زمینه ندارید و می خواهید در خانه آن را استفاده کنید .

اما اگر بخواهید خودتان جت پک را با یک گروه فنی بسازید به شما پیشنهاد می کنم حتما و حتما از یک ماکت استفاده کنید تا یک اینکه هزینه های زیادی برای درست کردن مدل واقعی آنهم برای تست بخواهید بدهید .

چه کشور هایی در حال استفاده از این سیستم هستند ؟

کشور هایی که در حال استفاده از این سیستم هستند به شرح زیر است :

1 – آمریکا
2 – هلند
3 – هند
4 – روسیه
5 – امارات
6 – انگلستان

البته جالب است بدانید که کشور آمریکا این سیستم را در سال 1992 ایجاد کرد و تا امروز بسیار پیشرفته تر شده است .

govahiran
3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *